Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki jest polecany dentysta od protetyki i na implanty?

stomatolog protetyk implanty dentysta suwałki

42 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Elen~

~Elen~
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 18:20

Witam,

może ktoś pomoże w wyborze odpowiedniego stomatologa do bardziej skomplikowanej odbudowy moich zębów - prawdopodobnie trzeba by zrobić korony na zęby i implanty, tak żeby to ładnie też wyglądało. Gdzie warto, jakie ceny, jakieś doświadczenia ktoś ma?

#2 ~Marian~

~Marian~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2016 - 17:07

U nas jest drogo i to nie tylko moje zdanie. W Białymstoku wiadomo, ale wiem, że w Ełku też dobrze robią i implanty i całą protetykę, a ceny przystępniejsze. Ale Twój wybór.

#3 ~tokyo~

~tokyo~
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2016 - 13:06

Dr Stypułkowska stomatolog protetyk w Łomży mi robiła zęby. Też trochę tego było. Zna się na rzeczy, konkretna babka. Warto było jechać, bo dobrze zrobione i cenowo się opłacało. 

#4 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2016 - 12:04

Pani Stypułkowska przyjmowała w Demedzie w Łomży, teraz w Łomży nie przyjmuje tylko w Demedzie w Wołominie i w Ełku w Solident. 

#5 ~Bino~

~Bino~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2016 - 11:38

mogę potwierdzić, że dr stypułkowska z solidentu w Ełku jest godna polecenia stomatolog od protetyki, na bardziej skomplikowane rzeczy, a ceny w porządku.

#6 ~DoradcaDentalFraternity~

~DoradcaDentalFraternity~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 20:56

Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach 
kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z implantologią a w szczególności z implantami zygomatycznymi. Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach. 
Jestem do Waszej dyspozycji.
Anna
Doradca Online Dental Fraternity

#7 ~Kasandra~

~Kasandra~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 09:49

Witajcie!
Jestem Waszym doradcą online. Pojawiłem się na tym forum w ramach 
kampanii informacyjnej Dental Fraternity. Chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania, związane z implantologią a w szczególności z implantami zygomatycznymi. Zapraszam do dyskusji w tym oraz pokrewnych wątkach. 
Jestem do Waszej dyspozycji.
Anna

Jaki jest koszt takich implantów?

#8 ~DoradcaDentalFraternity~

• Goście

Napisano 03 kwiecień 2019 - 17:57

Jaki jest koszt takich implantów?

Witaj Kasandra. Cena implantów uzależniona jest to od tego jaki lekarz  wykonuje zabieg, z jakim doświadczeniem i jaka klinika. Jeżeli jesteś zainteresowana zabiegiem to zachęcam do kontaktowania się drogą telefoniczną i umówienia się na konsultację.

Anna

#9 ~kajra~

~kajra~
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2019 - 23:27

To jest takie popularne? Pierwszy raz spotykam sie z nazwa "implat zygomatyczny". Co to w ogóle jest?

#10 ~Kasandra~

~Kasandra~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 10:39

@Doradca czy to też zależy od tego w jakim miejscu jest implant?

@kajra to dobre rozwiązanie u osób, którzy nie mają wystarczającej ilości kości żeby się utrzymał ten zwykły implant

#11 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 07:45

jaka jest różnica w porównaniu do innych metod? 

#12 ~kajra~

~kajra~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 11:54

@kajra to dobre rozwiązanie u osób, którzy nie mają wystarczającej ilości kości żeby się utrzymał ten zwykły implant

A czy przypadkiem implanty nie są niezależne od kości? Przecież implanty są w dużej mierze "śrubami" wkręconymi w miejsce zęba. Więc gdzie tutaj innowacyjność?

#13 ~Janek~

~Janek~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 14:55

@kajra z tego co sie orientuje to te implanty mozna zostosować tam gdzie nie ma możliwości zastosowania zwykłych.

@kajra sa ludzie ktorzy maja problem nie tylko z uzebieniem ale i dziasłami. W tedy takie implanty mogą uratować sytuacje :)

#14 ~Luka~

~Luka~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 15:57

@Janek masz na myśli przypadki , gdy np nie ma kości w którą wkręca się normalny implant ?

@doradcadentalfraternity Czy jest Pani w stanie powiedzieć ile mniej więcej trwa cały zabieg ?

#15 ~DoradcaDentalFraternity~

• Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 09:54

To jest takie popularne? Pierwszy raz spotykam sie z nazwa "implat zygomatyczny". Co to w ogóle jest?

Witaj kajra

W dziedzinie stomatologii jest to popularny termin, jednakże w codziennych rozmowach rzadko poruszany jest temat chorób zębów, ponieważ jest to temat dość wstydliwy. Implanty zygomatyczne są to tytanowe wszczepy stosowane najczęściej u osób mające zaniki kości szczęki.

jaka jest różnica w porównaniu do innych metod? 

Witaj Adi

Przede wszystkim implanty zygomatyczne należą do grupy długich implantów, które są wprowadzone do kości policzkowych pod odpowiednim kątem. Na pewno są bardziej komfortowe w porównaniu do niewygodnych protez.

@Janek masz na myśli przypadki , gdy np nie ma kości w którą wkręca się normalny implant ?

@doradcadentalfraternity Czy jest Pani w stanie powiedzieć ile mniej więcej trwa cały zabieg ?

Witaj Luka

Jeżeli chodzi o czas trwania zabiegu, to trwa on mniej więcej 2 godziny. Oczywiście uzależnione jest to od kliniki i umiejętności specjalisty.

Anna

#16 ~kajra~

~kajra~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2019 - 09:15

W takim razie, jeżeli mówimy tutaj o zaniku kości szczęki to aby wykonać taki zabieg ta kość musi zostać w jakiś sposób zrekonstruowana ?

#17 ~Brawurka~

~Brawurka~
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2019 - 17:02

@Doradca 2 godziny to czas przeznaczony na jednego zęba? czy na cały zabieg? Co jeżeli ktoś ma kilka implantów do wstawienia?

@kajra wydaje mi się, że przez to że implanty sa wszczepiane pod innym kątem i są dużo dłuższe niż klasyczne , śruba jest wkręcana w inną kość [ chyba] ale to tylko moje domysły..

#18 ~kajra~

~kajra~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 12:33

@kajra wydaje mi się, że przez to że implanty sa wszczepiane pod innym kątem i są dużo dłuższe niż klasyczne , śruba jest wkręcana w inną kość [ chyba] ale to tylko moje domysły..

Ale to w końcu śruby są standardowe czy jakieś inne sposoby zamontowania tej protezy.

#19 ~szop~

~szop~
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 16:49

@kajra też jestem ciekaw ale chyba nie takie zwykłe skoro można stosować w kompletnym braku uzebienia.

@brawurka a wiadomo czy są jakies powikłania po zabiegu ?

#20 ~DoradcaDentalFraternity~

• Goście

Napisano 27 kwiecień 2019 - 11:03

W takim razie, jeżeli mówimy tutaj o zaniku kości szczęki to aby wykonać taki zabieg ta kość musi zostać w jakiś sposób zrekonstruowana ?

Witaj kajra

Nawet przy zanikach w szczęce dolnej można osadzić zęby. Natomiast jeżeli są zaniki w szczęce górnej należy odbudować kość, robiąc tzw. przeszczep do zatoki szczękowej. Warto wspomnieć, że w takim przypadku okres leczenia się wydłuży.

@Doradca 2 godziny to czas przeznaczony na jednego zęba? czy na cały zabieg? Co jeżeli ktoś ma kilka implantów do wstawienia?

Witaj Brawurka

Oczywiście są przypadki, gdzie czas trwania zabiegu może się wydłużyć, ale w naszej kliniec zabieg wszczepiania zygom trwa do dwóch godzin. Ważnym czynnikiem tutaj jest również doświadczenie specjalisty.

Anna

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stomatolog, protetyk, implanty, dentysta, suwałki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych