Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


108 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:05

Osoby, które uważają, że wg ich akurat wierzeń ma być stanowione prawo cywilne (!!!) wykazują się grzechem pychy , jako że różne kościoły, różnych wyznań, mają odmienne podejście do moralności - tu: seksualnej - i wiele z nich udziela małżeństw parom osób tej samej płci.

---
Arcybiskup Desmond Tutu
(laureat pokojowej nagrody Nobla):

Fala nienawiści musi się zatrzymać.

Politykom, którzy czerpią zyski z tej nienawiści, z rozdmuchiwania jej, nie wolno dać się skusić tej łatwej drodze profitowania ze strachu i niezrozumienia.

A moi koledzy – duchowni wszystkich wiar muszą podnieść głos na rzecz pryncypiów uniwersalnej godności i wspólnoty.

Wykluczenie nie jest nigdy krokiem do przodu na wspólnych ścieżkach do wolności i sprawiedliwości.

http://dstp.cba.pl/?p=1332

---
Orędzie Przewielebnego Gene’a Robinsona

/.../ Jeśli chcecie mieć partnera, a nadejdzie równouprawnienie w kwestii małżeństwa – a ono nadejdzie – możecie mieć męża czy żonę, żyć razem i razem budować życie. Jeżeli pragniecie dzieci, możecie je mieć i być wspaniałą mamą albo wspaniałym tatą. Bóg kocha was takimi jakimi jesteście i Bóg nie pragnie, abyście się zmienili, nie pragnie, abyście byli wyleczeni czy uzdrowieni, ponieważ nie macie z czego być uzdrowieni. Jesteście tacy jacy jesteście, tacy jakimi Bóg was uczynił i jakimi was kocha. Będzie lepiej, obiecuję, i jest coraz lepiej cały czas, sytuacja się zmienia. /.../ Więc trzymajcie się, bądźcie silni i wiedzcie, że pomimo przesłania jakie otrzymujecie od ludzi religijnych, Bóg was kocha ponad wasze najśmielsze wyobrażenia i chce tylko tego, co dla was najlepsze. Będzie lepiej, obiecuję, już jest o wiele lepiej. I pamiętajcie, Bóg kocha was ponad wasze najśmielsze wyobrażenia.

na youtube:
http://www.youtube.com/watchv=mPZ5eUrNF24&feature=player_embedded

Biblia milczy na temat gejów:
http://katarzynaformela.blox.pl/2011/04/Gene-Robinson-Biblia-milczy-na-temat-gejow.html

#62 ~alex~

~alex~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 16:18

Katarzyno - mądre słowa, filmik nie działa

#63 ~Katarzyna~

~Katarzyna~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 17:41

Piękne teksty znajdują się w ostatnim piśmie religijnym polskich Kalwinów (Kościół Ewalgeliczno-Reformowany w RP), Jednota: http://katarzynaform...-a-Pismo-1.html -2 -3

/.../ widząc ferment, jaki ta tematyka wywołuje w kraju i naszych siostrzanych Kościołach za granicą, postanowiliśmy opublikować cztery teksty o homoseksualizmie w ujęciu biblijnym. /.../ niezależnie od naszych indywidualnych opinii w tej sprawie, pamiętać będziemy, że ta tematyka dotyka ludzi z krwii i kości - nie tylko samych osób homoseksualnych w naszym kościele, ale także ich rodziców, rodzeństwo i krewnych, którzy zasiadają w ławkach kościelnych. Pamiętajmy zatem, by w dyskusji zadbać o okazywanie szacunku i zrozumienia dla drugiej strony i nieustannie mieć na uwadze:"Co powiedziałby Jezus?" /.../ nie ma żadnej przyczyny, dla której chrześcijanie w oddanych jednopłciowych związkach partnerskich nie mogą spełniać wymogu czystości zarówno w swoich sercach, jak i w zachowaniu. Wchodząc w oddany związek partnerski, ci chrześcijanie wchodzą w znaczącą dyscyplinę przeciwną ekscesom nieuporządkowanego pragnienia. /.../ Słyszeliśmy wielokrotnie podczas kościelnych debat na temat homoseksualizmu, że Biblia potępia homoseksualizm, które to stanowisko jest prezentowane bez komentarza czy sprzeciwu. Sądzę, że jest to co najmniej niewłaściwe używanie Biblii do potępienia oddanych, zgodnych, homoseksualnych związków dorosłych ludzi. /.../ może dziwić uznawanie homoseskualizmu za bardzo poważny problem etyki chrześcijańskiej. Nie mamy żadnych dowodów, że Jezus kiedykolwiek odniósł się do tej kwestii w taki lub inny sposób. /.../ nasza seksualność jest ważną częścią składową tego, kim jesteśmy, winniśmy wyrażać ją z troską, współczuciem i w wiernych związkach. Żadna z tych konkluzji nie wymaga, by były to związki heteroseksualne. Na ten temat Biblia ma zastanawiająco mało do powiedzenia. /.../ Jeśli Kościół koncentruje się na potępianiu homoseksualizmu, a nie mówi i nie działa stanowczo tam, gdzie Biblia jest stanowcza, to wygląda mi na to, że motywem takiego zachowania nie jest wierność Pismu, ale akceptacja uprzedzeń społeczeństwa. /.../ Jezus stawał po stronie obcych, wyrzutków i pogardzanych, zamiast pewnych siebie pyszałków i świętoszków.

#64 ~xyz~

~xyz~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:19

tak, a tak odmowa uczuć gejów nie obraża w ogóle, yasne...

#65 ~Ewa~

~Ewa~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:29

Co to są "dwie Polski"? Polska i Tujestpolska. Niestety, od początku było wiadomo, że takie miasta jak Ełk, Augustów, Suwałki odmówią. Nie ma też co próbować np. w Sokółce, Olecku, Grajewie, Rzeszowie, Kielcach, etc. Chyba, żeby mieć namacalny dowód, że była odmowa i żeby był materiał na kolejny program TV lub artykuł w prasie - to też bardzo ważne. A ci, którym na ustawie związkach partnerskich zależy lub ją popierają powinni działać, choćby przez pisanie postów pod artykułami, i szerzenie wiedzy o dążeniach społeczności LGBT

#66 ~lingwistka~

~lingwistka~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:34

Związki partnerskie nie są narzucaniem czegokolwiek komukolwiek. Będą je zawierać tylko ci, którzy chcą. Plakaty, na których są osoby homoseksualne nie nakłonią nikogo do homoseksualizmu. Oglądając plakaty dziecko niczego się "nie nauczy", jak twierdzi jedna z wypowiadających się w programie kobiet. Nikt nie "stanie się" gejem czy lesbijką, bo dowie się że taka orientacja istnieje. Dowie się tylko, że są kochające się pary jednopłciowe i tyle. Mówicie o "nachalnym afiszowaniu się" osób homoseksualnych? A rozejrzyjcie się dookoła - heteroseksualizm opanował wszystko - literaturę, sztukę, reklamy, filmy, naukę, nauczanie w szkole etc. To wszystko jest heteroseksualne. I już tak spowszedniało, że nawet tego nie zauważacie. Afiszowanie się, obnoszenie się tylko jednej orientacji. Kompletna przewaga, zalew, a nawet tsunami heteroseksualizmu. Mniejszość homoseksualna też istnieje. Mniejszości też są NORMALNE i powinny mieć takie same prawa. W Wałbrzychu plakaty sobie spokojnie wisiały, nikogo nie bulwersowały. Pasażerowie dowiedzieli się o kampanii "Miłość nie wyklucza", o jej celach. Dlaczego w Ełku czy w Suwałkach miałoby być inaczej? Jeśli na plakatach reklamujących firmę ślubną byłaby para kobieta i mężczyzna, to pewnie byłoby OK. Ale czy to byłoby NEUTRALNE, jak mówi szef MZK w Suwałkach? Nie, to byłoby heteroseksualne. Orientacja heteroseksualna dotyczy 90-kilku procent społeczeństwa, ale NIE JEST TO JEDYNA ORIENTACJA. I o tym dowiedzieć się powinny także dzieci, by w późniejszym wieku miały większą tolerancję. Również o poziomie demokracji świadczy stosunek państwa do mniejszości.

#67 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:37

Bóg nie stworzył mężczyzny i kobiety. Ani nie stworzył dwóch kobiet ani dwóch mężczyzna. Bóg stworzył miliardy kobiet i mężczyzn, w tym kilka procent homoseksualnych. To że nie chcesz tego przyjąć do wiadomości, to już Twoja sprawa.

#68 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:42

Możesz uważać, że homoseksualizm to choroba. Ale Twoje "uważanie" kompletnie nie ma znaczenia. Sądzę nawet, że nie jesteś lekarzem, żeby się na ten temat wypowiadać. O tym, że nie jest to choroba decydują specjaliści. Światowa Organizacja Zdrowia kilkadziesiąt lat temu wykreśliła homoseksualizm z listy chorób.

#69 ~turing-machine~

~turing-machine~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:49

Kasia napisała: "Nie widzę nic złego w tych plakatach, ludzie powinni zobaczyć, że żyją wśród nas geje i lesbijki i że to tacy sami ludzie jak my, żądają praw bo tak jak nam się po prostu im należą. Ludzie otwórzcie oczy i skończcie z tym zakłamaniem, i homofobią. Geje i lesbijki tacy się urodzili i czas zmienić nasze podejście do nich." Czyli nie jest źle. Myślenie jeszcze w narodzie nie zanikło. Szkoda, że tacy jak Kasia nie są dyrektorami MZK w Ełku czy Suwałkach, którzy lepiej od pasażerów wiedzą czy ci chcieliby oglądać plakaty, czy nie. Wśrod starszych osób też są geje i lesbijki i może bardzo podniosłoby ich na duchu, gdyby zobaczyli fajne pary młodych ludzi, jakimi oni byli kiedyś. Kiedy im jako mniejszości było bardzo ciężko. A pan Łazarski niech nie mówi w imieniu osób, których o zdanie nawet nie pytał. I skąd wziął to 90%? A czy 'katolik' znaczy 'nietolerancyjny'. Niech nie sądzi według siebie.

#70 ~turing-machine~

~turing-machine~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:54

Ania napisała: "Plakaty są bardzo sympatyczne, nie widzę w nich niczego co mogłoby wzbudzać zgorszenie. Odmowa ich powieszenia, to nic innego jak homofobia, nie mielibyśmy z nią do czynienia gdyby każdy rodzic uczył swoje dzieci tolerancji i różnorodności od najmłodszych lat. Czas na zmiany w naszym kraju, ludzie o innej orientacji mają prawo być traktowani na równi z nami, i dobrze że o to walczą. Jestem hetero i nie mam nic do ludzi o odmiennej orientacji i życzę im aby nie odpuszczali w swoich działaniach i dopieli swego, i oczywiście jestem za związkami partnerskimi." ----
Bez zbędnych słów Ania wyłożyła, o co chodzi. Brawo!

#71 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 19:58

"Gołe baby reklamują wszystko, od samochodów po papę dachową, ale jakoś to nikogo nie oburza, żadnych katolików.
A dwoje całkowicie ubranych ludzi, w delikatnym uścisku - i już krzyk." Dzięki Ci Urszulo.
"Szczęśliwe, kochające się pary. Co w tym strasznego albo zdrożnego? Nie rozumiem, naprawdę. A sprawa jest słuszna - należą im się prawa, jak wszystkim obywatelom." Wspaniale, że są tacy, którzy myślą jak Ty, Maćku.

#72 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:04

Tzw. 'normalny' związek nie jest staroświecki ani nowoczesny. Jest, był i będzie. Homo nie są ani gorsi, ani lepsi. Chcą być traktowani tak samo, a nie jak obywatele drugiej kategorii. Ale żeby tak było muszą o tym mówić. Heteroseksualni nie muszą, bo już swoje śluby i związki mają.

#73 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:50

uruchomic oswiecim,polapac wszystkich pedalow,gejow i lesbijki i do gazu,to sa niepotrzebni ludzie,takie kurestwo tepic trzeba.won zwyrodnialcy.gdybym ja mogl zajalbym sie takimi,i nie ponioslbym zadnej kary wylapalbym wszystkich takich wyrzutkow natury i bym ich zagazowal.

A z główką to u ciebie w porządku?

#74 ~lingwistka~

~lingwistka~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 20:54

I ja także jestem za leczeniem tych chorych istot, co nazywają siebie gejami/lesbijkami. Bo jak powiedzieć dziecku, że moja mamusia jest... mężczyzną?... Takie dziecko wśród rówieśników jest na starcie skazane na wyśmianie i odrzucenie przez innych. NIE DLA WSZELKIEGO PEDALSTWA !!!


Zależy gdzie i przez kogo. W Suwałkach na pewno, choć też nie przez wszystkich. Ciekawe, co powiesz, jeśli Twoje dziecko urodzi się gejem lub lesbijką? Też je wyśmiejesz i odrzucisz?

#75 ~Ewka~

~Ewka~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:11

Precz z pedalstwem! To choroba którą trzeba leczyć!!
To jest tolerancja.
Pozdrawiam z deszczowych Suwałk

A w Gdyni nie pada. Pozdrawiam.

#76 ~Ewa L_a~

~Ewa L_a~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:21

I ja także jestem za leczeniem tych chorych istot, co nazywają siebie gejami/lesbijkami. Bo jak powiedzieć dziecku, że moja mamusia jest... mężczyzną?... Takie dziecko wśród rówieśników jest na starcie skazane na wyśmianie i odrzucenie przez innych. NIE DLA WSZELKIEGO PEDALSTWA !!!

Homseksualizm nie jest chorobą. Nie jesteś na bieżąco. Pogoogluj trochę, Wikipedia i te rzeczy, słyszałeś o tym? Ale nawet jakby, to chorych na inne choroby też tak samo nienawidzisz czy tylko chorych na tą? A jeszcze ci powiem, że homofobia to najczęściej skutek zdusznego homoseksualizmu. PRAWDZIWYM heterykom, geje są CAŁKOWICIE obojętni.

#77 ~turing-machine~

~turing-machine~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:32

to nie zgadlas haneczka, po prostu wiem, ze jesli dasz komus palec, to zaraz bedzie chcial chwycic reke... jesli dasz homoseksualistom prawa takie jakie maja heteroseksualne pary, to za chwileczke beda chcieli/chcialy adoptowac dzieci. A z taka sytuacja sie nie zgadzam. Nie nazywam siebie katolikiem, nie chodze do kosciola. Natura tak nas stworzyla, ze do rozmnazania trzeba kobiety i mezczyzny. Dziecko dorasta w rodzinie, gdzie uczy sie od ojca i matki pewnych zachowan. I to jest naturalne. Dziecko dorastajace w rodzinie z dwoma tatusiami czy mamusiami bedzie juz na starcie skrzywione. Bedzie uwazalao ze jak tatus posuwa tatusia to jest naturalne. Nie mam nic przeciw homoseksualistom; dopoki sobie siedza w domowym zaciszu i sie dotykaja, wali mnie to. Niech do cholery nie zadaja takich samych praw jak normalne pary!!!

Wiesz, czasem lepiej, żeby dziecko się od ojca i matki pewnych zachowań nie uczyło. Przykładów mamy dużo. Bicie, molestowanie, gwałty, chlanie, dręczenie psychiczne. Takie zachowania też są. A w ogóle to skąd czerpiesz wiedzę o rodzinach z dwiema mamusiami lub tatusiami? Znasz takie? Wątpię. Wię dlaczego się wypowiadasz nie mając podstawowej wiedzy?

#78 ~lingwistka~

~lingwistka~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:41

KATARZYNA: akceptuj, akceptuj... do czasu az Twoj synek przyjdzie z przedszkola pytajac, czemu jego kolega probowal go calowac...

No zgroza! Przedszkolaki się całują! Synek Katarzyny na pewno dostałby szoku! Widać, że do przedszkola cię nie posłali.

#79 ~Ewa~

~Ewa~
 • Goście

Napisano 13 kwiecień 2011 - 21:44

Jestem dumna z decyzji Pana Prezydenta

A co na to Konopnicka?

#80 Canak

Canak

  Kierownik działu

 • Użytkownicy
 • PipPipPipPipPipPip
 • 384 postów

Napisano 14 kwiecień 2011 - 07:21

"Gołe baby reklamują wszystko, od samochodów po papę dachową, ale jakoś to nikogo nie oburza, żadnych katolików.

Bo to jest piekne. :D No nie Cesiuk!? :rolleyes:Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych