Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

BIOGAZOWNIA W STRADUNACH

414 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2010 - 17:54

Tego nie pisał Straduniak,tylko jakiś wichrzyciel,i półgłówek który nie chce rozwoju Stradun.Brednie pisze.Masz nas "Straduniak",za głupich wsioków?Wszyscy wiedzą,że taka biogazownia, to hermetycznie zamknięte zbiorniki,budowane według norm europejskich.A smrodu z niej na pewno będzie mniej,niż z twojego chlewa.Taka inwestycja to same korzyści nie tylko dla Stradun,ale i całej okolicy.O miejscach pracy nie wspomnę,bo to oczywiste.Biogaz z powodzeniem może ogrzać bloki i nie tylko,może być zamieniony w energię elektryczną,itp.,itd..Na biogazowni skorzystają okoliczni rolnicy,którzy już nie będą musieli kombinować,co zrobić ze swoimi ściekami,i gnojowicą.Taka biogazownia to sama ekologia,panie pseudo ekologu.Mam nadzieję,że wszyscy mieszkańcy podpiszą się za ta inwestycją.

Dobrze ujęte określenie cytuję :za głupich wsioków?Chcą więcej smrodu zgniłych jaj,itp,itd.Podobno i tak okien nie otwierają.Będą musieli chodzić w maskach.Miejsca pracy tylko dla 6 osób.

#22 ~Straduniak~

~Straduniak~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2010 - 20:52

Tego nie pisał Straduniak,tylko jakiś wichrzyciel,i półgłówek który nie chce rozwoju Stradun.Brednie pisze.Masz nas "Straduniak",za głupich wsioków?Wszyscy wiedzą,że taka biogazownia, to hermetycznie zamknięte zbiorniki,budowane według norm europejskich.A smrodu z niej na pewno będzie mniej,niż z twojego chlewa.Taka inwestycja to same korzyści nie tylko dla Stradun,ale i całej okolicy.O miejscach pracy nie wspomnę,bo to oczywiste.Biogaz z powodzeniem może ogrzać bloki i nie tylko,może być zamieniony w energię elektryczną,itp.,itd..Na biogazowni skorzystają okoliczni rolnicy,którzy już nie będą musieli kombinować,co zrobić ze swoimi ściekami,i gnojowicą.Taka biogazownia to sama ekologia,panie pseudo ekologu.Mam nadzieję,że wszyscy mieszkańcy podpiszą się za ta inwestycją.

Dzięki za" miłe " epitety.Rozumiem,że musisz tak pisać bo pewnie pracujesz w gospodarstwie. Niestety ,muszę cię zmartwić.Mieszkańcy Stradun,Malinówki,Oracz,Miluk zbiereją spontanicznie podpisy przeciwko powstaniu biogazowni W TYM WŁAŚNIE MIEJSCU.Biogazownia to pożyteczna inwestycja, jeżeli powstaje z dala od ludzi.Wtedy nikomu nie przeszkadza.

#23 STRADUNIANKA

STRADUNIANKA

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 08:46

Kawiarnia jest nieczynna bo jest remontowana ,a jeżeli chodzi o ścieki to jesteś w błędzie bo obiekt posiada Przydomową Biologiczną Oczyszczalnie Ścieków.Jesteś słabo poinformowany.

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków - takich wynalazków wcześniej nie było, więc musiała zostać zamontowana w teraźniejszych czasach. To gdzie szły ścieki z kawiarni przez te wszystkie lata kiedy działała? Do rzeki.

#24 ~Wojciech Stankiewicz~

~Wojciech Stankiewicz~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 09:02

Przydomowa Oczyszczalnia Ścieków - takich wynalazków wcześniej nie było, więc musiała zostać zamontowana w teraźniejszych czasach. To gdzie szły ścieki z kawiarni przez te wszystkie lata kiedy działała? Do rzeki.

STRADUNIANKA widzę że nadal jesteś niedoinformowana.Widzę że nie znasz całej historii zespołu dworsko-parkowego w Stradunach ,więc nie pisz bzdur.Wniosek nasuwa się jeden NIE JESTEŚ RODOWITĄ STRADUNIANKĄ,nie masz pojęcia o czym piszesz.

#25 ~DlaStradun~

~DlaStradun~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 09:06

Dzięki za" miłe " epitety.Rozumiem,że musisz tak pisać bo pewnie pracujesz w gospodarstwie. Niestety ,muszę cię zmartwić.Mieszkańcy Stradun,Malinówki,Oracz,Miluk zbiereją spontanicznie podpisy przeciwko powstaniu biogazowni W TYM WŁAŚNIE MIEJSCU.Biogazownia to pożyteczna inwestycja, jeżeli powstaje z dala od ludzi.Wtedy nikomu nie przeszkadza.

Ha,ha,ha.Śmiechu warte."Spontaniczne podpisy"....Wyobrażam sobie, co na tej swojej pielgrzymce wmawiacie,i jakie katastroficzne wizje(z noszeniem masek przeciwgazowych włącznie),snujecie przed tymi ludźmi.Dla was, każde miejsce nie będzie odpowiednie.Co to znaczy z "dala od ludzi"??. Na księżycu? Dzięki waszej poprzedniej akcji mamy fermę krów pod oknami,bo pod lasem też było dla was za blisko! Na zachodzie ludzie budują biogazownie na swoich podwórkach,i jakoś nikomu to nie przeszkadza.Wiem,bo pracowałem u farmera który,ją ma.Mówicie że 6 nowych stanowisk pracy to mało.Powiedzcie,to tym którzy szukają pracy,i nie mają co do garnka włożyć. No cóż,podsumowując tą waszą akcję, dochodzę do wniosku,że wcale nie chodzi wam o smród,którego nie ma,tylko o zazdrość i zawiść. Aha. Pudło,co do zatrudnienia,i mam nadzieję,że jednak biogazownia w Stradunach się wybuduje.

#26 STRADUNIANKA

STRADUNIANKA

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 09:58

STRADUNIANKA widzę że nadal jesteś niedoinformowana.Widzę że nie znasz całej historii zespołu dworsko-parkowego w Stradunach ,więc nie pisz bzdur.Wniosek nasuwa się jeden NIE JESTEŚ RODOWITĄ STRADUNIANKĄ,nie masz pojęcia o czym piszesz.

Nie zajmuję sie historią, tylko pytam gdzie szły ścieki z kawiarni w Stradunach przez lata kiedy działała? Czy do rzeki?

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 10:02

Ha,ha,ha.Śmiechu warte."Spontaniczne podpisy"....Wyobrażam sobie, co na tej swojej pielgrzymce wmawiacie,i jakie katastroficzne wizje(z noszeniem masek przeciwgazowych włącznie),snujecie przed tymi ludźmi.Dla was, każde miejsce nie będzie odpowiednie.Co to znaczy z "dala od ludzi"??. Na księżycu? Dzięki waszej poprzedniej akcji mamy fermę krów pod oknami,bo pod lasem też było dla was za blisko! Na zachodzie ludzie budują biogazownie na swoich podwórkach,i jakoś nikomu to nie przeszkadza.Wiem,bo pracowałem u farmera który,ją ma.Mówicie że 6 nowych stanowisk pracy to mało.Powiedzcie,to tym którzy szukają pracy,i nie mają co do garnka włożyć. No cóż,podsumowując tą waszą akcję, dochodzę do wniosku,że wcale nie chodzi wam o smród,którego nie ma,tylko o zazdrość i zawiść. Aha. Pudło,co do zatrudnienia,i mam nadzieję,że jednak biogazownia w Stradunach się wybuduje.

Jeżeli chodzi o fermę pod naszymi oknami uzyskano informację od Urzędu Wojewódzkiego DOŚ,że właściciel nie posiada pozwolenia na chów bydła na terenie gosp.powyżej 60DJP(pozwolenie zintegrowane) co jest niezgodnie z prawem.

#28 ~Wojciech Stankiewicz~

~Wojciech Stankiewicz~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 10:13

Nie zajmuję sie historią, tylko pytam gdzie szły ścieki z kawiarni w Stradunach przez lata kiedy działała? Czy do rzeki?

W odpowiedz na pytanie jeżeli jesteś ciekawa proszę zgłosić się do Urzędu Gminy wydział Departament Ochrony Środowiska do Pani Kowalewskiej w sprawie uzyskania informacji na temat byłego przyłącza kanalizacyjnego obiektów (zespół dworsko-parkowy).

#29 ~Jan Góra~

~Jan Góra~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 13:59

Ale po co ta afera. Jak już stanie ta bioelektrownia - i coś będzie przeszkadzać - to ludzie przecież to oprotestujecie. Nie można być nastawionym negatywnie na wszystko co nowe i nie znane. Jak Polacy wprowadzali konstyctucję 3 maja - to też część władców tamtego świata pukała się w głowę - a to się nazywał postęp (chodź za późno u nas wprowadzony). Jak istnieje kilka tysięcy (nie wiem ile dokładnie) w Niemczech tych biogazowni oraz w Holandii - to jakoś to działa. Widziałem jedną w drodze na wakacje w mieście (koło Stadionu) - i nie śmierdziało. Nie bądźmy zawistni. Jeśli ktoś chce zrobić jakąś inwestycję, to póki nie zrobi nic złego to po co podcinać skrzydła. Progres - jeśli chcemy być "zieloną wyspą" to nie można mówić -"budujcie, inwestujcie, ale nie u nas!".

A swoją drogą - nie wiedziałem, że w Stradunach powstaje kawiarnia koło tego dużego gospodarstwa...kiedy będzie uruchomiona...kiedyś często jeździłem przez Straduny na "wypoczynek"

Pozdrawiam z zasypanego Skrwilna!!

#30 ~Wieśniara~

~Wieśniara~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 14:19

Jestem mieszkańcem Stradun i od ponad 20-stu lat rolnikiem,nie zgadzam się z wypowiedzią,że gospodarze mają problem z obornikiem,a tym bardziej z gnojowicą,nie widziałem, aby ktoś kombinował i nie wiedział co z tym zrobić? Wręcz przeciwnie.Obornik jest nawozem naturalnym i w odróżnieniu od innych środków chemicznych nie szkodzi człowiekowi,zwierzęciu ani naturze.Podpisywałem specjalne oświadczenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dotyczące nie stosowania środków chemicznych,chyba,że w ostateczności np.zwalczania szkodników(stonka ziemniaczana),lub różnego rodzaju chwastów.Obornik,gnojowica jak najbardziej tak.Nie rozumiem części naszej"Straduńskiej" społeczności,dlaczego przyklaskują takiej "śmierdzącej" inwestycji.Dlaczego nie stawia się na kulturę,wypoczynek? Nie zapominajmy,że jesteśmy ostatnimi,którzy mieszkamy na dziewiczych terenach. Przypominam o ostatnich protestach związanych z budową obwodnicy Augustowa,jak walczono o każde drzewo i dolinę Rospudy,znaleziono alternatywę i kompromis.Obudźmy się!!! Chcą zbudować Bio-gazownię? Niech lecą na Marsa,tam nikomu nie będą wadzić. My chcemy żyć i oddychać świeżym,pachnącym powietrzem.

#31 ~Rysiek~

~Rysiek~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 14:45

Wszyscy pragniemy żyć w warunkach najlepszych, więc dlaczego zgadzacie się na budowę tej "Bio-Gazowni"? Ludzie, czy wy macie wgl.o tym jakiekolwiek pojęcie ? Czy wy wiecie o tym, że zgadzając się na taką budowę nie będziemy mogli żyć przecież odór z tych odchodów będzie miał zasięg ok.10 km .!!! Będziemy się musieli wyprowadzać w takim razie skoro pozwalacie aby byle kto nam swoje rządy zakładał ! Ta cała "Bio-Gazownia" będzie obok tartaku i tam będą przywozili odchody z całego województwa, jak by nie mieli gdzie tylko do nas, Stradun.Weźcie wy deb***e głupie pomyślcie bo od tego dziadostwa zależy nasze życie, i życie waszych dzieci i następnych pokoleń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#32 ~Jan Góra~

~Jan Góra~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 15:12

A i jeszcze dopisując do poprzedniej wiadomości - istnieje taka bioelektrownia (gazownia) w Polsce -koło granicy niemieckiej - w Kalsku - prowadzi ją Włoch - piantini (chyba). I trzeba powiedzieć - nie śmierdzi- choć żona była tuż przy niej.

pozdrawiam
JG

#33 ~sąsiadRysia~

~sąsiadRysia~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 15:31

Wszyscy pragniemy żyć w warunkach najlepszych, więc dlaczego zgadzacie się na budowę tej "Bio-Gazowni"? Ludzie, czy wy macie wgl.o tym jakiekolwiek pojęcie ? Czy wy wiecie o tym, że zgadzając się na taką budowę nie będziemy mogli żyć przecież odór z tych odchodów będzie miał zasięg ok.10 km .!!! Będziemy się musieli wyprowadzać w takim razie skoro pozwalacie aby byle kto nam swoje rządy zakładał ! Ta cała "Bio-Gazownia" będzie obok tartaku i tam będą przywozili odchody z całego województwa, jak by nie mieli gdzie tylko do nas, Stradun.Weźcie wy deb***e głupie pomyślcie bo od tego dziadostwa zależy nasze życie, i życie waszych dzieci i następnych pokoleń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kto ci takich bzdur naopowiadał-"RYSIU".Nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz zielonego pojęcia.A odór, to pewnie większy roznosi się z twojej obory,niż będzie z biogazowni.

#34 Woj Stan

Woj Stan

Stażysta

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 01 grudzień 2010 - 15:32

Jako mieszkaniec Stradun mam kilka wrażeń odnośnie tej całej sytuacji:
1. Zdaje mi się że większość wpisów na forum przeciw budowie biogazowni jest dokonywana przez jedną osobę (wpisy sa po prostu tendecyjne i podobne do siebie).

2. Osoba/osoby ktore wkleja decyzje srodowiskowa dla biogazowni maja jeden zasadniczy problem, a ten probem to: czytanie bez rozumienia tego co sie czyta!. Dwa przyklady: pierwszy jest taki, ze substrat bedzie tylko z gospodarstwo w Stradunach a nie z calego wojewodztwa, a druga rzecz to kwestia zabezpieczenia cieczy pofermentacyjnej poprzez trzymanie jej w hermetycznch zbiornikach. Czytanie i rozumienie tego co sie czyta!

2. Pan Wojciech Stankiewicz stara sie zostac bardzo slawna osoba w Stradunach poprzez wojne z gospodarstwem, z czego uczynil swoje najwazniejsze dokonanie w ulotkach wyborczych, a teraz chce znow wybic sie tym ze protestuje przeciwko czemus o czym czerpe informacje z gazet a nie np. z naocznych doswiadczen. Nie wiem czy chce po prostu zarobic na tym czy co ale ta cala sytuacja z sciekami wyrzucanymi do rzeki z tym ze Pan Wojcech nie robi nic pozytywnego tylko chce psuc, nasuwa najgorsze skojarzenia....

#35 ~DlaStradun~

~DlaStradun~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 16:42

Jestem mieszkańcem Stradun i od ponad 20-stu lat rolnikiem,nie zgadzam się z wypowiedzią,że gospodarze mają problem z obornikiem,a tym bardziej z gnojowicą,nie widziałem, aby ktoś kombinował i nie wiedział co z tym zrobić? Wręcz przeciwnie.Obornik jest nawozem naturalnym i w odróżnieniu od innych środków chemicznych nie szkodzi człowiekowi,zwierzęciu ani naturze.Podpisywałem specjalne oświadczenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dotyczące nie stosowania środków chemicznych,chyba,że w ostateczności np.zwalczania szkodników(stonka ziemniaczana),lub różnego rodzaju chwastów.Obornik,gnojowica jak najbardziej tak.Nie rozumiem części naszej"Straduńskiej" społeczności,dlaczego przyklaskują takiej "śmierdzącej" inwestycji.Dlaczego nie stawia się na kulturę,wypoczynek? Nie zapominajmy,że jesteśmy ostatnimi,którzy mieszkamy na dziewiczych terenach. Przypominam o ostatnich protestach związanych z budową obwodnicy Augustowa,jak walczono o każde drzewo i dolinę Rospudy,znaleziono alternatywę i kompromis.Obudźmy się!!! Chcą zbudować Bio-gazownię? Niech lecą na Marsa,tam nikomu nie będą wadzić. My chcemy żyć i oddychać świeżym,pachnącym powietrzem.

Niech się pan-pani "Wieśniara",tak nie bulwersuje.Z tymi problemami to było ogólnikowo.Pan-pani "Wieśniara" nie ma problemu ze swoimi smrodami,bo wylewa je na pole,i to jakoś nikomu nie przeszkadza, chociaż przejechać obok nie można,bez odruchów wymiotnych.A tereny dziewicze,to są w Puszczy Białowieskiej,albo Augustowskiej,i tam proponuję się przeprowadzić.My chcemy cywilizacji,i nowoczesności,a ta biogazownia taka będzie.Budowana według norm i standardów Unii Europejskiej.W dobie,gdzie zasoby paliw kurczą się w zastraszającym tempie,takie wypowiedzi "Wieśniary",albo "Rysia"-bulwersują.Świadczą o krótkowzroczności,niekompetencji,i kompletnym brakiem odpowiedzialności za przyszłość.Za przyszłe pokolenia.

#36 ~straduniak~

~straduniak~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:00

Niech się pan-pani "Wieśniara",tak nie bulwersuje.Z tymi problemami to było ogólnikowo.Pan-pani "Wieśniara" nie ma problemu ze swoimi smrodami,bo wylewa je na pole,i to jakoś nikomu nie przeszkadza, chociaż przejechać obok nie można,bez odruchów wymiotnych.A tereny dziewicze,to są w Puszczy Białowieskiej,albo Augustowskiej,i tam proponuję się przeprowadzić.My chcemy cywilizacji,i nowoczesności,a ta biogazownia taka będzie.Budowana według norm i standardów Unii Europejskiej.W dobie,gdzie zasoby paliw kurczą się w zastraszającym tempie,takie wypowiedzi "Wieśniary",albo "Rysia"-bulwersują.Świadczą o krótkowzroczności,niekompetencji,i kompletnym brakiem odpowiedzialności za przyszłość.Za przyszłe pokolenia.

Widać ,że jesteś młody ,bez doświadczenia życiowego.Piszesz tak wzniośle .Nie znasz życia."BUDOWANA WEDŁUG NORM I STANDARDÓW UNII EUROPEJSKIEJ" :D TEN OSZCZĘDZI NA CZYMŚ, INNY NA CZYMŚ INNYM-NORMALNIE ,JAK TO NA BUDOWIE.DASZ SOBIE RĘKĘ UCIĄĆ,ŻE BĘDZIE JAK W UNII?ZASTANÓW SIĘ DOBRZE,KTÓRA JEST CI MNIEJ POTRZEBNA.NIKT NIE LUBI DOKŁADAĆ DO INTERESU.

#37 ~Wojciech Stankiewicz~

~Wojciech Stankiewicz~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 17:59

Jako mieszkaniec Stradun mam kilka wrażeń odnośnie tej całej sytuacji:
1. Zdaje mi się że większość wpisów na forum przeciw budowie biogazowni jest dokonywana przez jedną osobę (wpisy sa po prostu tendecyjne i podobne do siebie).

2. Osoba/osoby ktore wkleja decyzje srodowiskowa dla biogazowni maja jeden zasadniczy problem, a ten probem to: czytanie bez rozumienia tego co sie czyta!. Dwa przyklady: pierwszy jest taki, ze substrat bedzie tylko z gospodarstwo w Stradunach a nie z calego wojewodztwa, a druga rzecz to kwestia zabezpieczenia cieczy pofermentacyjnej poprzez trzymanie jej w hermetycznch zbiornikach. Czytanie i rozumienie tego co sie czyta!

2. Pan Wojciech Stankiewicz stara sie zostac bardzo slawna osoba w Stradunach poprzez wojne z gospodarstwem, z czego uczynil swoje najwazniejsze dokonanie w ulotkach wyborczych, a teraz chce znow wybic sie tym ze protestuje przeciwko czemus o czym czerpe informacje z gazet a nie np. z naocznych doswiadczen. Nie wiem czy chce po prostu zarobic na tym czy co ale ta cala sytuacja z sciekami wyrzucanymi do rzeki z tym ze Pan Wojcech nie robi nic pozytywnego tylko chce psuc, nasuwa najgorsze skojarzenia....

Moje działania nie są skierowane by zdobyć sławę,lecz w obronie naszej miejscowości i okolic przed dalszą degradacją.Powiadamiając władze,społeczeństwo o potencjalnym zagrożeniu.Każdy ma prawo mieć obawy,a osoby które podejmują jakąś decyzję za lub przeciw musi ją dokładnie zweryfikować.

#38 ~Rysiek~

~Rysiek~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 20:51

Ja bzdur nie mówię a wy chcecie tylko i wyłącznie zbijać kasę na ludzkim nieszczęściu ! Jakbym nie miał pojęcia na temat całej tej bio-gazowni wcale bym się nie wypowiadał.Rozmawiałem wczoraj z mieszkanką pewnej miejscowości, gdzie też wybudowano te dziadostwo nie da się żyć z tym ! A ty co tam tak napisałeś na temat odoru z obory ! Hm.! Tylko o to chodzi że ja nie mam obory jak już coś, no i jak się ten smród połączy z Twoim oddechem to na prawdę będzie armagedon !

#39 ~Krystyna~

~Krystyna~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 21:06

NIECH WAM NIE ZABRUDZAJĄ ZDAŃ NA TEMAT BIO-GAZOWNI LUDZIE TO JEST COŚ OKROPNEGO NIE ŻYCZĘ NIKOMU TEGO !!! MIEJCIE SIĘ NA BACZNOŚCI I NIE POZWÓLCIE ABY BYLE KTO WAM KIT WCISKAŁ KAŻDY WARSZAWIAK CHCE NAPCHAĆ KIESZENIE KASĄ JAK TO NAPISAŁ "RYSIU" NAJPIERW ZAMYDLĄ OCZY JAKIMIŚ BAJECZKAMI (ŻEBY ONI CHOCIAŻ TO SAMI PISALI) A POTEM LUDZIE CIERPIĄ ! CO WY MYŚLICIE ŻE MY TACY GŁUPI JESTEŚMY I NIE WIEMY JAKIE KONSEKWENCJE NIESIE TA WASZA CAŁA BIO-GAZOWNIA !
JAK WAM TAK ZALEŻY NA WYBUDOWANIU TEGO GÓWNA TO SE ZBUDUJCIE NA ŚRODKU WARSZAWY I ZOBACZYMY WTEDY JAKIE ZACHOWANIE U LUDZI BĘDZIE WZBUDZAŁ TEN SMRÓD WYNIEŚLI BY WAS NA TACZKACH, A TYLKO SPRÓBUJCIE WYBUDOWAĆ JĄ W STRADUNACH TO ZROBIMY Z WAMI PORZĄDEK.BYLE JAKI DZIAD W GARNITURKU NIE BĘDZIE NAM TU BUDOWAŁ CZEGOŚ, NA CO SIĘ NIE ZGADZAMY !

#40 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2010 - 22:16

Biogazownie powstają tam gdzie problemem jest obornik i gnojowica. Aby uzyskać bezzapachowy nawóz z gnojowicy trzeba ją przefermentować w biogazowni. Jeśli w Stradunach nie występuje problem zapachu gnojowicy to po co wydawać pieniądze i budować kosztowną biogazownię.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych