Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Co się dzieje w Milejczycach ?

3594 odpowiedzi w tym temacie

#81 ~czesio~

~czesio~
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 20:31

Czesio chce być wójtem, będzie wyrabiać cukierki i takie tam i lubie móhy a ih tó dórzo :P

#82 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 28 luty 2012 - 23:31

Czy ktoś wie co to jest DYKTATURA ??

#83 ~obcy~

~obcy~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 11:32

Osobisty szofer pani Wójt na gminnym aucie za podatników pieniadze,ale to nie wszystko służy on do pchania wózka po Kouflandzie.Gdy pani Jaszczukowa robi sobie prywatne zakupy,jest jeszcze kierownikiem od wszystkiego ma fakultety i powinien zarabiac tyle co Wojt.A oszczednosciach nie ma co mazyc gdyz w samym Urzedzie Gminy pracuje 7 pracowników z poza naszej Gminy tzn.sekretarz z Mielnika,skarbnik z Siemiatycz,informatyk z Nurca,pracownik kancelarji tajnej z Białegostoku,dwóch mecenasów z Białegostoku i pani A z Nurca i gdzie tu szukac oszczednosci jak podatki wypływaja poza nasza Gmine.Drodzy podatnicy i intrnauci musimy isc do referendum i rozwalic te błedne koło tak,zeby z nas mieszkanców sie nie wysmiewano,ze Milejczyce to ciemnogród.Pozdrawiam podatników.

#84 ~czesio~

~czesio~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 11:47

Czesio nie wie, ale wie jak zrobić cókierki

#85 ~bocian~

~bocian~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 15:20

Dyktatura to władza jednostki lub wąskiej grupy osób pozostającej poza kontrolą społeczną. Dyktaturę cec.: stosowanie zastraszania wobec przeciwników, dowolność stanowienia i egzekwowania prawa, naginanie przepisów prawa, albo jego odpowiednie formułowanie Dyktator (bądź grupa rządząca) automatycznie ograniczają, bądź usuwają jakiekolwiek możliwości kontroli władzy, a także wymuszają posłuch, nierzadko stosując niedozwolone prawem środki.

#86 ~hehe~

~hehe~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 16:43

Ehh... Ludzie nie myślcie, że można tak łatwo opinią publiczną sterować w dobie internetu... Używanie trudnych i niezrozumianych dla ogółu słów, a tym bardziej "kombinowanie" przy ich definiowaniu było dobre dla poprzedniej epoki... Btw. Bocianie, chapeaux-bas! - widać, że jesteś wykształconym mieszkańcem tej gminy, ponieważ bardzo umiejętnie przekształciłeś tą definicję na swój użytek (to ostatnie zdanie - zero ironii).

Poniżej podaję właściwą definicję, z moim komentarzem w nawiasach (przed którym zwyczajnie nie mogłam się powstrzymać:P)

współcześnie dyktatura to władza jednostki lub wąskiej grupy osób nie wyłonionej w wolnych wyborach i pozostającej poza kontrolą społeczną (no a p. Jaszczuk wybraliśmy sami...).
Dyktaturę cec.: stosowanie przemocy(kogo p. Jaszczuk pobiła ostatnio?) wobec przeciwników politycznch, dowolność stanowienia i egzekwowania praw (oj niech spróbuje... ), brak poszanowania wolności obywatelskich (pewnie p. Wójt posyła zwarte szwadrony ZOMO, przeciw opozycji chcącej wolności słowa i zgromadzeń), system jednopartyjny, arbitralność (Bocianie wstaw definicję ARBITRALNOŚCI - potem sprawdzę jak ją przeinaczyłeś - to może być ciekawe, tylko nie pomyl z arbitrażem - to coś innego;p) decyzji, nieobecność parlamentu (w gminie takim parlamentem jest rada gminy) w strukturze władzy.
Żródłem władzy dyktatorskiej może stać się pochodzenie (p. Wójt to pewnie jakaś arystokratka... ja nie wiem), przewaga militarna (opozycjonistów pod ścianę i do piachu!:P), iluzoryczna prawda objawiona tylko wybranym (a tu to niestety bez sarkazmu już muszę - gdzie niby są opublikowane oświadczenia majątkowe włodarzy gminy na BIPie? to się akurat do prokuratury nadaje, ale by się też poprzednikom dostało...), legitymująca ich w ten sposób do objęcia władzy.
W dyktaturze rządzący na ogół starają się kontrolować jedynie życie polityczne nie aspirując do sprawowania całkowitej władzy nad społeczeństwem (co odróżnia ją od totalitaryzmu)...
Pozdrawiam:)
źródło: encyklopedia internetowa "Wiem"

#87 ~true~

~true~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 18:40

Owszem najprawdopodobniej p.Jaszczuk jest najlepszą panią wójt w Polsce,a nawet na świecie! Najlepszą W PISANIU DONOSÓW,SKARG,ANONIMÓW-każdemu z poprzednich wujtów ,,umilała'' życie.Była ponoć na tyle znana,że pisząc anonimy odpowiedzi przychodziły na jej adres. Pracę też ponoć często zmieniała, początkowo jako świetlicowa w szkole,gdzie dyrektorowi chyba też ją ,,umilała'',gdyż musiała ją zmienić. Także gratuluję,że macie taką ,,wspaniałą' wójt - mieszkańcy obudzcie się i niech ta niedziela 25 marca będzie dla was niedzielą zmian,poświęćcie te kilka minut na oddanie swego głosu to nic nie kosztuje,a wiele może zmienić. Pokażcie,że mieszkańcy Milejczyc są odważni i chcą,aby Milejczyce w końcu były znane,znane pozytywnie,a nie tylko jako ,,rakowo".Bo branie kogoś na litość naprawdę jest śmieszne,bo ktoś kto jej oczekuje powinien byc choć troche pokorny i mówic prawdę,a tego chyba oczekiwać nie możecie od waszego zarządcy gminą.`
PS. hehe encyklopedia Wiem - okey,a przeczytaj wikipedię,znajdziesz defininicję bociana,więc zanim kogoś oskarżysz sprawdz wszystko porządnie

#88 ~go~

~go~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 19:30

Do DYKTATURY to raczej daleko jeszcze, choć hymmm, w sprzyjajacych okolicznosciach mogłoby się co nieco rozwinąć w tym kierunku;)
Ja to określam WODOSODYZMEM.

#89 ~Howland karato~

~Howland karato~
  • Goście

Napisano 29 luty 2012 - 23:33

hehe hce wiedzieć co to jest "Arbitralność" może ktoś pomoże wyjaśnić tą definicję a ja chciałbym wiedzieć co wspólnego ma ona z nami ???? :rolleyes:

#90 ~hehe~

~hehe~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 03:08

do true wikipedię to ja sama piszę, szczególnie kiedy jestem w milejczycach i mam wolny czas. mówiąc szczerze to nie jest wykładnia - ku twojej wiadomości na wikipedii możesz stworzyć stronę p. wójt milejczyc jako najlepszej we wszechświecie, czy myślisz że to wtedy będzie prawda? jeśli tak to wspólczuję krótkowzrpczności...
post umieściłam tylko by pokazać jak czasami można sterować ludźmi. to co pogrubiłam ma właśnie znaczenie... nawet nie opoWIADAJĄC SIĘ za żadną ze stron. i chcę dodać że ja nikogo nie oskarżam. def. bociana bardzo ok, ale "zgubił" albo pominął to co najważniejsze, że wybrana władza z wyboru... ja nie dbam o referendum... byleby jakikolwiek wójt zrobił coś z tym gównem na ulicach, bo nawet nie można nikogo bez wstydu do wioski zaprosić.

ponadto uważam, że w milej to jednak zaścianek i nie zasługuje na własną samorządność. co wy ludzie piszecie o tych świetlicach? po co one są?? dla pijaków spod sklepu? mentalność milejczycka sięga dna... Osrodek kultury to, to nigdy nie był... zastanówcie się ludziska nad prawdziwymi problemami, które mamy... Alkoholizm! Z WASZYCH PODATKÓW IDĄ PIENIĄDZE NA PIJAKÓW, KTÓRZY NAWET NIE SZUKAJĄ PRACY!! Użyję pseudonimów: pawlaki, bery...to wam nie wadzi?? wszysCy tacy święci raptem? a jak się dzieciaki nachlają to nikt nic nie wie! naawet w szkole potrafią się zaprawic... ale to dla was nie problem... to dopiero wstyd!!!

a jak ktoś już wcześniej pisał o niewykształconych ludziach we wsi to i ja swoje wtrące - rzeczywiście takich ludzi nie ma w milejczycach, kto był mądrzejszy to spiepszał ze wsi aż się kurzyło!! sam jestem tego przykładem. co się bedę po milejczyckim gównie ślizgała albo samochód tam brudzić...

do howland karato.. czekamy na def bociana

ps. kto jest tym szoferem p. wójt, bo na prawdę nie wiem!!!!!!!!!!

#91 ~mieszkaniec~

~mieszkaniec~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 09:24

Szofer p.wójt to ten pan który potrafi znaleść się w każdej sytuacji przy kiosku klęczał przed przewodniczącym rady,w poprzedniej kadencji dostarczał prasę dla wójta a w tej kadencji jest wszędzie gdzie p.J. i tytułuje się kierownikiem od wszystkiego. B)

#92 ~tatata...~

~tatata...~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 14:32

hehe hce wiedzieć co to jest "Arbitralność" może ktoś pomoże wyjaśnić tą definicję a ja chciałbym wiedzieć co wspólnego ma ona z nami ???? :rolleyes:

Kolezance "hehe" chodziło pewnie o to , ze arbitralność to takie postępowanie jednostek władzy, które powoduje narzucanie swej woli i władzy innym, co jest zjawiskiem negatywnym i przeczy demokracji i rządom prawa odwołującym się do idei umiaru i rozumu :rolleyes:

Pozwolisz koleżanko, ze odniosę się do tego, ze Milejczyce nigdy nie były ośrodkiem kultury. Otóż mylisz się, bo kiedyś były. Może nie takim wielkim, ale zawsze.
Na terenie gminy funkcjonowało kino w którym kilka razy w tygodniu odbywały się seanse, działała biblioteka z prawdziwego zdarzenia, świetlica z klubokawiarnią, a praktycznie co sobotę odbywały się zabawy i wieczorki taneczne. Milejczyce posiadały salę na której kilka razy w roku można było obejrzeć widowiska kulturalne, a raz w roku odbywał się duży festyn z pompą, zawodami strażackimi , sportowymi i zabawą ludową. O mnóstwie pomniejszych imprez nie wspomnę. W szkole działało prężnie harcerstwo oraz samorząd. W centrum urządzony był park z klombami, kwiatkami i ławkami służącymi nie tylko dla miejscowych pijaczków,bo oni wtedy mogli się nawalić w gospodzie, ale tez i dla normalnych mieszkańców, a w lesie za szkołą nie zarastał drzewami stadion-boisko dla rozgrywek piłkarskich.
Dlatego jak widzę degenerację tej miejscowości, to aż w serce kłuje. No jak to, to za komuny mozna było coś robić , a teraz nie?? Tym bardziej, ze wszystkie okoliczne większe miejscowości kwitną, prosperują urządzają Festyny, festiwale i Dni Kultury, a z funduszów unijnych remontuja i inwestują?
Ja te rzeczy pamiętam, dlatego z bólem obserwuję upadek tej miejscowosci

#93 ~żal~

~żal~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 14:56

oj oj

#94 ~tatata...~

~tatata...~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 16:26

Krowie placki wprawdzie zawsze były, ale tylko na jednej z ulic prowadzącej na pastwiska, ale za to inne ulice były miło ocienione bielonymi lipami,nocą paliły się latarnie a na przystanku autobusowym wisiał rozkład jazdy autobusów. Dzieci bawiły się w miejscowym przedszkolu z dużym palacem zabaw, w miejscowym ośrodku zawsze przyjmował lekarz , w miejscowej piekarni mozna było kupić chleb, a na poczcie wysłać list i kupić znaczek.
Teraz nic juz z tych rzeczy prawie nie zostało oprócz krowich placków i urzędu gminy, której pracownicy pobierają pensje pochłaniające połowę gminnego budzetu...
I weź tu się człowieku nie denerwuj patrząc na taki stan rzeczy!

#95 liszaj

liszaj

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 17:56

Co wy z tymi krowimi plackami ciągle? To już nie ma poważniejszych zarzutów pod kierunkiem, właściwie pod kierunkiem kogo i czego, niż krowie placki? Chcecie krowom tyłki zakleić? Normalna sprawa, są krowy, są i placki.Nie chcecie krowiego łajna na kołach samochodów, to wybierzcie drogę ulicą św. Barbary.
Przecież tyle innych drażniących problemów mamy w Milejczycach. Choćby ciemności, które zapadają o 21 czy niekończący się remont "stodoły". Młodzież latem okupuje pocztę i okoliczny park, bo nie ma gdzie pójść. Niby istnieje "klub"( gminny ośrodek kultury :)),ale co właściwie można w nim robić, gdzie ta kultura? Biblioteka to też jakieś wynaturzenie, bo czytelnik chcący wypożyczyć książki nie ma możliwości ich przejrzenia. Wszystkie książki zamknięte są w szczelnych szafach jak jakieś bezcenne eksponaty. Może pani wójt powinna się zastanowić nad znalezieniem odpowiedniejszego miejsca na bibliotekę zamiast snuć dalekosiężne plany o przeniesieniu urzędu gminy do bożnicy.
Wszystko nasza władza robi byle jak. Festynu z prawdziwego zdarzenia nie urządzą, bo... właściwie nie wiadomo dlaczego. Wolą za to na pocieszenie niezadowolonej z tego faktu społeczności, sprowadzić kilku grajków przypadkiem bywających w okolicy i zamknąć widownię w dusznej sali gimnastycznej. Jeśli to właśnie stanowi szczyt możliwości władzy w Milejczycach, to słabo.
A, i jeszcze jedno - w Milejczycach są inteligentni ludzie. Nie muszą wcale posiadać tytułu magistra żeby można z nimi zasiąść do merytorycznej rozmowy. Pani wójt powinna mieć szacunek do mieszkańców swojej gminy, bo to podstawa. Jeśli zaś sądzi, że wszyscy poza nauczycielami są niegodni jej uwagi, jest niegodna tego, żeby być wójtem.

#96 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 18:24

A, i jeszcze jedno - w Milejczycach są inteligentni ludzie. Pani wójt powinna mieć szacunek do mieszkańców swojej gminy, bo to podstawa. Jeśli zaś sądzi, że wszyscy poza nauczycielami są niegodni jej uwagi, jest niegodna tego, żeby być wójtem.

Bardzo trafna uwaga.Brawo!

#97 ~bocian~

~bocian~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 18:53

Koleżanko hehe pisząc post nr 86 przedstawiłem definicję dyktatury w moim własnym rozumieniu . Nie oskarżając nikogo .Nie szukałem porównań ale to właśnie ty hehe znalazłaś zastosowanie mojej własnej definicji (nie książkowej) w naszych realiach Pewnie nie ty jedena. Sam zaczynam to kojarzyć z naszą rzeczywistością.
ps. chyba mam jeszcze prawo wyrażać swoje zdanie!! nie stosując książkowych definicji. A może już nie?

#98 ~bocian~

~bocian~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 18:56

Przepraszam post 85.

#99 ~zzzzz~

~zzzzz~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 19:22

do true wikipedię to ja sama piszę, szczególnie kiedy jestem w milejczycach i mam wolny czas. mówiąc szczerze to nie jest wykładnia - ku twojej wiadomości na wikipedii możesz stworzyć stronę p. wójt milejczyc jako najlepszej we wszechświecie, czy myślisz że to wtedy będzie prawda? jeśli tak to wspólczuję krótkowzrpczności...
post umieściłam tylko by pokazać jak czasami można sterować ludźmi. to co pogrubiłam ma właśnie znaczenie... nawet nie opoWIADAJĄC SIĘ za żadną ze stron. i chcę dodać że ja nikogo nie oskarżam. def. bociana bardzo ok, ale "zgubił" albo pominął to co najważniejsze, że wybrana władza z wyboru... ja nie dbam o referendum... byleby jakikolwiek wójt zrobił coś z tym gównem na ulicach, bo nawet nie można nikogo bez wstydu do wioski zaprosić.

ponadto uważam, że w milej to jednak zaścianek i nie zasługuje na własną samorządność. co wy ludzie piszecie o tych świetlicach? po co one są?? dla pijaków spod sklepu? mentalność milejczycka sięga dna... Osrodek kultury to, to nigdy nie był... zastanówcie się ludziska nad prawdziwymi problemami, które mamy... Alkoholizm! Z WASZYCH PODATKÓW IDĄ PIENIĄDZE NA PIJAKÓW, KTÓRZY NAWET NIE SZUKAJĄ PRACY!! Użyję pseudonimów: pawlaki, bery...to wam nie wadzi?? wszysCy tacy święci raptem? a jak się dzieciaki nachlają to nikt nic nie wie! naawet w szkole potrafią się zaprawic... ale to dla was nie problem... to dopiero wstyd!!!

a jak ktoś już wcześniej pisał o niewykształconych ludziach we wsi to i ja swoje wtrące - rzeczywiście takich ludzi nie ma w milejczycach, kto był mądrzejszy to spiepszał ze wsi aż się kurzyło!! sam jestem tego przykładem. co się bedę po milejczyckim gównie ślizgała albo samochód tam brudzić...

#100 ~ryba~

~ryba~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 19:31

Przepraszam bardzo szanowny kolego,kolezanko.Pawlaki to nie są pseudonim tylko to jest nazwisko Pawluk i proszę nie obrażac.Ci chłopcy jacy są to są,ale nie piją za podatnika pieniadze ani Bery też.Ale w czasie prowadzenia kampani wyborczej na wójta gminy Milejczyce Grazyna Jaszczuk sama stawiła im wódkę i takim sposobem przyciagała wyborców.A szoferem pani Wójt to jest pseudonim ''korowajczyk''czy ''hajzyk''.pozdrawiam ryba.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych