Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

65 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Mariusz~

~Mariusz~
  • Goście

Napisano 04 maj 2019 - 17:58

Problemem w żłobkach jest bardzo niska dotacja. W tym roku tylko 100 zł. Żłobki niepubliczne podejmują się opieki utrzymując dzieci za 800 do 900 zł miesięcznie, odejmując dotacje rodzice płacą ok 700zł plus wyżywienie. Dla porównania miasto kalkuluje iż koszt utrzymania dziecka w żłobku publicznym wynosi 1200 zł. To jest naprawdę duża różnica. Nie da się wynająć lokalu sensownie zapłacić opiekunkom i mieć minimalny zysk. Przedszkola niepubliczne mają dofinansowania rzędu 650 zł, od razu rośnie jakość, spada cena dla rodziców, rośnie zadowolenie dla pracowników i właścicieli placówek.  Nie wiem dlaczego Urząd Miasta nie decyduje się na dofinansowanie żłobków prywatnych, jest to o wiele tańsze niż budowa nowych państwowych żłobków, daje możliwość zatrudnienie liczniejszej i lepszej kadry wprowadzenia większej ilość zajęć, a dla rodziców mniejsze czesne porównywalne z opłatą w placówkach publicznych. Tak jest we Wrocławiu, Gdańsku, Warszawie, tylko u nas nie.

#62 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 06:24

żaden żłobek, jak już to niania !

#63 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2019 - 23:41

Rowniez nie polecam ja zabralam dziecko bardzo szybko , bylam z nim w momencie adaptacji i Panie przy mnie jako rodzicu nie wstydzily sie usiac i siedzieć i nie przygotować zabawy dzieciom , a bylam tam sporo czasu wiec to nie jednorazowa opinia, sama pani Ewa smiala sie ze na dziecko spadl dwu metrowy mis i dobrze ze w pore zauwazyla bo by dziecko zadusil ,w zyciu nie zostawila bym dziecka z nimi
Samo pozatym sama wie oszukala nas jako rodzicow a jak to wie najlepiej ....

Czy można wiedzieć w jaki sposób Was oszukała????
Ja rowniez zabrałam z tamtąd moje dziecko.
P.Ewa nie ma nawet wykształcenia pedahogicznego,nie ma podejścia do dzieci....

#64 ~co tydzień chory~

~co tydzień chory~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2019 - 06:24

wada to chorowitość dzieci

#65 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2019 - 21:40

Czy można wiedzieć w jaki sposób Was oszukała????
Ja rowniez zabrałam z tamtąd moje dziecko.
P.Ewa nie ma nawet wykształcenia pedahogicznego,nie ma podejścia do dzieci....

Prowadziła placowke bez rejestracji w urzedach bez pozwolen.

#66 ~Żłobek~

~Żłobek~
  • Goście

Napisano 04 październik 2019 - 11:43

No to będzie drożej niż  było, nasz kochany rząd PIS uchwalił iż w 2020 roku nie będzie dofinansowania do prywatnych żłobków z programu MALUCH PLUS. Dotacja i tak była niska bo zaledwie 100 zł, a w przyszłym roku 0. Uznali że wystarczy 500 plus.Więc.... rosną wynagrodzenia, brak dotacji = droższe żłobki i to już pewne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych