Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Zdjęcie

alkomat

59 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 22:51

Jest OK. Przy alkomacie poza tym czy mieści się w budżecie najbardziej liczy się sensor i możliwość kalibracji. Tu sensor masz trwały, kalibrację też zrobisz, na gwarancji nawet w cenie. 

#42 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2018 - 22:52

Jest OK. Przy alkomacie poza tym czy mieści się w budżecie najbardziej liczy się sensor i możliwość kalibracji. Tu sensor masz trwały, kalibrację też zrobisz, na gwarancji nawet w cenie. 

#43 ~alicja~

~alicja~
  • Goście

Napisano 29 grudzień 2018 - 14:17

A on ma też 6 lat gwarancji? Widziałam, że niektóre modele alkohita mają aż tyle. Jak często trzeba kalibrować?

#44 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2018 - 14:15

Tak jest 6 lat gwarancji na urządzenie. Co do kalibracji alkomat sam pokazuje kiedy należy taką kalibrację zrobić bo ma licznik pomiarów. W tym modelu kalibracja powinna być co 700 pomiarów albo raz na rok. No i za każdym razem gdy masz uzasadnione wątpliwości że coś jest nie tak.

#45 ~maluch~

~maluch~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 21:08

podczas "normalnego" użytkowania ciężko jest wykonać tych 700 pomiarów w ciągu roku. Więc pewnie większość osób wykonuje kalibrację raz na rok. A z tego co wiem to w alkohicie jest kalibracja gratis w pierwszym roku. 

#46 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:15

No wiesz to zależy. Jak masz alkomat na własny użytek to trzeba by było robić 2 badania dziennie:) ale jak używasz w firmie to czasami zużyjesz ten limit w miesiąc. Dobrze wtedy jak jest licznik pomiarów żeby nie przeoczyć tego.

#47 ~Danel~

~Danel~
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2019 - 18:15

No wiesz to zależy. Jak masz alkomat na własny użytek to trzeba by było robić 2 badania dziennie:) ale jak używasz w firmie to czasami zużyjesz ten limit w miesiąc. Dobrze wtedy jak jest licznik pomiarów żeby nie przeoczyć tego.

#48 ~agata~

~agata~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2019 - 00:25

podczas "normalnego" użytkowania ciężko jest wykonać tych 700 pomiarów w ciągu roku. Więc pewnie większość osób wykonuje kalibrację raz na rok. A z tego co wiem to w alkohicie jest kalibracja gratis w pierwszym roku. 

To chyba zalezy od modelu, my mamy x60 i w pierwszych roku możemy kalibrować bez limitu, a później jest jedna bezpłatna kalibracja do 24 miesięcy od zakupu.

#49 ~burgger~

~burgger~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 21:44

To chyba zalezy od modelu, my mamy x60 i w pierwszych roku możemy kalibrować bez limitu, a później jest jedna bezpłatna kalibracja do 24 miesięcy od zakupu.

a co ile powinno się robić taką kalibrację w alkohicie?? Jest limit "dmuchnięć" czy np ilość miesięcy??

#50 ~agata~

~agata~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2019 - 22:46

Jak już wyżej zostało powiedziane, raz na rok lub co 600-700 pomiarów. Trochę się to rózni miedzy modelami, bo mają rózne sensory. Na pewno wszystko w instrukcji jest napisane.

#51 ~Irek~

~Irek~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 10:09

Czy warto zainwestować w tego x60? Chodzi mi głównie o lejek, bo niby fajna sprawa, ale nie jestem przekonany w jakim stopniu pożyteczniejsza od zwykłego ustnika. Czy często używacie obu rozwiązań? Z tego, co czytałem, to przy tym alkomacie można tak robić.

#52 ~gonzzzo~

~gonzzzo~
  • Goście

Napisano 18 maj 2019 - 15:58

Czy warto zainwestować w tego x60? Chodzi mi głównie o lejek, bo niby fajna sprawa, ale nie jestem przekonany w jakim stopniu pożyteczniejsza od zwykłego ustnika. Czy często używacie obu rozwiązań? Z tego, co czytałem, to przy tym alkomacie można tak robić.

Warto jeśli alkomat będzie z przeznaczeniem do użytku przez kilka osób. Lejka nie dotykasz ustami więc ne ma potrzeby nic przekładać itp. Ten alkohit wygrał w rankigu tygodnika Motor na najlepszy alkomat, a konkurencję miał sporą. Jeśli będziesz tylko ty używał to kup sobie model z ustnikiem.

#53 ~Irek~

~Irek~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 09:30

No nie, żona plus imprezki, grille - w końcu teraz sezon się zaczyna. A jak to wygląda z innymi modelami z lejkiem?

#54 ~gonzzzo~

~gonzzzo~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 17:41

użycie lejka przy wszystkich modelach alkohita chyba wygląda tak samo, tylko trzeba pamętać żeby urządzenie przestawić na używanie lejka. Jedno wiem na pewno nie warto szczędzić na takie urządzenie, bo potem można się niemile zaskoczyć jak alko policyny pokaże zupełnie inny wynik

#55 ~Irek~

~Irek~
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 10:15

Aha, to akurat warto wiedzieć, że trzeba przełączyć, bo faktycznie nikt nie chciałby alkowtopy przy okazji kontroli. 

#56 ~Goska~

~Goska~
  • Goście

Napisano 26 maj 2019 - 23:38

I przed dmuchaniem zaczekaj, aż alkomat powiadomi, że w lejku nie ma już "oparów" alkoholu z poprzedniego pomiaru, wtedy można dmuchać.

#57 ~Adan~

~Adan~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 18:24

I przed dmuchaniem zaczekaj, aż alkomat powiadomi, że w lejku nie ma już "oparów" alkoholu z poprzedniego pomiaru, wtedy można dmuchać.

To jest taka możliwość? Mój stary alkomat, co prawda innej firmy takich rzeczy nie pokazywał. Tylko wynik, który czasami nie do końca był wiarygodny:( A jak opary pozostały to można zrobić badanie czy jest blokada jakaś?

#58 ~Goska~

~Goska~
  • Goście

Napisano 27 maj 2019 - 22:36

Nawet nie możliwość, on to robi niejako z automatu. Nie pozwoli na nowy pomiar, dopóki cokolwiek jeszcze czuje. Nie mogę tu wrzucić linku, ale znajdź na yt, tam o tym mówią w różnych testach alkohitów.

#59 ~Irek~

~Irek~
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 09:39

A to akurat warto wiedzieć, choć jeżeli nie będzie kolejki osób, które poczuły nagły przypływ sprawdzenia stanu upojenia, to to nie będzie problemem. Co innego,  jak ktoś taki alkomat używa w pracy do sprawdzania, np. kierowców.

#60 Jaro28

Jaro28

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 13:09

Moim zdaniem jak najbardziej warto! Przezorny zawsze ubezpieczony, a jak czytam takie artykuły na blogach to aż mnie ciarki przechodzą: https://www.auto-mot...za-duzo,34376,3. Swoją drogą, dużo na ich stronce ciekawych artykułów, polecam sprawdzić.

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych