Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

73700

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~nem~

~nem~
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2009 - 14:38

Przykro mi ale nic się nie da zrobić, Renia miała sny że 9 grudnia i.... Abyśmy zdrowi byli

#22 ~Kwiatek~

~Kwiatek~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2009 - 20:03

Zatrzymać te wiadomości można jedynie blokując otrzymywanie wiadomości z bramek internetowych. Robi się to wysyłając SMS "NIE" na na numer 481199. Niestety blokada jest czasowa i po paru miesiącach trzeba to robić jeszcze raz. Koszt jest taki jak wysłąnie zwykłego SMSa

#23 ~Tom Zombie~

~Tom Zombie~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 16:21

Witam.

Ja rowniez dostaje te przeklete wrozby. Raz dałem się na to nabrac, więcej nie odpisywałem. Po tej wpadce, wysłali jeszcze ze 2 razy i dali spokoj na kilka miesięcy. Od pazdziernika 2008 dostawałem KAZDEGO dnia po 3-4 (!) smsy, ale dalej ignorowałem - przysyłali rzadziej. Dosłownie 10 minut temu nerwy mi pusciły, wyzwałem ich od k., oszustow itd. Odpisali mi: "Witam i pozdrawiam rownie serdecznie. Przewaznie tak bywa ze słowa swiadcza o intelekcie i kulturze osoby jaka tak sie wypowiada." i za chwilę dostaje: zalogowales sie na serwisie ezoterycznym wiec zaakceptowales obowiazujacy regulamin wiec pretensje mozesz miec sam do siebie."; po minucie: Wysylajac sms o tresci STOP nastapi automatyczne wylogowanie z serwisu ezoterycznego. Dziekuje za poswiecony czas." - dalej nic nie odpisywałem, jednakze znowu po chwili: "Witam serdecznie. Twoj sms trafil na serwis ezoteryczny. Za chwile zostaniesz polaczony z wrozka, ktora ma dla ciebie przygotowana wrozbe. Zapraszam." - nadal nic nie odpisuję i nie odpiszę. Nie dosc, ze zawracaja ludziom głowy, to jeszcze poprawnie pisac nie umieja, tumany!

Z tego, co przeczytałem wyzej, nadawcami tego g***a jest nijaka firma MNI (www.mni.pl). Myslę, ze jezeli jeszcze raz wysla jakiegokolwiek smsa, to bede tam dzwonił, a jezeli to nie poskutkuje, to dam sobie z tym spokoj na zawsze. Durnemu nalezy ustapic, niech porozmawia sobie z ręką, albo ze scianą. Uwazam, ze jesteśmy bezradni wobec nich, wystarczy spojrzec na to:

Dane spółki:

MNI S.A.
ul. Żurawia 8, 00-503 Warszawa
tel. 022 583-37-44 (21),fax. 022 627-09-14
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy KRS
KRS 0000003901, NIP:722-00-03-300, Regon:450085143
Wysokość kapitału zakładowego i wpłaconego: 90.286.232,00 PLN <----!!!

Oszustwo, oszustwo i jeszcze raz oszustwo. Przeciez tak nie moze byc!

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2009 - 23:50

Puście im wiązankę wyzwisk to się odj3bią :)

#25 ~Tom Zombie~

~Tom Zombie~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 14:42

Bluzganie chyba pomogło (aczkolwiek za 2 sms'y zapłaciłem ok. 20zł, pewnie za duzą ilość znakow), bo od tamtej chwili nie dostaję już zadnych sms'ow. Wysłałem rowniez e-maila do głownej siedziby tych oszustow, z grzeczną prośbą o wykasowanie mojego numeru z ich bazy danych. Zobaczymy, jak długo potrwa ten spokój. Jak znowu sie zacznie napadanie, to po prostu oleję to i tyle. ;)

#26 ~entero~

~entero~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 17:17

Ja przywaliłem im prosto z mostu żeby sie odemnie odp......, za chwile przyszedl do mnie es ze rozmawiam ze starszą kobietą i ze widzi u mnie przejawy braku kultury, ale dzieki temu mam spokój bo nic od tamtej pory nie przyszło!!!! B)

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 21:26

Chyba wygrałam (nie chcę zachwalać) najpierw po raz 3CI wysłałam STOP, a chwilę później SMS o treści BRAK ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH I WYSYŁANIE JAKICHKOLWIEK SMSÓW I WIADOMOŚCI NA TEN NR. NUMER MA NOWEGO WŁAŚCICIEL, KTÓRY NIGDY NIE WYRAZIŁ ZGODY I CHĘCI NA OTRZYMYWANIE SMSÓW OD PAŃSTWA FIRMY. Dostałam Smsa potwierdzającego wylogowanie z chata (to pomaga na krótko) a potem, że jutro mój nr zniknie z ich bazy danych. Minęły 3 tygodnie i jest OK czekam dalej.

#28 ~Gość rudy xD~

~Gość rudy xD~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2009 - 15:03

Ja na razie wszedłem na ich stronę i próbowałem wysłać bardzo niekulturalną wiadomość, ale niestety strona mi się zawiesiła po kliknięciu Wyślij, ładowała się w nieskończoność. Na smsy do nich na pewno nie będę tracił pieniędzy! Już wolę szmaciarzom wysłać oficjalne pismo do siedziby, niż smsa STOP!

#29 ~zenek~

~zenek~
  • Goście

Napisano 29 marzec 2009 - 17:36

ma ktos do nich maila, bo jak sie wysle poprzez formularz to w tym momencie nie ma podkladki ze maila sie wyslalo z zaprzestaniem tych pierd.... glupot.

#30 ~pieter~

~pieter~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2009 - 11:02

a telefon wciąż niby zajęty, za diabła nie można się z nimi skontaktować

#31 ~Ijon_Tichy~

~Ijon_Tichy~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2009 - 12:41

Dokładnie te same problemy są w sieci Heyah, od niedawna. Przypominam, że Heyah korzysta z nadajników ERY. Dawniej Heyah uchodziła za sieć "czystą", wolną od takiego spamu, dlatego wybrałem właśnie ich, a pożegnałem Orange (zatrważająca ilość wiadomości sieciowych, reklam itp.). Nigdy nie korzystałem z żadnych usług sieciowych, czatów itp., kartę-starter kupiłem w kiosku i oczywiście nie rejestrowałem jej w żaden sposób ;-) Na razie walczę z problemem poprzez operatora (Heyah), jeśli nic to nie da, to walę jak w dym do prawników, już oni mi znajdą "haka" na winowajcę! :-) W zasadzie za czytanie reklam to mnie powinni płacić no i w ogóle to i ile pamiętam, spam jest karalny wg polskiego prawa.

#32 ~Ijon_Tichy~

~Ijon_Tichy~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2009 - 12:59

Jeszcze coś: MNI to Szeptel, a adresy e-mail tej firmy MNI budowane są wg schematu: imie.nazwisko@mni.pl - oczywiście bez użycia znaków diakrytycznych. Znalazłem na razie tylko dwa, wprawdzie do osób nie związanych prawdopodobnie z wysyłaniem tych SM-ów, ale co tam :-) Hanna Kośmider, Kierownik Call Center, MNI Premium S.A., hanna.kosmider@mni.pl oraz Tomasz Kołcoń, Project Manager Call Center, MNI Premium S.A., tomasz.kolcon@mni.pl. Jak ktoś odszuka w necie imię i nazwisko ich szefa (dyrektora czy kogoś w tym stylu), to sprawa załatwiona - ja niestety nie mam czasu na takie poszukiwania (zawalenie robotą). Gościu zarabia pewnie z 40 tys. miesięcznie, czyli 20 razy więcej ode mnie, więc niech coś pożytecznego zrobi ;-)

Pamiętajcie, chroni Was ustawa o ochronie danych osobowych (zawsze możecie zażądać usunięcia Waszych danych z ich baz danych). Ale akcja wysyłania obraźliwych tekstów mi się podoba :-) Sam pójdę jednak inną drogą.

#33 ~Zbynek Ltd.~

~Zbynek Ltd.~
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2009 - 13:01

Nikt nie wspopmniał o jednej istotnej sprawie. Wysyłanie niezamówionych reklam jest wykroczeniem. Niestety ściganym na wniosek pokrzywdzonego. Wyciąg z ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. Nr 144 z 2002 r., poz. 1204).

Art. 10.
1. Zakazane jest przesyłanie niezamówionej informacji handlowej skierowanej do oznaczonego odbiorcy za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności poczty elektronicznej. (...)

Art. 24.
1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny. (...)

Art. 4.
1. Jeżeli ustawa wymaga uzyskania zgody usługobiorcy to zgoda ta:
1) nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści, (...)
2. Usługodawca wykazuje uzyskanie zgody, o której mowa w ust. 1, dla celów dowodowych.

Jeśli zgadzaliście się na wysyłanie spamu, to trzeba wypowiedzieć zgodę w możliwy do udowodnienia sposób. Najlepiej na piśmie. Jak się komuś chce walczyć, to można iść do prokuratora z tym.

#34 ~Grzesiek~

~Grzesiek~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:41

No ja postraszylem Sadem i artykulami prawnymi i mam byc wylogowanny. Ale mnie to wk.....ło.!

#35 ~mimilek~

~mimilek~
  • Goście

Napisano 06 maj 2009 - 13:26

No ja postraszylem Sadem i artykulami prawnymi i mam byc wylogowanny. Ale mnie to wk.....ło.!

Rozwiązaniem problemu może być też zgłoszenie do UKE bądź UOKiK - może poskutkować, aczkolwiek nie gwarantuję. Jeśli ktoś nie wyraził zgody WPROST tj. nie wysłał sms o treści ZGODA bądź jakąkolwiek innej, która byłaby odpowiedzią na pytanie "czy zgadzasz się na otrzymywanie informacji handlowej itd." to MNI nie ma prawa wysyłać żadnych informacji i może sie tym zająć UKE bądź UOKiK

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 12:02

Nie tylko MNI moze być upierdliwe, oto lista chyba wszystkich "właścicieli" numerów specjalnych.
web.playmobile.pl/resources/pdf/Numery_Specjalne.pdf
Skutecznym rozwiązaniem powinno być wysłanie do firmy e-maila z rzadaniem zaprzestania świadczenia usług z podaniem numeru telefonu oraz rządanie usunięcia danych osobowych z wszystkich baz danych którymi dysponują.

#37 ~Meski~

~Meski~
  • Goście

Napisano 19 maj 2009 - 11:41

Jak ktoś odszuka w necie imię i nazwisko ich szefa (dyrektora czy kogoś w tym stylu), to sprawa załatwiona - ja niestety nie mam czasu na takie poszukiwania (zawalenie robotą).

Ich boss to Leszek Kułak ;) Zatem wg. twojego rozumowania jego mail będzie brzmiał leszek.kulak@mni.pl
Ja proponuję mu spamować skrzynkę ;P

Już dostaję szału od tych wiadomości! Po 3-4 dziennie. Nie ważne czy o 2giej w nocy, czy o 6 rano... >:/

#38 ~Dragon124~

~Dragon124~
  • Goście

Napisano 24 maj 2009 - 20:31

Ja napisałem tak na maila leszek.kulak@mni.pl
WITAM ! Od dłuższego czasu dostaje od Pana firmy spam w postaci wróżby ... ostatnio wysłałem sms o treści STOP na 73700 wiec jak sie Pan domyśla NIE WYRAŻAM ZGODY NA OTRZYMYWANIE TYCH PIEPRZONYCH WIADOMOSCI czyt. SPAMU ! Jednak wiadomości nie ustały ! Teraz każda wiadomość z numeru 73700 do mnie uważana jest jako SPAM a takie wiadomości są karalne !
Art. 24.
1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje handlowe, podlega karze grzywny. (...)

Wiec grzecznie prosze się ode mnie odpier***ić ! I wykasować mój numer ... z waszej BAZY !!!

Za godzine otrzymałem wiadomość : oczywiście , NATYCHMIAST , PRZEPRASZAM I POZDRAWIAM.
ZObaczymy :P Polecam tak napisać ;)

#39 ~Enigma~

~Enigma~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2009 - 06:38

Ja wysłałem już STOP i przygotowałem maila takiego, jak wyżej, ale się wycwanili i przysłali wróżbę z numeru 73388. Jeśli przyślą kolejną wróżbę, to chyba przerobię trochę maila i wyślę, bo już nie da się tego znieść!!

#40 ~TEz majacy problem~

~TEz majacy problem~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2009 - 13:27

A ja zglosilem sprawe do UKE :) zoabczymy co oni zrobia. I fajnie jakby wszyscy, ktorzy z tym maja problem tez to robili.

Jest to obecnie jedyny urzad, ktory moze na nich kare nalozyc, a im wyzsza liczba osob to zglosi tym wyzsza kara :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych