Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy to jest obóz pracy?Jaki jest twój pracodawca?

praca ełk developer wyzysk

49 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~BIAŁY MURZYN~

~BIAŁY MURZYN~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 00:34

"DEVELOPMENT RUTKO..."Zacznę może od cytatu :Profesjonalna obsługa, miła atmosfera, nowoczesna architektura inwestycji, wysoki standard mieszkań bezpieczne budownictwo oraz wykazanie dużej dbałości o pracowników,kierowanie się zasadami etyki, a także postawę godną naśladowania.A ja pytam o jakiej dbałości i etyce mowa!?
A czy ktoś pomyślał, zastanawiał się jak traktowani są pracownicy (budowlańcy)w tej firmie? W jakich warunkach się przebierają i jedzą śniadanie? Barak który ledwo trzyma się kupy o powierzchni użytkowej około 8m kw a w nim 16 osób przebiera się i jedzą śniadanie.Jak śledzie jeden przy drugim.Pozostali pracownicy jak te szczury po piwnicach i garażach szukają jakiegoś kąta w miarę ciepłego aby zjeść kromkę chleba ponieważ w baraku się już nie zmieszczą .KODEKS PRACY Art.207 BEZPIECZEŃSTWO I HIGIENA PRACY.Warunki sanitarne naganne.Nie ma gdzie umyć rąk (nie wspomnę o ciepłej wodzie)aby zjeść czystymi rękoma. Po zakończonym dniu pracy też wypadałoby się umyć aby iść jak człowiek do domu.O toalecie lepiej już nie wspomnę, nikt z was nie chciałby tam nawet zajrzeć.Pranie ubrań roboczych we własnym zakresie.(A gdzie się podział ekwiwalent na środki czystości który się należy?) Brak szacunku ze strony przełożonych a tutaj zacytuję podsłuchaną przypadkiem rozmowę :dyrektor do młodego prezesa(nie podaję nazwisk ponieważ jest to raczej zbędne) ...to co, podesłać ci jednego murzyna ? chodzi o pracownika ale jesteśmy dla nich BIAŁYMI MURZYNAMI Zdarza się że wypracowane "przymusowo" nadgodziny(KODEKS PRACY Art.129 §1. Czas pracy nie może przekraczać 8 godzin na dobę i przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy+Art.151 §1 ) nie są wypłacane (lepiej się o nie nie upominać bo można stracić pracę lub ponieść karę)Jeśli chodzi o pęiciodniow tydzień pracy t pozostawia wiele do myślenia , możecie zapomnieć o wolnych sobotach bo jezli nie przyjdziesz to będziesz się tłumaczył dlaczego i juz podpadłeś. Pracuje się nawet przy 15 stopniowym mrozie więc przysługuje posiłek regeneracyjny(K.P.Art.232) lecz chyba nie dla murzynów bo takowego nie otrzymaliśmy nigdy.Podałem tylko niektóre art. z KODEKSU PRACY a zapewniam że jest w ogóle nie przestrzegany i łamany w tej firmie.C.D.N.
Proszę o opinie i wypowiadanie się

#2 ~kinga~

~kinga~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 12:54

no tak ciepłe posiłki ,proszki do prania, co jeszcze ?za dużo ci rodzice naopowiadali jak to kiedyś było,nierealne życzenia:)

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 15:43

Ha, mylisz się kinguś. Kolega ma rację, takie jest prawo i rutko.. czy nie rutko... powinien go przestrzegać. Z drugiej strony wiem , jak wyglądają odwiedziny pań z "kontroli" ( nie chcę tu wymieniac urzędu, wszek Elk to małe miasto) Niestety w naszym kraju jak masz kasę to masz prawo w d......, prawo jest dla bialych murzynów, a takimi jesteśmy nie tylko dla naszych pracodawcow ale dla calej europy

#4 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 19 luty 2013 - 21:53

Kingusiu, widać, że miałaś łatwe życie. Ciesz się z tego, ale nie wypowiadaj się w takich sprawach złotko ;) bo może o tym nie wiesz, ale jest kodeks pracy.

Biały murzyn ma rację, różnie jest z warunkami pracy. Niestety tu jest Polska i niektórzy przedsiębiorcy wykorzystują to, że jest więcej chętnych do pracy niż samych miejsc. Strasznie świńskie to, chamskie, obrzydliwe.
Ja wiem, że dla takiego prezesika każdy pieniądz się liczy, ale są granice praworządności, których normalny, zdrowy psychicznie człowiek nie powinien przekraczać i zmuszać swoich pracowników do pracy w takich warunkach.

Do Białego Murzyna
Bez dowodów nic nie zdziałasz. Jeśli chesz to zmienić, to musisz mieć dowody, możesz komórką coś nagrac.
Jeśli wolisz anonimowo, to później takie nagrania można wysłać do pipu i co ważniejsze puścić w internet. Jak podłapią ogólnopolskie media, to i konszachty nie pomogą dla pracodawcy. Ja bym puściła na wykopie, tam podpowiedzą co z tym zrobić. Ale musisz mieć dowody. Powiem Ci, że gdyby to się okazało prawdą, to nie kupiłabym u nich mieszkania

Jest wielu porządnych i normalnych pracodawców, ale niektórzy nie mają żadnych zachamowań. Pamiętajcie, że kiedys karma wróci, aby was nie za bolało za mocno

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 21:06

Owszem -za komuny należało się to i tamto ;) jedni narzekają , inni z rozrzewnieniem wspominają minione czasy , ale mi wydaje się że schludnie wyglądający pracownik to jest wizytówka firmy! Jak widać nie szkoda im kasy na reklamę w radio,telewimie czy płotach , a ludzie mają chodzić w brudnych i porwanych łachach? Kinuś czy wolałabyś aby np.mając u tego pana ,czy gdziekolwiek kupione nowe mieszkanie - do Ciebie na usterkę przyszedł jakiś ''łach'' a gdzie jest BHP się pytam? na papierze chyba tylko , bo jeśli ktoś chodzi w porwanej odzierzy ochronnej ,to albo pracuje na czarno ,lub w takiej firmie nie jest przestrzegane BHP! Zdażyło mi się kiedyś pracować na budowie za granicą -tam w butach bez blach nie masz prawa wejść na budowę- ale w Polsce pewnie lepiej jak pracownik wlezie na gwóźdź lub spadnie mu cegła na nogę ;)

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 18:23

lepiej dać 5 tyś. za reklamę na autobusach niż kupić ubrania robocze dla pracownika, murzyni sami się ubiorą liściem bananowca za 8.50 na godzinbę oczywiście większość zatrudniona bez umów o pracę bądź małymkosztem czyli umowa zlecenie. Niech żyją wspaniali biznesmeni !!!

#7 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 luty 2013 - 22:36

no to już teraz wiem dlaczego są od nich tak często ogłoszenia o zatrudnieniu na tv planszowej...

#8 ~As~

~As~
  • Goście

Napisano 22 luty 2013 - 22:49

Tak jest prawie w każdej fimie budowlanej w Ełku.Pracowników traktuje się jak niewolnników.Pracownikowi nic się nie należy bo zdaniem pracodawców robol ma napie.....ć. nie zważając na warunki atmosweryczne, warunki pracy bezpieczeństo itp. Za granicą już dawno by pozamykali takie budowy.No ale to wina naszego rządu że w tej sprawie nic nie robią,muszą być cały czas konrole i wysokie kary za łamanie przepisów i wtedy by padły obozy pracy a zostały by pożądne firmy.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 13:50

a jest jakiś zakład pracy co za godziny nadliczbowe pracownikom w kopertach daje wyplatę?a resztę dośpiewajce sobie sami bo wiecie o kogo chodzi!!!!!!!!!!!!!

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 19:34

a jest jakiś zakład pracy co za godziny nadliczbowe pracownikom w kopertach daje wyplatę?a resztę dośpiewajce sobie sami bo wiecie o kogo chodzi!!!!!!!!!!!!!

Coś Ci się pomyliło kolego - w tej firmie nie ma kopert :( a szkoda , tu za ''nadgodziny'' płacone masz ''normalnie'' według stawki godzinowej - nie ma pięćdziesiątek ani setek .

#11 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 24 luty 2013 - 19:57

Straszne warunki,ciekawi mnie tylko czy jego syn który ma własna firme traktuje ludzi lepiej.Bo zastanawiam sie czy warto odpowiedziec na ogłoszenie o prace.Chociaz watpie w to bo przysłowie mówi ze niedaleko pada jabłko od jabłoni.

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2013 - 05:54

Straszne warunki,ciekawi mnie tylko czy jego syn który ma własna firme traktuje ludzi lepiej.Bo zastanawiam sie czy warto odpowiedziec na ogłoszenie o prace.Chociaz watpie w to bo przysłowie mówi ze niedaleko pada jabłko od jabłoni.

Coś Ci kolego czytanie nie wychodzi? przeczyta wpis ''białego murzyna'' jak to dzwoni dyrektor do młodego prezesa - do którego Ty chcesz iść do pracy. :ph34r:

#13 ~pisiak~

~pisiak~
  • Goście

Napisano 25 luty 2013 - 16:58

Jedzie sobie pewien biznesmem z Ełku limuzyną, patrzy a tu jakiś biedak wpiernicza trawę, aż mu się uszy trzęsą. Podjeżdża do niego bliżej i pyta:
- Panie czemu pan jesz trawę?
- Aaaa... głodny jestem i nie mam na jedzenie.
- To wsiadaj pan, zabiorę pana do siebie.
Ucieszony biedak pomyślał o rodzinie i pyta:
- A mogę wziąć ze sobą dzieci?
- No spoko niech wsiadają.
- A mogę wziąć ze sobą żonę?
- Dobra, dobra byle szybko.
- A mogę wziąć ze sobą rodziców?
- Panie, tak wielkiego trawnika to ja nie mam.....

#14 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:48

Coś Ci się pomyliło kolego - w tej firmie nie ma kopert :( a szkoda , tu za ''nadgodziny'' płacone masz ''normalnie'' według stawki godzinowej - nie ma pięćdziesiątek ani setek .

Wygląda to w taki sposób : podpisujesz listę płac z 5 dni po 8 godzin pracy a prezes ma swój notatnik ile w rzeczywistości przepracowałeś godzin i dni w miesiącu.To nie jest opodatkowane a więc on zarabia i oszukuje państwo a ty tracisz bo nie wlicza ci się to do emerytury ani nigdzie nie widać że pracowałeś bo w soboty listy obecności nie podpisujesz.

#15 ~ktosiek~

~ktosiek~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 11:58

lepiej dać 5 tyś. za reklamę na autobusach niż kupić ubrania robocze dla pracownika, murzyni sami się ubiorą liściem bananowca za 8.50 na godzinbę oczywiście większość zatrudniona bez umów o pracę bądź małymkosztem czyli umowa zlecenie. Niech żyją wspaniali biznesmeni !!!

...albo pojechać na wczasy 3 razy w roku za pieniądze białych murzynów do krajów egzotycznych zobaczyć prawdziwych murzynów !

#16 ~CYTAT~

~CYTAT~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 12:05

Do Białego Murzyna - i tu się mylisz kolego , z moich informacji wynika że ''posiłki regeneracyjne'' są , otóż pracodawca dla prawie każdego pracownika dał po 8 konserw zima w tym roku nie była ostra więc ''murzynom'' powinno wystarczyć Zawsze to można na liście dostawić zero , i wychodzi że tych konserw dostali po osimdziesiąt.Co do prania odzierzy roboczej to prawdę piszesz , ale tych łachów co oni noszą to prać się nie opłaca.Zastanawia mnie tylko jedno ,gdzie jest PIP i inne instytucje ,na które łożymy podatki? Jeśli ustawowo pracuje się po 40h to co ci ludzie(przepraszam -murzyni) robią w każdą sobotę na budowie? może w tygodniu mają wolne ale to pewnie dało by się sprawdzić po liście obecności która pewnie jest w takiej Firmie ? Lecz jak znam życie to kontrole to pic na wodę ,są pewnie ołacone , gdyż nie pracowali by tam ludzie na czarno ,co wynika również z moich informacji - tyczy się to owej firmy , jak i podwykonawców! również na inych budowach prowadzonych przez tę ''firmę'' Co dzień widzę co dzieje się na budowie przy Tuwima pełno tam jakichś

#17 ~CYTAT~

~CYTAT~
  • Goście

Napisano 27 luty 2013 - 12:08

Do Białego Murzyna - i tu się mylisz kolego , z moich informacji wynika że ''posiłki regeneracyjne'' są , otóż pracodawca dla prawie każdego pracownika dał po 8 konserw zima w tym roku nie była ostra więc ''murzynom'' powinno wystarczyć Zawsze to można na liście dostawić zero , i wychodzi że tych konserw dostali po osimdziesiąt.Co do prania odzierzy roboczej to prawdę piszesz , ale tych łachów co oni noszą to prać się nie opłaca.Zastanawia mnie tylko jedno ,gdzie jest PIP i inne instytucje ,na które łożymy podatki? Jeśli ustawowo pracuje się po 40h to co ci ludzie(przepraszam -murzyni) robią w każdą sobotę na budowie? może w tygodniu mają wolne ale to pewnie dało by się sprawdzić po liście obecności która pewnie jest w takiej Firmie ? Lecz jak znam życie to kontrole to pic na wodę ,są pewnie ołacone , gdyż nie pracowali by tam ludzie na czarno ,co wynika również z moich informacji - tyczy się to owej firmy , jak i podwykonawców! również na inych budowach prowadzonych przez tę ''firmę'' Co dzień widzę co dzieje się na budowie przy Tuwima pełno tam jakichś ''oberwańców'' w różnokolorowych kaskach pamiętających komunę jeszcze - bez atestu zapewne którzy pracują na wysokości bez żadnego zabezpieczenia(szelki,liny) aż dziw że nie ma żadnych wypadków? a może i są tylko są ukrywane?No ale gdzieś ci murzyni pracować muszą .

Drogi panie Michale przykro mi, że nie podoba się panu mój ubiór no ale cóż za 8.50 na godzinę nie znalazłem nic lepszego w lumpeksie może w przyszłym miesiącu mój kochany szef dam mi umowę zlecenie i podwyżkę to postaram się znaleźć odzież z logo mojej firmy, żeby ją godnie reprezentować (będzie trudno). A co chodzi o kask ochronny to atesty przeprowadza się uderzeniem młotkiem w głowę jeśli delikwent nie pada to atest przeszedł pozytywnie pozdrawiam

To muszę Cię zmartwić drogi kolego jeśli jeszcze do tej pory nie otrzymałeś nawet umowy śmieciowej - to nie dostaniesz żadnej! Sam pracowałem u tego pana przez pół roku bez żadnej umowy, a na moje pytania o umowę byłem zbywany.Proponował bym poszukać nowej pracy.Trzymaj się ciepło kolego bo w tej ''firmie''na ciepłe posiłki nie masz szans co najwyżej rozgżejesz się przy łopacie.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 11:37

Szkoda tylko że nie wypowiadają się w temacie ludzie pracujący lub ci którzy pracowali w tej firmie.

#19 ~budowlaniec od konkuręcji~

~budowlaniec od konkuręcji~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2013 - 19:56

Szkoda tylko że nie wypowiadają się w temacie ludzie pracujący lub ci którzy pracowali w tej firmie.

Coś z czytaniem słabo u Ciebie kolego :) ;;Biały Murzyn'' był na pewno ''pracownikiem'' a może i nawet tam jeszcze pracuje? Sam jestem budowlańcem i mam tam paru znajomków - i to co jest tu opisane to szczera prawda! wiadomo że Ełk jest małym miastem i roboty w sumie nie ma , więc gdzieś ci ludzie muszą pracować . I powiem Ci że w życiu liczy się tylko kasa ,mała jest ale lepsze to niż nic . Wiele firm spóźnia się z wypłatami a Rutkowski jaki jest , ale przynajmniej płaci w terminie , fakt że mało bo tam chłopaki którzy pracują po kilka lat mają 10,5 na /h ,3 czy 4 osoby mają po 11zł a reszta 10/9zł/ nowo przyjęci mają po 8,50 i oczywiście umowy śmieciowe.Warunki socjalne są tam fatalne - baraki małe/przeludnione o umyciu się zapomnij - ale to standard na każdej budowie w Ełku . Kierowników to mają chamów jak się patrzy ,aż dziw że jeszcze im nie sprawili łomotu , lub nie podali o mobing? Ubikacja to jak na wiosce w 19wieku , i gdzie jest ekologia się pytam - potem na miejscu takiej ''toalety'' powstanie piaskownica , albo coś innego , czemu więc tacy deweloperzy nie płacą za nieczystości? czy taki toy-toy to aż tak dużo kosztuje? Ale jak wspomniałem w Ełku pracy nie ma , a nawet jeśli uda się ją znaleźć to trzeba czekać na wypłatę np. jak w tej firmie co zaczęła budować przy stacji PKP Warszawska jakaś firma a ludziom nie płaci , albo taki KĄT następne cwaniaki - u Morusewicza też nie lepiej , tam czasami się spóźniają z poborami , ale więcej płacą jak Rutkowski i Toy-Toya mają :) Nie ma uczciwych firm , najgorsi to fajańsiarze drobni prywaciarze jak Krocz - expert od elewacji który oszukuje ludzi , następny oszust Kolenda , chociaż w sumie źle nie płaci i pracuje u niego pół Ełku na czarno :)

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2013 - 10:00

Najwyższy czas aby ktoś skierował sprawę do PIP-u. Niech zrobią porządek z oszustami!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych