Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Zdjęcie

alkomat

59 odpowiedzi w tym temacie

#1 nicolass

nicolass

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 08:35

Według Was warto mieć taki gadżet w posiadaniu?? Jeśli tak to jaki najlepiej kupić?

#2 ~tomekatomek~

~tomekatomek~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2015 - 16:32

Warto, ja kupiłem swojego alkohita x50 i nie żałuję wydanych pieniędzy, chociaż przydaje się raz na jakiś czas to jednak warto mieć gdzieś w domu niż po imprezie biegać po komisariatach w poszukiwaniu alkomatu

#3 nicolass

nicolass

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 21:28

Dzięki za wypowiedź, widzę, że ma dobre opinie ten alkomat, długo go masz? Często trzeba kalibrować?

#4 ~tomekatomek~

~tomekatomek~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:01

Ciężko mi powiedzieć jak często wszystko zależy od tego jak intensywnie go użytkujesz ;), swój mam od gwiazdki czyli ponad pół roku, taki sobie sprawiłem prezent ;)

#5 Marcelin

Marcelin

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 05 październik 2015 - 15:20

Nie mam zaufania co do tanich sprzętów, Hołowczyc cos tam reklamuje.

#6 ~tomm~

~tomm~
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2016 - 09:53

nie wiem co on reklamuje ale też mam alkohita x50, działa bez zarzutu, szybko się robi pomiary i też większe grono można szybko sprawdzić bo jest lejek którego nie trzeba wymieniać poczas pomiarów bo się go ustami nie dotyka, przez okres gwarancji masz kalibrację w cenie

#7 ~dżak~

~dżak~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2017 - 23:00

nie wiem co on reklamuje ale też mam alkohita x50, działa bez zarzutu, szybko się robi pomiary i też większe grono można szybko sprawdzić bo jest lejek którego nie trzeba wymieniać poczas pomiarów bo się go ustami nie dotyka, przez okres gwarancji masz kalibrację w cenie

widzę że post z tamtego roku. Kalibracje może robiłeś?? Jak wygląda taki proces kalibracji.

#8 ~mainmon~

~mainmon~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2017 - 21:52

Co do kalibracji to alkohit ma taki program, ze przez 2 lata masz kalibracje za free. Odsyłasz do nich po prostu kurierem, odsyłają skalibrowany. Zadna filozofia tak naprawdę.

#9 ~edek~

~edek~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2018 - 23:14

fajna sprawa z tym alkohitem. Widziałem na ich stronie kilka wersji alkomatów. Na pewno można wybrać coś na swoją kieszeń i oczekiwania.

#10 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 07 luty 2018 - 10:31

A czy warto kupić również te tańśze, jak alkohit x lub x8? Czy lepiej trochę dołożyć?

#11 ~mrowiskk~

~mrowiskk~
  • Goście

Napisano 08 luty 2018 - 13:47

To zalezy czy będziesz sm korzytał sporadycznie czy częściej, x8 jest cąłkiem spoko, w droższym x50 masz lejek dzięki niemu wiele osób może się sprawdzić i nie trzeba wymieniać ustników za kazdym razem, na pewno to wygodniejsze na imprezach itp.

#12 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 13 luty 2018 - 16:16

Co daje ten lejek? Na imprezach to chyba się nie sprawdza, bo chyba trzeba odczekać jakiś czas od ostatniego drinka, żeby wynik był miarodajny?

#13 ~voulk~

~voulk~
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 13:22

No trzeba, ale przecież nie godzinami ;) Alkomat sam zasygnalizuje, jak już nie będzie zadnych oparów i już można sprawdzać kolejną osobą. To kwestia sekund.

#14 ~Redeg~

~Redeg~
  • Goście

Napisano 15 luty 2018 - 22:10

youtube.com/watch?v=ZDq8qkvKsyk&t=11s tu masz krótki filmik z omówieniem najważniejszych kwesti dotyczących tego alkomatu

#15 ~alaa~

~alaa~
  • Goście

Napisano 19 luty 2018 - 22:38

ja wybrałam Alkohita X60. Gdzieś mi polecano przeczytać test w gazecie Motor. Ta wyniki były porównywalne z policyjnym. Mój facet bardzo się ucieszył z takiego prezentu

#16 ~voulk~

~voulk~
  • Goście

Napisano 20 luty 2018 - 22:41

Faktycznie był rok temu taki test, porównanie różnych alkomatów, różnych marek i rzeczywiście x60 był bezkonkurencyjny.

#17 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 21 luty 2018 - 10:35

No trzeba, ale przecież nie godzinami ;) Alkomat sam zasygnalizuje, jak już nie będzie zadnych oparów i już można sprawdzać kolejną osobą. To kwestia sekund.

Fajnie, a to dotyczy  także lejka czy tylko zwykłego ustnika?

W sensie kontroli oparów.

#18 ~Redeg~

~Redeg~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 19:06

Jak jest taka opcja to nie ma znaczenia czy jest lejek czy ustnik. Chodzi o sam czujnik. Jest to określone jasno w instrukcji "System kontroli uniemożliwiający wykonanie pomiaru, jeśli na czujniku znajduje się alkohol z poprzedniego pomiaru". 

#19 ~voulk~

~voulk~
  • Goście

Napisano 25 luty 2018 - 20:09

Dokładnie tak, to jest funkcja alkomatu, bez względu na to, jakiego ustnika się używa. Dzięki temu wyniki sa dokładne i wiarygodne.

#20 ~Agata~

~Agata~
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 11:21

Trochę poczytałam i tańszy jest alkohit x8. Ma ciekawy wygląd i wygląda poręcznie. Ktoś go już na sobie testował?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych