Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Lepsze nic niż Rydz :: zobacz komentowany artykuł

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~MC~

~MC~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2007 - 13:07

Nawet moje nazwisko Pan przekręcił

#22 ~dr Marek Czarniawski~

~dr Marek Czarniawski~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2007 - 13:59

Artykuł ten jako żywo przypomina mi fragment podręcznika do liceum, autorstwa niejakiego Tadeusza Siergiejczyka, z którego kazano mi się uczyć historii w najczarniejszych latach po stanie wojennym. Pan Redaktor uzurpuje sobie prawo do apoteozowania pewnych postaci (Jaklicz) oraz opluwania pozostałej większości (marszałek Śmigły-Rydz, generał Dąb-Biernacki, generał W. Stachiewicz i inni). A może należało podejść do tych relacji z dystansem, jeżeli już w dniu 3 września (nie wiadomo dlaczego hołubiony przez redaktora) jeden z głównych autorów planów obronnych (jako szef Oddziału III Operacyjnego Sztabu Głównego) twierdzi, że wojna jest przegrana? Tymczasem w dniach 15-18 września front zaczął "krzepnąć", możliwa była obrona na przedmościu rumuńskim i gdyby nie agresja ZSRS, nie wiadomo jak potoczyłyby się losy świata - to oczywiście truizmy. Jeśli chodzi o postać generała Stefana Dąb-Biernackiego, to nie należało panie Redaktorze bezkrytycznie cytować internetowych "rewelacji" z Wikipedii. Był to oficer dzielny, osobiście odważny, ściśle wykonywał rozkazy dowództwa. Dla mnie przestępcami wojennymi byli Hitler, Stalin, Woroszyłow, Himmler. Obrażając pamięć najwybitniejszych postaci Drugiej Rzeczypospolitej (tak jak w tytule artykułu) wpisuje się Pan moim zdaniem w modny ostatnio w Białymstoku nurt publicystyki womitalnej, pospołu z V-prezydentem Sosną

#23 ~docent~

~docent~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2007 - 20:28

Panie dr. Marku Czarniawski. W mojej ocenie dzień 15. grudnia 2005 roku był najczarniejszym dniem w dziejach Rady Naukowej Instytutu Historii Uniwersytetu w Białymstoku. Wtedy to Rada pod przewodnictwem Pana promotora Prof. Adama Czesława Dobrońskiego (którego osobiście bardzo cenię) nadała Panu stopień naukowy doktora za pracę "Powstanie i historyczna trwałość legendy Sławoja Felicjana Składkowskiego (1885-1962)". Byłem wtedy pracownikiem naukowym instytutu i członkiem rady. Teraz się tego wstydzę, że z naszego uniwersytetu wychodzą tacy "naukowcy", którzy mają wizję jedynie słusznej "historii z tezą". Pan radyalizm niczym się nie różni od historyków PRL-owskich. Poza tym współpracując z Panem Czeczotkiewiczem i wykorzystują biednego Pana Kononowicza nie może być Pan autorytetem. Dlatego niech Pan nie dyskutuje na forum i nie obraża redaktora Biziuka. On, moim zdaniem, jest pasjonatem historii i od lat przybliża ją czytelnikom współczesnej. Robi to w sposób lekki, ale rzetelny. Pana zarzuty są śmieszne, a to wytknięcie pomyłki w nazwisku świadczy bardzo źle o Panu. Niestety pomimo tytułu doktora nie jest pan wielkim historykiem i nigdy nie będzie.

#24 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 07:15

No a co z guzikiem?

#25 ~dr Marek Czarniawski~

~dr Marek Czarniawski~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 07:26

1. Boi się Pan podpisać - to bardzo źle o Panu świadczy.2. Ma pan prawo do oceny mojej osoby i może ją prezentować na forum. Dlaczego odbiera mi pan to prawo?3. Co do osoby Kononowicza. Swoją wiedzę akademicką zastosowałem w praktyce. Taki był temat moich badań. Potrafiłem zrobić z osoby pogardzanej - osobę lubianą i szanowaną. Oczywiście nie przez wszystkich. Moim zdaniem temu powinny służyć studia.4. Ja nikogo nie wykorzystuję i mam swobodne prawo doboru współpracowników. Pracuję ciężko i uczciwie, żyję z pracy własnych rąk. Za własne pieniądze wydałem ostatnio książkę. Nikt mi nie chciał w tym pomóc. Może ją Pan nabyć na Allegro. Oczywiście skoro jest Pan docentem, (mam nadzieję, że nie marcowym), zapewne miał Pan łatwiejszy start. 5. Doktor to nie tytuł, a stopień naukowy.6. Nie interesuje mnie czy Pan się wstydzi za mnie, czy nie. Wstydzić to się powinni ci, którzy zwolnili mnie z pracy, a obecnie robią wszystko żebym nie znalazł zatrudnienia. Jeżeli Pan Truskolaski rozpowszechnia w "Gazecie Wyborczej" kłamliwą informację na mój temat, jakobym był członkiem 'skrajnej organizacji", jeżeli dyrektorami szkół są małżonkowie Sbeków, jeżeli w IPN pracują osoby o podłej przeszłości, jeżeli ministrami edukacji zostają tępaki, a sprawiedliwości - przestępcy, to ja wolę pracować fizycznie przy łopacie. 7. A Pan jest po prostu konformistą i dopóki się Pan nie będzie podpisywał pod swoimi wypowiedziami, śmiem tak twierdzić!

#26 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 12:29

Próbujesz się odgryżć na tych co się na Tobie poznali

#27 ~Gonia~

~Gonia~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 08:17

Panie doktorze, jest Pan bardzo sfrustrowany i jak wynika z Pana teksdu w Białymstoku działa układ - taka choroba cywilizacyjna w obecnaj Polsce, który to układ zmówił się przeciwko Panu i niedoceniając Pana genialności nie chce Pana zatrudnić, mpże trzerba z takimi zdolnościami w świat ruszyć, a nie po kolesiach sie obijać?. A "szanowany" Pan Kononowicz, z tej wdzięczności przeogromnej to powinien Panu procent od popularności i sprzedaży sweterków odpalić. A tak na marginesie toś Pan z tym Kononowiczem obciachu dla całego Podlasia narobił i wykarzystał pan biednego człowieka do zrobienia tytułu. Ja bym się wstydziła. Jeszcze Pan głupoty o sympatii i szacunku wypisuje. A co do tekstu Pana Biziuka, to zawsze myślałam i czytając inne teksty Pana Piotra utwierdziłam sie w tym, że dzinnikarz ( a nie redatkor) nie powinien nawet prezentować swojego zdania na łamach gazety, a przedstawiwć fakty, nie zawsze miłe i wygodne. W tym przypadku nie zauważyłam, żeby Pan Piotr pisał " moim zdaniem", a cytuje . Nie podoba się Panu tekst, bo nie jest zbieżny z Pańskim zdaniem? nie musi, powinien wywołać emocję i dyskusję, i tę rolę spełnił wyśmielicie. A jeśli rzeczywiści jest Pan historyjiem, a nie histerykiem, to powinien bronić Pan faktów a nie własnego widzi mi się.Pozdrawiam Panowie i proszę o odrobinę rozsądku. Zapalacie się jak typowi Polaczkowie.

#28 ~Były uczeń~

~Były uczeń~
  • Goście

Napisano 10 październik 2007 - 13:20

Panie Czarniawski odwal się pan od dyrekcji i szkoły , w której pan pracował - bardziej beznadziejnych lekcji historii nigdy nie widziałem ( a jestem już w III kl. LO). Żaden z pana pedagog -żenada.Dziwię się jak pan zrobił doktorat.

#29 ~MC~

~MC~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 07:43

Stwierdził pan, że nigdy nie będę "wielkim historykiem". Tego sprawdzić się nie da, o ile nie zostanę zatrudniony na uczelni. Jeszcze zanim usłyszano o Kononowiczu, zatrudnienia odmawiały mi wszystkie liczące się w mieście instytucje. Uważam więc, że powód iż nie mogę pracować nad habilitacją jest inny, od tego rozpowszechnianego przez Pana. Oczywiście nie zamierzam się zakładać czy zostanę "wielkim historykiem". Stawiam jednak dolary przeciwko orzechom, że już wkrótce nadejdą czasy, kiedy każdy średnio uzdolniony naukowiec będzie miał możliwość rozwoju zawodowego w wybranej przez siebie instytucji, konkursy na uczelniach nie będą ustawiane, a oszczercy polskiej przeszłości nie będą mogli (z przyczyn koniunkturalnych, jak to się dzieje obecnie) piastować ważnych stanowisk publicznych.Pozdrawiam i szczerze życzę pomyślności zawodowej

#30 ~MC~

~MC~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 09:43

Podaję link do strony, gdzie jest do nabycia moja książka.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=228843758Zainteresowani mogą ją nabyć, zrecenzować i spróbować znaleźć czasopismo, które zapłaci im za recenzję.Mam też ogólniejsza uwagę. Nie dziwię się, że studenci karmieni taką publicystyką womitalną, sikają pod pomnikiem Piłsudskiego, a studentki zajmują się prostytucją. Wielu spośród nich zwraca się do mnie o napisanie pracy zaliczeniowej. Oczywiście zawsze odmawiam. Znalazł Pan sobie wroga, w pana przekonaniu łatwego do bicia. A ja mówię bezrobotnym doktorom i doktorantom: Dość brania po "pysku" od pseudoautorytetów i TW sbeków pracujących na uczelniach. Zmieniajcie ten system, walczcie z układem, nie bójcie się anonimowych "docentów"!!!

#31 ~Adam Czeczetkowicz~

~Adam Czeczetkowicz~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 10:41

Panie o ksywce "Docent" szkoda że nie podpisuje się pan z imienia i nazwiska, widać jest pan pospolitym tchórzem. Pomimo tego, że nie potrafi pan napisać poprawnie mego nazwiska, to ja to rozumiem jest pan w końcu tylko nieszczęsnym internautą który zazdrości Panu Doktorowi Markowi Czarniawskiemu SUKCESU! w wypromowaniu niechcianego człowieka na idola milionów Polaków Pana Krzysztofa Kononowicza, który dzięki temu, że Pan Marek nie zapomniał o nim w trakcie wyborów, jest teraz bardzo bogaty i nie musi prosić o zupę w Caritasie jak wcześniej to robił. A zazdrość jest cechą ludzką, więc niech pan się nie przejmuje i nie złorzeczy, ani nie obraża nikogo. Głowa do góry jutro też jest dzień!!!:)

#32 ~Podlasie XXI wieku~

~Podlasie XXI wieku~
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2007 - 15:26

TAk jak po najczarniejszym dniu przychodzi słońce, tak i w dziejach Instytutu Historii po tym feralnym dniu 15 grudnia, przyszedł lepszy, kiedy to zwolniono Pana docenta z Instytutu i Rady Naukowej. Gdyby był pan wielkim historykiem, werfikowałby pan plotki. Masz pan dowód, że ktoś wykorzystuje Kononowicza? Jakiś rachunek może albo umowę? Więc historykiem docencie wielkim nigdy nie będziesz. Wierzysz w to co piszą szczekaczki i co widzisz w telewizji. Nie wiesz nawet że nie przyjmują sprostowań, bo w tym kraju prawo jest dla bogatych i wpływowych. A jak tam zarzuty prokuratorskie za pieniądze podatników na "Niwę"? Wybronili się już docenci z tej samej parafii?

#33 ~je2bny~

~je2bny~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 12:25

Brak konkretnej koncepcji obrony doprowadził do szybkiej klęski.Można było swoją skórę sprzedać dużo drożej.

#34 ~Podlasie XXI wieku~

~Podlasie XXI wieku~
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2007 - 18:27

Uwaga uwaga zagrożenie dla "demokracji"!!!Cel Marianna Czarniawska, matka Markawiek 62 inwalidka I grupy (90 procent utraty wzroku)znaki szczególne moherowy beretzarzut udział w wyborach do sejmu w 2005 roku z listy Polska Konfederacja Godność i PracaWezwana na 3 września 2007 roku przez policję w Bielsku Podlaskim w celu wyjaśnienia jej udziału w wyborach.Do ministra Z. Ziobro!Żadam wyjaśnienia dlaczego prześladujecie moją rodzinę. Żądam wyjaśnienia dlaczego przesłuchiwaliście mojego ojca. Moja matka nie zezna nic więcej niż zeznał ojciec. Żądam wyjaśnienia, dlaczego policja wzywa ubogą inwalidkę. Wynajmijcie helikopter i przylećcie do niej, przecież lubicie latać na koszt podatnika.Moja matka dobrowolnie startowała do sejmu. Moja matka dobrowolnie głosowała na Adama Słomkę, a nie na Lecha Kaczyńskiego. Moja matka zapowiedziała, że pomimo szykan nie będzie głosować na PIS i Kaczyńskiego. Moi rodzice nigdy nie przyjmowali darów z Unii Europejskiej.Pan już zatracił instynkt samozachowawczy. Czy moja matka inwalidka jest zagrożeniem dla pana i PISu?Moja matka zapowiedziała, że nie da się zastraszyć i w najbliższych wyborach znów wystartuje.Obiecuję, że zgłoszę się do pana na osobistą rozmowę. Nie będzie ona dla pana przyjemna.dr Marek Czarniawskiwww.czarniawski.blog.pl

#35 ~Gonia~

~Gonia~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 11:02

Zaraz wejdę na ten blog, ciekawam, czy mama nie ma romansu z Kononowiczem, Michał Komiński - pr-owiec PIS mógłby się dużo nauczyć od doktora co o historii sie wypowiada, biednych i niemających wiele z rzeczywistością do palramentu i na prezydentów pcha. A gdzie Ziobro? bo zaraz i go wykopyrtnie Pan doktor, ciekawe jakich nauk, bo bardziej mi to na histerie niż na historię wygląda. Pozdrawam Podlasie XXI wieku.

#36 ~Gonia~

~Gonia~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2007 - 11:05

A bloga pan doktor zlikwidował, myslałam , że sie z żalu rozpłaczę...niepowetowana strata. panie doktorze, WROĆ!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych