Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki jest polecany dentysta od protetyki i na implanty?

stomatolog protetyk implanty dentysta suwałki

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 07:28

Witaj kajra

Nawet przy zanikach w szczęce dolnej można osadzić zęby. Natomiast jeżeli są zaniki w szczęce górnej należy odbudować kość, robiąc tzw. przeszczep do zatoki szczękowej. Warto wspomnieć, że w takim przypadku okres leczenia się wydłuży.

Witaj Brawurka

Oczywiście są przypadki, gdzie czas trwania zabiegu może się wydłużyć, ale w naszej kliniec zabieg wszczepiania zygom trwa do dwóch godzin. Ważnym czynnikiem tutaj jest również doświadczenie specjalisty.

Anna
Doradca Online Dental Fraternity

o jakiej klinice mówimy? Czy specjalizują się w tej metodzie?

@kajra też jestem ciekaw ale chyba nie takie zwykłe skoro można stosować w kompletnym braku uzebienia.

@brawurka a wiadomo czy są jakies powikłania po zabiegu ?

Nikt nie chce powikłań , jednak jak przy każdym zabiegu pewnie co niektórych może coś spotkać. Mnie by bardziej zastanawiało, jak długo goi się buzia po tym zabiegu?

#22 ~totoro~

~totoro~
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2019 - 16:06

Czy może mi ktoś napisać które implanty są lepsze? zygomatyczne czy te zwykłe? czym się różnią prócz zapewne ceny?

#23 ~dajanara~

~dajanara~
  • Goście

Napisano 04 maj 2019 - 12:31

@totoro zygomatyczne można wstawić nawet przy zaniku kości :D

@doradca czy taki implant jest zbliżony wyglądem do normalnego zęba?

#24 ~kajra~

~kajra~
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 09:34

Witaj kajra

Nawet przy zanikach w szczęce dolnej można osadzić zęby. Natomiast jeżeli są zaniki w szczęce górnej należy odbudować kość, robiąc tzw. przeszczep do zatoki szczękowej. Warto wspomnieć, że w takim przypadku okres leczenia się wydłuży.

Anna

O jakich terminach leczenia mówimy? Dni, tygodnie czy miesiące? W przypadku wariantu z odbudową i bez procesu odbudowy?

#25 ~Walia~

~Walia~
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 21:01

@DoradcaDentalFraternity

A czy wszczepiając sobie taki implant , istnieje ryzyko , że rysy naszej buzi ulegną zmianie ??

#26 ~Stanis~

~Stanis~
  • Goście

Napisano 07 maj 2019 - 14:55

Implanty, operacje, leczenie... poważnie? Nie lepiej najpierw dbać o zęby własne, a jak już  w pewnym wieku ich zabraknie to zainwestować raz w protezę? Przecież takie implanty kosztują masę pieniędzy.

#27 ~dajanara~

~dajanara~
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 09:26

@Walia wydaje mi się, że jeśli nie mamy naprawdę wielu zębów, to nasz wygląd może się troszkę zmienić, zwłaszcza przy zaniku kości, ale moim zdaniem to tylko na plus.

@Stanis oczywiście, że lepiej, ale czasami nie ma wyboru.

#28 ~Walia~

~Walia~
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 20:44

@Stanis Wiadomo, o zęby trzeba dbać od początku i regularnie bo jak zaczną boleć to jest istny mordor. A apropo protezy to , może i tańsza, to fakt, ale trzeba ją zdejmować, pod nią dostają się drobinki jedzenia które tylko uwierają.. Nic przyjemnego. Lepiej zainwestować w implant i mieć święty spokój i piękny uśmiech cały czas, a nie tylko za dnia ;)

#29 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 07:55

@Stanis Wiadomo, o zęby trzeba dbać od początku i regularnie bo jak zaczną boleć to jest istny mordor. A apropo protezy to , może i tańsza, to fakt, ale trzeba ją zdejmować, pod nią dostają się drobinki jedzenia które tylko uwierają.. Nic przyjemnego. Lepiej zainwestować w implant i mieć święty spokój i piękny uśmiech cały czas, a nie tylko za dnia ;)

Możesz dbać na codzień, a może przytrafić Ci się wypadek ,lub choroba . Niekoniecznie ten komu wypadły nie dbał o nie. Taka metoda jak zygomatyczne jest całkiem ciekawym rozwiązaniem. i na długo.

O jakich terminach leczenia mówimy? Dni, tygodnie czy miesiące? W przypadku wariantu z odbudową i bez procesu odbudowy?

mnie bardzo zaskoczyło,że w 2 h?! serio? i wiercenie i wkłuwanie?

#30 ~Walia~

~Walia~
  • Goście

Napisano 09 maj 2019 - 17:57

@Adi jasne, wcale nie napisałam , że tylko za sprawą niedbalstwa ludzie nie mają zębów. Ale zgadzam się co do implantów,dobra metoda, zapewne za X lat, gdy i ja szczerbata zostanę, to na pewno w implant zainwestuję.

@Adi 2h ale na jednego zęba ? Bo chyba niemożliwe żeby np 5 implantów w ciągu 2 h zrobili ;o

#31 ~stanis~

~stanis~
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 23:18

Tak mi się wydaje, że sami bogacze tutaj są... Przecież takie implanty na pewno są dużo droższe od protezy, a czy życie z nimi jest jakieś super lepsze? No nie wiem... Nie mam ani implantów ani protez i bardziej ciekawi mnie ten temat w kontekście rodziców i budżetu emeryckiego

#32 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 08:23

@Adi jasne, wcale nie napisałam , że tylko za sprawą niedbalstwa ludzie nie mają zębów. Ale zgadzam się co do implantów,dobra metoda, zapewne za X lat, gdy i ja szczerbata zostanę, to na pewno w implant zainwestuję.

@Adi 2h ale na jednego zęba ? Bo chyba niemożliwe żeby np 5 implantów w ciągu 2 h zrobili ;o

no ja właśnie też nie wiem.. Brzmi troche kosmicznie. Ale mimo wszytsko to nie jest to tak żmudne jak implanty te zwykłe

Tak mi się wydaje, że sami bogacze tutaj są... Przecież takie implanty na pewno są dużo droższe od protezy, a czy życie z nimi jest jakieś super lepsze? No nie wiem... Nie mam ani implantów ani protez i bardziej ciekawi mnie ten temat w kontekście rodziców i budżetu emeryckiego

Nie chodzi o burżuazje. Osobiście ciekawi mnie ten temat ze względu właśnie na niespodziewaną stratę uzębienia, i niekoniecznie całego. Poza tym proteza to przeżytek i już 

#33 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 16 maj 2019 - 08:23

no ja właśnie też nie wiem.. Brzmi troche kosmicznie. Ale mimo wszytsko to nie jest to tak żmudne jak implanty te zwykłe

Nie chodzi o burżuazje. Osobiście ciekawi mnie ten temat ze względu właśnie na niespodziewaną stratę uzębienia, i niekoniecznie całego. Poza tym proteza to przeżytek i już 

#34 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 07:43

O to chodzi własnie ,żeby był jak najbardziej podobny do reszty w wyglądzie. 

Ile trwa zabieg na jednego zęba? a ile na całą szczękę? 

#35 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 07:43

O to chodzi własnie ,żeby był jak najbardziej podobny do reszty w wyglądzie. 

Ile trwa zabieg na jednego zęba? a ile na całą szczękę? 

#36 ~Stanis~

~Stanis~
  • Goście

Napisano 21 maj 2019 - 12:12

Proteza jest przeżytkiem? Bardzo ciekawa hipoteza. Czyli Twoim zdaniem wszyscy emeryci chodzą w super tytanowych implantach? Rozumiem jak ktoś jest młody i straci zęba to ok ale starsze osoby często mogą mieć też zaniki kości szczękowych i co wtedy?

#37 ~Pewex~

~Pewex~
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 17:12

@Stanis z tego co wiem to przy zanikach kości polecane są właśnie implanty zygomatyczne

#38 ~DoradcaDentalFraternity~

~DoradcaDentalFraternity~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:13

o jakiej klinice mówimy? Czy specjalizują się w tej metodzie?

Nikt nie chce powikłań , jednak jak przy każdym zabiegu pewnie co niektórych może coś spotkać. Mnie by bardziej zastanawiało, jak długo goi się buzia po tym zabiegu?

Witaj Adi

Na szczęście proces leczenia po zabiegu wszczepienia implantów zygomatycznych wcale nie jest taki długi bo trwa maksymalnie do 4 miesięcy, no chyba że trzeba będzie odbudować kość to wtedy proces leczenia automatycznie się wydłuża.

Czy może mi ktoś napisać które implanty są lepsze? zygomatyczne czy te zwykłe? czym się różnią prócz zapewne ceny?

Witaj totoro

Jeżeli nie ma potrzeby zastosowania implantów zygomatycznych to oczywiście odpowiednim rozwiązaniem będą standardowe wszczepy. Zygomy stosuje się w takich przypadkach jak całkowite bezzębie czy zanik kości gdzie nie ma możliwości wstawienia standardowego implantu.

@totoro zygomatyczne można wstawić nawet przy zaniku kości :D

@doradca czy taki implant jest zbliżony wyglądem do normalnego zęba?

Witaj dajanara

Oczywiście, że tak. Nikt nie chciałby mieć wstawianego implantu, który nie jest zbliżony do naszych naturalnych zębów. Nawet o odcień nie trzeba się martwić, ponieważ będzie on specjalnie dobrany.

Anna

#39 ~DoradcaDentalFraternity~

~DoradcaDentalFraternity~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2019 - 21:17

Witaj kajra

Przy odbudowie kości proces leczenia, który zazwyczaj trwa 4 miesiące wydłuża się o dodatkowy zabieg i minimum 6 miesięczny okres gojenia.

@DoradcaDentalFraternity

A czy wszczepiając sobie taki implant , istnieje ryzyko , że rysy naszej buzi ulegną zmianie ??

Witaj Walia

Nie ma takiej możliwości, wszystko jest tak zrobione aby nasze rysy twarzy nie uległy zmianie i aby pacjent po procesie leczenia nie odczuwał żadnego dyskomfortu w codziennym życiu :).

Implanty, operacje, leczenie... poważnie? Nie lepiej najpierw dbać o zęby własne, a jak już  w pewnym wieku ich zabraknie to zainwestować raz w protezę? Przecież takie implanty kosztują masę pieniędzy.

Witaj Stanis

Tutaj nikt nikogo nie zmusza do żadnego wyboru. Aczkolwiek chciałabym poinformować, że implanty są zdecydowanie bardziej trwalsze, komfortowe i mniej krępujące niż proteza.

Anna

#40 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 07:39

Proteza jest przeżytkiem? Bardzo ciekawa hipoteza. Czyli Twoim zdaniem wszyscy emeryci chodzą w super tytanowych implantach? Rozumiem jak ktoś jest młody i straci zęba to ok ale starsze osoby często mogą mieć też zaniki kości szczękowych i co wtedy?

To tak jak z łysieniem, możesz stosować tylko szampon, lub ampułki, a możesz nosić peruke, a możesz zrobić przeszczep. Zależy od finansów. Ale wybór metody innowacyjnej masz.

Witaj Adi

Na szczęście proces leczenia po zabiegu wszczepienia implantów zygomatycznych wcale nie jest taki długi bo trwa maksymalnie do 4 miesięcy, no chyba że trzeba będzie odbudować kość to wtedy proces leczenia automatycznie się wydłuża.

Witaj totoro

Jeżeli nie ma potrzeby zastosowania implantów zygomatycznych to oczywiście odpowiednim rozwiązaniem będą standardowe wszczepy. Zygomy stosuje się w takich przypadkach jak całkowite bezzębie czy zanik kości gdzie nie ma możliwości wstawienia standardowego implantu.

Witaj dajanara

Oczywiście, że tak. Nikt nie chciałby mieć wstawianego implantu, który nie jest zbliżony do naszych naturalnych zębów. Nawet o odcień nie trzeba się martwić, ponieważ będzie on specjalnie dobrany.

Anna

4-6 miesiecy,ok. Ale bardziej ciekawi mnie długośc zabiegu. Tak docelowo ile za każdym zębem siedzi się w fotelu. Pamieętajmy ,że masz prace i rodzine dlatego ,np 5h dwa razy w tyg to sporo ;]

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: stomatolog, protetyk, implanty, dentysta, suwałki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych