Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Czy to jest obóz pracy?Jaki jest twój pracodawca?

praca ełk developer wyzysk

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2013 - 18:55

Najwyższy czas aby ktoś skierował sprawę do PIP-u. Niech zrobią porządek z oszustami!!!

Donosić chcesz na gościa co otrzymał ''Kryształową Cegłę'' i jest 1 Orłem Polskiego Budownictwa w Polsce południowo-wschodniej :o PIP to se może ;) od czego są znajomości .

#22 ~Prawo pracy~

~Prawo pracy~
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 13:28

Panowie o czym w ogóle dyskusja. Nabijacie się sami z siebie.Fachowcy- alkoholicy, którzy obskoczyli wszystkie ełckie firmy budowlane i w efekcie zostali wyrzuceni za picie. Jaka praca taka płaca - to powiedzenie też z czasów PRL wciąż aktualene - zapomnieli ci co uważają się za Bóg wie kogo a bez wykształcenia , bez doświadczenia najlepiej usiąść na stanowisko młodego (wykształconego ) dyrektora by chcieli. No i stawka nie mniej niż 15 zł. A prawda jest taka że zarobki znacznie przeważają najniższą krajową, którą ma pani z mięsnego lub kierowca kurierki. Panowie prawdziwy fachowiec na budowie ma umowę o pracę i na pewno otrzymuje odzież BHP. W zastanej sytuacji proponuję póść do szkoły - podnieść swoje kwalifikacje i zatrudnić się w Ministerstwie i zmienić prawo.

#23 ~Pracownik~

~Pracownik~
  • Goście

Napisano 10 maj 2013 - 17:11

Nie każdy jak Ty kolego ukończył szkoły ,wielu z nas ma budowlankę , bo kiedyś było takie zapotrzebowanie! Jak to się mówi : ''nie chciało się nosić teczki... nie mniej w tej ''firmie'' jest łamane prawo pracy! np. praca ponad ustawowe 40h! od parca zawsze robi się po 9h , na liście pisane jest 8h , a od tego tygodnia robimy po 10h w upale i oczywiście wody nie ma! Na Tuwima jest bardzo inteligentny kierownik ''po studiach'' który kazał tym osobom które nie chcą pracować do 17 na piśmie napisać dlaczego nie chcą zostawać dłużej! To co ja mam napisać? że nie interesuje mnie 8,50? przecież powinny być ''setki'' to ja mam się pocić jak świnia o suchym pysku bo tak pan R chce? to niech mi zapłaci za mój czas godziwie ,a nie zasrane 8,50! Robię bo muszę innej pracy na razie nie ma ,cały czas szukam czegoś innego ,ale w Ełku na budowach jest tak samo-jedna wielka mafia której nikt nie kontroluje i dlatego tak jest! Inni koledzy jeżdżą do Suwałk ''w delegację'' wyjazd o 6 powrót na 17 tyle że tam robią wykończeniówkę i mają trochę chłodniej choć wody też nie mają do picia , na budowie koło Żyletki to już prawdziwy obóz pracy , rygor jak w kamieniołomach a kierownik to s...jakich mało .Tą ''firmę'' musi w końcu ktoś skontrolować!

#24 ~oddany pracownik~

~oddany pracownik~
  • Goście

Napisano 12 maj 2013 - 18:08

Kolego pan prezes powiedział, że ludzie dla niego są najważniejsi (jak to cyuje pan prezes w artykule - bo można go gnoić). Pomysły z budowy na Tuwima są powieleniem wytycznych pana Dyrektora G, bo pan Kierownik sam nie potrafi myśleć działa jak kserokopiarka. Technologia XXI wieku przewiduje, że niedługo będziemy budować z kryształowych cegieł - technologia kosmiczna.

#25 ~lolo~

~lolo~
  • Goście

Napisano 13 maj 2013 - 19:41

Pan kierownik najgorsze jest, że musi myśleć i za Ciebie.

#26 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 16 maj 2013 - 09:17

Witam. Widzę że wypowiadają się tu nie tylko pracownicy ale również pracodawcy. Drogi pracodawco- może i nie dane nam było nosić teczek i ukończyć studiów za rodziców pieniądze ale zarówno wy jak i my jemy ten sam chleb. Być może nie stać nas na markowe robocze ciuchy ale te z lumpeksu nosimy z dumą. Być może i zdarzają się pijaczki ale na trzezwo stawka 8,50 na godzinę jest nie do przyjęcia. Zasuwamy po 10 godzin żeby na wypłatę zanieść do domu marne grosze lub tylko część bo nie jesteście nawet w stanie po miesiącu pracy wypłacić nam całego wynagrodzenia. To my stajemy co dzień przed dylematem czy nasze dziecko zje dziś chleb z szynką czy z pasztetem bo wy nie macie na wypłaty . Nawet krowa w oborze dostaje wodę czego nie można powiedzieć o nas. Wracamy do domu brudni i nawet rąk nie ma gdzie umyć bo oszczędzacie na nas. Nie ma odzieży ochronnej że o toaletach nie wspomnę. Gdyby wszyscy biali murzyni jak to nas nazywacie zeszli z budowy to kto by wam te bloki stawiał? Pamitajcie że jeśli nie ma nas to nie ma i was bo nikt na was by nie zarobił. Więc trochę szacunku i czas się zastanowić czy ten człowiek który co rano przychodzi ze spuszczoną glową do pracy bo dobija go ta smutna żeczywistość jest wart waszej pogardy czy też czas docenić to co dla was robimy?

#27 ~zadowolony pracownik~

~zadowolony pracownik~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 17:21

Kolejne rewelacyjne wiadomosci z obozu pracy :) miłościwie nam panujący pan R aby wspomóc nas pijaków i niefachowców , wymyślił że będziemy pracowali po 11h , wkońcu się zarobi :P  wyjdzie 93zł.dniówka ,jeszcze trochę to będziemy mieli tyle co młody i wykształcony pan dyrektor ;) Fajnie też że znowu zrobiło się cieplej , może będą wkońcu dawać wodę do picia?

#28 ~biedny budowlaniec~

~biedny budowlaniec~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 21:16

Wykształcony pan dyrektor ale od CHIPS-ów bo  ma on pojęcie o budownictwie tyle co ja na temat chips-ów.   No to się opijemy wodą przynajmniej  --  jeśli się zlitują.

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2013 - 17:16

To chyba kolego tej wody się nie napijesz :o  bo znowu jest jakieś ochłodzenie , ale dla ''budowlańca'' chyba to i lepiej ? To niezłą kasę musicie tam mieć za nadgodziny - pewnie setki i piędziesiątki ;) bo chyba aż takimi durniami nie jesteście że godzicie się robić tyle godziń za stawkę godzinową? Na pewno też wszystko jest to na legalu jak w porządnej firmie , a nie okradanie Państwa pracą ponad przepisowe 40h.dziw że takie cyrki dzieją się w centrum miasta? Ale co to jest mieć znajomości i kasę! I tak patrząc na Waszą pracę aż się dziwię że większość to emeryci i wytrzymują po tyle godzin w pracy .Powodzonka życzę w wyścigu szczurów :D i nie przejmować się Dyrektorem mianowanym przez tatusia , bo w realnym życiu , to pewnie stać go było tylko na te Chipsy :P z drugiej strony -żadna uczciwa praca nie hańbi!

#30 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 13:17

A co sądzicie o pracy w biurze w tej firmie? Jakie płace i warunki? Jak atmosfera i w ogóle. Proszę napiszcie.

#31 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2013 - 13:18

A co sądzicie o pracy w biurze w tej firmie? Jakie płace i warunki? Jak atmosfera i w ogóle. Proszę napiszcie.

#32 ~Artur~

~Artur~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 16:13

Pomalutku wychodzi rządzenie "Platformy" Tuska i jego popleczników t.j ciągłe zmiany w Kodeksie Pracy itd. "elastyczny czas pracy" i tym podobne...no cóż proszę państwa lepiej nie będzie,a gorzej ?...zobaczymy,niech jeszcze porządzi troszkę Tusk i jego towarzystwo,a jak patrzę na ministra Pracy i polityki soc. Kamysza to wątroba mi się przewraca,jego pomysły aktywizacji bezrobotnych itp.,szkoda nerwów i szkoda słów na to się dzieje,kazdy wie jak jest. 

Wykorzystują pracodacy ludzi maksymalnie jak to jest mozliwe,a na to znów pozwalają im przepisy i bez dowodów czarno na białym nic nie wskórasz...:\

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2013 - 16:20

Panowie o czym w ogóle dyskusja. Nabijacie się sami z siebie.Fachowcy- alkoholicy, którzy obskoczyli wszystkie ełckie firmy budowlane i w efekcie zostali wyrzuceni za picie. Jaka praca taka płaca - to powiedzenie też z czasów PRL wciąż aktualene - zapomnieli ci co uważają się za Bóg wie kogo a bez wykształcenia , bez doświadczenia najlepiej usiąść na stanowisko młodego (wykształconego ) dyrektora by chcieli. No i stawka nie mniej niż 15 zł. A prawda jest taka że zarobki znacznie przeważają najniższą krajową, którą ma pani z mięsnego lub kierowca kurierki. Panowie prawdziwy fachowiec na budowie ma umowę o pracę i na pewno otrzymuje odzież BHP. W zastanej sytuacji proponuję póść do szkoły - podnieść swoje kwalifikacje i zatrudnić się w Ministerstwie i zmienić prawo.

Nie wiem skąd wyskoczyłeś człowieku ale od razu widać że nie znasz realiów dotyczących rynku pracy w regionie,młody (wykształcony) dyrektorze,tylko kto na Ciebie będzie pracował? jak wszyscy się mianuja prezesami? i jakie 15 zł? 

#34 ~Zainteresowany~

~Zainteresowany~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2013 - 15:52

Szanowni Państwo

Zniesławienie jest występkiem, który polega na pomówieniu firmy (lub osoby, jednostki organizacyjnej, itd.) mogącym narazić ją na utratę wiarygodności, zaufania publicznego. Występuje w momencie, kiedy utrata wiarygodności ma wpływ na działalność firmy, wykonywany zawód pomówionego, itd.

Nie do jestescie anonimowi

Na podstawie przepisów Kodeksu karnego (art. 212) dowiadujemy się, że sprawca przestępstwa podlega karze (kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności), jeżeli pomawia firmę lub osobę za pośrednictwem środków masowego komunikowania się, do których należy między innymi Internet. Dlatego właśnie, wbrew temu, co czasem wam się wydaje, w Internecie nie jesteśmy zupełnie bezkarni. Za to, co wypisujecie na forach lub portalach* społecznościowych możecie zostać pociągnięci do odpowiedzialności

Użytkownik Pan_Tracz edytował ten post 17 listopad 2013 - 21:29
link

#35 ~Oddany pracownik~

~Oddany pracownik~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2013 - 15:04

Szanowni Państwo

Zniesławienie jest występkiem, który polega na pomówieniu firmy (lub osoby, jednostki organizacyjnej, itd.) mogącym narazić ją na utratę wiarygodności, zaufania publicznego. Występuje w momencie, kiedy utrata wiarygodności ma wpływ na działalność firmy, wykonywany zawód pomówionego, itd.

Na podstawie przepisów Kodeksu karnego (art. 212) dowiadujemy się, że sprawca przestępstwa podlega karze (kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności), jeżeli pomawia firmę lub osobę za pośrednictwem środków masowego komunikowania się, do których należy między innymi Internet. Dlatego właśnie, wbrew temu, co czasem wam się wydaje, w Internecie nie jesteśmy zupełnie bezkarni. Za to, co wypisujecie na forach lub portalach* społecznościowych możecie zostać pociągnięci do odpowiedzialności

Panie Zainteresowany forum jest po to by ludzie mogli wyrażać swoje opinie i poglądy. Nie ma co zastraszać ludzi odpowiedzialnością tylko trzeba wyciągnąć wnioski i starać się polepszyć warunki w firmie (zarówno socjalne jak i finansowe) dla pracowników. A i by przydało się trochę szacunku dla ludzi. Oddany pracownik

Użytkownik Pan_Tracz edytował ten post 17 listopad 2013 - 21:30

#36 ~Murarz-tynkarz~

~Murarz-tynkarz~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2013 - 11:32

Szanowni Państwo

Szanowny Panie  Zainteresowany ! Ja w tej firmie pracowałem ponad 6 miesięcy bez jakiejkolwiek umowy gdyż ciągle mnie zwodzono i nie mogłem się doprosić aby mnie ubezpieczono i płcono za mnie składki ZUS. Następnie podziękowano mi za pracę i tak zakończyliśmy współpracę.Powinienem wtedy podać ich do Sądu Pracy lecz tego nie zrobiłem. Czy to jest też zniesławienie?

#37 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2013 - 00:47

Witam,
Jestem studentką socjologii, piszę pracę licencjacką na temat mobbingu . Poszukuje osób, które doświadczyły mobbingu i zechcą porozmawiać o tym ze mną. Zebrany materiał zostanie wykorzystany wyłącznie w celach naukowych. Gwarancja ANONIMOWOSCI, dyskrecji, profesjonalizmu. Jeśli ktoś będzie mógł mi udzielić wywiadu, bardzo proszę o kontakt e-mail: mobbingelk@gmail.com

#38 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2014 - 07:22

Trans hurt szef zamknal biznes(bankructwo) zona za granica ma drugiego chlop sie pali ze wstydu a nam winien kase i co dalej a zwal sie milionerem.Kazdego kryzys dopada najgorzej wieku przedemerytalnego

#39 ~Kate~

~Kate~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2014 - 22:39

Szanowni Państwo

Jakie zniesławienie?
Kogoś tu chyba trochę poniosło. Ludzie prawdę piszą a wielki development (nie mylić z deweloperem hehehe) tylko sądami straszy. Biznesmen ni z gruszki ni z pietruszki. Najlepiej by było, jakby wszyscy cichutko siedzieli jak myszki pod miotłą, bo pan R. sądami straszy. Przyjdzie kryska na Matyska. Nie tacy ludzie pieniądze mają a potrafią człowieka uszanować. Wiarygodność i zaufanie publiczne to już development Rutkowski stracił dawno temu nie tylko u swoich pracowników, ale i klientów. Więc o czym tu w ogóle mowa. Wystarczy spojrzeć na fluktuację kadr w firmie. Kierownicy budów zmieniani są jak rękawiczki, a jeśli pracują to muszą wypowiadać się i działać tak jak wielmożny pan każe. To ma być wiarygodna firma? Chłopie ogarnij się i sam uważaj, co piszesz. Ludzie nie jełopy i wiedzą, że takimi wpisami zostawiają ślad w internecie. Ześ się wysilił umysłowo, nie ma co. A forum chyba mówi samo do siebie do czego służy.

#40 ~swiadek~

~swiadek~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 18:26

W Suwałkach pracownik spadl na budowie u Rutkowskiego.polamanego wywieźli w pole na pace w busie iwezwali dopiero pogotowie.zabronili powiedzieć że to się stało w pracy. Umowa o dzielo jak zwykle więc pewnie nawet szpital sam oplaci.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych