Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

38 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Ciekawy~

~Ciekawy~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2009 - 20:35

Po przeczytaniu artykułu sprawdziłem jajka, które mam w lodówce - zakupione były w PSS Społem, oto ich kod: 3PL20061304. Jest ta nieszczęsna "trójka", a myślałem że tylko hipermarketach taki asortyment...
BTW dzięki za rozszyfrowanie tych kodów.

#2 ~jajcarz~

~jajcarz~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2009 - 20:41

A ja tam jem jajka od barana i nie nazekam

#3 ~Przybysz~

~Przybysz~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2009 - 21:03

Ohhhyda !!!! Od niedzieli świątecznej przechodzę na jajka z koguta ! SPOŁEM taki sam syf jak Biedrona i inne.

#4 ~raaf~

~raaf~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 06:45

a po to człowiek ma mózg, żeby myśleć, chyba, że ktoś mu go "ścioł" razem z putym łbem.

Nie ma w polskich sklepach dostępnych jajek powyżej "3" z wyjątkiem ekologicznych po 1pln za szt. - to chyba ma związek z wprowadzeniem przez rząd pozwolenia na chów klatkowy, bo zdaje się, że jakiś czas temu było to zabronione. W każdym razie nie ma masowych producentów stosujących chów ściókowy. Tylko istotna zmana preferancji klientów może zmienić ten stan, ja wolę wydać 10 zł za dziesięciopak niż żreć ten syf. Czym oni muszą karmić te kury w tych klatkach? Jaki jest poziom szkodliwych produktów stresu w tych jajkach? Czy nie ma to wpływu na powstawanie alergii w dzieci?

#5 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 06:53

No po prostu rewelacyjny temat przed świętami !!! Pogratulować pomysłu!!! Większość ludzi i tak kupiła jajka z 3ką bo z 1 cz z 0 są za drogie a teraz jedząc świąteczne śniadanko będą mieli widok kurek bez dziubków. Rewelacja!!! Brawo!

#6 ~wlly~

~wlly~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 07:13

Przynajmniej wiemy co jemy.

#7 ~Jer~

~Jer~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 08:43

Bardzo dobry temat! Tylko sprzeciw nas konsumentów może doprowadzić do zminimalizowania i zaprzestania zbrodniczego procederu chowu klatkowego. Dużym problemem jest jednak to, że w dużych sklepach dominują jajka z nr 3. Taka produkcja jest najtańsza, a dla producenta liczy się zysk, a nie zdrowie konsumentów i humanitarna hodowla. Jedynym wyjściem dla nas konsumentów jest szukanie w sklepach jajek oznaczonych numerami 0, 1 lub ewentualnie 2, dopytywanie się w sklepach o te jajka lub wyjazd na wioskę, aby kupić jajka prosto od gospodyni, która hoduje kury na podwórku, a nie w klatce. Taka kura widzi słońce, oddycha czystym powietrzem, ma zróżnicowaną dietę i cieszy się życiem, co przekłada się bezpośrednio na jakość i smak jajka.

#8 ~Jer~

~Jer~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 08:48

No po prostu rewelacyjny temat przed świętami !!! Pogratulować pomysłu!!! Większość ludzi i tak kupiła jajka z 3ką bo z 1 cz z 0 są za drogie a teraz jedząc świąteczne śniadanko będą mieli widok kurek bez dziubków. Rewelacja!!! Brawo!

Cóż za odrażający sposób myślenia. Nie można pisać prawdy o cierpieniu, bo może to komuś popsuć apetyt. Przez takich ludzi jak "kasia" istnieją zbrodnie wojenne, cierpienie, wykorzystania. Nie będę myślała o okrucieństwach, przymknę na nie oko, bo uwiera to moje poczucie komfortu - włos się jeży na głowie, że mogła to napisać kobieta.

#9 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 08:55

Cóż za odrażający sposób myślenia. Nie można pisać prawdy o cierpieniu, bo może to komuś popsuć apetyt. Przez takich ludzi jak "kasia" istnieją zbrodnie wojenne, cierpienie, wykorzystania. Nie będę myślała o okrucieństwach, przymknę na nie oko, bo uwiera to moje poczucie komfortu - włos się jeży na głowie, że mogła to napisać kobieta.

Ciekawe jakie ty masz jajka w lodówce?

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 08:56

trzeba było napisać o tym z tydzień wcześniej, a nie teraz jak już ludzie zakupy zrobili. Najlepiej jest wybrać się na wieś i kupić ekologiczne z pewnego źródła

#11 ~Jer~

~Jer~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 09:17

Ciekawe jakie ty masz jajka w lodówce?

Właśnie z wioski od zaprzyjaźnionej gospodyni - bez kodu.

#12 ~jestescieklamcy~

~jestescieklamcy~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 09:36

Jestem oburzony. Jak możecie pisać "postanowiliśmy sprawdzić co oznaczają oznaczenia na jajkach". Napiszcie chociaż - "zainspirowane wykopem". Wasza gazeta to DNO przez duże D

#13 ~Olek~

~Olek~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 09:44

Jestem oburzony. Jak możecie pisać "postanowiliśmy sprawdzić co oznaczają oznaczenia na jajkach". Napiszcie chociaż - "zainspirowane wykopem". Wasza gazeta to DNO przez duże D

co to za bełkot?

#14 ~polobp~

~polobp~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 10:11

gośc ma racje. Zerżneli z wykopu temat i napisali, że "odkryli sami"

#15 ~gil~

~gil~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 10:25

Ja kupuję jajeczka " wioskowe". Wydaje mi się że każdy ma kogoś na wsi i można się dogadać ; jak nie z tą osobą to z sąsiadem. Płacę 6 zeta za 10 sztuk ale zawsze taniej niż w sklepie ekologicznym. Mimo, że drożej niż te jajka z "3" , ale żółtko to żółtko i smak zupełnie inny. Polecam. A w każdym sklepie jajka są z "3". Sprawdziłam. Oprócz ekologicznego oczywiście.

#16 ~iwona~

~iwona~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 10:50

Prawda jest taka, że w znacznej większości sklepów nie ma jajek z numerem mniejszym niż 3. Więc klient nie ma wyboru.

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 10:52

Człowieku. Nic ci się nie podoba. Wyzywasz. Gul ci skacze. Wątroba gnije. Żółć zalewa. To po co tu wchodzisz? Masz cały świat do wyboru, a uczepiłeś się tego portalu. Daj se spokój

#18 ~Aldona~

~Aldona~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 10:59

Prawda jest taka, że w znacznej większości sklepów nie ma jajek z numerem mniejszym niż 3. Więc klient nie ma wyboru.

Tak jest, najlepszym wyjściem jest pojechać na wioskę i popytać, kto miałby do sprzedania jajka.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:34

nie powinny ?- jak będę miał 3 z przodu przy wypłacie to jajek z 3 nie kupie a jak czytam takie artykuły to mi się wydaje że redaktorzy nie tylko dziobów nie mają ale i mózgów

#20 ~somnia~

~somnia~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2009 - 11:35

Artykuł ważny i potrzebny, ja na wykop nie wchodzę i dopiero się dowiaduję co 3 znaczy.
Pytanie tylko, co pewien koncern produkujący czekoladę powie na to, że do zdjęcia wykorzystaliście pojemnik od jego czekoladowego wyrobu, władając do niego jaja kurze? Nie boicie się procesu?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych