Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Areszt zrównać z ziemią!

319 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 16:30

duchy pomordowanych tzn. kogo? ludzie, dajcie spokój, to jakiś zabobon i zagłębie ciemnoty, czy co? kto nie chce? mi wydaje się, że najwyraźniej wielu po prostu wyznaje zasadę "im gorzej tym lepiej", tylko by przypiec temu przebrzydłemu komuchowi... i tyle...

tak na marginesie: żadne miejskie legendy nic nie wspominają o jakichkolwiek duchach krążących w pobliżu aresztu - a więc nawet na tym polu atrakcyjność aresztu leży :lol:

#22 ~I ja~

~I ja~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 16:51

duchy pomordowanych tzn. kogo? ludzie, dajcie spokój, to jakiś zabobon i zagłębie ciemnoty, czy co? kto nie chce? mi wydaje się, że najwyraźniej wielu po prostu wyznaje zasadę "im gorzej tym lepiej", tylko by przypiec temu przebrzydłemu komuchowi... i tyle...

tak na marginesie: żadne miejskie legendy nic nie wspominają o jakichkolwiek duchach krążących w pobliżu aresztu - a więc nawet na tym polu atrakcyjność aresztu leży :lol:

Duchy pomordowanych. Tak trudno to pojąć? Po nazwiskach? Zagłębie ciemnoty? Masz prawo tak myśleć. Jesteś wolnym człowiekiem. Zasadę im gorzej tym lepiej wyznaje suwalska władza. To komuch przypieka mieszkańmców swoimi posunięciami. Legendy? Też nie słyszałem.
Plaza na areszcie suwalskim wyłozyła się. Tak samo władze miasta. Nieprawda? Udowodnij, że jest dobrze z finansami i inwestycjami w mieście przez ostatnie dwa lata.

#23 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 17:04

Panie z jakim pomordowanymi, jakie spektakularne mordy miały tam miejsce? O czym pan cały czas mówisz i co to ma do ew. przeprowadzenia inwestycji...

Panie, ja nie będę nic udowadniał, zresztą to nie miasto miało budować Plazę, więc po co pan zadajesz dziwne pytania. Panie, każda władza obiecuje, ludzie czekają na efekt. Więc obowiązuje w demokracji zasada "ograniczonego zaufania" przynajmniej tych, którzy głosowali -- obiecanki nie wyszły: w następnych wyborach daje się formacji kopa, ale nie piep.rzy zawczasu i nie robi wszystkiego by nic nie wyszło --

Panie, o tej Plazy marzy każdy normalny Suwalczanin, wierzący, że takie inwestycje mogą wprowadzić cos nowego w tym zapyziałym miasteczku na końcu świata... przeszłością nie da się żyć, bo ile można ? Chyba, że niektórym zależy na mieście z dziurą pokoleniową: do 18 lat, potem długo nic, a potem emeryci...

#24 ~I ja~

~I ja~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 17:35

Panie z jakim pomordowanymi, jakie spektakularne mordy miały tam miejsce?

Że co?
Mord musi być spektakularny, aby go zaliczyć? Może zachowały się protokoły ubeckie, gestapowskie z opisem zachowań ofiar i katów. Dwóch moich kuzynów zostało tam zamordowanych przez gestapo. Nie wiem czy mord ten był spektakularny. Babcia(moja, a ich matka) widziała ich ostatni raz w życiu jak byli skuci pędzeni do tego właśnie przybytku. Pędzeni z siedziby gestapo na Kościuszki. Nigdy więcej już ich nie widziała. Może żywota dokanali w Królewcu? Jednak są poszlaki, że właśnie w tym areszcie.
Ja też jestem za budową tego wszystkiego, co obiecał komuch jak go zowiesz. I nawet nie mam nic przeciwko temu, aby powstało w mieście dwa razy tyle co obiecał.
Jednak już rok temu gdzieś napisałem, jako pierwszy suwalczak, że Plaza w tym miejscu, to pasmo nieszczęść dla miasta. Chyba na suwalki info. Zostałem wyśmiany.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:12

Że co?
Mord musi być spektakularny, aby go zaliczyć? Może zachowały się protokoły ubeckie, gestapowskie z opisem zachowań ofiar i katów. Dwóch moich kuzynów zostało tam zamordowanych przez gestapo. Nie wiem czy mord ten był spektakularny. Babcia(moja, a ich matka) widziała ich ostatni raz w życiu jak byli skuci pędzeni do tego właśnie przybytku. Pędzeni z siedziby gestapo na Kościuszki. Nigdy więcej już ich nie widziała. Może żywota dokanali w Królewcu? Jednak są poszlaki, że właśnie w tym areszcie.
Ja też jestem za budową tego wszystkiego, co obiecał komuch jak go zowiesz. I nawet nie mam nic przeciwko temu, aby powstało w mieście dwa razy tyle co obiecał.
Jednak już rok temu gdzieś napisałem, jako pierwszy suwalczak, że Plaza w tym miejscu, to pasmo nieszczęść dla miasta. Chyba na suwalki info. Zostałem wyśmiany.

poczytaj ten temat,a zakończysz pisanie z kolegą który zabytki ma za nic rozwalił by całe suwałki
Rzucał kłody pod nogi

#26 ~M2~

~M2~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:18

Historia Aresztu Śledczego w Suwałkach jako miejsce odosobnienia sięga okresu rozbiorów Polski. Suwalszczyzna znajdowała się wówczas na terenie Królestwa Polskiego będącego pod zaborem rosyjskim. Z tego okresu pochodzą budynku przy ul. Dwernickiego 17 (wcześniej Marksa 17, Kolejowa 17), w których do 2000 r był siedziba Aresztu Śledczego. Budowę tych obiektów jako więzienia zainicjował car Aleksander I. Budowę ukończono w 1903 roku. Było to miejsce kaźni Polaków. Po upadku caratu Suwalszczyzna odzyskała niepodległość, a więzienie przejęły władze polski sanacyjnej. W 1939 roku z chwilą utracenia wolności Suwalszczyzna znalazła się pod okupacją hitlerowską. Więzienie znowu posłużyło jako miejsce tortur Polaków, tym razem okupantowi niemieckiemu.

#27 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:38

Jednak już rok temu gdzieś napisałem, jako pierwszy suwalczak, że Plaza w tym miejscu, to pasmo nieszczęść dla miasta.

I z tym się zgadzam, nic tylko wieczne nieszczęścia, ofiary, wojny i mordy -- ot, to jest cała historia tego kraju, rzeczywiście jest co wspominać...

Nie rozumiem tego, że żeby o kimś pamietać, trzeba zachować miejsce w stanie nienaruszonym... wieczna żałoba, wieczny żal i smutek - doprawdy, żadne to zabytki, tylko miejsca czyjejś pamięci, najczęściej prywatnej. ale czy to uzasadnia powstrzymywanie przyszłości?

następny mi tu pisze, że za nic mam zabytki? za takie -- tak, do cholery, dla mnie to żadne zabytki, ja chcę czegoś co da temu miastu coś nowego, nawet jeśli miałaby to być popkultura... dość masochizmu przeszłości, dość użalania się i pierdzenia, że ludzie wyjeżdżają : bo ludzie wyjeżdżają tam, gdzie jest nadzieja na przyszłość a nie kraina marazmu i rządów duchów przeszłości...

jeszcze raz: może komuś zależy by Suwałki były miastem podrostków i emerytów? no więc jesteśmy na dobrej drodze...

#28 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:45

Więzienie znowu posłużyło jako miejsce tortur Polaków, tym razem okupantowi niemieckiemu.

No więc właśnie: wieczny masochizm i rozpamiętywanie ofiar... problem w tym, że takich miejsc jest w Polsce setki i tysiące i nikt ich od razu nie nazywa zabytkami tylko miejscami pamięci...

Ja wiem, że miejsca pamięci to przejaw uczuć wyższych, ale proszę zauważyć, że gdyby ludzkość miała bezwzględnie utrzymywać miejsca pamięci w stanie nienaruszonym od samych swych początków to obecnie nie starczyłoby już miejsca by zbudować cokolwiek nowego.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:51

No więc właśnie: wieczny masochizm i rozpamiętywanie ofiar... problem w tym, że takich miejsc jest w Polsce setki i tysiące i nikt ich od razu nie nazywa zabytkami tylko miejscami pamięci...

Ja wiem, że miejsca pamięci to przejaw uczuć wyższych, ale proszę zauważyć, że gdyby ludzkość miała bezwzględnie utrzymywać miejsca pamięci w stanie nienaruszonym od samych swych początków to obecnie nie starczyłoby już miejsca by zbudować cokolwiek nowego.

Więzienie znowu posłużyło jako miejsce tortur Polaków, tym razem okupantowi niemieckiemu. tylko tyle przeczytałeś?

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 19:53

Rozpier*** wszystkie cmentarze,razem z grobem twoich bliskich

#31 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:04

Nigdzie tego nie napisałem, w areszcie nikogo nie pochowano

#32 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:05

tylko tyle przeczytałeś?

Nie, przeczytałem wszystko, co składa się na miejsce pamięci, a nie na zabytek...

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:07

Nawet jeśli tak myślisz, nie mów i nie pisz w taki sposób. Brak słów.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:13

Nawet jeśli tak myślisz, nie mów i nie pisz w taki sposób. Brak słów.

na ciebie

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:17

na ciebie

?

Tylko na tyle ciebie stać????

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:22

?

Tylko na tyle ciebie stać????

A ciebie na więcej?

#37 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 20:32

A ciebie na więcej?

chęć walki na argumenty słowne to przejaw wysokich aspiracji, jakże rzadkich w naszym społeczeństwie, gdzie najczęściej kończy się na pyskówce i mordobiciu z różnic ideowych "ideowych"

#38 ~voodoo~

~voodoo~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 22:05

W tym miejscu przybytek rozrywki i handlu to nieszczęście dla miasta i wszystkich którzy to popierają. Zastanówcie się więc więc dobrze nad tym co piszecie.

#39 ~Zabytkodajewicz~

~Zabytkodajewicz~
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2008 - 22:19

Ale jakie nieszczęście, że co?

#40 ~voodoo~

~voodoo~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2008 - 08:02

I tak jesteś szczęśliwcem. Zostałeś uprzedzony. To wystarczy. Masz jeszcze szansę odwrócić swój los.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych