Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

dbanie o samochód

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~rennek~

~rennek~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 19:28

Jak dbacie o swoje auta?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2015 - 22:37

Robie regularne przeglądy, staram się pilnować poziomu oleju, płynów, sprzątam, zdarza mi sie od czasu do czasu zeby zregenerowac silnik dolac ceramizera

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 12:10

A czy jakoś specjalnie przygotowujecie swoje samochody do zimy?? Zastanawiałem się czy dodać właśnie jakiegoś uszlachetniacza do oleju, żeby troch silnik zregenerował, słyszałem też że niektóre dodatki pomagaja przy mrozach, łątwiej odpalić wtedy

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 08:06

W temacie samochodowym - czy jest sens kupować Ac?

#5 Dawid91

Dawid91

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 czerwiec 2016 - 19:50

Na lato generalnie regularnie myję i pastuje, żeby lakier pozostał w najlepszym stanie. Oprócz tego systematycznie sprawdzam płyny i stan 'widocznych' podzespołów, żeby mnie kiedyś nie zaskoczyło w trasie.

Na zimę przygotowuje raz na jakiś czas akumulator i płyn do spryskiwaczy. Oprócz tego mój samochód to istna magia ;).

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2016 - 16:09

W temacie samochodowym - czy jest sens kupować Ac?

Oczywiście, tym bardziej że AC nie jest drogie.Na kalkulatorze cuk możesz sobie przeliczyć ile zapłacisz i gdzie jest najtaniej.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 10:13

Na lato generalnie regularnie myję i pastuje, żeby lakier pozostał w najlepszym stanie. Oprócz tego systematycznie sprawdzam płyny i stan 'widocznych' podzespołów, żeby mnie kiedyś nie zaskoczyło w trasie.

Na zimę przygotowuje raz na jakiś czas akumulator i płyn do spryskiwaczy. Oprócz tego mój samochód to istna magia ;).

Przy pastowaniu radzę uważać na reflektory z tworzyw sztucznych.Pokryte są fabrycznie preparatami UV .Potem matowieją i żółkną.

Prócz pastowania warto raz na 6/12 miesięcy odwiedzić znajomego mechanika ,który na podnośniku sprawdzi stan zawieszenia,opon,ubytków w zab.antykorozyjnym, ewentualnych wycieków itp.Na pewno będzie taniej w przyszłości.

#8 kubiq

kubiq

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 05 lipiec 2016 - 13:16

Dużą wagę przykładam do wyglądu zewnętrznego. Pucowanie minimum raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie wosk. Kokpit staram się przecierać codziennie wilgotnymi ściereczkami. Odkurzanko - zależy od pory roku. ;)

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2016 - 12:48

Oczywiście, tym bardziej że AC nie jest drogie.Na kalkulatorze cuk możesz sobie przeliczyć ile zapłacisz i gdzie jest najtaniej.

Wychodzi na to że mogę mieć polisę tańszą o prawie cztery stówki.Niezły ten kalkulator.

#10 ewaW

ewaW

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 30 sierpień 2016 - 20:25

Serwisuję w ASO i to oni dbają. Nie wiem jak z innymi markami, bo w serwisie BMW Bawaria Motors w Jankach to auto oddają czyste, wysprzątane po każdym serwisie. Na razie nie musiałam wymieniać nic, co byłoby niespodzianką i wymieniam tylko to, co zależy od eksploatacji, a autko i tak zawsze dostaję jak nowe :)

#11 wikitiki

wikitiki

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 17:22

Ja po serwisach nie śmigam, bo najczęściej jeżdżę autem które ma 15+ lat: )

Sprzątam co tydzień, woskuję co 2 + mycie całe na zewnątrz i jest bardzo ładne. Kontroluje olej i wszystkie płyny, pamiętam kiedy wymienić olej/rozrząd zrobić itp :)

#12 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 październik 2016 - 20:10

Wychodzi na to że mogę mieć polisę tańszą o prawie cztery stówki.Niezły ten kalkulator.

A powiedz jak poszedłeś do cuka to dokładnie tyle płaciłeś za oc co policzył tobie kalkulator?

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 16:05

Tak. Jak wklepiesz swoje dane w kalkulator, to tyle co on wyliczy,  tyle dokładnie zapłacisz  w cuk.

#14 WojtekM

WojtekM

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 18:03

Warto korzystać z sezonowych ofert u dealerów danej marki. Jeśli ktoś jeździ MINI to w Bawarii Motors ma szereg dodatkowych usług związanych właśnie z zimą i dbaniem o MINI, jak koła zimę, serwis olejowy czy serwis hamulców.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2017 - 16:59

Tak. Jak wklepiesz swoje dane w kalkulator, to tyle co on wyliczy,  tyle dokładnie zapłacisz  w cuk.

Fajny namiar.Teraz stawki podskoczyły, ale po sprawdzeniu widzę że można kupić OC w przyzwoitej cenie.

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2017 - 13:26

Sporo tańszą  można w tym cuk  znaleźć polisę.Dobry namiar.

#17 ~bartek45~

~bartek45~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2018 - 16:41

Moim zdaniem samemu lepiej się zadba o auto, nie jeżdżę do myjni, wolę się nim sam zająć. Tym bardziej że teraz są kosmetyki od Proelite, oni wcześniej robili profesjonalne dla myjni samochodowych właśnie więc znają się dobrze na rzeczy.

#18 ~Arek32~

~Arek32~
  • Goście

Napisano 03 marzec 2019 - 13:32

W tym roku wyszło mi trochę mniej do zapłaty za ubezpieczenie, ale gdybym nie skorzystał z porównywarki Cuk byłoby znacznie gorzej

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych