Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki opał/ekogroszek polecacie?

ekogroszek opał węgiel stabek

54 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 13:24

Cześć

Sezon się grzewczy się na szczęście kończy - mam nadzieję, że nigdy nie trafię więcej na takiego dostawcę jak w tym roku. Węgiel wiecznie mokry a kaloryczność chyba z 5 mJ mniejsza niż deklarowana.

Nie chcę znowu popełnić takiego samego błędu i research rozpoczynam już teraz.

Kogo polecacie?

Kiedy kupować? Już teraz czy czekać do sierpnia/września?

Lepiej na składzie czy przez internet?

Czy faktycznie przy kaloryczności >24MJ są spieki?

Czy znacie ekogroszek Stabek?

#2 ~Tata~

~Tata~
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 14:42

Faktycznie, jak paliłem ekogroszkiem +27-28 MJ to nawet jak był suchy to sie spiekał. Moim zdaniem najbardziej efektywny będzie eko 23-25 MJ.
Ja kupuje tylko przez Internet - tak bezpieczniej.
Ekogroszku Stabek osobiście nie próbowałem. To raczej jakiś nowy produkt, ale tak patrząc po ich stronie albo Allegro wygląda całkiem przyzwoicie. Może sam się skuszę, bo cena przyjemna

#3 koleszantoniuka

koleszantoniuka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 14:03

ja kupiłem tego Stabek z allegro, ale widzę że też mają swoją stronę http://stabek.pl

ekogroszek całkiem spoko, nie spieka się, więc nie łaże do piwnicy czyścić podajnik, kamienia nie ma, wilgotny też nie był jakoś mocno. za tą cenę spokojnie warto brać.

#4 Iwonnka

Iwonnka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 sierpień 2017 - 12:29

Robiąc zapasy opału na zimę zastanówcie się nad zakupem tego w całości, ponieważ jest to tańsze rozwiązanie. Zawsze można podzielić je na części za pomocą łuparki do drewna, czy też siekiery. 

#5 ~martensens~

~martensens~
  • Goście

Napisano 10 wrzesień 2017 - 20:12

Ja sobie kupuję w sklepie polski węgiel dystrybucja. Konkretnie, ekogroszek prometeusz. Bardzo fajnie się sprawdza, kaloryczny, nie jakiś szajs. Do tego w dobrej cenie, więc moim zdaniem takie zakupy przez internet naprawdę warto powaznie rozważyć 

#6 ~paulina_cz~

~paulina_cz~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:26

Ja używam ekogroszka z pw-d.pl, uważam że cena jest bardzo adekwatna do bardzo wysokiej jakości towaru. Transakcja zawsze jest szybka, nie miałam z nią nigdy żadnych problemów, a do tego łatwo ją zrealizować na ich stronie internetowej. 

#7 ~Bartosz~

~Bartosz~
  • Goście

Napisano 08 październik 2017 - 09:19

Spróbujcie używać ekoPROMETEUSZ WP-d. Jest to groszek o bardzo wysokiej energetyczności, co mam na myśli. Bardzo szybko piec rośnie do temperatury jaką ustawiłem co za tym idzie, proces czuwania włącza się dużo szybciej oraz oszczędzam na tym. Polecam również zrobić własną mieszankę z ekoPrometeusza oraz ekoSilesian bo mieszanka jest bardzo wydajna i długo utrzymuje temeprature na piecach, wypróbowałem i działa.

#8 ~Jacek~

~Jacek~
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 21:19

Spróbujcie używać ekoPROMETEUSZ WP-d. Jest to groszek o bardzo wysokiej energetyczności, co mam na myśli. Bardzo szybko piec rośnie do temperatury jaką ustawiłem co za tym idzie, proces czuwania włącza się dużo szybciej oraz oszczędzam na tym. Polecam również zrobić własną mieszankę z ekoPrometeusza oraz ekoSilesian bo mieszanka jest bardzo wydajna i długo utrzymuje temeprature na piecach, wypróbowałem i działa.

#9 ~Patryk~

~Patryk~
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 21:42

Jestem bardzo zadowolony z ekoPrometeusza. Groszek ten nie pozostawia dużej ilości sadzy jak i popiołu za czym idzie nie brudzi pieca. Czyszczenie kotła jest 2 razy rzadsze niż do tej pory. Szczerze mówiąc lepiej zainwestować troszkę więcej w groszek do pieców. Kilkadziesiąt złoty więcej ale mniej później czyszczenia i dokładania do zasobnika.  

#10 ~piter~

~piter~
  • Goście

Napisano 15 październik 2017 - 21:59

Jestem bardzo zadowolony z ekoPrometeusza. Groszek ten nie pozostawia dużej ilości sadzy jak i popiołu za czym idzie nie brudzi pieca. Czyszczenie kotła jest 2 razy rzadsze niż do tej pory. Szczerze mówiąc lepiej zainwestować troszkę więcej w groszek do pieców. Kilkadziesiąt złoty więcej ale mniej później czyszczenia i dokładania do zasobnika.  

tym badziewiem przestałem palić ze 3 sezony temu .

#11 Ola321

Ola321

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 październik 2017 - 13:14

Hej, zawsze kupowałam opał od lokalnych dostawców i średnio byłam zadowolona. Długi termin oczekiwania. Mam w domu piec z podajnikiem, kiedyś przez przypadek trafiłam na stronę świat opału gdzie materiały opałowe są posegregowane ... dostawa na czas i towar zgodny z opisem. Ceny PODOBNE, a towar przywieziony prostu pod drzwi. POLECAM

#12 ~Igor~

~Igor~
  • Goście

Napisano 22 październik 2017 - 17:37

Zajrzyjcie na strone PW-d. Duża oferta z darmową dostawą. Ja stosuje ekoprometeusz do ogrzewania mojego domu.

#13 ~krystian~

~krystian~
  • Goście

Napisano 24 październik 2017 - 07:28

polecam Stabek 24 mj

#14 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 październik 2017 - 21:01

Zajrzyjcie na strone PW-d. Duża oferta z darmową dostawą. Ja stosuje ekoprometeusz do ogrzewania mojego domu.

Kpisz sobie [ gościu] spora grupa oszukanych , reklamacje nie wchodzą na stronę tych magików , wystarczy sprawdzić w KSR  daeiusz stefan cichy , a nazwa B&E  energy  Jackowice 101a  zduny zgłosone do prokuratury . A próbka do laboratorium poszła wynik dotrze do prokuratora  [ flot ] afera na miarę amber gold , no ciut miejsza.

#15 Olekk

Olekk

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 27 październik 2017 - 10:55

Też kupuję  węgiel na stronie świat opału od zeszłego sezonu. :) Śmiało polecam. Realizacja faktycznie szybka i zamówiony ekogroszek był taki jak na zdjęciach. Kupuję Sztygar Ultra ma wysoką kaloryczność i takiego właśnie szukałem. 

#16 ~hex_~

~hex_~
  • Goście

Napisano 01 listopad 2017 - 22:02

Gdzie Wy czytacie o tych groszkach? Na Mura***rze jest kilkaset stron, a tu jakieś badziewie reklamujecie.
1. Retopal od PGG.
2. Pieklorz z Chwałowic.
3. Sztygar Ultra
Ale jak chcecie mieć super towar za 650 zł to powodzenia życzę.
A kupuje się w mega upał, bo teraz jak otrzymasz mokry to nawet nie zareklamujesz, bo wszędzie od miesiąca leje deszcz.

#17 ~palacz~

~palacz~
  • Goście

Napisano 22 listopad 2017 - 09:53

Zależy kto jak podchodzi do obsługi klienta. Jak nie mają klienta w nosie, to się pochylą nad reklamacją i coś zaproponują.

Na tą chwilę mój ranking ekogroszku 2017:

1. STABEK (suchy!, kaloryczność ok, 0 miału)

2. Retopal (czasem ciężko dostępny, ale bezproblemowy w paleniu)

3. Czarna Perła (najlepszy stosunek ceny do jakości)

#18 renatamru

renatamru

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 09:00

Polecam ekogroszek Sztygar Ultra 28 Gj/t. Produkt pakowany w worki 25 kg, paleta prosta ja kupuje ten ekogroszek przez stronę swiatopalu.pl. Transport darmowy i błyskawiczny. Jest to jeden z droższych ekogroszków jakie oferuje ta platforma, ale cena adekwatna do produktu  co nie znaczy, że inne oferowane produkty  przez tą platformę są złe...

#19 Paweł44

Paweł44

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 21:01

Zależy kto jak podchodzi do obsługi klienta. Jak nie mają klienta w nosie, to się pochylą nad reklamacją i coś zaproponują.

Na tą chwilę mój ranking ekogroszku 2017:

1. STABEK (suchy!, kaloryczność ok, 0 miału)

2. Retopal (czasem ciężko dostępny, ale bezproblemowy w paleniu)

3. Czarna Perła (najlepszy stosunek ceny do jakości)

A próbowałeś Ekobrana? Może nie jest najtańszy ale jest zawsze suchy i nie ma problemu z dostępnością to naprawdę duży plus. No i można kupić przez neta http://www.ekobran.pl/ polecam pozdr

#20 Paweł44

Paweł44

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 23 listopad 2017 - 21:05

Kpisz sobie [ gościu] spora grupa oszukanych , reklamacje nie wchodzą na stronę tych magików , wystarczy sprawdzić w KSR  daeiusz stefan cichy , a nazwa B&E  energy  Jackowice 101a  zduny zgłosone do prokuratury . A próbka do laboratorium poszła wynik dotrze do prokuratora  [ flot ] afera na miarę amber gold , no ciut miejsza.

Z większością ekogroszku jest częsty problemy dostępności i suchości, Oskąd kupuje Ekobran nie mam takiego problemu polecam www.ekobran.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ekogroszek, opał węgiel, stabek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych