Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

79 odpowiedzi w tym temacie

#41 _Sławek

_Sławek

Grafoman

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12526 postów

Napisano 23 sierpień 2016 - 12:42

Gdybyś czytał od czasu do czasu Wyborczą to może byłbyś choć troszkę mądrzejszy przykruchtowy cymbale :lol:.

Wyborcza jest doskonala : mocna gladka i dobrze wchlaniajaca
W sam raz do podtarcia

#42 ~biondi~

~biondi~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 14:33

PATOLOGIA!!!!

Ci ludzie wierzą w księdza ,a nie w Boga

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:10

Papież sobie proboszcz sobie.

Ile jeszcze potrzeba czasu, żeby tych księży odsunąć od wszelkich opłat sakramentalnych?

#44 ~ministrant~

~ministrant~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:30

BIZNES SAKRALNY - PODSTAWĄ WIARY KATOLICKIEJ . wyszukaj: kościół z piekła rodem , psychomanipulacja w kościele , papież Paweł 4 - zbrodniarz tysiąclecia .

#45 ~Baksik~

~Baksik~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 16:56

Nikt nie zmusza do ślubu w kościele. Na wesele na sam alkohol wydaje się co najmniej 3000 zł, przebalowane w jedną n :D wolna wola

#46 ~JJOO~

~JJOO~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 18:45

Są parafie w których nie płaci się za śluby lub chrzciny.

#47 ~krzysiek~

~krzysiek~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2016 - 21:41

Na Białogonie 1000zł

Najdrożej w Kielcach 

#48 ~AUTYŚCI (z)BAWIENIA~

~AUTYŚCI (z)BAWIENIA~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 10:33

szukaj na fb: kz nszz solidarnosc organistów (z do-PiS-kiem: 2; 3 i 4)

Resztę obejmije PiS – lamowska CENZURA!

#49 ~as~

~as~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 14:39

Oczywiście Pan redaktor napisał tekst za darmo bo dziennikarstwo to misja podobnie jak wymaga od księdza

#50 ~cep~

~cep~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 15:59

A ile  to redaktorek skasowal za swoje  wypociny w Niemieckm pismie by oczerniac kosciol

#51 ~tom~

~tom~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 18:36

W waszym województwie to mało chce jeszcze u nas w Kujawsko -pomorskim są jeszcze większe opłaty zwłaszcza w tzw. parafiach "biznesowych".

#52 ~mam~

~mam~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 19:56

Nikt Ci nie każe brać ślubu kościelnego. Sukienka 3000, przyjęcie 20000 i tak dalej..., a slub  najważniejszy w tym  wszystkim stanowi jaki procent wydatków? Nie jestem osobą duchowną, jestem matką dwójki dzieci, które od 2 i 4 lat są w związku małżeńskim. Nie wyobrażam sobie, aby w kościele nie uiścić opłaty.  Dałam pieniądze, bo chciałam. Odwieczna dyskusja o niczym. Chyba tak lubimy.

#53 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 19:59

BIZNES SAKRALNY - PODSTAWĄ WIARY KATOLICKIEJ . wyszukaj: kościół z piekła rodem , psychomanipulacja w kościele , papież Paweł 4 - zbrodniarz tysiąclecia .

Nie nazywaj siebie ministrantem, bo grzeszysz. Ale czy dla ciebie to ma znaczenie?

#54 ~aaa~

~aaa~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2016 - 20:03

W sam raz do podtarcia

W sam raz do podtarcia

Gdybyś nie czytał wyborczej to byś wiedział co Polska zawdzięcza kościołowi.

#55 ~kocham Niemce~

~kocham Niemce~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2016 - 07:17

W Niemczech,jak bierzesz ślub we własnej parafii to nie płacisz nic rozumiesz.Bo jest podatek kościelny.Dopiero jak chcesz zrobić uroczystość w parafii do której nie należysz ty i twój partner to ustala się kwotę.W Polsce B,która była pod zaborami ruskimi dalej panuje ciemnogród..W naszej bogatszej Polsce A ,mało już kto biere ślub kościelny,aby czarnuchy nie dostawali kasy za darmo.Byliśmy pod zaborem niemieckim,dlatego u nas inna mentalność bardziej liberalna,a u was czarnuch to BÓG,chociaż Habemus Papam takie branie kasy potępia.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2016 - 08:00

Ile jeszcze potrzeba czasu, żeby tych księży odsunąć od wszelkich opłat sakramentalnych?

PALIKOT  miał zamiar uporządkować,ale ....../bez dalszego komentarza/

#57 ~mc~

~mc~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2016 - 09:18

Przeciez nikt nikogo nie zmusza - chca to placa i sie zenia. Nie chca - to nie. Co dzisiaj jest za darmo? Nawet w morde nie mozna "za nic" dostac. ;)

#58 ~mc~

~mc~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2016 - 09:20

A z czego beda zyc? Moze im papiez kase na chlebek podesle? Jak myslisz?

#59 impressimo

impressimo

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 sierpień 2016 - 11:44

Najlepiej pytać u zakonników. Tam jest opłata "prawdziwie" uznaniowa, lub nawet 0 zł.

#60 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2016 - 08:41

Piszesz o podatku w Niemczech, a ile kasy dajesz na Kościół w Polsce. Niemiecki podatek zapewnia utrzymanie księżom, a w Polsce nie ma żadnego podatku to są opłaty. Za coś trzeba opłacić remonty budynków, potrzebnego wyposażania, prąd, wodę (mycie kościoła), utrzymanie księdza. Pomyśl zanim coś napiszesz. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych