Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Jaki opał/ekogroszek polecacie?

ekogroszek opał węgiel stabek

81 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~~~~

~~~~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2018 - 08:56

Ja na ten sezon skusiłem się na nowość na rynku - ekogroszek Czarny Piorun. Jak narazie to jest tylko na Allegro. Świetny, wysokokaloryczny, suchutki. Dostawa w 3 dni. Warty swojej ceny jak dla mnie porównywalny ze Skarbek,

#42 ~alan~

~alan~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2018 - 11:13

Mówisz o ekogroszek Czarny Piorun ze strony czarny-piorun.pl? Na stronie taniej niż na Allegro.

Ja znalazłem też świetną okazję, jak ktoś nie chce dźwigać dużych worków: ekogrosz.pl

Worki po 15 kg, co prawda różowe, ale żonie się będą podobać jak będzie musiała sama zasypywać kociołek :D :D

#43 ~Janusz~

~Janusz~
  • Goście

Napisano 26 październik 2018 - 13:08

Teraz to się opłaca Czarną Perłę kupować, jest wyprzedaż i mają tonę za 710 zł. Za tę cenę kamiennego węgla nie kupisz. A to co zaoszczędzisz to dokładasz do jakiegoś droższego węgla, który na mrozy będzie w sam raz. Na teraz Czarna Perła sprawdza się spoko. 

#44 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2018 - 12:36

Ja na ten sezon skusiłem się na nowość na rynku - ekogroszek Czarny Piorun. Jak narazie to jest tylko na Allegro. Świetny, wysokokaloryczny, suchutki. Dostawa w 3 dni. Warty swojej ceny jak dla mnie porównywalny ze Skarbek,

#45 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2018 - 12:37

#46 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2018 - 12:39

A co z spiekalność ja w tym twoim piorunie

#47 ~sylwester~

~sylwester~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2018 - 19:40

beznadziejny opal mokry woda kapie z podajnika popiol 50 procent a nie10 kalorycznosc beznadziejna jednym slowem tragedja nigdy wiecej nie kupil bym tego opalu

#48 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 07:11

beznadziejny opal mokry woda kapie z podajnika popiol 50 procent a nie10 kalorycznosc beznadziejna jednym slowem tragedja nigdy wiecej nie kupil bym tego opalu

Który opał taki beznadziejny?

#49 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2019 - 01:15

Czarny piorun to tragedia kupiłem bo niby w promocji 850zł za tonę ale nie da się tym palić mokry, bardzo duża spiekalność popiołu to prawie tyle ile się wrzuci tyle się wyjmie, smoli piec nawet 500 zł nie jest wart.

#50 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2019 - 01:15

Czarny piorun to tragedia kupiłem bo niby w promocji 850zł za tonę ale nie da się tym palić mokry, bardzo duża spiekalność popiołu to prawie tyle ile się wrzuci tyle się wyjmie, smoli piec nawet 500 zł nie jest wart.

#51 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2019 - 13:28

Kupiłem w zeszłym sezonie STABKA q....a najlżejszy worek 19 kg najcieższy 23.Po tel. na infolię pani mówi ze węgiel "pracuje" szkoda,ze nie na moją korzyść rozumiem +- 2% ale tyle?Kamieni kupa. W tym roku zamówiłem czarny piorun nie wiedziałem,że to ta sama firma zamówiłem 17.12 dostawa 5-10 dni...do dzisiaj groszku nie ma pani na infolinii mówi zeby sie q...a uzbroił w cierpliwośc...szkoda gadac...

#52 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2019 - 01:07

I jak groszek doszedł?

#53 ~Bolo~

~Bolo~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2019 - 23:53

miałem Czarny Piorun. Dostawa szybka, dostarczony ekogroszek też ok - w miarę suchy, uczciwie 25 kg w worku, worki też solidne. I na tym się plusy tego ekogroszku u mnie skończyły. Spala się tak, że jest dużo spieków koksowych ( eksperymentowałem z nadmuchem / czasem podawania i nic nie pomogło). Popiół i spieki koksowe musiałem raz na dobę wynosić bo podchodziły pod samą retortę. NA dobę piec spalał mi tego ok 32 kg (dom 320m - piec 38kW). Dobrze, że kupiłem tylko 1 tonę na próbę. Więcej nie kupię.

#54 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2019 - 17:38

I jak groszek doszedł?

Doszedł po 14 dniach roboczych mokry w ch....

#55 ~Boleq~

~Boleq~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2019 - 19:19

i jak się spala? U mnie była tragedia - spieki koksowe, wymienniki musiałem czyścić 2 razy na tydzień bo tyle pyłu i ten popiół... nie wiem skąd producentowi wyszło 7 - 9%. U mnie było więcej... zdecydowanie więcej.

#56 ~Jarrk~

~Jarrk~
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2019 - 08:36

Piorun - tragedia bardzo mokry ,więcej popiołu wyjmuję niż wrzucam groszku spieki muszę codziennie rozlupywac bo nie chce spadać do popielnika nastawy nic nie dają na szczęście już się kończy nie polecam kupcie jakikolwiek polski będzie lepszy

#57 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 16:36

Tragedia!!!!! Mokry, spiekalność straszna, popiołu ma ze spalonych 30 kg 8kg czyli coś ponad 25% masakra nigdy więcej i na bank nie ma 26 mj jak piszą w certyfikacie zużywam go tyle jak sprawdzonego 24mj....dno nie polecam

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 21:06

Czarny piorun powinien nazywać się czarna masakra mokry pali się tragicznie 50 procent popiołu

#59 Kamil81

Kamil81

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 13:25

Z roku na rok rośnie popularność biomasy, czyli materiałów organicznych takich jak odpady drzewne, słoma i rośliny energetyczne. Z kolei drewno opałowe często wykorzystywane jest jako opał w postaci przetworzonej, czyli brykietów oraz pelletów. Najpopularniejszym rodzajem paliwa stałego jest jednak węgiel kamienny. Rzadziej wybieranym rozwiązaniem jest węgiel brunatny ze względu na mniejszą wartość opałową w porównaniu do węgla kamiennego. Koszty ogrzewania nie należą do najniższych, dlatego też wielu prywatnych inwestorów szuka tanich rozwiązań, tutaj więcej przeczytacie https://www.techster...ania-techniczne

#60 ~Romuś~

~Romuś~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 08:16

Czarny piorun to tragedia. Popiuł rośnie jak popkorn.Dobrze że kupiłem tylko 1tonę. Węgiel napewno nie ma tych właściwości co piszą. Nie polecam.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ekogroszek, opał węgiel, stabek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych