Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Galeria Plaza musi zmienić plany :: zobacz komentowany artykuł

49 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Cierpliwość się kończy~

~Cierpliwość się kończy~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 06:39

Gdzie jest dalszy ciąg artykułu?
Wczoraj 22.10.08, odbyły się podobno rozmowy "ostatniej szansy" tj. Plaza-Konserwator wg komentowanego tutaj artykułu.
Autor chyba winny jest informować czytelników o sprawie do końca.

#22 ~Alexander~

~Alexander~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 09:57

Nie zabieraj Alexander głosu jak nie masz o tym pojęcia.
areszt był wpisany do rejestru zabytków już bardzo dawno temu a może i dłużej

Kilka tygodni temu to wg. Ciebie dawno tak? Zanim coś napiszesz to wpierw przeczytaj o czym masz pisać żeby się nie ośmieszać. Pozdrowienia.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 11:05

Kilka tygodni temu to wg. Ciebie dawno tak? Zanim coś napiszesz to wpierw przeczytaj o czym masz pisać żeby się nie ośmieszać. Pozdrowienia.

błędne info posiadasz ,jescze jak spełniał rolę aresztu to juz był wpisany do rejestru Panie Alexsander nie ośmieszaj się

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 11:58

błędne info posiadasz ,jescze jak spełniał rolę aresztu to juz był wpisany do rejestru Panie Alexsander nie ośmieszaj się

Jeżeli tak jest faktycznie, to widziały gały co brały. Plaza jest na straconej pozycji. Ja myślałem, że wpisano to do rejestru zabytków po transakcji kupna.

#25 ~OLO~

~OLO~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 13:29

temat aresztu był już poruszany na forum po co powielać

#26 ~Centkiewicz~

~Centkiewicz~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 16:44

jedno wiem: niech areszt śni się konserwatorowi po końca dni jego

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 17:14

Hehehehe
Kilku cwaniaków z wielkiego swiata pomyslało, ze Suwałki to takie zadupie, ze można wszystko załatwić. Łacznie ze zburzeniem zabytku. A tu proszę jaki afront. I dobrze cwaniakom. Pozdrowienia dla konserwatora zabytków w Suwałkach.

#28 ~walszczak~

~walszczak~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 18:52

Suwałki to takie zadupie

Jest gorzej

Spytaj się swojego zbawcy kupy cegieł, co przemówiło doń, gdy wyraził zgodę na Biedronę? Nadzieja, że za parę lat wpisze ten wybitny twór architektoniczny na listę zabytków? Bij pokłony i doglądaj chwili, gdy turyści zaczną zwiedzać areszt, bezcenny zabytek kultury polskiej...

#29 ~jeden z wielu suwalczan~

~jeden z wielu suwalczan~
  • Goście

Napisano 23 październik 2008 - 19:41

Biedronka powstała na gruzach budynku wzniesionego w latach 70 ubiegłego wieku. Na gruzach budynku po byłej PZPR. Trafiłeś z tym przykładem niezbyt fortunnie. Gdy Gajewski pojmie, że należy słuchać też zdania innych ludzi, a nie tylko siebie, to sprawy w Suwałkach potoczą się w pozytywnym kierunku. Jeszcze nie tak dawno wieszał psy na konserwatorze zabytków, chciał go zwalniać z pracy. I co tym osiągnął? To, że mieszkańcy Suwałk w dalszym ciągu nie mają gdzie się udać po porządne, tanie zakupy. Pycha Gajewskiego zniszczy to miasto.

#30 ~fred~

~fred~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 06:32

Kilka miesięcy temu prezydent miasta S. twierdził, że konserwator zabytków imć Tumidajewicz przegania inwestorów w miescie. A ilu inwestorów przegonił pan prezydent? Inaczej zadam pytanie. Ilu w tym czasie pan prezydent ściagnął inwestorów do miasta o których to obiecywał przed wyborami.

#31 ~bzdyk~

~bzdyk~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 06:47

Biedrona powstała po budynku po byłym PZPR? Coś słabo z pamięcią. Mniejsza z tym. Konserwator wydając pozwolenie na koszmarek architektoniczny nieznanego przeznaczenia sam sobie wydał świadectwo swoich kompetencji estetycznych - to już lepszy był zabytkowy budynek szkoły podstawowej, na dodatek z salą gimnastyczną...

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 07:12

Kolego bzdyku.
Zanim powstała w tym rozwalonym budynku szkoła, to był to budynek Miejskiego Komitetu PZPR i po 75 roku prze kilka lat Wojewódzkiego Komitetu PZPR. Coś kolego bzdyku słabo znacie historię miasta Suwałk.

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 08:35

Biedrona powstała po budynku po byłym PZPR? Coś słabo z pamięcią. Mniejsza z tym. Konserwator wydając pozwolenie na koszmarek architektoniczny nieznanego przeznaczenia sam sobie wydał świadectwo swoich kompetencji estetycznych - to już lepszy był zabytkowy budynek szkoły podstawowej, na dodatek z salą gimnastyczną...

czym mniej ktoś wie, tym ma wiecej na dany temat do powiedzenia :)
Potwierdzam, że był to budynek komitetu czerwonych kreatur. Szkoła była póxniej.

#34 ~bzdyk~

~bzdyk~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 09:10

Wybacz, nie jestem taki stary i nie uważam, by pamięć o pzpr była czymś chwalebnym, no może jednak warto pamiętać by nigdy więcej... mniejsza z tym jak mówiłem: chodzi o to, że konserwator zadbał o ciekawostkę architektoniczą w centrum Suwałk. Jaką więc ten pan posiada kompetencję by wypowiadać się o architekturze i estetyce miejskiej? Areszt nie jest i nigdy nie będzie zabytkiem w pełnym tego słowa znaczeniu, nie jest związany z kulturą polską, nie ma nic interesującego w historii tego budynku, ani w jego estetyce, nie widzę większego sensu padać na twarz przed jego murami... równie dobrym "zabytkiem" będzie nieszczęsna Biedrona, jak jej stuknie 100 lat...

#35 ~MIŁOŚNIK SUWALSZCZYZNY~

~MIŁOŚNIK SUWALSZCZYZNY~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 10:34

Wybacz, nie jestem taki stary i nie uważam, by pamięć o pzpr była czymś chwalebnym, no może jednak warto pamiętać by nigdy więcej... mniejsza z tym jak mówiłem: chodzi o to, że konserwator zadbał o ciekawostkę architektoniczą w centrum Suwałk. Jaką więc ten pan posiada kompetencję by wypowiadać się o architekturze i estetyce miejskiej? Areszt nie jest i nigdy nie będzie zabytkiem w pełnym tego słowa znaczeniu, nie jest związany z kulturą polską, nie ma nic interesującego w historii tego budynku, ani w jego estetyce, nie widzę większego sensu padać na twarz przed jego murami... równie dobrym "zabytkiem" będzie nieszczęsna Biedrona, jak jej stuknie 100 lat...

faktycznie -bzdyk-nic nie wiesz a dużo piszesz tylko co?
przeglądnij archiwum forum to se dużo poczytasz na temat aresztu a i Google nie kąsają a potem bież się za pisanie

#36 ~bzdyk~

~bzdyk~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 11:08

Piszę wyraźnie, IMHO: ten budynek ma niewielką wartość historyczną, kulturalną i estetyczną -- jeśli wiesz coś przeciwnego to dawaj...

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 12:04

Piszę wyraźnie, IMHO: ten budynek ma niewielką wartość historyczną, kulturalną i estetyczną -- jeśli wiesz coś przeciwnego to dawaj...

Pisz wyraźnie, że jest to twoje prywatne zdanie.
Dla mnie ma to wartość historyczną.

#38 ~kupiec suwalski~

~kupiec suwalski~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 13:02

Po co strzępić jęzory i paluchi na klawiaturze.
Kryzys załatwi Plazę w Suwałkach, a nie Tumidajewicz. Dajcie człowiekowi spokój.

#39 ~bzdyk~

~bzdyk~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 20:19

Napisałem wyraźnie, że jest to moja prywatna opinia: dokładniej - areszt ma minimalną wartość historyczną i żadnej wartości estetycznej w obecnym kształcie - dlatego, jeśli pojawia się firma gotowa zainwestować pieniądz w coś interesującego, to nie zawahałbym się poświęcić takiego zabytku... wątpię przy tym w możliwość wkomponowania budowli w strukturę czegokolwiek ze względu na rozłożystość konstrukcji, inaczej niż w przypadku budynków włączonych w strukturę galerii Alfa w Białymstoku, ale kto wie, kto wie, może mogłoby coś z tego wyniknąć...

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 październik 2008 - 22:29

Napisałem wyraźnie, że jest to moja prywatna opinia: dokładniej - areszt ma minimalną wartość historyczną i żadnej wartości estetycznej w obecnym kształcie - dlatego, jeśli pojawia się firma gotowa zainwestować pieniądz w coś interesującego, to nie zawahałbym się poświęcić takiego zabytku... wątpię przy tym w możliwość wkomponowania budowli w strukturę czegokolwiek ze względu na rozłożystość konstrukcji, inaczej niż w przypadku budynków włączonych w strukturę galerii Alfa w Białymstoku, ale kto wie, kto wie, może mogłoby coś z tego wyniknąć...

Wierzysz w to co piszesz? Wierzysz w to, że Plaza zainwestuje w tę ruinę? Cuda zdarzają się na Wisłą. Czarna Hańcza nie przyciąga cudotwórców. Wprost przeciwnie. Stworzyła nieudaczników pokroju .... Już milczę.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych