Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Co się dzieje w Milejczycach ?


3602 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~was~

~was~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 20:28

Zawsze mozna gmine oddac w prece pana mgr.Leona to wtedy bedziemy miec pewnosc ze zostanie "zlikwidowana" i szopka sie skonczy.

#102 ~bocian~

~bocian~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 21:04

Nie mogłem powstrzymać się od komentaża.Droga hehe!
Ehh... Ludzie nie myślcie, że można tak łatwo opinią publiczną sterować w dobie internetu.{na pewno jest trudniej niż na łamach gazety lokalnej tu może być prowadzona konfrontacja i rzeczowa dyskusja obustronna }.. Używanie trudnych i niezrozumianych dla ogółu słów, a tym bardziej "kombinowanie" przy ich definiowaniu było dobre dla poprzedniej epoki... Btw{nie tylko! poczytaj prasę lokalną}. Bocianie, chapeaux-bas! - widać, że jesteś wykształconym mieszkańcem tej gminy, ponieważ bardzo umiejętnie przekształciłeś tą definicję na swój użytek (to ostatnie zdanie - zero ironii).{dziękuję za uznanie}PS:.niejestem nauczycielem!
Poniżej podaję właściwą definicję, z moim komentarzem w nawiasach (przed którym zwyczajnie nie mogłam się powstrzymać ) {Ja również nie mogę powstrzymać się przed skomentowaniem komentarza}.
współcześnie dyktatura to władza jednostki lub wąskiej grupy osób nie wyłonionej w wolnych wyborach i pozostającej poza kontrolą społeczną (no a p. Jaszczuk wybraliśmy sami...).{ i nie trafiliśmy z wyborem całe szczęście że konstytucja daje szansę to naprawić} C.D.N. w następnym poście

#103 ~bocian~

~bocian~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 21:05

Dyktaturę cec.: stosowanie przemocy(kogo p. Jaszczuk pobiła ostatnio?){ czy wierz coś jeszcze o innym rodzaju przemocy np. psychicznej?} wobec przeciwników politycznch, dowolność stanowienia i egzekwowania praw (oj niech spróbuje... ) {oj,oj próbuje nie jesteś w temacie}, brak poszanowania wolności obywatelskich (pewnie p. Wójt posyła zwarte szwadrony ZOMO, przeciw opozycji chcącej wolności słowa i zgromadzeń) {posyła ludzi podległych sobie w celu inwigilacji innych}, system jednopartyjny, arbitralność (Bocianie wstaw definicję ARBITRALNOŚCI - potem sprawdzę jak ją przeinaczyłeś - to może być ciekawe, tylko nie pomyl z arbitrażem - to coś innego;p) { Arbitralność rozumiem jako dowolność – przedewszystkim w działaniu społecznym oraz w procesie budowania relacji władzy – jest to zjawisko negatywne}. decyzji, nieobecność parlamentu (w gminie takim parlamentem jest rada gminy){z którą p.J nie współpracuje } w strukturze władzy.
Żródłem władzy dyktatorskiej może stać się pochodzenie (p. Wójt to pewnie jakaś arystokratka... ja nie wiem) {ja też nie wiem ale zachowuje się jak by Ją była …} , przewaga militarna (opozycjonistów pod ścianę i do piachu! ) {gdyby mogła to na pewno zrobiła by to}, iluzoryczna prawda objawiona tylko wybranym (a tu to niestety bez sarkazmu już muszę - gdzie niby są opublikowane oświadczenia majątkowe włodarzy gminy na BIPie? to się akurat do prokuratury nadaje{mam nadzieję że ktoś tym się zajmie}, ale by się też poprzednikom dostało...), legitymująca ich w ten sposób do objęcia władzy.
W dyktaturze rządzący na ogół starają się kontrolować jedynie życie polityczne nie aspirując do sprawowania całkowitej władzy nad społeczeństwem (co odróżnia ją od totalitaryzmu)...
Pozdrawiam:)
źródło: encyklopedia internetowa "Wiem"

Wnioskuje że jesteś nauczycielką ,stosując książkowe definicje masz wąski horyzont ograniczony definicją- wzorem. Zycie to nie definicja książkowa czy regułka ( było by zbyt proste) to rzeczywistość nieprzewidywalna i p .J zagubiła się w jej myśląc że ma wzór –definicję książkową na swą dolegliwość.Pozdr mieszkańców.

#104 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 22:01

Zawsze mozna gmine oddac w prece pana mgr.Leona to wtedy bedziemy miec pewnosc ze zostanie "zlikwidowana" i szopka sie skonczy.

Pan mgr.Leon zafundował już nam niepełnowymiarowe boisko, więc mogłby i niepełnowymiarową gminę :angry: A pani wójt Grażyna nie liczy się z nikim i niczym.
Tak czy siak :i tak zle i tak niedobrze...

#105 ~gosciu~

~gosciu~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 22:15

pani jaszczuk musi z czegos dom wykonczyc w lomzy czy gdzies obok wiec dajcie jej spokuj i placcie wieksze podatki

#106 ~Zwiastun Wiosny~

~Zwiastun Wiosny~
 • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 23:59

ech ludziska!

obiektywnie i poza obozami politycznymi:

trochę już zbastujcie, bo robi się tu naprawdę gorąco (strach pomyśleć co będzie 25???) a czasem zwyczajnie niesmacznie; nie udowadniajcie całemu światu, że mieszkańcy Milejczyc to aż tak zawistni ludzie...
to prawda - dużo tu do zrobienia, ale jest przecież i pięknie, mamy również swoje plusy - jest drużyna strażacka, która zdobywa sukcesy na arenie międzynarodowej, mamy świetną bieżnię, ładne widoki, z dala od śmierdzącej cywilizacji (tu opozycja do tematu krowich placków, bo co rolnikom każecie aby krowom pampersy zakładali? dobrze że ci rolnicy są i jakoś prosperują! a ulicę zabłocką zawsze można ominąć lub po prostu jechać wolniej wtedy kupa nie znajdzie się na samochodzie). Czasy komuny nie wrócą i oby nie wróciły - a co może tak było dobrze gdy w sklepach nie było nic??? Niestety Milejczyce powoli upadały od czasu powstania samorządu - ale czy to się stało wczoraj czy tydzień temu???
i co tu szanowni (niektórzy) internauci wypisują??? poruszają ludzi którzy są zupełnie niewinni - zwykłych mieszkańców którzy pewnie nawet internetu nie mają, albo te ciosy poniżej pasa - wątek ze sklepem w nurcu albo wątek "likwidacji" - co to jest? otóż pozwolę sobie odpowiedzieć - zwykła ludzka nienawiść a w nienawiści to wy daleko nie zajdziecie!!!!
zgoda buduje niezgoda rujnuje w myśl polskiego przysłowia zbierzcie się do kupy i ogarnijcie wszyscy i zadziałajcie zróbcie coś dobrego dla tej gminy a nie tylko narzekacie i krytykujecie -to gorsze niż stać w miejscu! i pamiętajcie że jeszcze się taki nie narodził aby każdemu dogodził - dobrze być anonimowym za monitorem i krytykować lub obrażać, ale czemu nie powiecie prosto w oczy co chcielibyście naprawić?


- pozdrawiam wszystkich mieszkańców - Zwiastun Wiosny :rolleyes:

#107 ~Darromakarro~

~Darromakarro~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 00:05

i pojawia się typowo milejczyckie "coś" co by tu zrobić żeby komuś do...rdolić ! Zwiastunie Wiosny masz rację! ;)

#108 ~sam~

~sam~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 06:59

Wnioskuje że jesteś nauczycielką ,stosując książkowe definicje masz wąski horyzont ograniczony definicją- wzorem. Zycie to nie definicja książkowa czy regułka ( było by zbyt proste) to rzeczywistość nieprzewidywalna i p .J zagubiła się w jej myśląc że ma wzór –definicję książkową na swą dolegliwość.Pozdr mieszkańców.
[/quote]

Słuszna uwaga. Zwłaszcza zapewne dwie panie ze szkoły są bardzo aktywne,no i oczywiscie sama pani wójt,tylko bądzmy szczerzy nikt nie podpisze się imieniem i nazwiskiem, jak piszą artykuły do gazety,gdzie podziała się odwaga? Paradoksem jest fakt,że widoczne w każdym z nich,że słownictwo nauczania początkowego bierze górę,więc po co się kryć?
I bardzo ładnie napisał Zwiastun Wiosny - zgoda buduje,niezgoda rujnuje.Racja.Tylko kto tą niezgodę rozpoczął? Pani wójt.Kto to widział z połową własnych pracowników z gminy,z którymi na codzień pracuje się sądzić?Nie słyszałem nigdy,żeby prawnik wkopał prawnika,lekarz lekarza,a tu proszę sądy,donosy,więc teraz niech się nikt nie dziwi,jaka opinię ma pani wójt,a jak do tego dodamy długi,które porobiła,jej niektóre wypowiedzi to po prostu szopka i póki co to ona dązy do zlikwidowania,a jak tak ktoś chce poszperać w czyjejś przeszłości drogi was to bądź obiektywny i sprawdź wszystko porządnie i pogrzeb też w przeszłości pani wójt jak piszesz o kimś,jak sama zmieniała prace często, w poprzedniej kadencji ponoć pisała na wójta Sawickiego do gazet i urzędów,że jest lekarzem-wójtem i ma dwie prace,a sama robi dokładnie to samo - dwie pensje nauczycie-wójt,więc nie wyskakuj jak Filip z Konopi,tylko zbadaj dwie strony medalu,zanim się wypowiesz

#109 ~tatata...~

~tatata...~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 09:35

Chyba dobrze, że ludzie piszą co ich boli? .Oby tylko mówić i pisać rzeczy konkretne i starać się nie mijać z prawdą. Bo to fakt, ze niezgoda rujnuje a zgoda buduje, ale to jedynie PRAWDA wyzwala.

PS. Uważam, ze nie trzeba zgadywać kto, gdzie i jak się tutaj wypowiada, bo to niesmaczne. Kazdy ma prawo pisać, zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy, a nawet sami zainteresowani, oraz osoby obiektywne.To jest forum i każdy może napisać co myśli, bo lepiej się wypowiedzieć niz siedzieć cicho. A najlepiej by było przenieść dyskusję do reala i zorganizować spotkanie mieszkańców.

#110 ~was~

~was~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 10:00

Tylko pani wojt jeszcze na swoim koncie nie ma zadnej likwidacji. A chyba nie bez przyczyny ma pseudonim "likwidator". Pozdrawiam SAM

#111 ~bocian~

~bocian~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 11:44

Nasza Wójt unika konfrontacji bo ciężko pewnie wytłumaczyć swoje postępowanie. Myślę że jest zadufana w sobie. Mieszkańcy byli potrzebni tylko do tego żeby zostać Wójtem i dopchac się do kor.... ,nie zważa teraz na nic nieważne jest: prawo,normy i zasady społeczne,dobro tych z którymi współpracuje i interesy mieszkańców którzy płacą coraz wyższe podatki niewiedząc co z nimi się dzieje i nazbierało by się jeszcze wiele. Dlatego boli mnie to że oddając swój głos na tą osobę rozczarowałem się.

#112 ~sam~

~sam~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 12:19

Och to straszne.Więc jak jesteś taki/taka sprawiedliwy/a to nazwijmy panią wójt - szpicel,bo wiecznie donosami się zajmowała,a teraz do donosów doszły sądy,bo nie za jej a mieszkańców pieniądze..A co do likwidatora to nie owy pan nic nie likwidował,tylko w tym czasie akurat GS-y padały i po prostu akurat padło to na owy czas,więc zastanów się co piszesz poszukaj historii spółek jak ta bardzo dociekliwy/dociekliwa jesteś.A dlaczego Pani wójt pracowała jako woźna,potem gdzieś w Nurze,potem w Siemiatyczach...oj wiele tych prac było bo ponoć za anonimami nikt nie nadążał.
paradoksalnie to przy pomocy pani wójt zlikwidowany został SKR w Milejczycach, póki co stodoła też nieaktywna,doktorowi Sawickiemu również pomogła odejść,fakt,może był już stary,ale dlaczego gdy w pt.przyjmował ośrodek był pełen ludzi? P.Grazyna niszczy wszystkich po drodze kto jej nadepnie na piętę-po trupach do celu,w wielu sparawch nie mając zielonego pojęcia. I może w końcu zajmijmy się tym co jest tu i teraz,a nie ciągle jak pani wójt rozpamietywanie 'co ktoś kiedyś' 'a tamten wójt to to' zamiast wziąść się za siebie,a nie zadłużać gminę na 40% tego fakt,nie dokonał jeszcze nikt.Jak Tobie WAS taki stan rzeczy odpowiada to nie mam nic przeciwko masz prawo.Tylko żeby nikt potem nie płakał,bo jeśli w marcu nie zostanie odwołana p.Grażyna to i tak oliwa sprawiedliwa i prędzej czy później wszystko wyjdzie na wierzch,tylko wtedy nie płaczcie,bo teraz dzieję się źle,bardzo źle.

A co do spotkania to pewnie,że racja.Jak widać to nawet tu na forum nie bardzo jak wójtowa może się bronić,mimo tego,że czyta to napewno codziennie,w końcu chwaliła się skończonym kursem z informatyki:P

#113 ~sam~

~sam~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 12:28

A zapomniałbym o tartaku. Poprzez podwyższenie podatków przez panią wójt to i tartak długo nie pociągnie

#114 ~Zwiastun Wiosny~

~Zwiastun Wiosny~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 12:33

tak, to prawda, każdy może się wypowiedzieć, ale chodzi o styl - ludzie trochę klasy!

można to zrobić w innym stylu - nie obrażając i nie naruszając czyjejś godności
wszyscy jesteśmy mieszkańcami tej gminy, ale pokażmy, że można dojść do porozumienia na przykład na jakimś spotkaniu czy na posiedzeniu rady gminy, a nie na forum internetowym obsrywacie (przepraszam za wulgaryzm) się wzajemnie, pomyślcie - czytają to ludzie z całego świata! i co myślicie, że patrzą na to pozytywnie? chodzi mi o wizerunek nas mieszkańców, a na podstawie tego co piszecie to tylko wyciągnąć można następujący wniosek: nienawistni i kłótliwi

pomyślmy lepiej co zrobić z wałem, może na forum podajcie kilka pomysłów - skąd wziąć pieniądze na ten cel; albo jak pozyskać jakiegoś inwestora...itp.

nieustanna krytyka nie tylko nie dodaje skrzydeł ale także powoduje że dla tej miejscowości nie chce się czegokolwiek robić... więc nawet nie stoimy, tylko się cofamy - jak typowe RAKI

POZDRAWIAM!

#115 ~tatata...~

~tatata...~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 13:12

Hymm, nie trzeba mieć kursu z informatyki, żeby umieć się posługiwać internetem, heheh, tak samo jak nie musi się być nauczycielem, by się umieć sensownie wypowiedzieć. :)

Co do tego, ze czytają nas ludzie z całego świata, to nie pochlebiajmy sobie. Milejczyce to nie pępek wszechświata, chociaż niektórym tak się wydaje i świata nie obchodzi, co się tutaj dzieje. ;)

Natomiast popieram apel o większą staranność wypowiedzi. Można się pospierać kulturalnie i bez nienawiści.

Haj żywut swobodnyje Milejczyce!

#116 ~ironclad~

~ironclad~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 13:21

Czytam forum od jakiegoś czasu i nie da się nie zauważyć, że ciągle przypominany jest wątek "ludzi nie wykształconych". A kto komu zabronił się uczyć? To nie średniowiecze, że dotęp do nauki mieli tylko bogaci, czy też trzeba było wyjeżdżać (często za granicę). Dlatego też: czy mieszkańcy Milejczyc mają jakiś kompleks niższości spowodowany stopniem wykształcenia? Otóż wydaję mi się, że nie powinni skoro w urzędzie większość pracowników nie posiada adekwatnego wykształcenia do wykonywanej pracy. W sumie w urzędzie pracują podobno "ludzie bez matury". Także nie ma się czym przejmować :D

#117 ~antek~

~antek~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 13:42

Interesje mnie fakt zadłużenia gminy. Dlaczego tak mała gmina ma zadłużenie sięgające niemal 900 tysięcy złotych.
A co do "raków" to trafne spostrzeżenie: cec. ich zawiść i zazdrość :)

#118 ~obserwator~

~obserwator~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 13:53

deb***ioza w Milejczycach była od zarania dziejów. Najbardziej porypani są wyborcy, którzy sami nie wiedza kogo chcą. To nie ludzie! To holota! Nigdzie takiego bydła nie ma. Nie było tam dotąd żadnego normalnego wójta! czego chcą ci ludzie? Powrótu do komuny? To dobrze że Jaszczukowa zaczęła wietrzyć zgniły urząd.
Tfu!!!

nie zdziwił bym sie jak by te słowa napisała Pani wójt bo tak piszą ludzie co szkoły kończyli wieczorowo i psim swędem a nie normalnym tokiem. Jaka komuna proponował bym delikatny kubełek zimnej wody, tykanie komuny nie te już czasy mamy ponad dwadzieścia lat od obalenia komunizmu a tu ciągle ktoś pisze głupoty wyssane z palca. Mamy demokrację a co do tak cudownej wójtowej to polemizował bym z sądów nie wychodzi tylko sądzi sie prosze tak postępuje wójt przedstawiciel mieszkańców. Przecież ta osoba powinna krowy wypasać tak jak sie zachowuje.Poraszka chyba za mało biedy miała w życiu, wydaje się że powinna taka osoba mieć więcej pokory a nie pałać jadem nienawiści do ludzi, więc nic dziwnego że jaj nie chcą.

#119 ~obserwator~

~obserwator~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 14:04

Pan mgr.Leon zafundował już nam niepełnowymiarowe boisko, więc mogłby i niepełnowymiarową gminę :angry: A pani wójt Grażyna nie liczy się z nikim i niczym.
Tak czy siak :i tak zle i tak niedobrze...

niepełnowymiarowy to jest twój mózg z tego co się orientuję to chyba ktoś robi projekt, hm chyba ktoś co ma coś wspólnego z budownictwem hm i chyba ma jakieś uprawnienia a nie Pan Leon. prawda jest takaże we wszystkim jest jakaś procedura, chyba Pan Leon sam tego nie zaprojektował i wybudował. Tak więc zafunduj sobie takie szkolenie na temat prijektów i jak wygląda ta cala procedura a potem zabieraj głos bo nie ma nic głupszego jak piszemy a nic nie wiemy albo się nam wydaje. pozdrawiam gościa i masz racje gość z ciebie hihi

#120 ~obi~

~obi~
 • Goście

Napisano 02 marzec 2012 - 14:55

Och to straszne.Więc jak jesteś taki/taka sprawiedliwy/a to nazwijmy panią wójt - szpicel,bo wiecznie donosami się zajmowała,a teraz do donosów doszły sądy,bo nie za jej a mieszkańców pieniądze..A co do likwidatora to nie owy pan nic nie likwidował,tylko w tym czasie akurat GS-y padały i po prostu akurat padło to na owy czas,więc zastanów się co piszesz poszukaj historii spółek jak ta bardzo dociekliwy/dociekliwa jesteś.A dlaczego Pani wójt pracowała jako woźna,potem gdzieś w Nurze,potem w Siemiatyczach...oj wiele tych prac było bo ponoć za anonimami nikt nie nadążał.
paradoksalnie to przy pomocy pani wójt zlikwidowany został SKR w Milejczycach, póki co stodoła też nieaktywna,doktorowi Sawickiemu również pomogła odejść,fakt,może był już stary,ale dlaczego gdy w pt.przyjmował ośrodek był pełen ludzi? P.Grazyna niszczy wszystkich po drodze kto jej nadepnie na piętę-po trupach do celu,w wielu sparawch nie mając zielonego pojęcia. I może w końcu zajmijmy się tym co jest tu i teraz,a nie ciągle jak pani wójt rozpamietywanie 'co ktoś kiedyś' 'a tamten wójt to to' zamiast wziąść się za siebie,a nie zadłużać gminę na 40% tego fakt,nie dokonał jeszcze nikt.Jak Tobie WAS taki stan rzeczy odpowiada to nie mam nic przeciwko masz prawo.Tylko żeby nikt potem nie płakał,bo jeśli w marcu nie zostanie odwołana p.Grażyna to i tak oliwa sprawiedliwa i prędzej czy później wszystko wyjdzie na wierzch,tylko wtedy nie płaczcie,bo teraz dzieję się źle,bardzo źle.

A co do spotkania to pewnie,że racja.Jak widać to nawet tu na forum nie bardzo jak wójtowa może się bronić,mimo tego,że czyta to napewno codziennie,w końcu chwaliła się skończonym kursem z informatyki:P

to Pani wójt ma kurs informatyki skończony ciekawe czego się tam nauczyła jak myszką klikać i jak wejś na strony internetowe i chyba to już szczyt jej możliwości. patrząć na jej zachowanie to raczej był kurs dla początkujących, dziwne wydaje się, że ludzie którzy ukonczyli wyższe uczelnie posiadają wiedzę obsługi komputera a kursy robią już specjalistyczne. no cóż nie jednokrotnir zostało wtknięte wykształcenie i chyba to widać. wstyd mieć takiego wójta.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych