Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ja nie ustąpię! :: zobacz komentowany artykuł

144 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2007 - 18:14

Czyżby byli niekompetentni bo są Wam niewygodni? A ja myślę, że na przekór wszystkiemu a szczególnie na pohybel PiSowi są jak najbardziej kompetentni. Jeszcze się taki nie urodził coby każdemu dogodził.

#62 ~Tlen - zachowajmy zieleń~

~Tlen - zachowajmy zieleń~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 08:22

Tlen

Proszę o wypełnienie ankiety
a) Czy chcę, aby nad Zalewem i Doliną Rzeki przejeżdzały Tiry i było 20 posesji ? TAK......, NIE......
B) CZy chce, aby były nasadzenia zieleni i została zachowana przestrzeń ? TAK......., NIE.........
c) Czy jest mi to obojętne ? TAK......, NIE....... Ale dlaczego ?
Proszę czytać i wczytać się w treści całego Forum Gazety Współczesnej
Dziekuję za komentarze i proszę o działanie i pomoc.
Tlen

#63 ~Suwalczak~

~Suwalczak~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 14:13

Witam!
Panie Leszku jesteś pan adwokatem państwa Bydelskich? Czy też masz jakiś interes w obronie tych posesji? Może obiecaną działkę? czy coś w tym rodzaju? Tym bardziej że odnoszę wrażenie czytając od początku to forum iż znasz się z tym państwem? Obyś im tylko więcej nie narobił biedy!!! Denerwujesz ludzi oczekujących na pewne rozwiązania w mieście!!! a to raczej nie ułatwia djalogu społecznego i porozumienia!! Brednie typu: za 2 lata będzie mniej samochodów są tu nie na miejscu!!! Gdzie ty żyjesz? Z kąt się urwałeś? Samo zakazywanie budowy ulic do niczego nie prowadzi!!! i jeżeli spotka mnie twój ankieter to napewno odpowiem że jestem za budową ulicy!!! a tylko dlatego że nie widzę tu innych rozwiązań!!! A takowe napewno są!! Nie uważam że ta ulica tamtędy musi iść! natomast wiem że napewno musi powstać!!! A co do zieleni? Jest wiele pięknych miejsc za miastam! Panie Leszku kup se pan rower i zacznij wyglądać poza miasto suwałki!

#64 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 15:40

Racja, a mi już nawet nie chce się odpowiadać na tę demagogię o puszczeniu TIR-ów przez drogę, jaka miałaby powstać w tym miejscu, że jedynie rolnicy przyjeżdżający w interesach do Suwałk posiadają samochody, o nowym tworze geograficznym jak Dolina Czarnej Hańczy, czy konfabulowanie na temat urzędniczej prywaty, korupcji i niekompetencji już nawet nie wspomnę.
Ręce opadają.
I czasem tak sobie myślę, co musi się kłębić w tych głowach, że takich bzdurnych argumentów się ima?

#65 ~suwalczak~

~suwalczak~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 16:49

Zacytuję parafrazując Leszka! Drogi drogi drogi!!!!~Ręce opadają słuchając takich bredni! A co więcej dobiła mnie przed chwilą wiadomość że obwodnicy Augustowa nie będzie! I jak tu żyć w tym kraju? Dziwne że ludzie uciekają na zachód? Chory kraj! Z drugiej strony co mądrzejsi dawno wyjechali (ja też zresztą się wybieram nie długo) a tu pozostają tacy jak pan Leszku. Wszytkiego zakazać, głosować na PIS i wszykich śliedzić! Ciemnota! hehe od kiedy to panie Leszku dolina Czarnej Hańczy na odcinku Suwałk jest takim unikatem? Toż to jest twór sztuczny i sztucznie regulowany! Nic tu z pierwotnej dzikości! Tak samo z resztą jak zalew Suwalski! Jest to bajoro wykopane przez człowieka? Nie wie pan o tym? Proszę zajrzeć trochę do historii Suwałk! Gdyby w czasach gdy owe bajoro powstawało mieli coś do powiedzenia tacy jak pan to nie miał by pan czego bronić teraz! Proszę się nad tym zastanowić! Bo kopiąc takie bajoro to dopiero musiały być zniszczenia!!! Prawda???Potężne kopary, hałdy błota itp! No nic tu po mnie Pozdrawiam ludzi myślących

#66 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 18:00

Rzecz oczywista. Wystarczy spojrzeć tylko na stare zdjęcia Suwałk. Do niedawna Zalew Arkadia nazywany był Bajorkiem i chodziło się nad Bajorko popływać. Pamiętam kiedy byłem dzieckiem nie raz chodziliśmy z kolegami nad te bajoro, kiedy je jeszcze budowano, łaziło się po kładkach i hałdach błota i żwiru. Podobnie było nad Czarną Hańczą, czasem nawet widziało się w rzecze płynące martwe padłe zwierzęta wyrzucane przez mieszkających tam ludzi. Moim zdaniem do dziś teren przy tamie nie jest do końca uporządkowany, ba nawet zdaje się czasem być pozostawiony sam sobie, przez te wszystkie lata nie zrobiono tam prawie nic prócz kilku alejek wzdłuż rzeki i kiedy wreszcie się ktoś wziął za zagospodarowanie i uporządkowanie tego terenu znalazło się kilku ludków, którzy w imię swych prywatnych interesów próbują nam wmówić o uzdrowiskowym tworze jakim ma być Dolina Czarnej Hańczy. Miasto musi się rozwijać a miejsce wsi jest na wsi a nie w centrum. Czy widział ktoś szklarnie w centrum Białegostoku czy Warszawy lub innego równego wielkością Suwałk miasta? Ja nie widziałem nigdzie! Mieszkałem dwa lata w Rzymie i coś takiego jak marnotrawstwo tyle cennego terenu pozostawionego samym sobie byłoby nie do pomyślenia.
Co do prowadzenia drogi przez Rospudę mam zgoła inne zdanie, bo tam w odróżnieniu od tego tu, jest co chronić.

#67 ~mieszkaniec07~

~mieszkaniec07~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 22:11

Panie Sławku i inni uczestnicy forum spójrzcie jeszcze raz obiektywnie na sytuację, czy ta droga jest potrzebna, czy nie ma innego rozwiązania?
Nie widzę najmniejszego sensu budowy tej drogi. Połączenie z ul. Kościuszki do ul. Bakałarzewskiej jest przecież obok ratusza, kolejny to zjazd obok hotelu Hańcza za zalewem. Czy to nie wystarczy?? Przecież kierunek Bakałarzewa to nie Warszawa, nie Budzisko, nie Sejny i Ogrodniki gdzie ruch samochodów jest duży, lecz to tylko kierunek lokalny. Jasne - jest to kierunek na teoretyczne lotnisko, którego połączenie komunikacyjne z centrum na wiele, wiele lat zapewnią istniejące już drogi. Nie bądźmy naiwni wielkiego ruchu samolotowego to u nas nie będzie, a turyści i tak udadzą się w kierunku Augustowi. Proszę Państwa czy naprawdę uważacie że rozwój tego nieuchronnie starzejącego się miasta zależy od tej drogi???
Bzdura, bzdura, bzdura, bzdura, bzdura!!!!! Analizując rozwiązania komunikacyjne z pewnością przygotowano alternatywne rozwiązania, tak robi się w całym cywilizowanym świecie. Jeżeli takie alternatywne plany istnieją, może ktoś je przedstawi. Dlaczego uparliście się aby zniszczyć dorobek życia Państwa Bydelskich. Postawcie się w ich sytuacji, jakiej rangi interesy społeczne przemówią wówczas do Was - żadne. Przeczytajcie dokładnie forum, przytaczałem wcześniej wiele innych interesów społecznych, które stanowią moim zdaniem wystarczającą przeciwwagę dla realizacji tej drogi. Istniejący zjazd za hotelem Hańcza prowadzi dokładnie w to samo miejsce co planowana droga, a mianowicie do ronda przy stadionie. Dlaczego nie można tylko zmodernizować istniejących już rozwiązań i połączeń, to jest tańsze rozwiązanie.
Panie Sławku chciałbym zobaczyć Pana, jak w podeszłym wieku wsiada Pan na rower i "grzeje" za miasto "zażywać" ciszy i ukojenia wśród przyrody. Szczerze tego Panu i innym życzę. Jednak wielu starszych ludzi posiada tylko jedną codzienna rozrywkę - spacer z kijkiem. Gdzie oni pójdą?? Do parku?? No gdzie?? Odwiedzałem kilka lat temu wielu mieszkańców Osiedla II - katastrofalny obraz, społeczne slamsy w centrum miasta, proszę Panie Sławku aby porozmawiał Pan z kilkoma starszymi osobami na temat ich dnia codziennego.

Zapewne w cywilizowanym ekonomicznie świecie miejsce szklarni jest poza granicami miast, ale tylko dla tego, że w centrum grunty są tak drogie, że po prostu nie opłaca się taka inwestycja, lepszy dochód przynoszą hotele, restauracje itp. To jest ekonomia, ale Pan o tym zapomniał. Teoretycznie istnieje możliwość usytuowania szklarni w centrum dużego miasta, bez zapachu gnojówki, gdyż pomidorki w „świecie” hoduje się na sztucznym podłożu bez kontaktu korzeni warzywka z glebą a poi się je „herbatą nawozową” Więc to wszystko jest możliwe, ale właśnie ta ekonomia tu przeszkadza. Dlatego tym większe brawa dla tych Państwa ogrodników i większa ranga ich sukcesu. Jak Pan Leszek słusznie zauważył, są oni wzorem pracowitości, zaradności i przedsiębiorczości w Naszym mieście.

Dolina Czarnej Hańczy nie jest nowym tworem Pnie Sławku, to jest właściwa nazwa. Wprawdzie rzeka została uregulowana, lecz na szczęście pozostawiono tereny wokół niej w nienaruszonym stanie. Bajoro też wykopano w miejscu dawnego naturalnego rozlewiska, tak więc żadnych zniszczeń nie było, może pomylił Pan to Panie Sławku z zatoką Bajkalską, tam owszem były zniszczenia jak ją budowano. Namawiam do rozwagi.

#68 ~Mieszkający tu~

~Mieszkający tu~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2007 - 22:38

Witam! W końcu jakiś wypośrodkowany głos rozsądku panie mieszkaniec007 nie należy przeginać w każdą stronę! Napeno są jakiś inne rozwiązania! Choć też zgadzam się że droga ta jakoś powinna powstać! tak czy inaczej potrzebny jest djalog a nie uparte skarajności które reprezentują np pan Sławek z jednej strony i pan Leszek z drugiej pozdrawiam

#69 ~Tlen~

~Tlen~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2007 - 10:28

Tlen
Dziękuję wszystkim uczestnikom Forum za wymianę zdań i opinii.

Jestem drugą osobą z Forum Gazety Współczesnej, która do żywego zagotowała się na nikompetencja urzędników. Z penością są wśród nich i dobrzy ludzie , ale jak ich odróżnić skoro są bierni ?. Nie są ludxmi ?!?, chyba tnie są.
Trzeba wziąć w obronę Miejski Teren Rekreacji w Dolinie Rzeki Czarnej Hańczy i Zalewu " Arkadia" Zielonych Płuc Miasta Suwałki", " Kryształu Europy"
Tu nie trzeba stać w środku i ważyć jasnej i oczywistej sprawy, że to rośliny przerabiają dzięki wodzie z rzeki CO2 w tak potrzebny życiodajny tlen.
Ktoś powie, że przeginam. Nie, nie przeginam jestem zdecydowany w tym co robię bo robię to z zaangażowaniem.
Ci wstydliwi z forum mieszkańcy miasta, którzy wygłaszają racje nawet się nie przedstawiają. Czy nie wstyd każdemu z Was ?. Bo ja nie wiem, kto z was jest człowiekiem, a kto jest pod wpływem CO (tlenku wegla, czyli czadu). Macie imiona i nazwiska, czy nie, potrafcie ich obronić ?.

Rok temu w Urzędzie Miasta wyłożono plany do wgladu, tylko jedną mapę. Usiadła Arogancka Pani Projektant, druga Miła Pani z włączonym dyktofonem. Posłuchajcie nagrań tej burzy ludzi, którzy zareagowali samoobrona na ten fakt niekompetencji, nagrania są z pewnością w Ratuszu. Jedna z najstarszych mieszkanek ul. Zarzecze uderzała pięściami w stół i wyzywała urzędników o gorszych od hitlerowców, którzy pod płaszczykiem...... chcą w jesieni życia pozbawić ją gruntu i domu. Wtedy zaprezentowano nam wciśnięte jakieś króciótkie ścieżki rowerowe od razu zwróciłem uwage, że są bez sensu i zareagowałem pismem podobnie jak 9 innych rodzin na te absurdy. Odpowiedź była arogancka na jednej kartce papieru. Podopisana przez Pana Prezydenta. Teraz do tych pseudo ścieżek dorysowano drogi asfaltowe i o zgrozo !!! po ich dwóch stronach posesje na organicznych glebach Doliny Rzeki Czarnej Hańczy, okresowo zalewanych, a więc bagna. Czy to jest kompetentne działanie - nie to jest oszustwo. Czy ktoś z Państwa widział ankieterów nad Zalewem i Rzeką. Przez 12 miesiecy jedździłem z dzieckiem na spacery dzień w dzień właśnie tam nie gdzie indziej. Później jeźdiliśmy na rowerze i nic - żadnych ankieterów ?!?
Zadaję pytanie, gdzie jest moje prawo do wiedzy ?, gdzi jest moje prawo głosu ?. Kto tak naprawde ( 1 osoba, za 1 rok) uzyskuje dochód =123. 000 brutto w 2006 roku rocznie za posiedzenia Przewodzenie Rady Miasta Suwałki, gdzie jej wiedza ?. Kosmiczna cyfra, za kosmiczną niekompetencję.
Każdy ma prawo zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia. Zgłaszam je.

Idźcie Państwo przed pomnik Papieża lepiej do Kościoła i pomódlcie się o mądrość dla nas wszystkich i jasność umysłów, bo ja za Państwa również się modlę i po ludzku proszę o pomoc. Nade wszystko o wiedzę i wyobraźnię. JPII - jestem z tego pokolenia, nie jestem ortodoksem.
Nie dla siebie, ale dla nas wszystkich mieszkających i żyjących w Suwałkach, dla Gości, starszych, dzieci i młodzieży, abyśmy mogli żyć.
Również za Pana Przewodniczącego Rady Miasta, który pochodzi z Wielunia z Wielkopolski, Pana Prezydenta który pochodzi z Siedlec, Pana Dyrektora, który pochodzi z Białegostoku itd. Czy to są Suwalczanie ?!? TAK......., NIE........ .
Niestety nie obdarzam ich zaufaniem na podstawie faktów, które świadczą o ich niekompetencji, reszta komentarzy we wcześniejszych stronach forum.
Proszę wcąż o wypełnianie ankiety, żaden z uczestników jej nie wypełnił, nie sie chce ?!?, to niech się ze chce!:
a) Czy chcę aby w dolinie Rzeki powstało 20 posesji po drogach i moście jeździły Tiry ? TAK........., NIE.........
B) Czy chcę aby w terenie MTR Doliny Rzeki i Zalewu powstały nasadzenia zieleni ? TAK....., NIE......
c) Jest mi to obojętne TAK......, NIE..... Tutaj Odpowiedź Dlaczego ?..............................
Tlen, Tlen, Tlen

#70 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2007 - 11:10

Tlen
Dziękuję wszystkim uczestnikom Forum za wymianę zdań i opinii.

Jestem drugą osobą z Forum Gazety Współczesnej, która do żywego zagotowała się na nikompetencja urzędników. Z penością są wśród nich i dobrzy ludzie , ale jak ich odróżnić skoro są bierni ?. Nie są ludxmi ?!?, chyba tnie są.
Trzeba wziąć w obronę Miejski Teren Rekreacji w Dolinie Rzeki Czarnej Hańczy i Zalewu " Arkadia" Zielonych Płuc Miasta Suwałki", " Kryształu Europy"
Tu nie trzeba stać w środku i ważyć jasnej i oczywistej sprawy, że to rośliny przerabiają dzięki wodzie z rzeki CO2 w tak potrzebny życiodajny tlen.
Ktoś powie, że przeginam. Nie, nie przeginam jestem zdecydowany w tym co robię bo robię to z zaangażowaniem.
Ci wstydliwi z forum mieszkańcy miasta, którzy wygłaszają racje nawet się nie przedstawiają. Czy nie wstyd każdemu z Was ?. Bo ja nie wiem, kto z was jest człowiekiem, a kto jest pod wpływem CO (tlenku wegla, czyli czadu). Macie imiona i nazwiska, czy nie, potrafcie ich obronić ?.

Rok temu w Urzędzie Miasta wyłożono plany do wgladu, tylko jedną mapę. Usiadła Arogancka Pani Projektant, druga Miła Pani z włączonym dyktofonem. Posłuchajcie nagrań tej burzy ludzi, którzy zareagowali samoobrona na ten fakt niekompetencji, nagrania są z pewnością w Ratuszu. Jedna z najstarszych mieszkanek ul. Zarzecze uderzała pięściami w stół i wyzywała urzędników o gorszych od hitlerowców, którzy pod płaszczykiem...... chcą w jesieni życia pozbawić ją gruntu i domu. Wtedy zaprezentowano nam wciśnięte jakieś króciótkie ścieżki rowerowe od razu zwróciłem uwage, że są bez sensu i zareagowałem pismem podobnie jak 9 innych rodzin na te absurdy. Odpowiedź była arogancka na jednej kartce papieru. Podopisana przez Pana Prezydenta. Teraz do tych pseudo ścieżek dorysowano drogi asfaltowe i o zgrozo !!! po ich dwóch stronach posesje na organicznych glebach Doliny Rzeki Czarnej Hańczy, okresowo zalewanych, a więc bagna. Czy to jest kompetentne działanie - nie to jest oszustwo. Czy ktoś z Państwa widział ankieterów nad Zalewem i Rzeką. Przez 12 miesiecy jedździłem z dzieckiem na spacery dzień w dzień właśnie tam nie gdzie indziej. Później jeźdiliśmy na rowerze i nic - żadnych ankieterów ?!?
Zadaję pytanie, gdzie jest moje prawo do wiedzy ?, gdzi jest moje prawo głosu ?. Kto tak naprawde ( 1 osoba, za 1 rok) uzyskuje dochód =123. 000 brutto w 2006 roku rocznie za posiedzenia Przewodzenie Rady Miasta Suwałki, gdzie jej wiedza ?. Kosmiczna cyfra, za kosmiczną niekompetencję.
Każdy ma prawo zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia. Zgłaszam je.

Idźcie Państwo przed pomnik Papieża lepiej do Kościoła i pomódlcie się o mądrość dla nas wszystkich i jasność umysłów, bo ja za Państwa również się modlę i po ludzku proszę o pomoc. Nade wszystko o wiedzę i wyobraźnię. JPII - jestem z tego pokolenia, nie jestem ortodoksem.
Nie dla siebie, ale dla nas wszystkich mieszkających i żyjących w Suwałkach, dla Gości, starszych, dzieci i młodzieży, abyśmy mogli żyć.
Również za Pana Przewodniczącego Rady Miasta, który pochodzi z Wielunia z Wielkopolski, Pana Prezydenta który pochodzi z Siedlec, Pana Dyrektora, który pochodzi z Białegostoku itd. Czy to są Suwalczanie ?!? TAK......., NIE........ .
Niestety nie obdarzam ich zaufaniem na podstawie faktów, które świadczą o ich niekompetencji, reszta komentarzy we wcześniejszych stronach forum.
Proszę wcąż o wypełnianie ankiety, żaden z uczestników jej nie wypełnił, nie sie chce ?!?, to niech się ze chce!:
a) Czy chcę aby w dolinie Rzeki powstało 20 posesji po drogach i moście jeździły Tiry ? TAK........., NIE.........
B) Czy chcę aby w terenie MTR Doliny Rzeki i Zalewu powstały nasadzenia zieleni ? TAK....., NIE......
c) Jest mi to obojętne TAK......, NIE..... Tutaj Odpowiedź Dlaczego ?..............................
Tlen, Tlen, Tlen

A co ma zrobić osoba niewierząca taka jak ja?

Leszku nie wypełnię nigdy Twej ankiety.

#71 ~Tlen~

~Tlen~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2007 - 12:25

A co ma zrobić osoba niewierząca taka jak ja?

Leszku nie wypełnię nigdy Twej ankiety.

Tlen
Na prawdę lubię Ciebie Sławku, pamiętam z przedszkola i z podstawówki, ci sami wychowawcy i nauczyciele, te same podręczniki. Przecież z rozmawiamy jak się spotkamy nie unikam Ciebie. Z Twoją Siostra i Szwagrem i Ich Córką od 3 lat z przyjemnością gram w siatkówkę i śmiejemy się i gratulujemy za fajną zabawę w siatkówkę.
Czytaj książki, chodź na spacery, popatrz na swoje i innych dzieci, uśmiechnij się, wybierz na urlop może na pielgrzymkę. W sobotę znowu zapowiadają śliczna pogodę. " Zielone Płuca Suwałk", " Kryształ Europy". ZObacz ile set ludzi wyjdzie na spacer nad Rzekę, nad Zalew do lasanku. Powiedz im na głos, że będą tędy jeździć Tiry, motocykle ścigacze, albo wiedź na ten teren Tirem, albo na motocyklu - zapal gumę, to CIę Ludzi i psy przegonią na cztery wiatry, a z kół spuszczą powietrze, oberwą lusterka, a jak Ciebie dogonią ........ .
Nie czuj się sam. Proponowałem Tobie spacer, ta propozycja jest wciąż aktualna, ale prosiłem również o to, żebyś przygotował się merytoryzcnie do rozmowy, zresztą możemy obaj przejść się tamtedy bez słów. 4x na wiosnę, w lato, w jesieni i zimą. Trzeba zadać sobie ten trud.
Nic powierzchownie. Usiąść do podręcznika biologii - zobaczyć co to za rośliny tzw. wskaźnikowe (te które żyją w danym środowisku łąk i bagien Czarnej Hańczy, czy odczyn ziemi jest kwaśny, obojętny, czy zasadowy), co to za ptaki - czym się żywią (muchami, które nam w lecie dokuczaja jak skwar leje sie z nieba, ociepla klimat, a i tak wegiel idzie na energię Tlen do klimatyzatorów, a CO2 do atmosfery), co to za organizmy żyją wodzie. jaki jest skład powietrza ?. Dziękuję za Twoje komentarze są bardzo ważne. Na prawdę doceniam je są refleksyjne chociaż baaaardzoooooo powierzchowne. Bo życie to nie tylko to co widzimy tu i teraz, ale i to co jest wokół nas, nad nami i pod nami to co po nas pozostanie dla naszych dzieci. A pod naszymi nogami, asfaltem jest jeszcze, żywa warstwa skorupy Ziemskiej - gleba. Ona wymaga bardzo dużej opieki, aby nas wszystkich utrzymać wierzących tak, inaczej, - czy wcale niewierzących. Pracowitych, leniwych, krnąbrnych, ambitnych, twórczych np. jak para - olimpika Panna Mendak, która biega w tym terenie wiedząc, że wykuwa swój los - kształtuje ciało i swój charakter. Wiedząc, że chce być kochana, pochwalona ( bardzo często sie z Nią fotografują się osobistości i Dyrekcja OSIR) Na pewno chce być w przyszłości kochaną mamą, żoną, kobietą. Trzeba być człowiekiem. Jeszcze nie jest za późno, do błędów trzeba się jednak przyznać i naprawić zło. Sławku nie myśl tylko o sobie doczekałeś się szczęśliwie dzieci - więc naucz je kochać Ciebie, Żone,sasiadów, czyli ludzi i przyrodę, bo bez tej symbiozy nasze życie w tym miejscu się skończy. Również w oparciu o wiedzeę (społaczeństwo informacyjne) być krytycznym wobec siebie samych i innych, zwłaszcza tych, którzy są naszymi publicznymi reprezentantami, nie wypełniającymi mandatu zaufania. Dla Sławka Leszek, Tlen

#72 ~Tlen~

~Tlen~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2007 - 15:37

Tlen

Strategi Zrownoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do 2015 roku. Póxniej swiat sie moze już skończyć, albo wcześniej.
Ponizej tekst i zagadka na inteligencję (Kto się pod tym tekstem podpisał?).
Nagroda: Można sobie spojrzeć w lustrze w twarz.
Proszę dołączać się do ankiety. Dziękuję.
a) Czy chcę, aby w Dolini Rzeki jeździły Tiry i powstało na bagnie 20 posesji TAK......, NIE........
B) Czy chcę, aby powstały nasadzenia zieleni ? TAK....., NIE...... .
c) jest mi to obojętne TAK...., NIE....... (ale dlaczego? )...........................................

Strategi Zrownoważonego Rozwoju Miasta Suwałki do 2015 roku.
Wprowadzenie
Ogólna charakterystyka miasta Suwałki
Uwarunkowania rozwoju miasta Suwaki
1. Zewnętrzne uwarunkowania rozwoju miasta
2. Wewnętrzne uwarunkowania rozwoju miasta
3. Demograficzne uwarunkowania rozwoju miasta
4. Główne problemy dalszego rozwoju miasta
Misja i strategiczne cele rozwoju miasta Suwałki
1. Misja rozwoju miasta (generalny cel kierunkowy)
2. Strategiczne cele rozwoju miasta
Warianty strategii rozwoju miasta Suwałki
Cele operacyjne
Zadania realizacyjne
Uwarunkowania realizacji STRATEGII

Skuteczne i efektywne rozwiązywanie różnorodnych problemów mieszkańców MIASTA SUWAŁKI nie może być oparte na metodach prób i błędów, licząc na szczęśliwy przypadek, bądź też odbywać się na podstawie nie ukierunkowanych na przyszłość decyzji bieżących. Ponadto ograniczoność środków finansowych znajdujących się w dyspozycji władz miasta wymaga racjonalnego (optymalnego) podejmowania decyzji o sposobie i kierunkach ich wydatkowania.

W tej sytuacji niezbędne staje się stosowanie w codziennej praktyce - przez władze MIASTA SUWAŁKI - aktywnych metod sterowania jego rozwojem, w których decyzje bieżące wynikać winny z ustaleń o charakterze strategicznym. Wymogi tak rozumianego aktywnego procesu sterowania rozwojem miasta spełnia zarządzanie strategiczne, które jest ukierunkowanym na przyszłość ciągłym procesem zarządzania nastawionym na formułowanie i wdrażanie skutecznych strategii jego rozwoju.

STRATEGIA ROZWOJU to długookresowy plan działania, określający strategiczne cele rozwoju miasta i przyjmujący takie kierunki działania (cele operacyjne i zadania realizacyjne), a także alokację środków finansowych, które są niezbędne dla realizacji przyjętych zamierzeń rozwojowych.

Ogólne biorąc, STRATEGIA ROZWOJU odpowiada na podstawowe pytanie: co musimy zrobić, aby funkcjonować i rozwijać się w przyszłości w celu optymalnego zaspokojenia zbiorowych potrzeb mieszkańców, mając oczywiście na uwadze istniejące ramowe warunki działania, tkwiące zarówno wewnątrz miasta (silne i słabe strony), jak i w jego otoczeniu (szanse i zagrożenia rozwoju).

Dostrzegając konieczność wdrożenia zasad zarządzania strategicznego jako podstawy racjonalnego i efektywnego sterowania procesami rozwoju społeczno-gospodarczego miasta w celu tworzenia możliwie jak najlepszego środowiska życia dla mieszkańców, Rada Miejska w Suwałkach przyjęła w dniu w dniu 26 maja 1999 roku Uchwałę nr XIV/112/99 w sprawie opracowania STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA SUWAŁKI DO ROKU 2015.

U podstaw jej formułowania leżało przekonanie władz miasta, że należy sukcesywnie wdrażać w życie koncepcję zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju) SUWAŁK, czyli uznawać nadrzędność wymogów ekologicznych w stosunku do procesów rozwoju społeczno-gospodarczego. Rozwój ten nie może dokonywać się "kosztem" środowiska przyrodniczego, a więc musi respektować oszczędną produkcję i konsumpcję oraz gospodarkę terenami w mieście, a także uwzględniać przyszłościowe konsekwencje ekologiczne podejmowanych dzisiaj decyzji.

W przypadku MIASTA SUWAŁKI jest to tym bardziej ważne, bowiem leży ono w obszarze funkcjonalnym "Zielone Płuca Polski", zaliczanym do terenów o wybitnych walorach przyrodniczych. Pełni on ważne funkcje ekologiczne zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej. W bliskim sąsiedztwie miasta znajdują się cenne ekosystemy, takie jak: Puszcza Augustowska, Wigierski Park Narodowy, Suwalski Park Krajobrazowy. Jest to niewątpliwie fakt, który w sposób znaczący wpływać będzie na procesy rozwoju społeczno-gospodarczego i zagospodarowania przestrzennego miasta. Stąd też skala i dynamika tych procesów musi być podporządkowana uwarunkowaniom ekologicznym wynikającym z wymogów ochrony cennych walorów i zasobów przyrodniczych.

Wprowadzanie zasad zrównoważonego rozwoju miasta to nie akt jednorazowy, lecz długotrwały proces, który winien przebiegać poprzez:

edukację ekologiczną mieszkańców, w tym zwłaszcza dzieci i młodzieży,

powszechne uwzględnianie przyrodniczych uwarunkowań w sterowaniu procesami rozwoju społeczno-gospodarczego i zagospodarowania przestrzennego w stopniu społecznie, technicznie i ekonomicznie realistycznym (możliwości sfinansowania przedsięwzięć proekologicznych),

promowanie ekologicznych kierunków i form w wybranych - a istotnych dla ekorozwoju miasta - sferach i obszarach aktywności mieszkańców (produkcja, usługi społeczne i bytowe, mieszkalnictwo, turystyka i rekreacja),

ścisłą współpracę władz miasta z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi, starostwem powiatu suwalskiego i poszczególnymi gminami wchodzącymi w jego skład, władzami samorządowymi z powiatów: sejneńskiego i augustowskiego, a także dyrekcją Wigierskiego Parku Narodowego i Suwalskiego Parku Krajobrazowego w upowszechnianiu i wdrażaniu zasad ekorozwoju,

pozyskiwanie zewnętrznych środków finansowych (krajowych i zagranicznych) na realizację przedsięwzięć proekologicznych.

Należy podkreślić, że do prac nad opracowaniem STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA SUWAŁKI DO ROKU 2015 zostało zaproszone szerokie grono osób, reprezentujących różne instytucje, organizacje i zawody. Utworzono Radę Programową Strategii, na forum której zaproszone osoby mogły aktywnie uczestniczyć w pracach planistycznych, zgłaszać swoje uwagi, postulaty i wnioski co do oceny stanu istniejącego, uwarunkowań rozwoju miasta, a także strategicznych kierunków jego rozwoju (cele i zadania realizacyjne).

Taki sposób postępowania umożliwił uspołecznienie procesu opracowywania STRATEGII ROZWOJU. Stąd też cele i zadania w niej zapisane są wynikiem szerokich konsultacji społecznych, wychodzących poza forum Rady, Zarządu i Urzędu Miasta.

Przygotowywaniem niezbędnych materiałów dla potrzeb opracowania STRATEGII ROZWOJU, a także opracowywaniem dokumentów cząstkowych (po każdym etapie prac planistycznych) zajmował się Komitet Roboczy i Zespoły Problemowe.

STRATEGIA ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA SUWAŁKI DO ROKU 2015 prezentuje określoną projekcję pożądanych kierunków jego rozwoju w postaci celów rozwoju i niezbędnych zadań realizacyjnych. Nie zamyka to oczywiście drogi do wypracowania innych. Jednak podstawą zmian winny być wyłącznie względy merytoryczne, wynikające ze zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych i wewnętrznych rozwoju miasta. Z tego punktu widzenia STRATEGIA jest dokumentem elastycznym oraz otwartym na zmiany, uzupełnienia i korekty.

NINIEJSZE OPRACOWANIE JEST SYNTEZĄ STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA SUWAŁKI DO 2015 ROKU, KTÓRA ZOSTAŁA PRZYJĘTA UCHWAŁĄ NR XXVIII/269/2000 RADY MIEJSKIEJ W SUWAŁKACH Z DNIA 16 CZERWCA 2000 R. W SPRAWIE PRZYJĘCIA STRATEGII ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU MIASTA SUWAŁKI DO 2015.

I tuuuuuu zaczynamayyyyy baaaaaaalansować planem e-la - sty-cznie, rytmicznie coraz szybciej, kto wymyśli coś głubszego, ale to nie Quiz,
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaaaa nasze życie,
elastycznie coraz szybciej po działki na bagnie i asfalt i most - może kładkę dla inwalidów, a biuro projektowe pieniądze bierze podpisuje się każdy magaz - nier inż. swoich nagród i premii za coraz głupszy plan, bo już nie pamięta co zrobił wcześniej, one jest tylko służbą Jaśnie Pana.
Akcja dzieje się w środku nocy
Dzwonek dzyńń, dzyńń
Jaśnie Pan: Janie przynieś szklankę wody,
Jan : słucham Jaśnie Panie - przyniósł szklankę wody
Zszedł, położył się do ciepłego łóżka piętro niżej
Dzwonek dzyń, dzyń
Jaśnie Pan: Janie przynieś szklankę wody.
Jan: słucham Jaśnie Panie, i przyniósł drugą szklankę
Zszedł położył się do ciepłego łóżka piętro niżej
Dzwonek dzyń, dzyń
Jaśnie Pan: Janie przynieś szklankę wody

Jan: słucham Jaśnie Panie, może przyniosę wiadro wody
Jaśnie Pan: Janie, słucham, (pauza: po namyśle Jaśnie Pana mądrze odpowiada do pochylonego Jana) Janie .., nie czas na żarty gdy biblioteka płonie.
Rozumiem ?!?

Plan sprzed 3 lat, już można nim pupę podetrzeć, teraz na bagnie wybuduje się 20 mądrych inaczej, i sobie wyleją drogi asfaltem i zbudują most, oczywiście nie pojedzie nim Tir, ani motocykl ścigacz bo: to most - tylko dla społeczeństwa neutralnego, polityka równych szans - tylko osoba na wózku inwalidzkim, staruszka z kijkiem, dziecko na deskorolce, środowisko - można będzie sobie puścić bąka. Tyle można.
W sprawie zrównoważonego rozwoju " Zielonych Płuc Miasta", ekologii, wypowiedzieli się wszyscy najmądrzejsi miejscowi i zaproszeni - oczywiście nia za darmo. I ja za to płacę ?!!
Oj Kaźmierz popadli my w kałabanie ! Ale jak tu się poddać, jak my nigdy tego nie robili. Rada nie rada bierz białą flagę i machaj.
Tlen

#73 ~Filip Kamiński~

~Filip Kamiński~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2007 - 21:35

Witam. Jestem Filip Kamiński. Przeczytałem WSZYSTKIE wpisy Pana Leszka Sójkowskiego /Tlen/ i na początek proponuję, aby zapoznał się On z regulaminem forum. Ułatwię Mu to, cytując:

"współczesna.pl zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo. Wypowiedzi publikowane przez użytkowników forum nie mogą wzywać do popełniania przestępstw, wzywać do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, propagować przemocy, zawierać treści wulgarnych i obraźliwych.
Przypominamy, że osoba zamieszczająca opinie na forum może ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną."

Dziwi mnie, jestem wręcz zbulwersowany tym, że osoba religijna /na taką się Pan "Tlen" kreuje/ posuwa się do PUBLICZNYCH pomówień i obrażania ludzi. I czyni to wszystko przywołując Boga i śp. Jana Pawła II. Doprawdy WSTYD i GRZECH WIELKI! Jak na razie Pan "Tlen" nie wskazał TYCH PROMINENTÓW, którzy działki sobie nad rzeką w śródmieściu szykują i robią skok na kasę publiczną. Może po prostu dowodów na to Pan "Tlen" nie ma?? Pan "Tlen" przytacza pracowicie skopiowane, a może przepisane=wklepane dzielnie z klawiatury, fragmenty urzędowych dokumentów i robi to w czasie pracy każdego normalnego człowieka. Chyba się Pan "Tlen" nudzi, jest bezrobotny, lub ma taka pracę, że nie ma co z czasem zrobić ... Nie ważne! Ważne jest to, że Pan "Tlen" owładnięty jest ideą fixe... i nawet nie zauważą, a może nie chce zauważyć, że ta Jego idea fixe jest już w w części spełniona. W jaki sposób? Ano w taki, że wzdłuż zachodniego brzegu rzeki powstała już ścieżka pieszo-rowerowa, a teren wokół Zalewu Arkadia z każdym rokiem pięknieje.

Jak już wyżej wspomniałem, Pan "Tlen" owładnięty jest ideą fixe. W trosce o Pana zdrowie Panie "Tlen" proszę o rozwagę, bowiem:
"idée fixe (Europa), [ide fiks] (fr.) natrętna myśl zaprzątająca ciągle umysł, chorobliwe opanowanie psychiki przez nawracającą myśl, obsesja, która doprowadza ludzi do szaleństwa",
a publiczne ubliżanie ludziom i pomawianie ich doprowadzić Pana może przed oblicze sądu. Nie wierzy Pan? Myślę, że w swoim zacietrzewieniu nie zdaje Pan sobie z tego sprawy. Biorąc więc z Pana przykład, pracowicie przytoczę:

"Za zniesławienie osoby lub instytucji nadal będzie można karać grzywną, ograniczeniem wolności lub nawet karą więzienia do roku. Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis jest zgodny z konstytucją."

"Zniesławienie", jakby Pan nie wiedział, to - "występek polegający na pomówieniu innej osoby, grupy osób, instytucji, osoby prawnej lub jednostki organizacyjnej nie mającej osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności. Zagrożony karą grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku na podstawie art. 212 § 1. Kodeksu karnego. Sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do lat 2 jeżeli pomawia inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania (art. 212. § 2. K.k.).
W razie skazania za zniesławienie sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego (art. 212. § 3. K.k.)."

Uczulam Pana, Panie Leszku Sójkowski i przestrzegam przed takimi wypowiedziami, jakie Pan na forum do tej pory zamieszczał. Nie wiem, czy zdaje Pan sobie sprawę z tego, że Urzędnicy Miejscy, Radni Rady Miejskiej i Projektanci, których Pan obraża mogą pozwać Pana do sądu - ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego (art. 212. § 4. K.k.). Proszę wziąć pod rozwagę moje słowa. Takich spraw może mieć Pan wytoczonych co najmniej kilka. Czy Pan wygra jeśli postawionych zostanie Panu kilka lub kilkanaście słusznych zarzutów zniesławiania?

I jeszcze jedno. Żeby wypowiadać się na jakiś temat i bronić go jak niepodległości, trzeba go zgłębić. Może mnie, z racji wykonywanego zawodu, przepisy prawa miejscowego nie sprawiają kłopotu. Panu to zgłębianie najwyraźniej przychodzi z trudnością. Proszę więc odsunąć na bok nienawiść i zacietrzewienie, które zaciemnia jasność widzenia i myślenia i zapoznać się zarówno z przepisami prawa miejscowego jak i z ustawami, na podstawie których prawo miejscowe jest tworzone. Ja w przeciwieństwie do Pana, zapoznałem się z dwoma planami sporządzonymi dla terenów po obu stronach rzeki Czarnej Hańczy i z planem wokół Zalewu Arkadia, i widzę na nich zaprojektowaną zieleń parkową ze ścieżkami rowerowymi, nie widzę natomiast jak Pan pisze "płotów aż do rzeki". Zaprojektowane tereny parkowe, położone wzdłuż rzeki pięknie "wpływają" wraz z rzeką w urządzone już tereny rekreacyjne nad Zalewem Arkadia. Most przez rzekę nie jest proszę Pana barierą nie do przejścia. Przy dzisiejszej technice i materiałach, może być to lekka ażurowa konstrukcja, pod którą przejedzie Pan rowerem, Inwalida wózkiem, a i Babcia z Wnuczkiem przedrepcze równym chodniczkiem. Przecież tam już jest taki chodniczek dla pieszych i rowerzystów! Byłem w tym roku w Suwałkach i widziałem. Zamysłem projektantów nie jest zniszczenie tego chodniczka. Wręcz przeciwnie. Zamysłem projektantów jest powiększenie ogólnodostępnych terenów zielonych wzdłuż rzeki Czarnej Hańczy. To wyczytałem z zapisów prawa miejscowego, czyli z 3 planów zagospodarowania przestrzennego. Proszę do nich sięgnąć, są dostępne. A jeśli trudność sprawia Panu "czytanie mapy" i czytanie uchwał, w których zapisane są szczegółowe ustalenia do poszczególnych terenów, to proszę poprosić o wyjaśnienie tych Pracowników Urzędu Miasta, których Pan od pierwszego swego wpisu obraża, poniża i zniesławia. Myślę, że Oni udzielą Panu wyczerpujących wyjaśnień.

Z poważaniem, mimo wszystko - Filip Kamiński, prawnik, nie z Suwałk ale lubiący to miasto i będący pod wrażeniem jego rozwoju w ostatnich latach.

PS
I jeszcze jedno. Proszę zrobić sobie wycieczkę do Archiwum Suwalskiego. Ja bylem w nim w czasie wakacji i znalazłem piękną mapę z carskich czasów. Co na niej było? Była droga przez rzekę w miejscu - projektowanym obecnie.
F.K.

PS 2
Zdaję sobie sprawę z tego, że włożyłem swoją wypowiedzią "kij w mrowisko" i ruszy na mnie "TROLLOWA" lawina nienawiści. Ale musiałem przestrzec Pana Leszka Sójkowskiego przed nieodpowiedzialnymi wypowiedziami, które szerzy w środkach masowego przekazu. Przepraszam wszystkich użytkowników tego Forum oraz tych, którzy trafili tu przypadkiem za to, co zostało już napisane i za to, co zostanie napisane po mojej wypowiedzi. Na pewno czytać będzie chadko. Obiecuję solennie nie zabierać więcej głosu w tej sprawie. Nie wywoływać TROLLA. Szkoda mego czasu. Szkoda mi też Pana Leszka Sójkowskiego, który wywołał lawinę pomówień. Szkoda mi Jego Rodziny. Serdecznie współczuję Państwu.
F.K.

#74 ~Ciekawy szczegółów~

~Ciekawy szczegółów~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2007 - 20:40

Witam!
Nic dodać nic ująć Panie Filipie Kamiński! I nie uważam że nie powinien pan więcej tu zabierać głosu! Pański głos uważam tu za najbardziej rozsądny chyba a przedewszytkim kokretny i na temat! Wie pan o czym pisze! Mi równiesz nie podoba się pomawianie ludzi jakichkolwiek bez konkretnych dowodów i to na forum!!!!! ech... że o mieszniu religii i papierza nie wspomne.... Powiem w ten sposób nawet mi styd bo jako obywatel tego miasta nie do końca zapoznałem się z planowaną inwestycją a pan jako osoba z zewnątrz z tego co widzę to zrobił!!! Ale nadrobię to w jak najszybszym czasie! A swoją drogą nie uważam że urzędnicy naszego ratusza są aroganccy czy nie uprzejmi! A może to daltego że ja nie podchodzę do nich nigdy z agresją i pretensją? Nie nazywam złodziejami itp? Panie Leszku może i pan tak spróbuje z nimi porozmawiać? Może panu wyjaśnią co nieco? Nie wiem czym się pan zajmuje na codzień ale czy sądzi pan że pracują tam niekompetentni ludzie? Nie mający nigdy doczynienia z planowaniem czy projektowaniem? Nie sądzę że specjalnie wykazywali by oni złą wolę! Proponuję wszytkim ludziom zapoznanie się z dokumentacją planowanej inwestycji! A później powrót tu na forum i dalszą dyskusję!! Bo jeżeli jest tak jak mówi tu pan Filip? Iż żeczywiście projektanci nie zapomnieli o terenach zieleni? co więcej w planach jest zagospodarowanie tego terenu aby z dzikiego stał się przyjazny i urzyteczny wszytkim mieszkańcom? A co do historii naszego miasta to chyba pan panie Leszku nie bardzo ją zna! Ja jako dośc prosty człowiek wiem chyba więcej! Interesowało mnie to zawsze! Wiem że niezawsze jest tak jak pan pisze! Kończąc jeszcze raz dziękuję za głos rozsądku panu Filipowi! I zapraszam do częstrzej dyskusji! Proszę nie bać się troli! To jest wolne Forum jak pan sam napisał! Karzy może tu wyrazić swe opińje! Pozdrawiam

#75 ~E.B Bydelscy~

~E.B Bydelscy~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2007 - 21:32

E.B Bydelscy
Jesteśmy prostymi ludżmi.Prowadzimy ekologiczne ogrodnictwo.Specjalizujemy się w hodowli kwiatów rabatowych i balkonowych.Kwiaty te sadzone są
w torfie bez użycia obornika,który nie jest ekologiczny,ponieważ zawiera bardzo dużo związków chemicznych,nawet szkodliwych dla roślin kwitnących.Bazujemy na nawozach najwyższej jakości, nie zawierających substancji chloropochodnych.To tyle na temat naszej produkcji.
Nawiązując do drogi w okresie wiosenno-letnim przyjeżdża do nas bardzo duż ludzi po kwiaty.W rozmowach na temat drogi asfaltowej,z nowym mostem na rzece,który nie będzie miał wytrzymałości 5t ,a o wiele, wiele więcej...,wybudowanie tylko samego mostu pochłonie potężne fundusze i zalanie asfaltu na torfowym,podmokłym terenie-ludzi bardzo dziwi ta inwestycja,bo w tym kierunku nie ma dużego ruchu samochodów.Trzeba dodać,że jest to bardzo krótki odcinek drogi -przedłużenie ul.Wigierskiej z ul.Zarzecze.
Nawiązując do wypowiedzi Pana Filipa Kamińskiego na temat Pana Leszka Sójkowskiego,to może Pana Leszka w jego wypowiedziach trochę poniosło,ale rozmowa z naszymi Urzędnikami.może czasem do tego doprowadzić.
Co pan powie na to Panie Filipie,jeżeli jedna działalność ogrodnicza jest chroniona przez Urząd Miasta i ma prawo dalszej egzystencji,a my w o
trzymanym piśmie od Prezydenta Miasta Suwałki CYTAT ... eliminowanie z centrum miasta zabudowy gospodarczej związanej z produkcją ogrodniczą i rolniczą.
I gdzie jest tutaj prawo?

Prosimy o opinie.

#76 ~Ciekawy szczegułów~

~Ciekawy szczegułów~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2007 - 22:37

Witam ponownie! Przepraszampaństwa Bydelskich w tej całej sprawie zagoniłem się za bardzo za panem Leszkiem A zapomniałem o najważniejszym! Jestem i owszem za budowa drogi ale nie kosztem państwa gospodastwa! Miałem okazję u państwa kiedyś gościć..... a i wogule macie państwo naprawdę gospodartwo z tradycjami! nie wolno tego zniszczyć! Tu jednak potrzebne jest inne rozwiązanie! A pan Leszek jednak za bardzo się za galopował! Tak się nie robi!!!

#77 ~Sławomir Kopko~

~Sławomir Kopko~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 00:18

Drodzy Państwo! Przecież wyraźnie jest napisany CEL w piśmie od Prezydenta Suwałk [...]eliminowanie z centrum miasta zabudowy gospodarczej związanej z produkcją ogrodniczą i rolną[...] a nie możecie Państwo zaprzeczyć, że takowej nie prowadzicie, nie znaczy to również, że jest ona lub nadal lub będzie chroniona lecz w innym zupełnie miejscu. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie jestem przeciwny waszemu gospodarstwu ani działalności gospodarczej, jaką prowadzicie. Jedynie jako zwykły mieszkaniec tego miasta jestem przeciwny próbom hamowania odpowiedniego zagospodarowania centrum Suwałk, bo nie możecie również zaprzeczyć, że wasze gospodarstwo w nim się znajduje. Niestety, zdać musicie Państwo sobie z tego sprawę, że miejsce szklarń i działek pod uprawy gospodarcze czy ogrodnicze nie jest w centrum miasta. Czym wcześniej sobie to uświadomicie tym będzie to z większym pożytkiem dla Was samych. O gustach niby się nie dyskutuje, ale na Boga! Nie możecie Państwo powiedzieć, że obecny stan zagospodarowania terenu nad rzeką Czarną Hańczą pomiędzy ulicami Kościuszki a Zarzeczem jest jak to zacytował Leszek "krainą szczęśliwości" lub, chociaż w niewielkim stopniu na to miano zasługuje. Być może jest to "kraina szczęśliwości”, ale dla Was samych, bo ja jako zwykły obywatel tego miasta widzę tam jedynie chaszcze traw i zarośli w niczym nieprzypominającym terenu do odpoczynku i spacerów z całą rodziną. Mam prawie 40 lat i przez cały okres swego życia nie widziałem w tym miejscu większej inwestycji, ba odkąd pamiętam mało się tam zmieniło. A kiedyś chadzałem tamtędy bardzo często zarówno do szkoły jak i na mecze czy treningi, na pobliski stadion Wigier. Znów podam przykład, kilka lat temu musiałem na skróty przejść z ulicy Kościuszki na ulicę Zarzecze i o zgrozo cóż zobaczyłem... tuż za budynkami na ulicy Kościuszki, nieomal do samej rzeki od strony hali sportowej uprawne pole rosnących ziemniaków! Pytam, czy centrum miasta jest miejscem na wszelkiego rodzaju uprawę roślin gospodarskich? Mało tego przechodząc tamtędy a szedłem bardzo wolno, bo o kulach, musiałem brodzić w wpierw w kałużach wylewających się fekali z pobliskich ustępów, później po porozrzucanych cegłach z rozwalających się pobliskich chlewków a kończąc na wielkich kałużach wody aż do samego mostku na tamie. Pytam, czy Państwa zdaniem jest to ślicznie zagospodarowany nadrzeczny teren, którego w Waszym imieniu broni zawzięcie Leszek?
Drodzy Państwo proszę też nie straszyć nas zwykłych obywateli tego miasta niesprawdzonymi informacjami o rzekomej chęci włodarzy miasta, jakoby chcieliby oni puścić w przyszłości tam ruch samochodów ciężarowych. Znów zapytam, cóż one miałyby tam robić, skory nie od dziś obowiązuje zakaz ich wjazdu na ulicę Kościuszki i Wigierską - gdzie sens, gdzie logika w wygłaszaniu tego typu opinii? Tonący brzytwy się chwyta, więc i Wy zapewne uważacie, że każdy ze sposobów walki o pozostawienie Was w spokoju jest bardzo dobry. Jestem w stanie Was zrozumieć, lecz sami sobie tym szkodzicie, bo wszelkie niesprawdzone informacje, kłamstwa, demagogie czy konfabulowanie też o rzekomej złej woli urzędniczej i oskarżanie ich publicznie o korupcję, niegospodarność, niekompetencje, o chęć ograbienia Was z dorobku życia w imię własnej prywaty i Bóg wie, co jeszcze działa tylko na Waszą niekorzyść. Wbrew wszystkim oponentom szczególnie tym nieustannie sączącym truciznę PiS-owcom, histerycznie wrzeszczących o gigantycznym zadłużeniu przez Prezydenta Miasta Suwałki, Pana Gajewskiego, to, to miasto dawno takiego gospodarza nie miało a być może nie miało takiego nigdy wcześniej! Ba nawet takiej nędznej maści zawistni lokalni pseudo politycy jak Pan Schabieński, Zieliński czy mój dawny nauczyciel Pan Matusiewicz są w stanie tego zrozumieć, bo na pewno nie kierują się dobrem miasta a jedynie chęcią zdobycia władzy i niczym mityczne trolle sieją tylko zamęt i niezgodę. Społeczeństwo Suwałk dobitnie w ostatnich wyborach samorządowych pokazało im ich miejsce w szeregu. Wierzcie mi, nie mam w wygłaszaniu mych poglądów, żadnych prywatnych interesów a moje uczestnictwo na tym forum podyktowane jest jedynie chęcią o dobry o rozwój mego ukochanego miasta. Czy wiecie jak cieszy mnie w moim rodzinnym mieście, każda nowo rozpoczęta inwestycja, każda wyremontowana kamienica, każdy nowy blok, sklep, ulica! Patrzy się na to i żyć się chce. Brat mój, kiedy przyjechał z Białegostoku do Suwałk był pełen zachwytu tym jak się ostatnio w Suwałkach zmieniło, jak miasto pięknieje, porządnieje i robi się schludniej.
Drodzy Państwo czy zdajecie dobie sprawę, że staracie się zahamować rozwój centrum Suwałk? Czy ulica Zarzecze obok Zalewu Arkadia ma mieć zawsze wiejskie klimaty? Powtórzę się, miejsce gospodarstw rolno-ogrodniczych nie jest w centrum miasta, im szybciej zdacie sobie z Tego sprawę tym mniej zdrowia i nerwów stracicie.

Leszku, piszesz o moi słabym przygotowaniu do tematu o powierzchownej wiedzy. Szczerze napiszę Ci, że specjalnie nie przygotowywałem się do tej polemiki, było to celowe z mej strony. Nie próbowałem czytać żadnych z podawanych przez Ciebie tu ustaw a kierowałem się w wydawaniu mych osobistych opinii z pozycji normalnego zwykłego obywatela, mieszkańca tego miasta, z wykształcenia informatyka pracującego w Suwałkach a nie gdzieś w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku czy Rzymie, chcącego coś zrobić TU! Kogoś, któremu bardzo zależy na jego rozwoju, pięknie i dobrej pozycji wśród innych miast w Polsce, gdzie nie będę musiał się wstydzić przed przyjezdnymi i znajomymi kurników, chlewków, sławojek czy pól uprawnych usytuowanych jeszcze do dziś w centrum!
Wstydzić się tego, co od zawsze było nam wytykane przez mieszkańców Ełku, Giżycka, Olecka i wielu, wielu innych pochodzących z byłej zachodniej części dawnego Województwa Suwalskiego.

Panie Filipie Kamiński chylę głowę przed Panem. Dawno nie czytałem tak dobrego postu, tak dobrej opinii. Na pewno na miano TROLLA nigdy Pan sobie nie zasłuży.

Pozdrawiam wszystkich tych podzielających me zdanie jak i oponentów - Sławomir Kopko.

#78 ~E.Bydelska~

~E.Bydelska~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 09:38

E.Bydelska

Drogi Panie Sławku,skoro Panu tak zależy na wyeliminowaniu gospodarstw ogrodniczych z centrum miasta ,to niech to będzie wyeliminowanie wszystkich gospodarstw,podkreślam wszystkich a nie tylko naszego.Jak już wspomniałam wcześniej to drugie gospodarstwo ma prawo działania i roz
woju.I jak Pan Panie Sławku to drugie wyeliminuje?

Pozdrawiam E.B

#79 ~E.B~

~E.B~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 09:47

E.B

Dziękuję bardzo za uznanie iwsparcie dla Pana Leszka, Konrada i oczywiście dla Mieszkańca 07 i wielu innym.

Pozdrawiam.

#80 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2007 - 11:39

E.Bydelska

Drogi Panie Sławku,skoro Panu tak zależy na wyeliminowaniu gospodarstw ogrodniczych z centrum miasta ,to niech to będzie wyeliminowanie wszystkich gospodarstw,podkreślam wszystkich a nie tylko naszego.Jak już wspomniałam wcześniej to drugie gospodarstwo ma prawo działania i roz
woju.I jak Pan Panie Sławku to drugie wyeliminuje?

Pozdrawiam E.B

Zapewne w następnej kolejności przyjdzie i kolej na to gospodarstwo, o którym Pani wspomina. Wszystko w swoim czasie. A tak na marginesie to właśnie odzwierciedla Pani obraz - stereotyp Bogobojnego Polaka Katolika - "dlaczego inni mają mieć lepiej ode mnie, niech mają tak samo źle jak ja" - wprost wypisz wymaluj chrześcijańskie (na które tak się powołyłujecie) zasady współżycia sąsiedzkiego. Więc jak to jest z tą biblijną miłością do bliźniego..? Mnie jako już niewierzącego na szczęście to nie dotyczy, więc nie muszę sam sobie odpowiadać na to pytanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych