Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Jezioro GRajewo - Brajmura

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Grajewiak~

~Grajewiak~
  • Goście

Napisano 22 maj 2010 - 12:06

Witam, nawiązując do zdjęcia dot. Jeziora Brajmura bardzo mnie ono zastanawia, a mianowicie jego przyszłe losy. Otóż obserwuję je już od kilkunastu lat i zauważyłem, że z roku na rok jest coraz mniej widoczne, czyli nieubłaganie zarasta. Jest to bardzo przygnębiające, gdyż miasto Grajewo po „doprowadzeniu takiego jeziora do używalności” mogłoby na tym nawet zarobić, ponieważ mogłyby się tam odbywać różne imprezy itd. Mielibyśmy swoje jezioro a nie jez. Toczyłowskie, które jest wodopojem dla krów oraz jeziorem, na którym co sezon jest ostrzeżenie o Gronkowcu. Ludzie inteligentni tego miasta jak Pan Burmistrz i radni mogliby się tą sprawą zająć opracować odpowiedni projekt i zgłosić do odpowiednich służb zdobyć pozwolenia. Przecież takie jeziorko za kilkadziesiąt lat umrze i zostaną po nim tylko trzciny i żaby. Gdzie indziej takie jezioro byłoby ratowane za wszelką cenę. Ełk ma jezioro, Augustów i wiele innych miast czemu My nie możemy? Przecież są różne środki unijne itd. dlaczego tego nie wykorzystać. Skoro nie możemy mieć basenu to miejmy jezioro z dostępem jak dla ludzi i nie tylko dla kłusownicy tam ryby łowią codziennie pochowani w trzcinach na łódkach. Zmarnowane zostało jeziorko w Cenralparku za komuny, gdzie śmieci tylko wywożono oby jak najszybciej zasypać to „bagienko”. Pozostały tylko 3 czy 4 stawiki i to o dziwo! RATUJMY BRAJMURA!!! Niech ono będzie naszą chlubą. Ale czy to się uda? Z mądrymi ludźmi na pewno tak. Czas pokaże. Dziękuję.
Pomocy!!!Pomocy!!! Pomocy!!! Pomozcie nam w sprawie tego jeziora, ono nie moze wyschnac!!!!!Prosze nagłosnic te sprawe!!!!
Odwiedzajcie i sami zobaczcie!!!!

#2 ~edith_1~

~edith_1~
  • Goście

Napisano 26 maj 2010 - 10:56

Bardzo dobry pomysł! Popieram!!!
Grajewo powinno mieć własną plażę miejską.

#3 ~Barbara~

~Barbara~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2015 - 14:20

Super pomysł! !!ratujmy jezioro Brajmura!!! Prośmy obecnej władzy aby się tym zajęła! Bo naprawdę warto jest! to by ożywił nasze GRAJEWO!!

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 18:22

Super pomysł ale na to potrzeba pieniędzy.
Ale jak patrzę jak z roku na rok ono zarasta to płakać mi się chcę. Byłam nad jeziorem i fatalne warunki. Ale piękne okazy pod ochroną i też nie ptactwa.
Ta inwestycja powinna się odbyć.
Pomocy!!!
Miasto grajewo!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych