Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

BIOGAZOWNIA W STRADUNACH


414 odpowiedzi w tym temacie

#401 ~EKO EGO~

~EKO EGO~
 • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 17:42

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Olsztynie decyzją SKO.73.157.2012 z dnia 12 lipca 2012 roku
uchyliło trzecią ( z kolei) decyzję Wójta Gminy Ełk o warunkach zabudowy dla biogazowni w Stradunach (instalacją do wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej w dokumentach urzędowych zwaną). Oznacza to, że szacowny zespół orzekający kolegium uznał argumenty odwołujących się mieszkańców Stradun za zasadne.

#402 ~adaś~

~adaś~
 • Goście

Napisano 15 październik 2012 - 18:16

ferma bydla A.P. w stradunach mówią pracownicy to wspaniały człowiek, chyba nie dokońca, mści się na mieszkancach ,miejscowych nie zatrudnia,gnoju nawet sprzedać na pole niedaje, ulicy niesprząta ,a jak wezmą do roboty to do krawęznika sciagna bloto i dla kogo chyba dla kolegi wojta zeby posprzatał.

#403 ~ewcia~

~ewcia~
 • Goście

Napisano 15 październik 2012 - 20:16

...gnoju nawet sprzedać na pole nie daje...

Co się dziwisz, jak biogazownia powstanie, to gnój będzie na wagę złota ;)

#404 ~mieszkaniec Stradun~

~mieszkaniec Stradun~
 • Goście

Napisano 03 grudzień 2012 - 06:27

http://klimowicz.elk.pl/ Na blogu pana Roberta Klimowicza ukazał się artykuł "Energia odnawialna-biogazownie" w którym autor wyraża swój stosunek do idei odnawialnych żródeł energii oraz podziw dla obecnych "władców" gminy Ełk w ich ciężkich zmaganiach przeciwko "straduńskiej ciemnocie" przeciwnej biogazowni. Jako mieszkaniec Stradun zorientowany głębiej w temacie ( w przeciwieństwie do autora publikacji) napisałem komentarz . Komentarz widocznie nie spotkał się z akceptacją pana Klimowicza, bo nie doczekał się publikacji pod artykułem. Poczekam jeszcze kilka dni.Jeżeli nie ukaże się na blogu, ukaże się na tym forum. Będzie to mały sprawdzian rzetelności dziennikarskiej autora .

#405 ~mieszkaniec Stradun~

~mieszkaniec Stradun~
 • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 07:29

http://www.farmer.pl...es,41129,0.html Zachęcam do przeczytania. Inna gmina, trochę inna inwestycja ( równie dokuczliwa odorowo) lecz sposób działania 'lokalnych władz " wypisz, wymaluj prawie identyczny. To naprawdę dziwne, że nikt nie wpadł na pomysł, aby nominować wójta z tamtej gminy do konkursu "Sms-owy Wójt Roku 2012". Podobieństwo sposobów działania " w interesie lokalnej społeczności" łudząco podobne.Rodzina?

#406 ~eko warmia i mazury :)~

~eko warmia i mazury :)~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 09:28

A ja polecam inny artykuł z farmera: http://www.farmer.pl...skim,41239.html

I pierwszą z warmińsko-mazurskiego instalację: http://www.biogal.pl http://www.chronmykl...rzeje-cala-wies

#407 ~mieszkaniec Stradun~

~mieszkaniec Stradun~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 09:56

..."wybudowali biogazownię rolniczą, w której „na bieżąco" przerabiają całą gnojowicę ze swojej fermy w Boleszynie i nie muszą jej dzięki temu przechowywać. Transportują ją do biogazowni specjalnie wybudowanym w tym celu rurociągiem. Dzięki temu chlewnia jest dużo mniej uciążliwa dla sąsiadów niż wcześniej"
To cytat z artykułu.Co oznacza zwrot- "chlewnia jest dużo mniej uciążliwa dla sąsiadów"
Po wykonaniu takiej wspaniałej inwestycji chlewnia jest w dalszym ciągu uciążiwa, tylko trochę mniej. Nie powinna być wcale uciążliwa. W dawnych czasach mawiano...twój Pan okazał ci łaskę, zamiast 100 kijów dostaniesz tylko 50 :angry:

#408 ~eko warmia i mazury~

~eko warmia i mazury~
 • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 10:52

:) tak, tak, a szynka na drzewach rośnie

#409 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 19 styczeń 2013 - 07:03

Szynka jest bardzo niezdrowa ( cholesterol). Osobiście wolę młode "kózki" ( muszą mieć ukończone 15 lat) ;)

#410 ~Bogdan Sieredziński EKOEGO~

~Bogdan Sieredziński EKOEGO~
 • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 16:35

W związku z uchyleniem przez SKO w Olsztynie decyzji Wójta Gminy Ełk z dnia 6.04.2012r przystąpiono do ponownego rozpatrzenia sprawy. Dokonując stosownej oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na nieruchomości znajdujące się w sąsiedztwie - co związane jest z narażeniem tych terenów na oddziaływanie - po dokonaniu ponownej analizy zgromadzonej dokumentacji rozszerzono krąg stron postępowania, którym przysługuje status strony. Ponieważ w powyższej sprawie liczba stron przekracza 20, zawiadamianie stron będzie odbywać się poprzez obwieszczenia na stronie internetowej BIP Gminy Ełk, na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy oraz na tablicy ogłoszeń obok domu Pani Sołtys w Stradunach.
/na podstawie pisma Wójta Gminy Ełk do strony postępowania -wpisu na forum dokonał przedstawiciel Stowarzyszenia Mieszkańców Krainy Bociana EKO-EGO/

#411 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 12 luty 2013 - 09:54

http://klimowicz.elk.pl/ Na blogu pana Roberta Klimowicza ukazał się artykuł "Energia odnawialna-biogazownie" w którym autor wyraża swój stosunek do idei odnawialnych żródeł energii oraz podziw dla obecnych "władców" gminy Ełk w ich ciężkich zmaganiach przeciwko "straduńskiej ciemnocie" przeciwnej biogazowni. Jako mieszkaniec Stradun zorientowany głębiej w temacie ( w przeciwieństwie do autora publikacji) napisałem komentarz. Komentarz widocznie nie spotkał się z akceptacją pana Klimowicza, bo nie doczekał się publikacji pod artykułem. Poczekam jeszcze kilka dni.Jeżeli nie ukaże się na blogu, ukaże się na tym forum. Będzie to mały sprawdzian rzetelności dziennikarskiej autora .


Tam jest komentarz http://klimowicz.elk.pl/?p=4580, a następny artykuł zdaje się odnosi się także i do wspomnianego komentarza http://klimowicz.elk.pl/?p=4732. Nie ma tam też nic na temat "straduńskiej ciemnoty".

#412 ~Bogdan Sieredziński EKOEGO~

~Bogdan Sieredziński EKOEGO~
 • Goście

Napisano 12 luty 2013 - 13:51

Post powyżej mogę skomentować tylko tak. Gdyby już w szkole podstawowej na języku polskim poświęcono chociaż jedną godzinę lekcyjną tematowi Ironia, sarkazm -z czym to się je?" moja odpowiedż byłaby zbyteczna. Jeżeli w artykule przedstawia się jedną stronę konfliktu (inwestor i władze gminy z jednej strony) jako tych niosących "kaganek" nowoczesności, to tym samym protestujący to nic innego jak " ciemnota". Tylko dlaczego tej" ciemnocie" rację przyznają wyższe instancje uchylające decyzje wójta? Oto jest pytanie. Jeszcze raz napiszę -Straduny to przyszła dzielnica Ełku, tzw. przedmieście. Miasta będą się rozwijać i nikt tego nie zatrzyma. Inwestycje typu biogazownia i inne w jakiś sposób potencjalnie uciążliwe powinny być lokowane z dala od terenów mieszkaniowych. Przykład- tzw. strefa w Ełku.

#413 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 09:18

W pełni się zgadzam. Takie inwestycje są potrzebne, ale z dala od ludzkich siedzib. To tak jakby ktoś kolo moich okien wybudował zakład utylizacji odpadów. Nawet super nowoczesny nie jest pozbawiony zapachów, robactwa i problemów związanych z jego pracą, np. większego ruchu samochodów ciężarowych.

#414 ~Straduniak~

~Straduniak~
 • Goście

Napisano 10 kwiecień 2013 - 08:28

"...Na drugim miejscu stawiałbym biogazownie.


– Pewnie też będą protesty.

– Pewnie tak, bo to jednak trochę śmierdzi, ale na odległość kilometra, więc jak się ustanowi dwukilometrową strefę buforową, nie powinno to być dokuczliwe. Czeka nas to na pewno, bo cały świat to robi. Różnego rodzaju odpady zwierzęce i roślinne utylizuje się i jeszcze odzyskuje się z tego energię."
To cytat z wypowiedzi marszałka województwa warmińsko-mazurskiego pana Jacka Protasa zamieszczonej w (link poniżej)( Dwukilometrowa strefa buforowa dla Stradun to chyba... Sikory....)
http://www.portel.pl...ul.php3?i=51314

#415 ~zzzz!~

~zzzz!~
 • Goście

Napisano 23 luty 2014 - 06:31

:(najnowsze wieści!http://straduny24wia...2014,index.html

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych