Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Jak poradzić sobie z trądzikiem

80 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kajtus

Kajtus

Młodszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 57 postów

Napisano 14 listopad 2013 - 13:16

Od paru lat nie mogę sobie poradzić z trądzikiem.Zawiodły nawet antybiotyki.Ja już nie wiem co mam z ty robić.Może wy mi jakoś pomożecie,znacie może jakieś skuteczne sposoby?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2013 - 14:11

Od paru lat nie mogę sobie poradzić z trądzikiem.Zawiodły nawet antybiotyki.Ja już nie wiem co mam z ty robić.Może wy mi jakoś pomożecie,znacie może jakieś skuteczne sposoby?

Seks bez gumy, mówię ci to na poważnie. To działa w obie strony. myślałem że to żart. Pomogło. Poważnie. :)

#3 simon

simon

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 15:44

Trądzik jest czasem wynikiem nieprawidłowej przemiany materii lub alergii. Zastosuj dietę- przede wszystkim nie jedz słodyczy i ostrych rzeczy jak papryka, pieprz. Spróbuj to przez tydzień i zobacz, jest jakakolwiek poprawa. Jeśli tak, to masz odpowiedź. 

#4 pysia

pysia

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 11 grudzień 2013 - 22:13

Spróbuj peelingów chemicznych - ładnie złuszczają naskórek, trądzik powoli znika a i cera jest ładniejsza. Dla skóry z twoimi problemami dobry będzie peeling Jadwigi (New look) - daj znać czy pomogło , tylko trzeba iść na kilka zabiegów

#5 ~kurinka~

~kurinka~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 16:06

ja miałam podobny problem bardzo długo i zaczeam używać kosmetyków z linii Lichtena do cery trądzikowej. to włoskie kosmetyki, które od niedawna można kupić w Polsce - na razie w internetowej aptece. ja bardzo polecam, nie wysuszają skóry, nie zatykają porów a do tego zwalczają trądzik. 

#6 ~magdaB~

~magdaB~
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2013 - 23:16

Spróbuj peelingów chemicznych - ładnie złuszczają naskórek, trądzik powoli znika a i cera jest ładniejsza. Dla skóry z twoimi problemami dobry będzie peeling Jadwigi (New look) - daj znać czy pomogło , tylko trzeba iść na kilka zabiegów

Fakt takie peelingi to dobra rzecz. Jakiś czas temu chodziłam na peelingi kwasem mlekowym - cera miodzio, a o tym Jadwigi czytałam  że daje bardzo dobre efekty

#7 opal23

opal23

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 grudzień 2013 - 14:05

Zdecydowanie trzeba iść do dermatologa, gdyż każdy ma swoje indywidualne preferencje co do trądzika i skóry.

#8 ~marlene~

~marlene~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 13:41

ja zaczęłam do zmiany kremu i to był strzał w 10! kosmetyki jednak mają ogromne znaczenie... teraz uzywam kremu Lichtena i buzia się wygładziła, a do tego zniknęły przebarwienia. nie wyskakują też nowe wypryski :)

#9 ~romek~

~romek~
  • Goście

Napisano 26 luty 2014 - 00:44

Używałem kiedyś leku - epiduo, który rozwiązał mój problem z trądzikiem raz a dobrze. Przepisał mi go mój lekarz, któremu jestem za to wdzięczny. Leczenie trwa około 1,5 miesiąca.

#10 ~bibibi~

~bibibi~
  • Goście

Napisano 28 luty 2014 - 13:04

ja zaczęłam do zmiany kremu i to był strzał w 10! kosmetyki jednak mają ogromne znaczenie... teraz uzywam kremu Lichtena i buzia się wygładziła, a do tego zniknęły przebarwienia. nie wyskakują też nowe wypryski :)

hej to prawda!!! odkąd używam lichteny nie mam przebarwień! D:

#11 ~pawel~

~pawel~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2014 - 19:39

A mało jest aptek w miastach i sieci. Można tam kupić różne środki na trądzik. Ja nie ma u ciebie w Mieście to w platformapacjenta.pl są takie środki. Inna sprawa że dobrze jest się skonsultować z dermatologiem, aby ustalić skąd trądzik na skórze.

#12 ~kalera~

~kalera~
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2014 - 18:07

Najlepszym lekiem na trądzik jest Nonacne. Słabo go reklamują, ale jest naprawdę dobry - działą podwójnie - na wypryski istniejące i zapobiega powstawaniu nowych. Do tego warto kupić krem z kwasem glikolowym, który usuwał przebarwienia i wyrównuje strukturę skóry.

#13 ~blittka~

~blittka~
  • Goście

Napisano 08 październik 2014 - 13:49

ja jestem ogromną fanką kosmetyków Lichtena :) no i teraz w niektórych aptekach można kupić w naprawdę dobrej cenie kremy Oryginalna Formuła z datą ważności do końca października - a 25 ml spokojnie można do końca miesiąca wykorzystać :)

#14 ~Xenia~

~Xenia~
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 19:10

Skończyłam własnie kosmetologię to wam mogę coś podpowiedzieć :) Rzeczywiście pozbyć się trądzkiku i tzw "syfow" możan dzięki diecie. Proponuję odstawić slodycze i ostre rzeczy oraz żywność przetworzoną wysoce - to zdecydowanie nie pomaga na cerę. Dziewczyny - grzywka na bąblowate czoło to też nie jest dobry pomysł :) Zbyt szorstkie peelingi też mogą więcej zaszkodzić niż pomóc. Nie radzę też używać kosmetyków za 5, 10 zł, bo taki krem czy żel za taką cenę po prostu nie ma prawa być zrobiony z wysokiej jakości składników. Dobrym pomysłem jest po prostu przejść się do apteki - tam jest dość spory wybór. Może być wspomniana wyżej linia Lichtena. Z tego co wiem to dobre kosmetyki i polecane przez dermatologów i kosmetologów, bo mają fajny, organiczny skład. Watro zainwestować te 20 zł więcej i mieć coś pożądnego, a dermo kosmetyki są bardzo wydajne :)

#15 ~gosia~

~gosia~
  • Goście

Napisano 25 październik 2014 - 18:22

No potwierdzam. Lichtena jest dość wydajna (ja mam piankę do mycia twarzy). No różni się zdecydowanie od zwykłych żeli z supemarketu. Nie sysusza tylko po prostu czyści. Fajny kosmetyk!

#16 renia32

renia32

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 28 październik 2014 - 09:25

ja pisał ktoś wyżej, może to być zła dieta. Moja siostra np też ma duże problemy z cerą i trądzikiem, a no wiek dojrzewania ma już za sobą. Poszła na badanie cery z konsultacją co i w jakich ilościach spożywa i wyszło ze je za dużo jogurtów, przesadziła z tym i dostawała wysypki na twarzy, gdzie wcześniej nie pomyślałaby ze to od tego. 

Obecnie zmieniła dietę i jest lepiej, to jeszcze nie to czego oczekuje ale widać zmiany

#17 Lilka

Lilka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 12:06

Też uważam, że jak nie radzimy sobie z trądzikiem to trzeba się wybrać do specjalisty, który przepisze nam coś co zadziała... Wiadomo na własną rękę też coś tam możemy zrobić, między innymi jakieś suplementy czy olej lniany (który polecam wszystkim na problemy skórne), ale na własnym przykładzie stwierdzam, że wszystkie te kremy na trądzik z drogerii to jedna wielka masakra.. robią z twarzy wiór i w ogóle nie pomagają... Chwilowo dają jakiś efekt potem zabawa zaczyna się od początku... A i jeszcze co ważne przy leczeniu trądziku.. pamiętajcie, żeby nawilżać skórę, bo jak będziecie za bardzo przesuszać to będzie to błędne koło i nic nie pomoże, bo skóra będzie się bronić i wydzielać jeszcze więcej sebum itd.

#18 sliwka

sliwka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 18:35

Mi bardzo pomógł krem qcera, jakoś nie wiązałam z nim dużych nadziei, bo wcześniej pomadały mi tylko smarowidła na receptę. Ale jednak miła niespodzianka :) Odkąd używam go regularnie pojawia mi się znacznie mniej zaskórników na twarzy, a co za tym idzie pryszczy też jest znacznie mniej.

#19 ~Bisia~

~Bisia~
  • Goście

Napisano 22 maj 2015 - 14:53

Dieta, dieta... trzeba patrzeć na to, co wkładamy do ust. Nie przypadkiem wiele osób mówi, że jesteśmy tym, co jemy. Dużo wody, ruchy, zdrowy tryb życia, mało cukru bo trądzik wywołany jest grzybem i uwielbia przebywać w takim "słodkim" środowisku. No i dopiero potem możemy dorzucić jakiś środek na trądzik, działający miejscowo. Ja też używam qcery, jak moja poprzedniczka. Zmiany w swoim żywieniu wprowadziłam niedawno więc nie za wiele mogę powiedzieć o efektach jeśli chodzi o jelita i ogólne samopoczucie, ale cera na pewno mi się poprawiła. Podejrzewam, że to sprawka qcery ;)

#20 ~Maryśka~

~Maryśka~
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 15:40

Też pomogła mi Qcera. Co prawda nie miałam wielu stanów zapalanych, ale kiedy już się pojawiały to były naprawdę ogromnych rozmiarów... Systematycznie stosowałam przez 3 miesiące. I pomogło!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych