Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

12 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~jusef~

~jusef~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 14:20

Na pewno nie da sie przechodzić dwa razy. Tzn z krus do zus i potem powrócić z zus do krus.

#2 ~castel~

~castel~
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2017 - 14:21

Z krus do zus i potem znow z zus do krus? Nie wiem.

#3 ~Elżbieta~

~Elżbieta~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2017 - 11:31

Jestem urodzona w 1968 roku. Przez 13 lat opłacałam składki KRUS, a od 2001 roku pracuję poza rolnictwem i odprowadzane są składki ZUS. Jak będę miała liczoną emeryturę po osiągnięciu wieku emerytalnego w 2028 roku?  Dodam, iż z racji wcześniejszego zatrudnienia w gospodarstwie nie mogę mieć naliczonego kapitału początkowego.

#4 ~Nela~

~Nela~
  • Goście

Napisano 01 luty 2018 - 21:58

Kobieta, rocznik 1956, do roku 1994 pracowała w zakładach państwowych, ma prawo do emerytury z ZUS-u. Od połowy roku 1994 stała się właścicielką gospodarstwa po rodzicach i od tego momentu opłaca składki na ubezpieczenie w KRUS - czyli ponad 23 lata i zamierza opłacać do uzyskania wymaganych 25 lat czyli 100 kwartałów. Chciała złożyć w ZUSie  wniosek o przyznanie emerytury, ale dowiedziała się w KRUSie że jeśli będzie pobierała emeryturę  z ZUSu to nie będzie mogła kontynuować opłacania składek w KRUS. I że ten dotychczasowy okres ubezpieczenia w KRUS po prostu przepadnie . Czy istnieje konkretny przepis prawny który to zagadnienie reguluje czy jest to tylko dowolna interpretacja urzędnika KRUS? Proszę by ktoś się wypowiedział.

#5 ~draft~

~draft~
  • Goście

Napisano 05 luty 2018 - 12:12

Kobieta, rocznik 1956, do roku 1994 pracowała w zakładach państwowych, ma prawo do emerytury z ZUS-u. Od połowy roku 1994 stała się właścicielką gospodarstwa po rodzicach i od tego momentu opłaca składki na ubezpieczenie w KRUS - czyli ponad 23 lata i zamierza opłacać do uzyskania wymaganych 25 lat czyli 100 kwartałów. Chciała złożyć w ZUSie  wniosek o przyznanie emerytury, ale dowiedziała się w KRUSie że jeśli będzie pobierała emeryturę  z ZUSu to nie będzie mogła kontynuować opłacania składek w KRUS. I że ten dotychczasowy okres ubezpieczenia w KRUS po prostu przepadnie . Czy istnieje konkretny przepis prawny który to zagadnienie reguluje czy jest to tylko dowolna interpretacja urzędnika KRUS? Proszę by ktoś się wypowiedział.

To jest tylko interpretacja a nie prawo. otrzymasz emeryturę od ZUS i nie zabroni Ci KRUS

opłacania składek. Poszperaj dalej a znajdziesz na forach. Żądaj wypis z KRUS opłat od początku

będzie Ci potrzebny.

#6 ~karol~

~karol~
  • Goście

Napisano 16 marzec 2018 - 16:01

w krus,dostalem rente odmowiono mi,bo nie mam 5 lat skladkowych a zusu nie chca uznac,w krusie jestem 3 lata

• karol

#7 ~Janina~

~Janina~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 17:48

pracowałam 11lat i odprowadzałam składki ZUS ,teraz jestem 21lat na KRUSIE,koncze 60 lat proszę mi powiedziec jaka bedzie moja emerytura

#8 ~Maria~

~Maria~
  • Goście

Napisano 01 maj 2018 - 09:25

To jest tylko interpretacja a nie prawo. otrzymasz emeryturę od ZUS i nie zabroni Ci KRUS

opłacania składek. Poszperaj dalej a znajdziesz na forach. Żądaj wypis z KRUS opłat od początku

będzie Ci potrzebny.

Niestety, ale w dwóch miejscach nie mogą być odprowadzane składki tzn. ZUS i KRUS. Jeżeli złoży Pani o emeryturę w ZUS automatycznie jest Pani odcięta od KRUS i nie będzie Pani mogła ubiegać się o emeryturę z KRUS bo nawet jednego dnia nie może brakować do 25 lat składkowych. Z kolei lata składkowe w KRUS dołańcza się do emerytury w ZUS i naliczają tylko 1 % za każdy rok. Żeby Pani pobierała dwie emerytury musi się Pani wstrzymać z ZUSem do osiągnięcia pełnych 25 lat w KRUSie i również nie wcześniej ale po osiągnięciu pełnych 25 lat wyzbyć się gospodarstwa bo może Pani mieć tylko do 1 ha przeliczeniowego. Ja to załatwiałam i mam dwie emerytury.

#9 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2018 - 00:45

Witam, mój ojciec rocznik 1945 otrzymuje emeryturę z KRUS , ale pracować na różne umowy o pracę w sumie około 12 lat plus służba wojskowa około 2 lata. Moje pytanie cz może otrzymać emeryturę ZUS z tych 12 lat???

#10 ~Danuta~

~Danuta~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 22:14

Jestem 23 lata w KRUS , 6 lat pracowałam w gospodarstwie teściów , nie składkowe , udokumentowane , 12 lat w ZUS składkowe mam 58 lat czy mogę przejść na wcześniejsza emeryturę ?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 22:15

Jestem 23 lata w KRUS , 6 lat pracowałam w gospodarstwie teściów , nie składkowe , udokumentowane , 12 lat w ZUS składkowe mam 58 lat czy mogę przejść na wcześniejsza emeryturę ?

#12 ~Danuta~

~Danuta~
  • Goście

Napisano 11 luty 2019 - 22:27

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 18:56

Barbara pobieram emerytemeryture z krus i zus czy dostane 2 trzynastki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych