Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Mam wysoki cholesterol, ratunku!

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2017 - 09:02

Hej, tak jak w temacie, mam wysoki cholesterol, ratunku! Po zrobieniu badań okazało się, że mam 278 jednostek, a norma to 200!

#2 aporan

aporan

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 18:19

Spokojnie, nie jest jeszcze aż tak źle, ale dobrze też nie… czy jesz dużo tłustych potraw? Dużo imprezujesz?

#3 batoniak

batoniak

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:36

.Oczywiście z tym 'spokojnie' chodziło aby nie panikować od razu.

Użytkownik batoniak edytował ten post 17 styczeń 2017 - 21:37

#4 batoniak

batoniak

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 22:20

Ja obecnie stosuje dietę niskocholesterolową, minimalnie spadł mi cholesterol, ale to dopiero po jakiś 2 tygodniach pojawiły się efekty

#5 cartok

cartok

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 styczeń 2017 - 23:05

Odnośnie diety można skorzystać z porad dietetyczki. To tak dużo nie kosztuje, sama korzystałam to wiem o czym pisze…

#6 doreka

doreka

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 11:36

Pytasz co można zrobić aby obniżyć cholesterol? Moja odpowiedź brzmi: oczywiście dieta gdzie unikasz tłuszczy zwierzęcych, zastępujesz je roślinnymi, unikasz serów żółtych, jajek, podrobów, ograniczasz mięso czerwone, jesz warzywa i owoce.... Ważna jest też wzmożona aktywność fizyczna: ćwiczenia obniżają zły cholesterol!

#7 esana

esana

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 styczeń 2017 - 20:18

Z cholesterolem jest tak że 80% produkuje organizm jedynie 20% pochodzi z diety, dlatego dietą można go obniżyć o około 20%. Moja mama ma zbyt wysoki cholesterol i jest to dziedziczne w w rodzinie, jej mama również miała i ja mam też początki

#8 fabiko

fabiko

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 15:01

To chyba zależy jak wysoki jest poziom cholesterolu. Dieta może zdziałać wiele tak jak dziewczyny pisały już rezygnacja z produktów zwierzęcych na rzecz tych pochodzenia roślinnego. Ale nie zgadzam się co do alkoholu. Odrobina wina lub piwa (ale bardziej czerwone wino) jest wskazana. Margaryna - trzeba czytać co jest na pudełku - jeżeli ma tłuszcze utwardzone to odpada. No i cholesterol jest dobry i zły. Zły (LDL) osadza się na ściankach naczyń krwionośnych a dobry (HDL) go wymiata.

#9 ~alicjazkrainyczarów~

~alicjazkrainyczarów~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2018 - 00:11

U mnie po zrobieniu badań okazało się, że mam 313 jednostek, a norma to 200 jak piszesz. Jadłam może 2 razy w tyg dosyć tłuste potrawy, imprez też niewiele. 1-2 na miesiąc. Nic nadzwyczajnego. Diety gó... pomagały. Dalej badania pokazywały koło 310-320 jednostek. Była panika i histeryczne poszukiwania pomocy. Przy kolejnej kontrolnej wizycie zaczepiłam babeczkę z 6 lat odemnie starszą i błagalnie zapytałam co mam zrobic? Czy może ma jakiś cudowny lub choć w pół cudnowną metode ;)! Miała! haha! Poleciła mi  iGenesis – test DNA u dr Dr Beata Dethloff. Średnio byłam do tego przekonana, nie wierzyłam w taką magie ale co miałam zrobić?? Sprobowałam i Warto. Jednostki spadają!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych