Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Antoni Polkowski-Wójtem Roku 2012 ?

Wójt gminy Ełk Antoni Polkowski Wójt Roku

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1450 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~fundator kawy (podatnik)~

~fundator kawy (podatnik)~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 07:12

.......Jak powiedziała Radiu 5 Danuta Borawska, sekretarka Urzędu Gminy w Ełku, wójt Antoni Polkowski, pamiętał o jej święcie......(cytat z ) http://www.radio5.co.../?id=1&ia=44292 Przykład profesjonalnego potraktowania tematu.Tematu bardzo ważnego, którym żyją wszyscy mieszkańcy miasta i gminy. Wójt Antoni Polkowski pamiętał, a prezydent i z-ca nie pamiętali. Obejrzyjcie moi mili koniecznie materiał filmowy. Darmowa reklama? Antoni Polkowski Superstar? Dlaczego redaktor "nie zaskoczył" wójta, tylko pozostałych panów? Doprawdy News Dnia. Antoni Polkowski robi kawę dla sekretarki. A co innego ma do roboty. Jeżeli akurat w świetle kamer nie odbiera jakichś dziwnych dyplomów honorowych, nie obejmuje honorowymi patronatami, nie rozdaje słodyczy naszym milusińskim , może chyba zrobić kawę swojej sekretarce (asystentce). Czy kawę dało się wypić :)

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 08:30

"Nie można nie brać pod uwagę przy rozstrzygnięciu tej sprawy faktu, że oskarżony jest zaangażowany w życie gminy i jako członek lokalnej społeczności nie był zadowolony z decyzji władz i krytykował działania oskarżyciela prywatnego jako burmistrza gminy. Każdy ma prawo do krytykowania działań innych, w tym funkcjonariuszy publicznych. Negatywna ocena może być merytorycznie uzasadniona, ale może też być błędna. Błędna ocena działalności może wynikać z wielu powodów: z braku wiedzy, braku znajomości mechanizmów politycznych czy gospodarczych. Osoba piastująca funkcje publiczne musi być przygotowana na krytykę, także na tą niesłuszną. Osoba publiczna musi mieś skórę twardszą niż inni" - powiedział, uzasadniając wyrok sędzia Leszek Matuszewski z Sądu Okręgowego w Poznaniu.
Cytując uzasadnienie pewnego wyroku w sprawie pewnego obywatela piszącego krytyczne teksty o burmistrzu "swojej" gminy oraz krytykującego decyzje tegoż burmistrza , radnych pragnę tą drogą zapewnić wójta Antoniego Polkowskiego oraz (bez)radnych gminy Ełk, że piszę na tym forum tylko i wyłacznie pro publico bono, czyli dla dobra publicznego. To co się dzieje w gminie Ełk woła o pomstę do nieba. Gminą usiłuje rządzić w wojskowym stylu były wojskowy, urzędnicy są zastraszeni, radni nie wiedzą nad czym głosują. Zresztą, jacy radni. Na sesji niema radnych. Jest Stefan , Danusia, Regina, Julita. Czy wójt powinien tak zwracać się do radnych na sesji? Czy wójt powinien wtrącać swoje trzy grosze bez pytania," czy może zabrać głos"? Wypadałoby chociaż zachować pozory. A te rzucane półgłosem do przewodniczącego "kończ już". Co to za samorząd ? Mamy XXI wiek. To nie jest prywatny folwark. Padło tu, na tym forum wiele zarzutów pod adresem wójta. Wiem, że czyta wpisy. Przyznał to niedawno na obradach komisji. Jeżeli to wierutne kłamstwa to trzeba im zaprzeczyć. I nie zmieni tego wynik sms-owego głosowania. Jeżeli wyślę odpowiednią ilość sms-ów to okaże się, że baran jest owcą ( matematycznie rzecz ujmując). My, "przeciwnicy", czekamy na merytoryczne odpowiedzi. Chyba, że takich odpowiedzi nie ma.

#43 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2013 - 10:28

Oj boję się, że nie damy rady. Wój zainwestował chyba swoją całą pensję, na wsiach wiszą banery, na sołeckich tablicach plakaty (jakim prawem weisza ktoś swoją reklame na mieniu samorządowym? u mnie tablica jest moja więc zerwałem plakat, kto dał pozwolenie na umieszczenie na plakacie loga gminy?) słyszałem, że w Ełku wykupione są wszystkie karty do telefonów i sms są wysyłane na potęgę.

Wiesiu! Nie martw się na zapas. Niebiosa nam sprzyjają. Mróz taki, że tych plakatów, banerów, ulotek nikt nie zauważy (psa z budy w taki mróz nie wygonisz ). Zresztą kto w dzisiejszych czasach zwraca uwagę na reklamy. Ja na przykład , gdy w tv zaczynają się reklamy idę sobie robić kawę. Zawsze zdążę przed końcem reklam. Ale , wracając do tematu. Przypominam o naszej akcji sms-owej. Wybierzmy najlepszego Wójta Roku 2012 (nie Antoniego Polkowskiego, o NIE< NIE< NIE ) . Wyślij SMS na nr 7120 o treści 1

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców gminy (i nie tylko) na najbliższą Sesję Rady Gminy Ełk
XLVI Sesja Rady Gminy Ełk odbędzie się 31 stycznia 2013 r. (czwartek) o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy, przy ul. Armii Krajowej 3. Same ciekawe sprawy, np. stawka podatku śmieciowego, stawka opłaty adiacenckiej.

/Każdy ma prawo wstępu na sesje i posiedzenia komisji samorządów lokalnych)

#44 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 09:30

"Nie chcem, ale muszem"-jak mawiał pewien były prezydent. Po prostu muszę skomentować program z cyklu "Opinie" o wójcie Antonim Polkowskim. Na wstępie wyrazy uznania dla pani redaktor Marty Gołąb-prowadzącej program. W sposób delikatnie aluzyjny przepytywała "najlepszego wójta od Szczecina po Białegostoku". Rośnie nowa gwiazda dziennikarstwa, szacuneczek. Mam tylko jedno zastrzeżenie. W sposób okrutny przerwała panu wójtowi litanię osób i instytucji, którym chciał serdecznie podziękować za zauważenie jego skromnej osoby. To okrutne, nieludzkie. Możliwe, że program trwałby 15 minut dłużej, ale cóż to wobec wieczności. Temat interesujący, ktoś wysilił się aby wystąpienie przygotować. Kandydat co prawda czasami wydawał się nieobecny duchem. Może winne są te słuchawki w uszach. Jedną słuchał co mówi pani redaktor. A druga do czego służyła? Czyżby jakiś "dobry duszek" szeptał mu co ma mówić.Takie odniosłem wrażenie. Wypowiedzi kandydata wydały mi się jakieś wzniosłe, uładzone, takie o wszystkim i o niczym. I jeszcze te zapewnienia o doskonałej współpracy z Prezydentem i Starostą. Coś wiem na ten temat ;) .Sądzę ,że tak ciekawy temat można byłoby" pociągnąć". Telewizja Regionalna ma swój oddział w Ełku.
Redakcja w Ełku

ul. Piłsudskiego 2
19-300 Ełk
tel. kom. 601-600-349

e-mail: Anna.Karpacz@tvp.pl ( Może ktoś podeśle link z tego tematu Pani Annie, a ta swojej redakcyjnej koleżance, Pani Marcie :) -adresu e-mail Pani Marty Gołąb nie znalazłem w internecie)

#45 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 13:08

Dla przypomnienia
Obecnie w Polsce wójt pełni funkcję organu wykonawczego gminy obok burmistrza i prezydenta miasta, wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.
Do zadań wójta należy w szczególności:
przygotowywanie projektów uchwał rady gminy
określanie sposobu wykonywania uchwał
gospodarowanie mieniem komunalnym
wykonywanie budżetu
zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych
Wójt jest funkcjonariuszem publicznym, wybieranym od 2002 roku w wyborach powszechnych, jego kadencja rozpoczyna się w dniu rozpoczęcia kadencji rady gminy i upływa z dniem objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta.

Wójta można odwołać poprzez referendum lokalne w trakcie trwania kadencji, do rozpisania którego potrzebny jest wniosek co najmniej 10% wyborców. Referendum jest ważne, gdy udział w nim weźmie nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu. W razie wygaśnięcia mandatu wójta przed upływem kadencji (np. w razie odmowy złożenia ślubowania, złożenia pisemnej rezygnacji, śmierci, odwołania z urzędu) funkcję wójta, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni osoba wyznaczona przez premiera.
W Polsce wójtem nie może być osoba niebędąca jej obywatelem.

W sytuacji, gdy wójt nie może wykonywać swych kompetencji w wyniku: tymczasowe aresztowanie, odbywanie kary pozbawienia wolności wymierzonej za przestępstwo nieumyślne, odbywanie kary aresztu albo niezdolność do pracy z powodu choroby trwającej powyżej 30 dni, kompetencje wójta z mocy prawa przejmuje jego zastępca, a w sytuacji gdy powołano więcej niż jednego zastępcę – pierwszy zastępca.

#46 ~dobry duch samorządu~

~dobry duch samorządu~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 18:59

Znak: Oś. 7632/20/10 Ełk 28 lipca 2010 r.

OBWIESZCZENIE

Wójt Gminy Ełk, działając na podstawie art. 33 ust 1 pkt. 2 w związku z art. 79 ust 1 ustawy z dnia 03 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. Nr 199, poz. 1227) zawiadamia, że w dniu 27.07.2010 roku wpłynął wniosek Bio Alians Gold Sp. z o.o., w imieniu której działa Tomasz Snażyk, który w związku ze zmianą lokalizacji został zmieniony i uzupełniony 18 sierpnia 2010 r. o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.

„Budowie gorzelni rolniczej wraz z niezbędną infrastrukturą w Stradunach”

planowanego na działkach o numerach ewidencyjnych: 211/66 i 211/68 obręb Straduny, gmina Ełk.
..................................................................................................................................................
Powyżej fragment pisma urzędowego z Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Ełk, gminy zarządzanej przez mgr Antoniego Polkowskiego. Kto z Państwa zgadnie co jest nie w porządku z tym pismem?

#47 ~wiejski filozof~

~wiejski filozof~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:49

Kandydat to ktoś, kto bierze pieniądze od bogatych, a głosy od biednych, aby chronić jednych przed drugimi.

Oscar Ameringer

#48 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:46

Najpierw dał a teraz zabiera. Antoni Polkowski wójt gminy Ełk zażądał zwrotu 33 hektarów ziemi, które 3 lata temu przekazał Uniwersytetowi Warmińsko-Mazurskiemu w Olsztynie.Panie Antoni Komu sprzedać, pewnie jest juz chętny???

#49 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:47

A może BIo alians ???

#50 ~gość2~

~gość2~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 21:49

Już nawet spokojnie nie wyjdziesz, gmina oblepiona jak przed wyborami, Sukcesem gminy będzie JAK WÓJ ODEJDZIE ( nawiązując do niedzielnej kampanii w kośćiele), nie namiejscu moim skromnym zdaniem

#51 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 06:06

Już nawet spokojnie nie wyjdziesz, gmina oblepiona jak przed wyborami, Sukcesem gminy będzie JAK WÓJ ODEJDZIE ( nawiązując do niedzielnej kampanii w kośćiele), nie namiejscu moim skromnym zdaniem

Prosimy o więcej informacji na ten interesujący temat. Jaka kampania, w którym kościele, czy ksiądz proboszcz jawnie udzielał poparcia, itp.

#52 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 06:42

Kandydat to ktoś, kto bierze pieniądze od bogatych, a głosy od biednych, aby chronić jednych przed drugimi.

Oscar Ameringer

Patrząc z boku na "przyjacielskie " stosunki łączące kandydata z miejscowymi biznesmenami nabieram przekonania, że jest wiele prawdy w tym powiedzeniu. Ostatnio kilka mieszkanek wsi Talusy umówiło się na rozmowę z kandydatem ( na konkretną godzinę) aby wyjaśnić pewne sprawy związane ze sprawą potencjalnej lokalizacji instalacji utylizacji odpadów w ich sąsiedztwie. Niestety kandydat musiał gdzieś wyjechać w" nie cierpiącej zwłoki sprawie". Panie "pocałowały" klamkę gabinetu kandydata. Opier*** dostał Bogu ducha winny urzędnik, niezbyt zorientowany w temacie. Firma, która planuje tam ulokować swoje interesy nazywa się Ziemia Polska sp. z o. o. Mój Boże, pomyślałem sobie, oto na moich oczach moja Ojczyzna zmienia się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, a lud łatwowierny i bogobojny daje sobą manipulować. Zgroza.

#53 ~sąsiad Wiesia~

~sąsiad Wiesia~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 07:53

"gospodarowanie mieniem komunalnym" -to kolejny ciekawy temat

art. 231
§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 4. Przepisu § 2 nie stosuje się, jeżeli czyn wyczerpuje znamiona czynu zabronionego określonego w art. 228.

Pewien niesławny jegomość z otoczenia wujaszka Stalina rzekł :Dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf
Człowiek jest, paragraf jest , rozpoczynam poszukiwania dowodów (jestem na tropie)

#54 ~wiejski filozof~

~wiejski filozof~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 09:20

"Z człowiekiem jest wszakże jak z drzewem. Im bardziej dąży ku wysokościom i jasnościom, tym silniej jego korzenie ciągną ku ziemi, w dół, w ciemność, głębię: w zło"
Fryderyk Nietzsche

#55 ~zdrowy gajowy~

~zdrowy gajowy~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:01

"Z człowiekiem jest wszakże jak z drzewem. Im bardziej dąży ku wysokościom i jasnościom, tym silniej jego korzenie ciągną ku ziemi, w dół, w ciemność, głębię: w zło"
Fryderyk Nietzsche

A to samo bez powoływania się na filozofów brzmi: "Im wyżej małpa na drzewo włazi, tym bardziej d... odsłania".

#56 ~Zeno~

~Zeno~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 21:08

Kto z Państwa zgadnie co jest nie w porządku z tym pismem?

Z tego co widzę, wójt dysponuje zdolnością prekognicji, bo 28 lipca już wiedział, że 18 sierpnia będą poprawki do wniosku.

#57 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 07:28

Z tego co widzę, wójt dysponuje zdolnością prekognicji, bo 28 lipca już wiedział, że 18 sierpnia będą poprawki do wniosku.

Brawo. To jest tak rzucające się w oczy, że aż niewidoczne. Mam w związku z tym pewne przemyślenia, być może nie związane z tym tematem. Otóż zauważyłem, że przybyło nam w ostatnim czasie wielu magistrów z dyplomami szacownych uczelni. Oczywiście popieram ten "pęd do wiedzy". Zauważyłem przy okazji, że w naszych mazurskich jeziorach w zastraszającym tempie ubywa węgorzy. Sam nie wiem, czy łączyć te oba fakty, czy też przyczyny są inne?

#58 ~Sympatyk~

~Sympatyk~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 19:45

http://kto.wm.pl/opi...-polkowski.html :) Rasowy polityk. Od Szczecina po Białegostoku.

#59 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 06:46

http://elk-ug.bip-wm...s.php?id=240941 http://elk-ug.bip-wm.pl/public/get_file_contents.php?id=250973 Opinia społeczna to siła, z którą trzeba się liczyć. Pozostaje jednak kwestia dodatków przyznanych i wypłaconych w latach poprzednich. Kto je zwróci mieszkańcom gminy,chodzącym i jeżdżącym po dziurawych drogach gminnych. Proponuję (nieśmiało) aby zrobił to Antoni Polkowski. Stać go, z głodu na pewno nie umrze, ma w końcu "w zapasie" emeryturę wojskową i dopłaty do gruntów rolnych.

#60 ~sąsiad Wiesia~

~sąsiad Wiesia~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2013 - 07:41

http://elk-ug.bip-wm...s.php?id=163263 Tak było. To rada gminy decydowała o sprzedaży mienia gminnego.Wiele rad gmin robi tak w dalszym ciągu, sprawuje w ten sposób nadzór społeczny nad mieniem gminnym. Jak jest teraz?. Rada Gminy zrzekła się swoich uprawnień ( oczywiście jest to zgodne z prawem, jeżeli radnych te sprawy" nie interesują" , powierzają je wójtowi) http://elk-ug.bip-wm...s.php?id=163265 Osobiście uważam, że w przypadku gdy chodzi o nieruchomości gruntowe ( które nie są niezbędne gminie w celu zaspokajania celów publicznych) powinne one trafić w ręce prywatne. Prywatny właściciel z zasady lepiej troszczy się " o swoje". Sprzedaż nieruchomości samorządowych powinna następować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Z zasady powinno to odbywać się w drodze przetargu nieograniczonego. Wyjątkiem od tej zasady jest sprzedaż na tzw. polepszenie sposobu zagospodarowania nieruchomości sąsiedniej. Sprzedaż taka jest prowadzona w trybie bezprzetargowym i obostrzona wieloma warunkami. (Jakimi i co ma do tego sprzedaż nieruchomości ,o których sprzedaży decydował osobiście wójt /zarządzeniami/ już wkrótce)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych