Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Dawna Sokółka

356 odpowiedzi w tym temacie

#341 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 17 październik 2011 - 16:17

Pomoca moze byc "Pamiatnaja Kniga Grodnienskoj Guberni" z tych lat. Jesli Luchanow zajmowal jakies wazniejsze stanowisko, powinien byc w niej wymieniony. Sprawdze za kilka dni, bo w tej chwili nie mam za wiele czasu.

Witam serdecznie. A może we wspomnianej "Knidze" znajdzie Pan coś o Stankiewiczach z Grodna. Ludwik Gustaw Stankiewicz s.Aleksandra Ferdynanda Daniela Stankiewicza, zm. 1901 w Grodnie, był Radcą Kontroli Państwa. Za wszelkie info z góry dziękuję.

#342 ~Hość~

~Hość~
  • Goście

Napisano 17 październik 2011 - 17:50

Witam serdecznie. A może we wspomnianej "Knidze" znajdzie Pan coś o Stankiewiczach z Grodna. Ludwik Gustaw Stankiewicz s.Aleksandra Ferdynanda Daniela Stankiewicza, zm. 1901 w Grodnie, był Radcą Kontroli Państwa. Za wszelkie info z góry dziękuję.

Fajne zestawienie białoruskiego nazwiska z niemieckimi imionami. :)

#343 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 08:40

Fajne zestawienie białoruskiego nazwiska z niemieckimi imionami. :)

Nazwisko białoruskie(?) - a nie litewskie przypadkiem?. Poczytaj choćby tu: http://www.stankiewi...hp?kat=2&sub=16
Ja czekam na konkrety.

#344 ~/...\~

~/...\~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 08:51

Czy wiadomo w jakim departamencie pracowal? Ulatwi to poszukiwanie.

#345 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 09:01

Czy wiadomo w jakim departamencie pracowal? Ulatwi to poszukiwanie.

Niestety, tylko takim napisem ze starej fotografii dysponuję : "Ludwik-Gustaw Mogiła-Stankiewicz Radca Izby Kontroli Państwa..."

#346 ~/...\~

~/...\~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 10:11

Niestety, tylko takim napisem ze starej fotografii dysponuję : "Ludwik-Gustaw Mogiła-Stankiewicz Radca Izby Kontroli Państwa..."

Asesor Kolegiacki Ludwik Aleksandrow Stankiewicz, zastepca rewizora panstwowej kontroli finansowo-gospodarczej, odznaczony medalem pamiatkowym imienia panowania Imperatora Aleksandra III. Katolik, zonaty, ukonczyl szkole powiatowa w Sokolce, w sluzbie 17 lat, na stanowisku od 1895 roku.

#347 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 11:22

Asesor Kolegiacki Ludwik Aleksandrow Stankiewicz, zastepca rewizora panstwowej kontroli finansowo-gospodarczej, odznaczony medalem pamiatkowym imienia panowania Imperatora Aleksandra III. Katolik, zonaty, ukonczyl szkole powiatowa w Sokolce, w sluzbie 17 lat, na stanowisku od 1895 roku.

Łał!! Super informacje o moim pradziadku!! A szczególnie ta o szkole w Sokółce!!! Ludwik urodził się w Łyskowie (1856). Jego ojciec Aleksander w 1864 został zesłany za udział w Powstaniu Styczniowym. Rodzina przeniosła się do Grodna. Powoli zaczynam rozumieć "pociąg" moich rodziców do Sokółki po repatriacyjnych "przygodach". Tu również mieszkało ( i spoczywa na naszym cmentarzu) czwórka z piątki dzieci Ludwika. On sam jest pochowany w Grodnie. Niestety jeszcze nie ustaliłem miejsca :(
I jeszcze jedna (niekoniecznie ostatnia) prośba - a można by tak jakiś skanik? :))

#348 ~/...\~

~/...\~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 11:31

Łał!! Super informacje o moim pradziadku!! A szczególnie ta o szkole w Sokółce!!! Ludwik urodził się w Łyskowie (1856). Jego ojciec Aleksander w 1864 został zesłany za udział w Powstaniu Styczniowym. Rodzina przeniosła się do Grodna. Powoli zaczynam rozumieć "pociąg" moich rodziców do Sokółki po repatriacyjnych "przygodach". Tu również mieszkało ( i spoczywa na naszym cmentarzu) czwórka z piątki dzieci Ludwika. On sam jest pochowany w Grodnie. Niestety jeszcze nie ustaliłem miejsca :(
I jeszcze jedna (niekoniecznie ostatnia) prośba - a można by tak jakiś skanik? :))

To nie jest takie proste, ale sprobuje. Prosze o troche cierpliwosci.

#349 ali551

ali551

Grafoman

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1220 postów

Napisano 19 październik 2011 - 20:43

ha ha ha
teoria o ruskim/ białoruskim pochodzeniu tutejszych
pada na pysk
mogą być równie dobrze potomkami wojaków Dżingis Chana

Użytkownik ali551 edytował ten post 19 październik 2011 - 20:49

#350 ~/...\~

~/...\~
  • Goście

Napisano 19 październik 2011 - 21:05

Link do skanu:

http://w115.wrzuta.pl/plik/42C3GqHQ9gJ/1897_pamiatnaja_kniga

#351 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 07:57

Link do skanu:

http://w115.wrzuta.pl/plik/42C3GqHQ9gJ/1897_pamiatnaja_kniga

Jestem niezmiernie wdzięczny. WIELKIE DZIĘKI :)
Jakby coś jeszcze... polecam się pamięci

#352 ~/...\~

~/...\~
  • Goście

Napisano 20 październik 2011 - 08:18

Jestem niezmiernie wdzięczny. WIELKIE DZIĘKI :)
Jakby coś jeszcze... polecam się pamięci

Nie ma problemu, przyjemnie mi, ze moglem pomoc.

#353 Andrzej.

Andrzej.

Grafoman

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4085 postów

Napisano 20 październik 2011 - 23:29

ha ha ha
teoria o ruskim/ białoruskim pochodzeniu tutejszych
pada na pysk
mogą być równie dobrze potomkami wojaków Dżingis Chana

Słyszysz dzwon, ale nie wiesz, gdzie on! :D

#354 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 09:02

... ukonczyl szkole powiatowa w Sokolce, ...

Czy tu nie chodzi o Szkołę Powszechną? Czy znana jest jej lokalizacja w II poł. XIXw. ? To chyba nie jest murowany, parterowy budynek Szkoły Powszechnej z lat 20-tych XXw.?

#355 ~/...\~

~/...\~
  • Goście

Napisano 24 październik 2011 - 18:43

Czy tu nie chodzi o Szkołę Powszechną? Czy znana jest jej lokalizacja w II poł. XIXw. ? To chyba nie jest murowany, parterowy budynek Szkoły Powszechnej z lat 20-tych XXw.?

Chyba nie. Mnie sie wydaje ze chodzi o tzw. "gorodskoye ucziliszcze" - 4 klasowa szkole miejska, chociaz w "Knidze" zapisano to jako "ujezdnoje", czyli powiatowa. Gdzie sie miescila nie wiem. Budynek murowany o ktorym pan wspomina powstal znacznie pozniej.

#356 ~Liliana~

~Liliana~
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 19:50

Nazwisko białoruskie(?) - a nie litewskie przypadkiem?. Poczytaj choćby tu: http://www.stankiewi...hp?kat=2&sub=16
Ja czekam na konkrety.

Wszystkie nazwiska konczace sie na icz uwazane sa za bialoruskie.

#357 ~bogdas~

~bogdas~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2012 - 07:56

Prośba do '/...\'

Na innym forum napisał Pan między innymi:
Wedlug spisu ludnosci z 1799 roku ...
Np. dokument z drugiej polowy XVI wieku wymienia 'przybylego ze Zmudzi Macieja Daszute, osocznika w puszczy nowodworskiej'...

Gdzie powyższe materiały można obejrzeć ?
Baardzo proszę o wskazanie drogi do tych dokumentów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych