Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Sławek~

~Sławek~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 19:21

Słyszałem też o wlewaniu do kretowiska ropy czyli oleju napedowego. Lecz nie wiem czy to działa. Moim zdaniem trzeba zlokalizować kreta komorę główną, która jest zazwyczaj gdzieś pod betonową wylewką na której stoi nasz działkowy domek. Kret w ten sposób zapewnia sobie ciepły dach zimą. Lub jego główna komora znajduje się pod naszym kompostownikiem gdyż procesy gnilne w kompoście ogrzewają ziemię w której śpi zimą. W moim przypadku tak jest i wiem, że komorę główną ma pod grubym betonem na którym mam domek. Następnie odszukujemy otwór czyli kreta korytaz jak najbliżej jego komory głównej i wówczas dajemy mu łupnia w postaci świecy. Proponuję odszukać inne wejścia korytaze przy komoze głównej i tam tez zaserwować mu świecę lub solidne petardy.

#2 ~ojciec rafałka~

~ojciec rafałka~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2010 - 23:04

najlepszą metodą będzie zaproszenie rafałka tego od zielonych - wsadzi on swoje ryło w kretowisko i już nigdy żaden kret się nie pojawi

#3 ~Krystian~

~Krystian~
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2014 - 15:36

Mój ojciec walczył z kretem przez 2 lata i nic. W końcy wynajełem dla niego firmę Ddd Usługi i rozprawili się z niechcianym lokatorem bardzo szybko i skutecznie, a mój ojciec może w końcu sobie w spokoju uprawiać dziąłkę.

#4 ~pepin~

~pepin~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2014 - 08:55

Mówią,że sierść psa włożona w krecie nory dobrze odstrasza krety. Ja zastosowałem lisi zapach- to taki odstraszacz na krety. Można kupić za kilkanaście złotych np na allegro. Krety unikają drapieżników i wyprowadzają się z niebezpiecznego terenu. U mnie to zadziałało.

#5 ~Alina400~

~Alina400~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2016 - 14:07

Och, my bardzo długo walczyliśmy z kretem, ale pomogło dopiero artykułu z zielonegodomu.pl. Pożegnanie z kretem okazało się bardzo skuteczne! :) 

#6 ~Mikołaj~

~Mikołaj~
  • Goście

Napisano 18 październik 2016 - 11:11

Jedynym efektem stosowania wynalazków z grupy porady ludowe były kolejne piękne kopczyki, zeżarte kwiatki, krzewy i  frustracja. W końcu od znajomego pracownika firmy deratyzacyjnej dostałem środek zarębiście skuteczny, ale i niebezpieczny. Poinstruował mnie jak się z nim obchodzić i wytrułem tego cholerstwa sporo. Ale po sąsiedzku mam zupełny nieużytek, z którego przywędrowały wprawdzie pojedyncze, ale kolejne i zaczynało się od nowa. No to dalej do kolegi, nie chciał mi już odsprzedać tego środka, bo bał się, że będzie mnie miał za którymś razem na sumieniu. Ale popytał wśród swoich w branży i polecił mi wypróbowanie środka Difenor dostępnego dla każdego. Znalazłem go na Allegro. Skuteczność jak z tym poprzednim, już bez żadnego zagrożenia dla mnie. Oczywiście rękawiczki itp. są potrzebne, z resztą w opakowaniu jest instrukcja. Nareszcie panuję nad sytuacją – polecam.

Miki

#7 ~Jarek~

~Jarek~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2016 - 12:45

Ja korzystam ze środków DDD Difenor.pl, po pierwsze profesjonalny środek, skuteczny, bezpieczny i przede wszystkim łatwo go wykorzystać. Co ważne firma świadczy doradztwo w zakresie użycia ich preparatów.

#8 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2016 - 16:45

Sprawdziłem chyba wszystkie sposoby! Co bym polecił:

Zakładasz ogród-wkop siatkę

Masz ogród i chcesz się pozbyć kretów-gazowanie (najskuteczniejsze)

Nie chcesz ich zabijać-odstraszacz kretów Maxkret (zabezpiecza mój ogród już 3 rok)

pozdarwiam

#9 ~Renatta~

~Renatta~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:41

U nas sprawę załatwiła kratka trawnikowa (u nas akurat od geoproduct) wyłożona na ziemię przed wysiewem. Taka warstwa skutecznie uniemożliwia kretowi przebicie się na powierzchnię. Trawnik pozostaje ładny i nie ma żadnych problemów

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 21:47

To ten kret przeżył 6.5 roku? Szok.

#11 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 23 luty 2017 - 13:26

Słyszałam, że dość skuteczne są puszki na metalowych prętach. Tylko że ja tego nie widzę u siebie w ogrodzie.Uważam, że wygląda to szpecąco. Dlatego szukam na forach innych skutecznych rozwiązań i jak narazie dużo dobrych opinii czytałam o siatce na krety, głównie polecają siatkę Glanzvoll Gras. Co o tym myślicie ?

#12 ~anna~

~anna~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 11:56

Ja też próbowałam różnych sposobów i nic nie pomagało. Dopiero jak przyjechała firma hornet group i zastosowała na kretach gaz, uciekly i na razie nie wracają

#13 ~Filip Folok~

~Filip Folok~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2017 - 14:47

Sposobów jest wiele. Są te każdemu znane tradycyjnie jak i bardziej nowoczesne i humanitarne np. zastosowanie pułapki żywołownej. Na krety polecałbym pułapki żywołowne rmax Tanie i szybkie rozwiązanie. U mnie po dwóch dniach krecik się złapał :)

#14 ~Bartosz.S~

~Bartosz.S~
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2018 - 12:03

Nie wiem czy to jest sens kombinować z ropą czy olejem napędowym, tym bardziej że za parę złotych można kupić gotowe już trutki na krety, czy nornice. Ogólnie ja używam trutki glotox za opakowanie cena to około 16 zł. Więc nie jest to duży wydatek, a to wystarczy na kilkanaście kretowisk.

#15 ~Karina~

~Karina~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 09:15

Pamiętam te puszki na metalowych prętach w ogródku. Moja mama zawsze tak robiła, ale ogród wyglądał wtedy fatalnie. Na szczęście wymyślono teraz siatki na krety i nie trzeba czegoś takiego wieszać w ogrodach.  Kupiłam siatkę stopkop + szpilki zamocowałam, zasiałam trawę i nic więcej nie muszę robić. Bardzo mnie to cieszy. 

#16 ~Ewka~

~Ewka~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2019 - 19:52

Wlewanie ropy? to trochę inwazyjny środek

#17 ~Mirka~

~Mirka~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 10:22

Stosowałam już chyba wszystko a krety jak były tak nadal są. Nie wiem jak mam się ich pozbyć 

#18 ~Daria22~

~Daria22~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 08:03

Wypróbuj woreczki kunagone z mieszanką sierści psów. Kosztują tylko parę złoty, a bardzo skutecznie odstraszają krety. Stosowałam je u siebie i szybko się pozbyłam tych szkodników.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych