Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Antoni Polkowski-Wójtem Roku 2012 ?

Wójt gminy Ełk Antoni Polkowski Wójt Roku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1450 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 09:23

http://www.glusk.eur...&id=1&Itemid=63
http://www.elk.gmina.pl/
Dwie strony www. gmin. W jednej informacje, w drugiej niekończąca się promocja. Zgroza!
Przypominam! Wyślij SMS o teści 1 na numer 7120. Ja wysłałem 10. Do jutra poszczę. Zasnę jednak przekonany, że dzisiaj dokonałem 10 dobrych uczynków. Jak to mówią...niby taka mała rzecz, a cieszy.

#22 ~sąsiad wiesia~

~sąsiad wiesia~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 09:34

Jestem za wyślę 10 sms na Wójta Gminy Głusk.
Wczoraj na posiedzeniu komisji Rady Gminy Ełk wójt Antoni zabrał głos w tej sprawie. Najpierw serdecznie podziękował i pogratulował mieszkańcom gminy, radnym i sołtysom bo to, że został zgłoszony do konkursu wójta roku i podkreślił że to zasługa nas wszystkich a nie jego!!!!!!!!!!!!!!!!!
Brawooooooooooooooo mieszkańcy. Podkreślił, że konkurs ten jest pod patronatem prezydenta RP (ciekaw jestem czy prezydent wie, że wójt Antoni był "konfidentem, kapusiem i donosicielem ) czyli Tajnym Współpracownikiem WSW ps. Różany.Na koniec bardzo bardzo zdenerwowany życzył wszystkim przeciwnikom piszącym w internecie na jego temat aby "przegryźli się w pół".
Panie wójcie nidy rydy nie przegryziemy się w pół i nie przestaniemy pisać prawdy.

A co to za nowe powiedzenie przegryżć się w puł ( te puł to od słowa pułkownik?).
Rozumiem, że można ugryżć się w język, to przynajmniej jest wykonalne ( trochę boli-próbowałem, więcej razy nie spróbuję)

#23 ~sąsiad wiesia~

~sąsiad wiesia~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 10:18

----Podkreślił, że konkurs ten jest pod patronatem prezydenta RP (ciekaw jestem czy prezydent wie, że wójt Antoni był "konfidentem, kapusiem i donosicielem ) czyli Tajnym Współpracownikiem WSW ps. Różany.Na koniec bardzo bardzo zdenerwowany życzył wszystkim przeciwnikom piszącym w internecie na jego temat aby "przegryźli się w pół".
Do WiechoR. Przyszła mi do głowy straszna myśl. A co będzie, jeżeli Antoni P. nie wygra? Co będzie jeżeli "śpiewające babcie" okażą się zbyt leniwe, a sołtys pewnej wsi za Regielnicą zapije i nie będzie w stanie wysyłać sms-ów ( trzęsące się ręce mogą spowodować wysyłanie sms-ów nie na tego kandydata co trzeba)? No co będzie?
Znane są przypadki, że ludzie obwiniają za swoje niepowodzenia Bogu ducha winne osoby. Dowiedziałem się, że Antoni P. był na jakiejś konferencji u Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego. Z ciekawości obejżałem film z tego spotkania. Pana A.P. wypatrzyłem od razu. Miał najlepszy punkt obserwacyjny( wiadomo były wojskowy), siedział w pierwszym rzędzie. Głosu nie zabierał. Akurat na tym spotkaniu głos zabierali tylko ci, co mieli coś do powiedzenia. To normalne, gdyby wszyscy chcieli coś powiedzieć musieliby tam nocować. A.P. rozglądał się dyskretnie po sali. Myślałem wtedy, że podziwia słynne "prezydenckie żyrandole". Ale teraz przypomniałem sobie sprawę Brunona K. podobno planującego zamach na najwyższe władze RP. A co będzie jeżeli........Ale chyba jestem przesadnie podejżliwy. Nie, nie. To byłoby zbyt straszne. Bo gdyby w zamachu zginął mój prezydent to mógłby wygrać Jarosław K. A wtedy nie pozostałoby mi nic innego jak iść do naszego wiejskiego sklepiku, kupić za 2,99 nalewkę...i skończyć z sobą.

#24 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 13:23

http://www.tvp.pl/in...ku-2012/9817841 :D :lol: :P B) To moja reakcja na obejrzany materiał filmowy przedstawiający sylwetki wójtów nominowanych, ale nie cały , broń Boże. Dopiero od 8 min.42 sek. Dotychczas żyłem w totalnej niewiedzy, że
1. Mieszkańcy gminy Ełk mogą wygodnie dojechać do pracy, bo gmina dopłaca do komunikacji autobusowej- skoro jest ubogim udziałowcem MZK to powinna. Co na to radny Żyluk, sołtys z Mostołt i sołtysi z innych wsi?
2. Nie wiedziałem, że taką kolosalną inwestycją był remont placu w Stradunach - akurat nie wiem o co chodzi, bo nikt z moich znajomych nic o tym nie mówił
3. Zupełnym przegięciem jest przypisanie gminie Ełk ( w domyśle jej "gospodarzowi") uruchomienia Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedliskach ???????????? Ż-E-N-A-D-A
Co na to inne gminy Związku Międzygminnego. Zakład wybudowano na działce będącej własnością Miasta Ełk- gmina Ełk dofinansowała budowę drogi do Zakładu.
Oczywiście wójt i jego radni popisali się przy okazji blokując możliwość inwestowania właścicieli okolicznych w swoje tereny, a to byłyby podatki dla gminy. Co, urażona ambicja, że mieszkańcy potrafili wygrać przed NSA. Oj zasłużyli się radni , zasłużyli. Dać im po jeszcze jednym (tym Nielegalnym Medalu) dla równowagi, na drugą klapę garnituru lub żakietu. Do swetra przypinać nie wypada.
4. Przedszkola nie są bezpłatne. To rodzice tylko nic nie płacą. To akurat prawidłowy krok . Tak powinno być w całym kraju, dzieci to nasza przyszlość. Pobyt dzieci i opieka nad nimi opłacana jest z budżetu gminy, czyli z naszych podatków.

#25 ~podatnik~

~podatnik~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 16:48

Na usta ciśnie mi się jedno „…samochwała w kącie stała i tak opowiadała….”. Wszyscy znamy morał z tego wierszyka.
1. Przedszkola są płatne, ale wyłącznie za czas przekraczający wymiar zajęć określony w art.6 ust 1 pkt 2 u.s.o,, czyli powyżej 5 godzin dziennie. Z mocy prawa samorządy są zobowiązane do zapewnienia opieki przedszkolnej wszystkim dzieciom i do 5 godzin jest to opieka bezpłatna. Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego mieszkańcy gminy przemeldowują się do Ełku, aby ich dzieci miały zapewniony 8 godzinny pobyt w przedszkolu ??????
2. Skoro pieniądze podatników ( czytaj:nasze) stanowią udziały w komunikacji, to jakim nadzwyczajnym sukcesem jest widok autobusu w NIEKTÓRYCH wsiach ??????
3. Przypominam, że inicjatywa Zakładu Unieszkodliwiania została zapoczątkowana przez poprzedniego wójta, a o ile pamięć mnie nie myli obecni radni bezradni chcieli wycofać się z tego pomysłu. Pamiętne protesty mieszkańców popierane przez, wszyscy wiedzą kogo, a w konsekwencji próba lokalizacji sortowni śmieci w Ruskiej Wsi !!!!!
CO NA TO POZOSTAŁE GMINY ?????? Z reguły sukces ma wielu ojców, ale w tym wypadku o dziwo, tylko jeden człowiek wziął to na „swoje przeciążone barki” i „skromnie” dopomina się za to nagrody. Jak w tym kontekście zatem wyglądała działalność tego pana w poprzednim życiu ??????
Wchodzę w akcję sms-ową.

#26 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2013 - 18:12

Dyskusja jak widzę merytoryczna. Na jutro szykuję materiał o tym jak kandydat dobierał sobie pracowników ..i co z tego wyszło. Jak jawność działania władzy to jawność. Wszystko na podstawie dokumentów gminnych i nie tylko. Mała uwaga do osoby dokonującej usunięć pewnych plików w bipie gminy. Rejestr zmian służy do tego aby każdy korzystający w ten sposób z informacji publicznej wiedział jaki plik usunięto ( zmodyfikowano) oraz mógł poznać treść usuniętego pliku. W innym przypadku ktoś może powziąć podejrzenie, że fałszuje się dokumentację. Dokument w wersji elektronicznej to także dokument.

#27 ~Miejscowy~

~Miejscowy~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 08:20

W Gminie Ełk ukonstytuował się Społeczny Komitet Promocji Gminy Ełk. Zbieżność czasowa z terminem konkursu na Wójta Roku jest oczywiście zupełnie przypadkowa. W związku z tym, żeby jakoś zintegrować działalność promocyjną tego "ciała społecznego" z działalnością innych czynników proponuję szybciutko ustalić zasady współpracy. W jedności siła. Zasady współpracy powinny być proste, jasne, nie sprawiające trudności interpretacyjnych. Wszystko po to , aby wykluczyć ewentualne nieporozumienia w przyszłości. A więc tak: Tomek przygotowuje zawody np. w lepieniu największego i najbardziej podobnego bałwana. Pora ku temu odpowiednia. W Jury zasiądą panie ze Społecznego Komitetu Promocji Gminy Ełk. Przewodniczącą komitetu powinna zostać Pani Wiesława Holewińska- słuchając jej krótkiego wystąpienia w Radio 5 odnoszę wrażenie,że jest to osoba wygadana, czyli da sobie radę. Członkiem Honorowym komitetu powinien zostać Pan Wójt Antoni Polkowski, po to aby połączyć przyjemne z pożytecznym tzn. promocję gminy z promocją kandydata. Jak wszystko dobrze pójdzie laureat konkursu w nagrodę otrzyma Medal Wójta Gminy Ełk oraz 2-dniowy turnus odnowy biologicznej w Ośrodku Wypoczynkowym w Malinówce. Odnowa biologiczna może być wskazana, jeżeli w celu uczczenia uczestników komuś wpadnie do głowy pomysł zorganizowania skromnego poczęstunku. Koszty takiego poczęstunku można próbować rozliczyć w ramach funduszu sołeckiego ( takie próby już były przy okazji ostatnich wyborów samorządowych :D .Przewodnicząca(?) Komitetu i Szacownego Jury zostanie Starościną tegorocznych Dożynek Gminnych w Rożyńsku........i wszyscy będziemy szczęśliwi, weseli, aż przyjdzie północ i nas rożdzieli...
Przypominam o głosowaniu na Najlepszego (!) Wójta Roku 2012. Nie bądżmy zaściankowi. Polska to duży kraj , liczący się w Europie. Zasługuje na mądry wybór.
Przypominam SMS na nr 7120, o treści 1 koszt 1,23 zł( już z Vat-em !!!). Można wysłać z 1 telefonu nieograniczoną ilość sms-ów. Jedynym ograniczeniem jest zawartość portfela. Do dzieła. Ja już wysłałem 15 sms-ów. Trochę szkoda było pieniędzy, ale przemogłem się. Wyobraziłem sobie minę pewnego kandydata stojącego karnie w drugim szeregu....i błogie uczucie zagościło w mym sercu.

#28 ~Zeno~

~Zeno~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:17

http://olsztyn.gazet...tary_ziemi.html

Niewypał, ale dobre i to, że nie chce tej ziemi uniwersytetowi zostawić na wieki. No chyba że jest koncepcja, żeby działki darować kurii... ;P

#29 ~Zeno~

~Zeno~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:19

Wyobraziłem sobie minę pewnego kandydata stojącego karnie w drugim szeregu....i błogie uczucie zagościło w mym sercu.

Łee tam... Znowu będzie drugi, czyli odniesie kolejny sukces ;))

#30 ~Zeno~

~Zeno~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:20

Wyobraziłem sobie minę pewnego kandydata stojącego karnie w drugim szeregu....i błogie uczucie zagościło w mym sercu.

Łee tam... Znowu będzie drugi, czyli odniesie kolejny sukces ;))

#31 ~podatnik~

~podatnik~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 09:43

Być może ze zwrotem ziemi darowanej uniwersytetowi nie będzie tak łatwo. O ile mnie pamięć nie byli, to po przekazaniu darowizny pojawił się temat, że w umowie darowizny nie wskazano terminu, w jakim uniwersytet będzie musiał rozpocząc prace, będące celem darowizny ? Kto dobrowolnie odda takie miejsce ?, ziemia jeść nie woła, a w przyszłości będzie można ją sprzedać i co nieco zarobić. Czy ktoś zapytał właścicieli tego terenu ( czytaj; podatników) co myślą o takiej darowiźnie????????
Zapomniałam: w wojsku nie zadaje się pytań, wydaje sie rozkazy, a podobno nie można wykonać tylko jednego rozkazu, czyli "wywinąć hełmu na drugą stronę".
Jak widać pan Bartnik ( jako mieszkaniec miasta Ełk) chyba udał się po pomoc do rodzinnej wsi, więc może mieszkańcy Rożyńska powinni ogłosić konkurs na "najlepszego wójta Rożyńska"????, zaprosić, ugościć,wręczyć zwycięzcy ufundowany z tej okazji medal, ale oczywiście powinni opodatkować siebie i z tego pokryć wydatki. Nie będzie w tym przypadku problemów z sms-ami, bo kandydat, a więc zwycięzca może być tylko jeden. Nikt nie będzie w drugim szeregu, nie będzie podejrzeń o nieprawidłowe policzenie głosów itp. Problemem może być kwestia opodatkowania, ale czego się nie robi dla takiej sprawy ????

#32 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 12:27

Wystąpiłem dziś do TVP S.A.o ujawnienie informacji publicznej i przekazanie mi kopii zgłoszenia wójta Polkowskiego do konkursu, mam nadzieję, że zgodnie z prawem dostanę te zgłoszenie i będziemy znali wnioskodawcę i treść a więc "zasługi" wójta.

#33 ~podatnik~

~podatnik~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 12:48

Świetnie, ja również chciałam to zrobić, ale ponieważ mnie wyprzedziłeś, to z niecierpliwością czekam na te informacje. Póki co szukam tych "zasług i osiągnięć" na własną rekę, ale jak do tej pory ( a robię to od poprzednich wyborów) mam marne wyniki.

#34 ~WiechoR~

~WiechoR~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 17:06

Oj boję się, że nie damy rady. Wój zainwestował chyba swoją całą pensję, na wsiach wiszą banery, na sołeckich tablicach plakaty (jakim prawem weisza ktoś swoją reklame na mieniu samorządowym? u mnie tablica jest moja więc zerwałem plakat, kto dał pozwolenie na umieszczenie na plakacie loga gminy?) słyszałem, że w Ełku wykupione są wszystkie karty do telefonów i sms są wysyłane na potęgę.

#35 ~sąsiad Wiesia~

~sąsiad Wiesia~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 18:10

O nie! Nie poddamy się! Wysłałem 10 sms-ów, ale jak on tak sobie poczyna to ja nie popuszczę. Mam odłożone 3 tys. na rower górski. Planowałem przy ładnej pogodzie pozwiedzać naszą piękną gminę, ale trudno. Niech te pieniądze idą na sms-y na porządnego człowieka, a nie tw. Zaczynam zaraz wysyłać na 1 A swoją drogą to ciekawe- kto rozwieszał te plakaty, czy któryś z urzędników gminy?

#36 ~hmmm~

~hmmm~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 18:54

Zasady pobierania opłatyy adiacenckiej reguluje ustawa z 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 11 czerwca 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.). Wedle tej ustawy opłata adiacencka jest formą uczestnictwa właścicieli nieruchomości w kosztach budowy urządzeń infrastruktury technicznej, czyli - jak wynika z art. 143 ust. 2 u.g.n. - dróg oraz przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych. Ich budowa musi być sfinansowana przynajmniej w części ze środków m.in. Skarbu Państwa, gminy czy dotacji UE.
Decyzje ustalające opłatę mogą być wydawane każdorazowo po stworzeniu warunków do podłączenia nieruchomości do poszczególnych urządzeń infrastruktury technicznej (art. 145 ust. 1 u.g.n.). Wynika z tego, że nieruchomość wcale nie musi być podłączona do kanalizacji, wystarczy, że gmina stworzyła warunki do jej podłączenia. Rury od gminnych urządzeń kanalizacyjnych nie muszą przebiegać przez grunt czytelnika, by gmina mogła nałożyć opłatę adiacencką. Prawdopodobnie rurociąg został wybudowany niedaleko granicy działki czytelnika, teraz on oraz inni właściciele okolicznych posesji mogą, jeśli chcą, podłączyć się do niego. Oczywiście podłączenie takie muszą sobie sfinansować sami.
Gmina ma prawo pobrać opłaty w ciągu trzech lat od stworzenia warunków do podłączenia. Ale tylko wtedy, gdy w dniu stworzenia warunków w gminie obowiązywała uchwała rady ustalająca wysokość stawki procentowej opłaty adiacenckiej. Stawka ta wynosi maksymalnie 50% różnicy między wartością nieruchomości przed i po wybudowaniu urządzeń.
Wzrost wartości nieruchomości jest najważniejszą przesłanką do ustalenia opłaty adiacenckiej. Jeśli wartość przed wybudowaniem i po wybudowaniu (po odjęciu ewentualnych nakładów, które na rzecz inwestycji poniósł sam właściciel działki) jest taka sama albo niższa, to nie ma podstaw do nałożenia opłaty adiacenckiej.

:(
Antoni Polkowski szykuje razem ze swoimi radnymi kolejny prezent dla mieszkańców-opłatę adiacencką w maksymalnej wysokości. Co to takiego-powyżej. Niespodzianka na najbliższej sesji.

#37 ~hmm~

~hmm~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 18:56

Ciąg dalszy....
Właściciele nieruchomości nie rozumieją, jak można mówić o wzroście wartości, skoro swoich działek nie sprzedają. Decyzja wójta, burmistrza albo prezydent miasta o ustaleniu opłaty nie może być przecież poparta subiektywną oceną urzędników w tej kwestii. Dlatego gmina zatrudnia rzeczoznawcę majątkowego, który określa wartość nieruchomości według stanu przed wybudowaniem urządzeń i po ich wybudowaniu. W tym celu porównuje wycenianą nieruchomość z innymi, które były przedmiotem sprzedaży i których ceny można sprawdzić w aktach notarialnych. W ten sposób rzeczoznawca jest w stanie określić, ile potencjalnie mógłby zarobić właściciel, gdyby taką działkę z możliwością podłączenia do kanalizacji sprzedawał.
Efektem pracy rzeczoznawcy jest opinia. Wprawdzie rzeczoznawcy mają obowiązek sporządzać takie opinie rzetelnie, niemniej także im zdarzają się błędy. Właściciel powinien zażądać w gminie udostępnienia opinii i dokładnie ją przeanalizować (najlepiej przy pomocy profesjonalisty, czyli innego rzeczoznawcy majątkowego). Gdyby okazało się, że rzeczoznawca gminy ustalił wartość nieruchomości np. na podstawie błędnych przesłanek albo popełnił błąd w obliczeniach, można byłoby podważyć decyzję ustalającą opłatę w Samorządowych Kolegium Odwoławczym i sądzie administracyjnym.
Opłata adiacencka może być, na wniosek właściciela nieruchomości, rozłożona na raty.

#38 ~zbych~

~zbych~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:07

Wójt roku 2012???? - za co???
jak spadł pierwszy śnieg w grudniu 2012 i zasypało wiele miejscowości gminy Ełk to wójt przestał odbierać telefony w sprawie interwencji o odśnieżenie - a porządny gospodarz gminy wsadził by . w samochód i objechał gminę, aby sprawdzić czy firma, która wygrała przetarg na odśnieżanie spełnia warunki przetargu....
Jakoś tak się ciekawie dzieje, że przetargi rok w rok wygrywa ta sama firma, a według mojego odczucia nikt jej nie kontroluje.
2013-01-25 20:06:28 | zbych
pracownicy urzędu gminy ełk mają pewnie gorące telefony o smsów

#39 ~Zbych~

~Zbych~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:27

Wójt roku ????????????-
problem reklamy wójta możemy szybko rozwiązać - zabieramy ze sklepu i innych miejsc wszystkie gazetki, które wydał za naszą kasę.
Powinniśmy go zmusić do pokazania rachunków za tę promocję własnej osoby.

#40 ~zbych~

~zbych~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2013 - 23:33

TW Polkowski ps. RÓŻANY to niesamowity chichot naszej historii; facet, który donosił na swoich znajomych i kolegów z pracy jest wybierany przez mieszkańców gminy na wójta; jest wybierany po raz drugi, ponieważ wielu wyborców otrzymuje flaszkę za głos na jego kandydaturę - fanty rozdają zaprzyjaźnieni radni z danych okręgów (a przed pierwszymi wyborami roznosił tylko ciuchy z lumpeksu);
Największym chichotem historii jest to, że jego obecni radcy prawni to swego czasu zagorzali członkowie AWS ( dla niezorientowanych: Akcja Wyborcza Solidarność)) - no cóż - kasa robi swoje.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych