Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~pikuś~

~pikuś~
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2010 - 17:35

Nic nowego nie wymyślili.Pamiętam dom znajomych z sieczki i gliny.Bardzo ciepły zimą,chłodny latem.Bardzo suchy i zdrowy.Ludzie mieszkający na Suwalszczyżnie,
zamiast ładować ogromne pieniądze w ceglano-betonowe bunkry,dawno powinni wrócić do takiego budownictwa , jak państwo Mackiewiczowie.

#2 żbik

żbik

    Młodszy dziennikarz

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 26 grudzień 2010 - 23:00

Jeszcze w latach sześćdziesiątych ub. wieku na Suwalszczyźnie stało wiele obór pobudowanych z gliny mieszanej z sieczką słomianą . Były one ciepłe i suche . Zimą nawet nie zamarzał w nich obornik . Zwierzęta stały na głębokiej ściółce - samoczynnie zagrzewającej się .
Zwierzęta żyły w dobrej kondycji przez 10 - 15 lat , obecne obory są zimne i wilgotne a zwierzęta bardziej podatne na choroby .

#3 ~ignacy~

~ignacy~
  • Goście

Napisano 28 październik 2011 - 21:46

Odwiedźcie ten odnośnik:

http://tinyurl.com/684j74f

Jeśli tej książki nie zrozumiemy to już nie ma ratunku dla naszej cywilizacji. Z tego powodu, iż staliśmy się opętani. Przez rządzę władzy i pieniądza, jednak jesteśmy niczym w porównaniu z mocą, która może nas zbawić i przywrócić do rajskich ogrodów. W każdym z nas tkwi taka moc, jest nią PRAWDZIWA WIEDZA. Oszukiwano nas przez 2 tysiąclecia. Ludzkość leży w rękach każdego z nas zatem poświęćcie kilka godzin na czytanie książki zamiast wpatrywać się ślepo w kolejny odcinek serialu, który dzienni wyrywa wam godzinę z waszego życia.

Poniżej odnośnik do bardzo ważnej publikacji:
http://www.4shared.c...ssia_Vladi.html

#4 ~chatazgliny~

~chatazgliny~
  • Goście

Napisano 01 marzec 2012 - 16:29

Witam,

Powyszy dom to nie jedyny przyklad domu z gliny a wlasciwie to jest dom ze slomy oblepiony glina. Prawdziwy dom z gliny powstaje w Bieszczadach a dokladnie w Baligrodzie, jest to pelnowymiarowy dom zbudowany z pustakow z gliny mieszanej ze sloma. Wykonawcy posiadaja ciekawa strone www.chatazgliny.pl wraz z dziennikiem budowy i innymi informacjami na temat budowy w tej technologii.

Pozdrawiam

#5 ~adamer~

~adamer~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 09:01

Ten w Bieszczadach to dom drewniany oblepiony pustakami, za dużo drewna.

#6 ~Grzegorz~

~Grzegorz~
  • Goście

Napisano 26 listopad 2018 - 23:53

Prosze sie nie reklamować tym sposobem, chata z linku wu=ymieniona jest praktycznie drewniana , glina tylko dla wrażenia że " zdrowy" tyle że wszystko wyfoliowane , więc cos to za ekologia

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych