Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

88 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 12:05

Panie Aleksandrze sam Pan pisał że takie są zasady demokracji
chyba że Pan przyjmuje zasadę jednemu wolno drugiemu nie
Pan może obrażać a jak ktoś Pana to już larum do admina?

Pani Olgo! Papuga, ktorej odpisalem nie ma nawet imienia. Czy Pani tego nie zauwazyla? A ja mimo wszystko zadbalem o dobre samopoczucie stworzenia, ktore nie ma tozsamosci. Kogo wiec ja obrazilem? Prosze mi przyblizyc. Dysputa toczy sie publicznie i publiczna (czytaj: prawna) ponosi sie odpowiedzialnosc za slowa. I o tym musi wiedziec kazda bezimienna papuga: bo nie trudno ustalic w krotkim czasie, kto sie kryje za takim czy innym pseudonimem. Internet nie jest anonimowy! Lepiej wiec przyjac metode otwartosci, przedstawic sie - odslonic przylbice, swoja tozsamosc z imienia i nazwiska. Ja to robie, niezaleznia od szmba, ktore anonimowi (niby anonimowi, oni nie zdaja sobie sprawy z tego) goscie wystepujacy pod roznymi ksywami wylewaja na mnie. Oni juz sa przedmiotem zaintereowania - nie moim. Ktoregos dnia dostana liscik polecony z instytucji demokratycznej wyspecjalizowanej w tych sprawach. Kazdy komputer ma swoj numer identyfikacyjny. Tak! Tak! Gdyby tak nie bylo - zylibysmy w swiecie pedofili i innych raczej niebezpiecznych demokratow. Portal nie ingeruje w tresc publikowanych materialow i bardzo dobrze. To jest wlasnie demokracja. Ale demokracja jest tez to, ze nie mozna wobec innych osob stosowac slow obelzywych, pomowien itp Demokracja ma na to sposoby: sa to normy ujete w kodeksach. I piszacy wulgaryzmy albo ublizajacy publicznie demokratycznym instytucjo (w tym ludziom, jako najwazniejszym podmiotom prawa) nie moga o tym nie wiedziec. A czy wiedza i stosuja sie do tych demokratycznych zasad (norm prawnych)- to ich sprawa. Tez ryzyko. Tez odpowiedzialnosc. Tez etyka. Zapewniam Pania, ze im to nie ujdzie na sucho. I wcale na nich nie bede donosil. Oni juz doniesli na siebie. Za moje slowa i komentarza ja ponosze odpowiedzialnosc. Lecz nie mam zadnych powodow ani podstaw aby pisac nieprawde albo komus zarzucac nie popelnione czyny. Zabieram glos tylko w sprawach w ktorych mam cos do powiedzenia: czy to wskutek doswiadczenia czy tez wiedzy jaka posiadam. Takie jest moje prawo. Z wyrazami szacunku Aleksander Radzaj

#42 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 12:20

zapomniales dopisac ze nie rozliczyl sie ze skladkow czlonkow chiba kupal za nich bilet do swecji

Nie zdazylem wyslac tekstu a juz sie odezwal Jan Dowspuda Raczki(?): prosze o tekst w jezyku polskim, w miare zrozumialy. Jakie Pan zglasza do mnie pretensje. Podam Panu adres do korespondencji. Prosze dokladnie opisac. Spokojnie, na papierze, nie koniecznie na Portalu. Tu nie miejsce skladania skarg i zazalen. Tutaj dyskutujemy o sprawach zwiazanych z historia sp Jozefa Gajewskiego. Gdyby Panu chodzilo o Stowarzyszenie Hrabstwo i Gmina Dowspuda to prosze wziac pod uwage iz rzeczone stowarzyszenie nie pobieralo i nie przyjmuje skladek. Moze Pan myli stowarzyszenie H&G Dowspuda z innym stowarzyszeniem: Stowarzyszenie Przyjaciol Dowspudy. Ale w tym przypadku to zly adres. Liderem przyjaciol Dowspudy byl czy jest (nie wiem) Pan Roman Fiedorowicz, zdaje sie miejscowy wojt Gminy Raczki. Aleksander Radzaj

#43 ~Jarek Brzęszczukiewicz~

~Jarek Brzęszczukiewicz~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 13:00

Pani Olgo! Papuga, ktorej odpisalem nie ma nawet imienia. Czy Pani tego nie zauwazyla? A ja mimo wszystko zadbalem o dobre samopoczucie stworzenia, ktore nie ma tozsamosci. Kogo wiec ja obrazilem? Prosze mi przyblizyc. Dysputa toczy sie publicznie i publiczna (czytaj: prawna) ponosi sie odpowiedzialnosc za slowa. I o tym musi wiedziec kazda bezimienna papuga: bo nie trudno ustalic w krotkim czasie, kto sie kryje za takim czy innym pseudonimem. Internet nie jest anonimowy! Lepiej wiec przyjac metode otwartosci, przedstawic sie - odslonic przylbice, swoja tozsamosc z imienia i nazwiska. Ja to robie, niezaleznia od szmba, ktore anonimowi (niby anonimowi, oni nie zdaja sobie sprawy z tego) goscie wystepujacy pod roznymi ksywami wylewaja na mnie. Oni juz sa przedmiotem zaintereowania - nie moim. Ktoregos dnia dostana liscik polecony z instytucji demokratycznej wyspecjalizowanej w tych sprawach. Kazdy komputer ma swoj numer identyfikacyjny. Tak! Tak! Gdyby tak nie bylo - zylibysmy w swiecie pedofili i innych raczej niebezpiecznych demokratow. Portal nie ingeruje w tresc publikowanych materialow i bardzo dobrze. To jest wlasnie demokracja. Ale demokracja jest tez to, ze nie mozna wobec innych osob stosowac slow obelzywych, pomowien itp Demokracja ma na to sposoby: sa to normy ujete w kodeksach. I piszacy wulgaryzmy albo ublizajacy publicznie demokratycznym instytucjo (w tym ludziom, jako najwazniejszym podmiotom prawa) nie moga o tym nie wiedziec. A czy wiedza i stosuja sie do tych demokratycznych zasad (norm prawnych)- to ich sprawa. Tez ryzyko. Tez odpowiedzialnosc. Tez etyka. Zapewniam Pania, ze im to nie ujdzie na sucho. I wcale na nich nie bede donosil. Oni juz doniesli na siebie. Za moje slowa i komentarza ja ponosze odpowiedzialnosc. Lecz nie mam zadnych powodow ani podstaw aby pisac nieprawde albo komus zarzucac nie popelnione czyny. Zabieram glos tylko w sprawach w ktorych mam cos do powiedzenia: czy to wskutek doswiadczenia czy tez wiedzy jaka posiadam. Takie jest moje prawo. Z wyrazami szacunku Aleksander Radzaj

Pan już gubisz sie w tym co piszesz
NIE KARMIĆ TROLA
ps,Aleksandrze pewnie nie spodoba ci się moje nazwisko \nie mam na to wpływu\

#44 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 13:53

Pan już gubisz sie w tym co piszesz
NIE KARMIĆ TROLA
ps,Aleksandrze pewnie nie spodoba ci się moje nazwisko \nie mam na to wpływu\

Jarku, skad przypuszczenie, ze nie spodoba mi sie Twoje nazwisko? Jesli uwazasz, ze mi nic sie nie podoba to jestes w bledzie. Twoje nazwisko - twoj biznes. A props Twojej opinii - za Chiny Ludowe (to takie powiedzenie) nie moge pojac o co Tobie chodzi? Jestem za glupi by to zrozumiec. Pojasnij mi troche, co chciales do mnie napisac. No wiesz, prostym jezykiem. Ale polskim. Uklony - Aleksander

#45 ~OBSERWATOR~

~OBSERWATOR~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 14:35

To naprawdę Pan musi być Panie Aleksandrze niedobrym człowiekiem
z Warszawy pogonili z Dowspudy ,Raczek no i jeszcze to dochodzi
http://www.wspolczes...GION03/31113032

#46 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:36

Hitler, Stalin. W Twojej rodzinie darzy sie te osoby jak mniemam szacunkiem.

Nie rozumiesz dziewczyno słowa "każdy"! Każdy to każdy.A co Ci zrobił prezydent Gajewski,że utożsamiasz go ze Stalinem,czy Hitlerem?Wojnę rozpętał,albo Cię zabił....skoro niestety jeszcze piszesz sobie na tym portalu to domniemywam,że żyjesz.Zastanów się dziewczyno następnym razem dłużej zanim coś napiszesz!

#47 ~Sylwia~

~Sylwia~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:42

Do Kaski - Aleksander. W kraju, w ktorym przebywam jest piekny zwyczaj zwracania sie do siebie przez Ty. Bezposrednio, bez zbednych uprzejmosci. Poczawszy od krola a konczac na zwyklym Obywatelu. Tez w urzedzie. Wiec Kasiu, szanuje wszystkich ludzi i ich opinie. Tak nakazuje humanizm, ktoremu jestem wierny. Tez zasady chzescijanstwa, ktorych musze przestrzegac jako czlonek wspolnoty (rodzice zadbali o moj chrzest, za co wyrazam im wdziecznosc). Istota demokracji polega wlasnie na tym, ze nie wolno lekcewazyc innych, Tez glosu albo zdania innych. A raczej zachecac, polemizowac z nimi. Nie koniecznie znizajac sie do poziomu czy tez sposobu w jakim wyrazaja swoje ekspresjie. I nie zwazaj na ujadanie takiego czy innego kundla. Raczej poglaskaj Go. Daj mu kosc. On tez jest istota, moze wymaga pomocy albo schronienia. Sposrod wszystkich psow ja uwielbiam kundle. To takie prawdziwie naturalne zwierzatko. I czasem swoim ujadaniem ostrzega przed niebezpieczenstwem albo zwraca na siebie w ten sposob uwage. Na wsi, skad pochodze (nota bene nie urodzilem sie w Mikolajowku), nie ma rasowych psow. Tylko kundle. No, wyjatkiem jest osada Dowspuda (osada to mniej niz wies - ewenement w skali swiatowej, bo osada ma palac). Niegdys czytalem w jakiejs gazecie ze wlasnie tam mieszkajacy Wojt Gminy Raczki uwielbia psy rasy szkockiej. Ale On nie zniza sie do poziomu kundla. No, z pewnym wyjatkiem, czego doswiadczylem i o czym juz pisalem. Bo nie masz zasady bez wyjatku. Na adresy innych gosci Forum odpowiem przed polnoca albo jutro o poranku. Z pozdrowieniami ze Szwecji - Aleksander Radzaj

zgodnie z polskimi zasadami ortografii piszemy "chrześcijaństwo", "ekspresji". Nie ma w Słowniku Języka Polskiego czegoś takich wyrażeń jak "chześcijaństwo", czy "ekspresjie". Echhh, brak znajomości podstawowych zasad ortografii.Wstyd Panie Aleksander,wstyd!Taka niewiedza nie przystoi "takiemu przewodniczącemu" jak Pan!
P.S. Miłej nauki.

#48 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:43

Kasia zabiega o względy Alexa -może zabierze ją do Szwecji
co Katarzyno marzy ci się lekka praca?

hehe...lekka praca w Szwecji niedaleko Raczek:D hehe

#49 ~Suwalczanka~

~Suwalczanka~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:48

http://www.suwalki24.pl/index.php/Raczki/Dowspuda.-Nie-zarobili-na-hrabim.html
,,Na wsi, skad pochodze (nota bene nie urodzilem sie w Mikolajowku),,,

Niezłe,niezłe.Wszelki komentarz jest zbędny.Ach ten Pan Aleksander i jego "prawdomówność".Polecam każdemu ten artykuł!Naprawdę warto.Widać,że Pan Aleksander ma pewien problem,sam ze sobą!

Ludzie nie zniżajcie się do poziomu tego ktosia.Szkoda na niego czasu.Stara się coś niby mądrego napisać,a niestety mu to w żaden sposób nie wychodzi.

#50 ~Michał~

~Michał~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:51

Kurierem do Dowspudy - do Janka! Dzieki za odzew. Jakiekolwiek odlosy z Dowspudy wywoluja u mnie najpiekniejsze wrazenia. Nawet szczekanie psow. I nie chce Tobie w ten sposob dokuczyc. Uwierz. Nie jest to moja uszczypliwosc. W ciagu pietnastu lat Twoj glos jest pierwszy z Dowspudy. Odnotuje to w taki sposob, ze Twoj tekst zamieszcze w publikacji na wieki. Z numerem miedzynarodwej identyfikacji wydawnictw. W Bibliotece Krolewskiej w Sztokholmie, Przyzekam. Napisz cos pozytywnie, o czymkolwiek, co bedzie mialo zwiazek z Dowspuda i Pacem. Nie ze mna!. Jutro przesle Tobie numer ISBN, w ktorym uwiecznie Twoj glos. Pozdrowienia dla Dowspuday - Aleksander Radzaj

przyrzekam piszemy przez "rz" a nie "ż".Twój poziom słownictwa jest tragiczny.Dzięki Bogu,że nie jesteś w Polsce.

#51 ~Monika~

~Monika~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:55

Gosc Forum tytulujacy sie symbolem "G2" - nie wybredny w komentarzu, o zywo przpomina mi "ogniwo nr 1" funkcjonujace w 2003 roku w suwalskiej Komendzie Miejskiej Policji, o czym zawiadomilem Pana Janika - owczesnego Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji. O czym pragne doniesc. Skutki tego doniesienia byly dla mnie tragiczne. Aleksander

i bardzo dobrze,że były dla Ciebie tragiczne!Skoro tutaj jeszcze możesz pisać to nie aż tak tragiczne,a szkoda.
Precz z donosicielami i takimi kapusiami!

#52 ~Kasia~

~Kasia~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 16:57

Gosc Forum tytulujacy sie symbolem "Aleksander"-żywo przypomina mi przewodniczącego ,
który chodził po chałupach w Raczkach i Dowspudzie żebrajac o pieniądze na swoją organizację

niezłe,naprawdę niezłe Gościu.Uśmiałam się:) Trzymaj tak dalej:)

#53 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 17:02

Publiczna nie znaczy prawna,więc niech Pan Aleksander nie wypisuje takich głupot na portalu.I nikt w internecie nie jest bezimienny.Jakby Pan nie zauważył mamy XXI wiek i nastąpił ogromny postęp techniczny.

#54 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 17:13

Z jezyka oraz stylu w jakim obroncy niezkazitelnej swietosci bylego prezydenta Suwalk reaguja na moje komentarze - jako glos w dyskusji - nasuwa sie wniosek, ze bohater lokalnych mediow z ostatnich dni doskonale czul sie w metnej wodzie. Pelnej slamu, wyzwisk, podejrzen, nietolerancji itd. Paradoksalnie zachlysnal sie jednak smiertelnie przy pierwszym skoku do czystej wody. Mozna to wytlumaczyc jako zwykly zbieg okolicznosci. Ale tez uzyc w charakterze przenosni do poziomu kultury anonimowych internautow czuwajacych nad utrzymaniem tego standardu. Jesli z tego rodzaju osobnikow skladaly sie niezliczone tlumy holdujacych sp. Jozefowi Gajewskiemu i nie byli to zwykli gapiowie to byly to tlumy ludzi mocno otumanionych. Poslugujac sie terminologia Czeslawa Milosza - zniewolenie umyslu nastepuje wskutek dzialan miejscowych wladz z udzialem czwartej wladzy (mediow) i prowadzi do alienacji, tworzac atmosfere i jezyk nieadekwatny do standardow powszechnie uznawanych za wzorce. W ten sposob wielbicielami tlumow staja sie ludzie ze szczegolnym rodzajem charyzmy potrafiacy tworzyc dziela przyblizajace zniewolonym piekny swiat. Stad Plazza w Suwalkach, parki i baseny w stylu niemal rzymskim a wreszcie igrzyska w rodzaju pochowka uwielbianego i niezastapionego przywodcy. W takiej atmosferze glos rozsadku nie wydobedzie sie na powierzchnie. I dlugo trzeba czekac zanim opadnie ten dym i ujrzymy zwyczajna pustke. Pobojowisko. Na refleksje za wczesnie. Zamieszczajac swoje komentarze na Portalu nie smial bym sie pokazac w Suwalkach. A nie daj Bog w Dowspudzie. Zeby nie ulec ukamieniowaniu na pierwszych rogatkach. Taka presja czy tez nienawisc zionie z adresow kierowanych do mnie. I nic w tym dziwnego, ze dotad nie odezwal sie z imienia ani jeden przedstawiciel lokalnych wladz publicznych i samorzadowych. To oznacza ze lokalna wladza jest tez zniewolena albo pragmatycznie uczestniczy w procesie zniewalania. W imieniu i na koszt zniewalanych. Nawet w najczarniejszych scenariuszach nie przewidywalem, ze po 20 latach demokracji w Polsce bede pisal takie teksty. Aleksander Radzaj

#55 ~Kaśka~

~Kaśka~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 19:36

Nie rozumiesz dziewczyno słowa "każdy"! Każdy to każdy.A co Ci zrobił prezydent Gajewski,że utożsamiasz go ze Stalinem,czy Hitlerem?Wojnę rozpętał,albo Cię zabił....skoro niestety jeszcze piszesz sobie na tym portalu to domniemywam,że żyjesz.Zastanów się dziewczyno następnym razem dłużej zanim coś napiszesz!

Łolaboga!!!! Rency opadły. Łypa tyż.

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 22:10

Publiczna nie znaczy prawna,więc niech Pan Aleksander nie wypisuje takich głupot na portalu.I nikt w internecie nie jest bezimienny.Jakby Pan nie zauważył mamy XXI wiek i nastąpił ogromny postęp techniczny.

Drogi Krzysku - nie wiem jaka szkole prawnicza masz za soba skoro zaprzeczasz, ze odpowiedzialnosc publiczna ma tez wymiar prawny. Piszac o odpowiedzialnosci publicznej zaznaczylem w nawiasie "prawna" wskazujac w ten sposob na unormowania tej materii w prawie publicznym tj. minn. kodeksie karnym. Zdaje sie nie rozrozniasz pojec prawnych od medialnych co moze Ciebie narazic na pewne dolegliwosci prawem przewidziane (prawem publicznym). Otoz mozesz publicznie glosic swoje tezy i opinie o ile one nie naruszaja praw innych. Bo jesli kogos obrazisz, pomowisz publicznie itp (np w mediach, na portalu tez)to musisz sie liczyc z tym, ze osoba ktorej dobra naruszysz (jej godnosc, czesc, dobre imie itp) moze zazadac ochrony jej praw zglaszajac ten fakt do odpowiedniego organu panstwowego (Policja, prokurator) a te organy juz Ci wyjasnia blizej, co to oznacza. Nie jest to wszakze przyjemne poniewaz prawo (publiczne - czyt. karne) przewiduje odpowiednie paragrafy i kary. I juz sie z tego nie wykrecisz bez skazy na swoim zyciorysie. Odpowiedni zapis trafi tez do rejestru skazanych - i masz zakapuckane cale zycie. O czym warto wiedziec. Dotyczy to tez uzywania publicznie slow i wyrazen uznanych za wulgarne lub ponizajace. A Portal jest wlasnie "publiczny" w sensie medialnym. Pojecie publiczny ma wiele znaczen: nie myl dyskusji na formum publicznym (za posrednictwem Portalu) z odpowiedzialnoscia publiczna (prawna - karna). Tak wiec publicznie oplaca sie raczej byc grzecznym i uprzejmym w stosunku do innych. Taka jest regula demokracji. Nie na opak. Aleksander Radzaj PS. Dotyczy to tez anonimowych (nie ma anonimow w internecie) gosci Portalu adresujacych do mnie swoje opinie, czasem niewybredne w doborze slow i tresci. Tez naruszajacych moje dobra. Co ja z tym zrobie - nie bede wyjasnial na Portalu. Aleksander Radzaj

#57 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 22:35

Hitler, Stalin. W Twojej rodzinie darzy sie te osoby jak mniemam szacunkiem.

matko co za głupoty wypisujecie ,nic na temat jakieś czarne niezrozumiałe dla normalnego człowieka scenariusze, kto jest hitler i stalin to wiem ale kto to jest P. Rataj nie mam pojęcia i jak się ma to wszystko do śmierci człowieka jakaś paranoja

#58 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 22:38

matko co za głupoty wypisujecie ,nic na temat jakieś czarne niezrozumiałe dla normalnego człowieka scenariusze, kto jest hitler i stalin to wiem ale kto to jest P. Rataj nie mam pojęcia i jak się ma to wszystko do śmierci człowieka jakaś paranoja

sorry P. Radzaj

#59 ~Aleksander~

~Aleksander~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2010 - 23:41

sorry P. Radzaj

Drogi Gosciu - to tylko dyskusja. Oby tylko przebiegala w przyjaznej atmosferze, bez epitetow i pomowien. Sorry - to brzmi pieknie, Dziekuje. Ta uprzejmosc jest aktualnie modna w ustach mlodych - a to promyk nadziei na zmiane stosunku tez do otoczenia. Uklony - Aleksander Radzaj

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2010 - 05:21

Czegoś nie pojmuję.
W którym miejscu w tym całym wątku Ś.P. Józef Gajewski jest utożsamiany z Hitlerem bądź Stalinem? Osobiście bardzo szanowałem Pana Ś.P. Józefa Gajewskiego. Jak najbardziej Jemu należy się szacunek po śmierci.
Każdy, to "każdy" jak pisze Szanowna Marta. Czyli zbrodniarze hitlerowscy, komunistyczni, tudzież innej maści też objęci są szacunkiem po śmierci. Nie rozumiem Marto Twojego wywodu. Pouczasz internautów, a sama bzdury na resorach wypisujesz nie rozumiejąc treści wpisów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych