Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

88 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Kaśka~

~Kaśka~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 14:28

Aleksandrze,
z kim Ty się wdajesz w dysputy.

#22 ~@L@~

~@L@~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 15:48

Aleksandrze,
z kim Ty się wdajesz w dysputy.

Kasiu a Ty z kim wdajesz się w dysputy?

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 16:16

Kasiu a Ty z kim wdajesz się w dysputy?

Kasia zabiega o względy Alexa -może zabierze ją do Szwecji
co Katarzyno marzy ci się lekka praca?

#24 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 20:29

Do Kaski - Aleksander. W kraju, w ktorym przebywam jest piekny zwyczaj zwracania sie do siebie przez Ty. Bezposrednio, bez zbednych uprzejmosci. Poczawszy od krola a konczac na zwyklym Obywatelu. Tez w urzedzie. Wiec Kasiu, szanuje wszystkich ludzi i ich opinie. Tak nakazuje humanizm, ktoremu jestem wierny. Tez zasady chzescijanstwa, ktorych musze przestrzegac jako czlonek wspolnoty (rodzice zadbali o moj chrzest, za co wyrazam im wdziecznosc). Istota demokracji polega wlasnie na tym, ze nie wolno lekcewazyc innych, Tez glosu albo zdania innych. A raczej zachecac, polemizowac z nimi. Nie koniecznie znizajac sie do poziomu czy tez sposobu w jakim wyrazaja swoje ekspresjie. I nie zwazaj na ujadanie takiego czy innego kundla. Raczej poglaskaj Go. Daj mu kosc. On tez jest istota, moze wymaga pomocy albo schronienia. Sposrod wszystkich psow ja uwielbiam kundle. To takie prawdziwie naturalne zwierzatko. I czasem swoim ujadaniem ostrzega przed niebezpieczenstwem albo zwraca na siebie w ten sposob uwage. Na wsi, skad pochodze (nota bene nie urodzilem sie w Mikolajowku), nie ma rasowych psow. Tylko kundle. No, wyjatkiem jest osada Dowspuda (osada to mniej niz wies - ewenement w skali swiatowej, bo osada ma palac). Niegdys czytalem w jakiejs gazecie ze wlasnie tam mieszkajacy Wojt Gminy Raczki uwielbia psy rasy szkockiej. Ale On nie zniza sie do poziomu kundla. No, z pewnym wyjatkiem, czego doswiadczylem i o czym juz pisalem. Bo nie masz zasady bez wyjatku. Na adresy innych gosci Forum odpowiem przed polnoca albo jutro o poranku. Z pozdrowieniami ze Szwecji - Aleksander Radzaj

#25 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 21:24

http://www.suwalki24...-na-hrabim.html
,,Na wsi, skad pochodze (nota bene nie urodzilem sie w Mikolajowku),,,

#26 ~Janek S -Dowspuda~

~Janek S -Dowspuda~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 21:49

Do Kaski - Aleksander. W kraju, w ktorym przebywam jest piekny zwyczaj zwracania sie do siebie przez Ty. Bezposrednio, bez zbednych uprzejmosci. Poczawszy od krola a konczac na zwyklym Obywatelu. Tez w urzedzie. Wiec Kasiu, szanuje wszystkich ludzi i ich opinie. Tak nakazuje humanizm, ktoremu jestem wierny. Tez zasady chzescijanstwa, ktorych musze przestrzegac jako czlonek wspolnoty (rodzice zadbali o moj chrzest, za co wyrazam im wdziecznosc). Istota demokracji polega wlasnie na tym, ze nie wolno lekcewazyc innych, Tez glosu albo zdania innych. A raczej zachecac, polemizowac z nimi. Nie koniecznie znizajac sie do poziomu czy tez sposobu w jakim wyrazaja swoje ekspresjie. I nie zwazaj na ujadanie takiego czy innego kundla. Raczej poglaskaj Go. Daj mu kosc. On tez jest istota, moze wymaga pomocy albo schronienia. Sposrod wszystkich psow ja uwielbiam kundle. To takie prawdziwie naturalne zwierzatko. I czasem swoim ujadaniem ostrzega przed niebezpieczenstwem albo zwraca na siebie w ten sposob uwage. Na wsi, skad pochodze (nota bene nie urodzilem sie w Mikolajowku), nie ma rasowych psow. Tylko kundle. No, wyjatkiem jest osada Dowspuda (osada to mniej niz wies - ewenement w skali swiatowej, bo osada ma palac). Niegdys czytalem w jakiejs gazecie ze wlasnie tam mieszkajacy Wojt Gminy Raczki uwielbia psy rasy szkockiej. Ale On nie zniza sie do poziomu kundla. No, z pewnym wyjatkiem, czego doswiadczylem i o czym juz pisalem. Bo nie masz zasady bez wyjatku. Na adresy innych gosci Forum odpowiem przed polnoca albo jutro o poranku. Z pozdrowieniami ze Szwecji - Aleksander Radzaj

Sam jesteś kundel :D na forum szczekasz jak rasowy pies

#27 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 21:50

http://www.suwalki24.pl/index.php/Raczki/Dowspuda.-Nie-zarobili-na-hrabim.html
,,Na wsi, skad pochodze (nota bene nie urodzilem sie w Mikolajowku),,,

Obserwatorze! Zejdz z Kosmosu. Wierz ludziom . nie mediom. Media, internet ... to mistyfikacja, To narzedzie dla ludzi myslacych, a nie bezgranicznie czy tez slepo wierzacych. Artykul o mnie nie ja pisalem. Tylko Jan Wyganowski z portalu Suwalki24. I tam kabluj. Ja wyslalem sprostowanie, tzn zasygnalizowalem, ze inne jest moje miejsce urodzenia. I wcale nie musialem tego robic. Bo nie jestem w stanie wyprostowac wszystkich bzdur umieszczonych w mediach na moj temat. To raczej chodzilo o oglupienie Ciebie. Spare not! Co znaczy - nie poddawaj sie. Jestes i spostrzegawczy i wrazliwy. I jak widze zalezy Ci na normalnosci. Nie uciekaj z Portalu, dzialaj, troche z umiarem. Serdecznosci - Aleksander Radzaj

#28 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 22:06

Sam jesteś kundel :D na forum szczekasz jak rasowy pies

Kurierem do Dowspudy - do Janka! Dzieki za odzew. Jakiekolwiek odlosy z Dowspudy wywoluja u mnie najpiekniejsze wrazenia. Nawet szczekanie psow. I nie chce Tobie w ten sposob dokuczyc. Uwierz. Nie jest to moja uszczypliwosc. W ciagu pietnastu lat Twoj glos jest pierwszy z Dowspudy. Odnotuje to w taki sposob, ze Twoj tekst zamieszcze w publikacji na wieki. Z numerem miedzynarodwej identyfikacji wydawnictw. W Bibliotece Krolewskiej w Sztokholmie, Przyzekam. Napisz cos pozytywnie, o czymkolwiek, co bedzie mialo zwiazek z Dowspuda i Pacem. Nie ze mna!. Jutro przesle Tobie numer ISBN, w ktorym uwiecznie Twoj glos. Pozdrowienia dla Dowspuday - Aleksander Radzaj

#29 żbik

żbik

Młodszy dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 01 sierpień 2010 - 22:25

Na sukces przywódcy składają się trzy najważniejsze czynniki :
- odpowiedni człowiek ( silna osobowość , charyzma , pracowitość ,bezwzględność w dążeniu do celu itd . )
- odpowiednie miejsce działalności ( w naszym przypadku - prezydent z mandatu wyborczego )
- odpowiedni czas ( Polska w UE - programy unijne w pozyskiwaniu pieniędzy )
Człowiek z odpowiednią charyzmą podporządkowuje do realizacji swoich celów zespół ludzi .
Jeżeli celem jego zabiegów jest dobro jakiejś zbiorowości wtedy staje sie on przez nią uznawany , postrzegany jako lokalny patriota , człowiek niezastąpiony .
TAKIM BYŁ śp. JÓZEF GAJEWSKI .
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!!

#30 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2010 - 22:51

Na sukces przywódcy składają się trzy najważniejsze czynniki :
- odpowiedni człowiek ( silna osobowość , charyzma , pracowitość ,bezwzględność w dążeniu do celu itd . )
- odpowiednie miejsce działalności ( w naszym przypadku - prezydent z mandatu wyborczego )
- odpowiedni czas ( Polska w UE - programy unijne w pozyskiwaniu pieniędzy )
Człowiek z odpowiednią charyzmą podporządkowuje do realizacji swoich celów zespół ludzi .
Jeżeli celem jego zabiegów jest dobro jakiejś zbiorowości wtedy staje sie on przez nią uznawany , postrzegany jako lokalny patriota , człowiek niezastąpiony .
TAKIM BYŁ śp. JÓZEF GAJEWSKI .
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !!!

Do Zbika - odpowiada mi poziom dyskusji. Z Zastrzezeniem tej samej metody: sp Jozef Gajewski nie jset swiety! Te zawilosc wyjasnie pozniej. Nie urodzil sie jako swiety. Nie byl swiety za zycia. I watpie. czy zostanie obwolany swietym. Nie sadze aby Papiez podjal sie kanonizacji tej postaci jako swietej. Sp Jozef Gajeswki byl zwyczajnym czlowiekiem, z cechami i przywarami jakie maja zwykli ludzie. Popelnial tez bledy. Przyjmijmy wiec na dzien dzisiejszy, ze Jozef Gajewski jest Swietej Pamieci Jozefem Gajewskim. A to nie to samo co Swiety Jozef Gajewski. Wiec jakiekolwiek naukowe uzasadnienia, holdy itp to zwyczajna manipulacja: socjotechnika. Ze szkoda dla Swietej Pamieci Jozefa Gajewskiego. Ktoremu ta droga skladam hold jako istocie ziemskiej ale nie jako swietemu. Z szacunkiem - Aleksander Radzaj

#31 ~Aleksander Radzaj~

~Aleksander Radzaj~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 07:15

Jaki byl Jozef Gajewski naprawde zanim zostal Swietej Pamieci Jozefem? Oto pytanie postawione przez Redaktor Helene Wysocka w artykule, ktory sprawil, ze dyskusja wokol niego wyzwala emocje. I taka jest rola dziennikarza. Bo mocno okrojony jest zyciorys dokonan bohatera, ktory swoja "charyzma" trafil na lamy encyklopedii. Ale tam tez dziury w zyciorysie, zdawkowe informacje. Coz takiego zrobil bezinteresownie, ze jeden z dyskutantow przywoluje nawet horacjuszowskie non omnis moriar (z lac. nie wszystek umre). Horacy pisal: exegi monumentum - co oznacza stawiam sobie pomnik (trwalszy niz ze spizu). A zatem dokonania naszego bohatera siegnely szczytu poezji Horacego? Sadzac po oprawie pochowku wyslanego tylko bialymi rozamil odpowiedz brzmi - tak. Czerwone, bardziej adekwatne do zyciorysu, sugerowalyby co innego. Dlatego biale roze - symbolizujace niewinnosc, szczerosc, najszlachetniejsze cechy. Moim zdaniem powinny to byc roze i biale i czerwone. kolory blizsze Jego Ojczyzny i Jego dokonan. Ale tenze Horacy nie mial pochowku z taka pompa i z udzialem takich wielkosci jak Swietej Pamieci Jozew, Prezydeny Suwalk. Nikt nie bronil zaciekle jego swietosci i nie zabiegal o jego swietosc. Bo pomnik, ktory sp Horacy wystawil sobie za zycia sam sie broni. A zatem nie ma swietosci w Suwalkach. Albo zostala spostsponowana. Metoda socjotechniki - zwyklej manipulacji, metody Machiawellego. Najniebezpieczniejszej dla demokracji. Poezji dzialan przeciwstawnych Horacemu. I tu tkwi klucz do zrozumienia matecznika suwalskiej "kliki", co zauwaza jeden z dyskutantow. Smierc nobilituje czlowieka, niezaleznie od tego jakim byl za zycia. Jest warunkiem niesmiertelnosci (zob. Zenon z Elei). Po smierci kazdy pozostanie juz tylko w pamieci. Swietej pamieci (sp). A dokania za zycia czlowieka nie sa swietoscia i mozna o nich rozprawiac w nieskonczonosc. A nawet trzeba. W szczegolnosci w odniesieniu do Swietej Pamieci Jozefa Gajewskiego. Dla dobra Jego pamieci. Takiej, na jaka zaluzyl, Nie takiej, jaka by sobie chcieli inni. Spizowego pomnika dla Niego nie da sie zbudowac w oparciu o zdawkowe i wybiorcze informacje zamieszczone w artykule i w encyklopedii. Trzeba wiec zajrzec do archiwum aby przywrocic Mu godnosc.I tak pojmuje swoj szacunek do sp. Jozefa Gajewskiego. Na tym samym portalu obok znalazlem kilkaset wypowiedzi z dyskusji wokol Jego dokonan za zycia. Dyskusji zdaje sie nie zakonczonej... Aleksander Radzaj

#32 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:20

Psy szczekaja a karawana jedzie dalej - taka refleksja nasuwa mi sie gdy sledze doniesienia Redakyor Heleny i to nie tylko w odniesieniu do pochowku Swietej Pamieci Jozefa Gajewskiego - bylego Prezydenta Suwalk. Na tym wlasnie polega socjotechnika tzn opisywanie rzeczywistosci, ktorej nie ma. Redaktor Helena zdaje sie podjela role ksiegopisarza procesu kanonizacji bohatera. Gall Annomim w spodnicy... dostrzegajacy tylko to co biale. Tymczasem na zamieszczonym zdjeciu sa tez roze w kolorze czerwonym! I prosze nie laczyc tych kolorow z polityka. Chociaz takie sugestie moglyby wyniknac. Nie mam takiego zamiaru. Aleksander Radzaj
PS. Zniknely wczesniejsze opinie pod artykulem Heleny WWysockiej o zniczach na grobie sp J. Gajewskiego. Wiec swoj komentarz zamieszczam tutaj.

#33 ~G2~

~G2~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:26

Psy szczekaja a karawana jedzie dalej - taka refleksja nasuwa mi sie gdy sledze doniesienia Redakyor Heleny i to nie tylko w odniesieniu do pochowku Swietej Pamieci Jozefa Gajewskiego - bylego Prezydenta Suwalk. Na tym wlasnie polega socjotechnika tzn opisywanie rzeczywistosci, ktorej nie ma. Redaktor Helena zdaje sie podjela role ksiegopisarza procesu kanonizacji bohatera. Gall Annomim w spodnicy... dostrzegajacy tylko to co biale. Tymczasem na zamieszczonym zdjeciu sa tez roze w kolorze czerwonym! I prosze nie laczyc tych kolorow z polityka. Chociaz takie sugestie moglyby wyniknac. Nie mam takiego zamiaru. Aleksander Radzaj
PS. Zniknely wczesniejsze opinie pod artykulem Heleny WWysockiej o zniczach na grobie sp J. Gajewskiego. Wiec swoj komentarz zamieszczam tutaj.

Pies Aleksander szczeka -karawana jedzie dalej

#34 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:37

Pies Aleksander szczeka -karawana jedzie dalej

Katalog epitetow jest niewystarczajacy aby obalic demokracje. Siegnij Gosciu do arsenalu innych srodkow. Demokracja to potega! Jesli nie jest pojmowana w sposob w jaki zabierasz sie za komentowanie i obrazanie innych. Mnie nie obraziles. Ja jestem tylko kundlem. I mozesz to wykorzystac, nawet przeciwko mnie. Aleksander Radzaj

#35 ~G2~

~G2~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:49

Katalog epitetow jest niewystarczajacy aby obalic demokracje. Siegnij Aleksandrze do arsenalu innych srodkow. Demokracja to potega! Jesli nie jest pojmowana w sposob w jaki zabierasz sie za komentowanie i obrazanie innych. Mnie nie obraziles. Ja jestem tylko kundlem. I mozesz to wykorzystac, nawet przeciwko mnie. Aleksander Radzaj

#36 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 08:59

Gosc Forum tytulujacy sie symbolem "G2" - nie wybredny w komentarzu, o zywo przpomina mi "ogniwo nr 1" funkcjonujace w 2003 roku w suwalskiej Komendzie Miejskiej Policji, o czym zawiadomilem Pana Janika - owczesnego Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji. O czym pragne doniesc. Skutki tego doniesienia byly dla mnie tragiczne. Aleksander

#37 ~G2~

~G2~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 09:29

Gosc Forum tytulujacy sie symbolem "G2" - nie wybredny w komentarzu, o zywo przpomina mi "ogniwo nr 1" funkcjonujace w 2003 roku w suwalskiej Komendzie Miejskiej Policji, o czym zawiadomilem Pana Janika - owczesnego Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji. O czym pragne doniesc. Skutki tego doniesienia byly dla mnie tragiczne. Aleksander

Gosc Forum tytulujacy sie symbolem "Aleksander"-żywo przypomina mi przewodniczącego ,
który chodził po chałupach w Raczkach i Dowspudzie żebrajac o pieniądze na swoją organizację

#38 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 09:56

Do administratora Portalu - na portalu zagniezdila sie papuga uragajaca innym papugom, ktore raczej wiernie odtwarzaja glosy swego pana. Ta na Portalu - przekreca. Prosze o adres weterynarza, ktory zajmuje sie tego rodzaju defektem u ptakow gatunku papuga. Staram sie pisac ten tekst w jezyku zrozumialym tez dla rzeczonej papugi. Zeby jej zwyczajnie nie obrazic. Aleksander Radzaj

#39 ~Olga~

~Olga~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 10:54

Do administratora Portalu - na portalu zagniezdila sie papuga uragajaca innym papugom, ktore raczej wiernie odtwarzaja glosy swego pana. Ta na Portalu - przekreca. Prosze o adres weterynarza, ktory zajmuje sie tego rodzaju defektem u ptakow gatunku papuga. Staram sie pisac ten tekst w jezyku zrozumialym tez dla rzeczonej papugi. Zeby jej zwyczajnie nie obrazic. Aleksander Radzaj

Panie Aleksandrze sam Pan pisał że takie są zasady demokracji
chyba że Pan przyjmuje zasadę jednemu wolno drugiemu nie
Pan może obrażać a jak ktoś Pana to już larum do admina?

#40 ~JAN DOWSPUDA-GMINA RACZKI~

~JAN DOWSPUDA-GMINA RACZKI~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 11:40

Gosc Forum tytulujacy sie symbolem "Aleksander"-żywo przypomina mi przewodniczącego ,
który chodził po chałupach w Raczkach i Dowspudzie żebrajac o pieniądze na swoją organizację

zapomniales dopisac ze nie rozliczyl sie ze skladkow czlonkow chiba kupal za nich bilet do swecji

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych