Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Ryszard~

~Ryszard~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 18:29

Jestem za! Suwałki na to zasługują po krzywdzie jaką wyrządziła nam reforma administracyjna, a skutki tego są odczuwalne po dzień dzisiejszy.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 19:36

Pas wylotowy w Łomży. Jestem za!

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 20:59

Pas wylotowy w Łomży. Jestem za!

W Bialymstoku 230 hektarowy  teren lotniska okrojono do 70 ha.

#4 ~Jj~

~Jj~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 22:02

Co cpia w tych Suwalkach? przeciez dojazd z bialegostoku na chopina w waw zajmuje obecnie tyle Casi Co z bstoku do suwalkow :)

#5 ~Stefan~

~Stefan~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2019 - 23:04

Najlepiej niech zrobia wylotowke na Kielce...

#6 ~Witek~

~Witek~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 00:53

Jeśli myśleliby choć trochę w magistracie, to wiedzieliby, że tylko lotnisko urządza mieszkańców. Żeby gdzieś polecieć w świat nie trzeba by jak teraz jechać do Kowna czy Warszawki. Nie musimy myśleć o lotach międzynarodowych, choć i na takie  też pewnie byliby klienci. Na początek wystarczy , żeby można było dolecieć do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska czy Szczecina. Stamtąd są loty po całej Europie i nawet dalej. Powinni rozważyć loty niewielkimi samolotami na inne lotniska w Polsce dla OBYWATELI, a nie wybudować pas startowy żeby mogli latać tylko  miejscowi dygnitarze i tak zwani przedsiębiorcy. Jeśli buduje się choć w części za pieniądze podatników to trzeba tez przede wszystkim  o nich myśleć a nie tylko o  tak  zwanych "elytach".

#7 ~floyd44,~

~floyd44,~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 06:15

Tak,wybudujcie jeszcze w Sokółce,Grajewie i Bielsku Podl.Najlepiej takie by mogły lądować Airbusy.
Potrzebne są nam expresówki z prawdziwego zdarzenia S 8 i S 19 a nie "sny o potędze"...

#8 ~bo~

~bo~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 06:40

Tak,wybudujcie jeszcze w Sokółce,Grajewie i Bielsku Podl.Najlepiej takie by mogły lądować Airbusy.
Potrzebne są nam expresówki z prawdziwego zdarzenia S 8 i S 19 a nie "sny o potędze"...

jesteś wsteczny minimalista.

#9 ~królikleśny~

~królikleśny~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 07:33

jesteś wsteczny minimalista.

Nie, on po prostu trzeźwo myśli.

Masz możliwość oceny sensowności i rozwoju lotnisk lokalnych zbudowanych w radosnej euforii "bendziem latać!" na przykładzie Radomia i Szyman oraz Zielonej Góry (Babimost).

Do Szyman każdy mieszkaniec województwa, od niemowlaka do staruszka nad grobem, dokłada rocznie trochę ponad 20 zł.

To ja mam taką propozycję, żeby wszyscy zwolennicy budowy lotniska regionalnego wykupywali udziały w nim. Będzie zysk, to i oni zarobią. Będzie strata - niech się solidarnie zrzucają na pokrycie, ale przynajmniej nie będą obciążać wspólnego budżetu, z którego będzie można realizować mniej odjechane inwestycje.

#10 ~Zdzisław Dyrman zasadniczo~

~Zdzisław Dyrman zasadniczo~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:33

Jeśli myśleliby choć trochę w magistracie, to wiedzieliby, że tylko lotnisko urządza mieszkańców. Żeby gdzieś polecieć w świat nie trzeba by jak teraz jechać do Kowna czy Warszawki....

Ile razy w roku zamierzasz lecieć?

Tylko szczerze proszę.

#11 ~Zdzisław Dyrman zasadniczo~

~Zdzisław Dyrman zasadniczo~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 08:50

Na początek wystarczy , żeby można było dolecieć do Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia, Gdańska czy Szczecina. Stamtąd są loty po całej Europie i nawet dalej...

Szczególnie do Szczecina.

Można stamtąd polecieć codziennie do Warszawy, 4 razy w tygodniu do Stansted, 2 razy w tygodniu do Bergen, Dublina, Liverpoolu, Oslo, Stavanger i Sztokholmu.

Hub, że Cię nie mogę.

#12 Maro EL

Maro EL

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:12

Lotnisko dobra rzecz, tylko czy to bedzie opłacalne. Aby nie skończyło jak w Radomiu

#13 ~bola~

~bola~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:25

Lotnisko dobra rzecz, tylko czy to bedzie opłacalne. Aby nie skończyło jak w Radomiu

Do sceptyków : "kto się urodził wróblem, nie umrze kanarkiem".

#14 ~królikleśny~

~królikleśny~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 10:44

Do sceptyków : "kto się urodził wróblem, nie umrze kanarkiem".

Przecież propozycja dla kanarków była jasna - inwestujcie w lotnisko, kupując udziały. Tak jak w przypadku normalnych spółek akcyjnych.

#15 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:52

Czy jeśli ja zgłoszę debilną petycję, to gazeta też opisze i będę sławny ?

#16 ~Andrzej~

~Andrzej~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2019 - 18:52

#17 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 07:34

Spróbuj. Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz.

PS A dysponujesz już odpowiednim poziomem debilizmu do napisania tej petycji, czy musisz jeszcze trochę popracować?

#18 ~sondor~

~sondor~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 15:40

Prawda, nas na dużo rzeczy jakoby nie było stać. Jednak inwestycje powstawały i okazało się że dajemy radę. Kiedyś ktoś mądry powiedział, że co to za różnica wisieć za jedną nogę czy za dwie nogi, ale drugi dodał że wisieć za dwie nogi to przyjemniej niż za jedną. Więc Panie Prezydencie spróbujmy  powisieć za dwie nogi i rozbudujmy pas startowy, nie będę podpowiadać kogo angażować do takiej współpracy, wiem że Pan to wie lepiej od nas - więc próbujmy i nie zwracajmy uwagi na przeciwników tego przedsięwzięcia!!!

#19 ~sondor~

~sondor~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2019 - 15:41

Prawda, nas na dużo rzeczy jakoby nie było stać. Jednak inwestycje powstawały i okazało się że dajemy radę. Kiedyś ktoś mądry powiedział, że co to za różnica wisieć za jedną nogę czy za dwie nogi, ale drugi dodał że wisieć za dwie nogi to przyjemniej niż za jedną. Więc Panie Prezydencie spróbujmy  powisieć za dwie nogi i rozbudujmy pas startowy, nie będę podpowiadać kogo angażować do takiej współpracy, wiem że Pan to wie lepiej od nas - więc próbujmy i nie zwracajmy uwagi na przeciwników tego przedsięwzięcia!!!

#20 ~suwal~

~suwal~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 07:57

Więc Panie Prezydencie spróbujmy  powisieć za dwie nogi i rozbudujmy pas startowy, nie będę podpowiadać kogo angażować do takiej współpracy, wiem że Pan to wie lepiej od nas - więc próbujmy i nie zwracajmy uwagi na przeciwników tego przedsięwzięcia!!!

Na szczęście prezydent Suwałk jest na tyle mądry, że nie zamierza wisieć w jakikolwiek sposób. Obecny zakres inwestycji jest całkowicie wystarczający.

Hiszpanie kilkanaście lat temu też się podniecili i nabudowali lotnisk za unijną kasę. Jeno 200 km od Madrytu - za 450 mln euro. Miało odciążyć w założeniach lotnisko madryckie.

Nie przeniosła się tam żadna regularna linia, przez 6 lat lotnisko stało puste. W 2009 roku ogłoszono upadłość, a w 2015 udało się je sprzedać Chińczykom - za 10 tys. euro.

Uczmy się na cudzych błędach, to naprawdę mniej kosztuje.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lotnisko, suwałki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych