Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

93 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 05:31

Niech pilnie jeszcze 9, wtedy może starczy na 10 chlebie.

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 06:10

A do płodzenia dzieci to rodzice zdrowi, MOPS powinien dać zasiłek na antykoncepcję. Żyją na koszt podatników, mieszkanie za darmo, zasiłki na każdą okazję i jeszcze pretensje, niech mąż jedzie za granicę jak tysiące  innych ojców, zarobi na utrzymanie i więcej dzieci nie spłodzi , 

#3 ~Kacper~

~Kacper~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 06:56

Jak ci babo mało kasy to się weź do roboty tak jak pozostała część społeczeństwa. Najłatwiej jest tylko wyciągać łapę po państwową kasę z naszych podatków, zamiast zakasać rękawy i samemu zapewnić byt dzieciom.

#4 ~Joanna~

~Joanna~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:01

rodzina pasożytów, miej tyle dzieci ile możesz wychować pomoc może być tylko docelowa nie stały dochód jak to uważa ta pani.

#5 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:15

Takich rodzin żyjących na koszt podatników jest więcej. Spotkałem się nawet z taką opinią, że robota jest dla głupich. Jakiś czas temu rozmawiałem z 19-letną dziewczyną z marginesu mającej dwoje dzieci w wieku 5 i 2 lata (nie wie kto jest ojcem jej dzieci). Z MOPS i z MOPR łącznie 1500 zł. miesięcznie - alimenty na dzieci i zasiłek socjalny. Teraz po 500+ ma 2000 zł. Ludzie pracujący w sklepach dostają 1200 zł. na rękę. Też mają dzieci i gdzie tu sprawiedliwość !!! Patologia rodzi patologię. Pracownicy socjali powinni w takich rodzinach rozliczać każdy grosz. Powinni sprawdzać na co wydawane są pieniądze podatników. 

#6 ~gumi~

~gumi~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:22

Co  w WAS ludziska  wstąpiło ? Skąd taka złość  ? Bardzo dobrze , że są takie  wielodzietne rodziny tj.więcej POLAKÓW. Po to są ośrodki pomocy społecznej , żeby pomagać takim rodzinom . MOPS  ma też swoje  unormowania prawne i musi je przestrzegać -to zrozumiałe -ale  takim rodzinom  pomoc jest  wskazana .Dać pieniądze wielodzietnej rodzinie  niż  patologicznej lub alkoholikom . Swoją drogą , jeśli  MOPS  ma pieniądze na zatrudnianie na etaty  radnych -emerytów byłych funkcjonariuszy służb bezpieki  PRL   i to nie za małe pieniądze  -  to jak najbardziej  powinien pomagać takim wielodzietnym rodzinom   bo do tego te instytucje służą .

#7 ~jeb~

~jeb~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:29

Do roboty, to nie chodzi, że ludzie tak reagują na skargi tej kobiety, dzieci owszem. lecz najpierw weź się babo do roboty, 500+ to też an pranie, lekarstwa, dla dzieci o ile potrzebują , to nie znaczy, że zasiłek z MoPSu ma byc jak pensja regularnie co miesiąc po 10tyś. Do roboty , a potem wymagać. O ile dostała po 500+ na dzieci więc sytuacja w rodzinie poprawiła się i zasiłku powinno nie być, Tak to my pracujący nie nastarczymy na wszystkich - bogaci nie płaca podatków, biedni nie pracują a szaraki - do roboty bo z nikąd pomocy. Tak to nie może być. 

#8 ~Tadeusz~

~Tadeusz~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:41

Co  w WAS ludziska  wstąpiło ? Skąd taka złość  ? Bardzo dobrze , że są takie  wielodzietne rodziny tj.więcej POLAKÓW. Po to są ośrodki pomocy społecznej , żeby pomagać takim rodzinom . MOPS  ma też swoje  unormowania prawne i musi je przestrzegać -to zrozumiałe -ale  takim rodzinom  pomoc jest  wskazana .Dać pieniądze wielodzietnej rodzinie  niż  patologicznej lub alkoholikom . Swoją drogą , jeśli  MOPS  ma pieniądze na zatrudnianie na etaty  radnych -emerytów byłych funkcjonariuszy służb bezpieki  PRL   i to nie za małe pieniądze  -  to jak najbardziej  powinien pomagać takim wielodzietnym rodzinom   bo do tego te instytucje służą .

Tu nie chodzi o złość. Większość osób utrzymujących się ze świadczeń socjalnych pracuje "na czarno". Wręcz nie chcą pracować legalnie. Tragedią dla nich jest to, że ktoś chce ich zatrudnić na umowę. Chciałem zatrudnić pracownika w piekarni. Kiedy zaczęli przychodzić ludzie z Urzędu Pracy to przychodzili nie po to by pracować ale po to by dać im zaświadczenie, że nie mam dla nich pracy. Większość z nich miała pracę... Na marginesie proszę sprawdzić jakie samochody stoją przed blokami socjalnymi w Białymstoku. Owszem są wyjątki i tym ludziom trzeba pomagać. Należy jednak dokładnie sprawdzić takie osoby. Sprawdzić jego majątek, wtedy może się okazać, że skoro stać go na samochód za 50 tys. to pomoc z MOPS-u mu się nie należy. Owszem państwo powinno pomagać rodzinom wielodzietnym. Uważam, że należy jednak uszczelnić system przyznawania świadczeń. Większość z tych ludzi uważa, że państwo musi dać im mieszkanie i zasiłek bo im się "należy".

#9 ~mir~

~mir~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 07:54

Tu nie chodzi o złość. Większość osób utrzymujących się ze świadczeń socjalnych pracuje "na czarno". Wręcz nie chcą pracować legalnie. Tragedią dla nich jest to, że ktoś chce ich zatrudnić na umowę. Chciałem zatrudnić pracownika w piekarni. Kiedy zaczęli przychodzić ludzie z Urzędu Pracy to przychodzili nie po to by pracować ale po to by dać im zaświadczenie, że nie mam dla nich pracy. Większość z nich miała pracę... Na marginesie proszę sprawdzić jakie samochody stoją przed blokami socjalnymi w Białymstoku. Owszem są wyjątki i tym ludziom trzeba pomagać. Należy jednak dokładnie sprawdzić takie osoby. Sprawdzić jego majątek, wtedy może się okazać, że skoro stać go na samochód za 50 tys. to pomoc z MOPS-u mu się nie należy. Owszem państwo powinno pomagać rodzinom wielodzietnym. Uważam, że należy jednak uszczelnić system przyznawania świadczeń. Większość z tych ludzi uważa, że państwo musi dać im mieszkanie i zasiłek bo im się "należy".

Masz w 100% rację. Ludzie biedni z reguły nie obnoszą się ze swoją biedą. Robią wszystko aby być na powierzchni. Natomiast całkiem pokaźne grono żyje na koszt innych. Wystarczy popatrzeć kto pojawia się w parafiach w dniach gdy rozdawane są tam paczki żywnościowe.

#10 ~aspirant barowy~

~aspirant barowy~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 08:13

W różnych P.i.e.r.d.z.i.s.z..e.w.a.c.h, różni urzędnicy są panami i władcami stosującymi prawo po uważaniu.

Każdy głupol wie, że pieniądze z 500+ NIE WLICZAJĄ  się do dochodu. Urzędas z P.i.e.r.d.z.i.s.z.e.w.a wie swoje i co mu zrobicie.

Choć jestem ateistą to dziękuję Bogu, że nie urodziłem się ani nie mieszkam w Suwałkach. Chyba zacznę wątpić w ateizm.

#11 ~cromonch~

~cromonch~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:03

Co  w WAS ludziska  wstąpiło ? Skąd taka złość  ? Bardzo dobrze , że są takie  wielodzietne rodziny tj.więcej POLAKÓW.

Takich Polaków pasożytów nam nie potrzeba. Lepiej żeby ich nie było.

#12 ~xxyz~

~xxyz~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:15

W różnych P.i.e.r.d.z.i.s.z..e.w.a.c.h, różni urzędnicy są panami i władcami stosującymi prawo po uważaniu.

Każdy głupol wie, że pieniądze z 500+ NIE WLICZAJĄ  się do dochodu. Urzędas z P.i.e.r.d.z.i.s.z.e.w.a wie swoje i co mu zrobicie.

Choć jestem ateistą to dziękuję Bogu, że nie urodziłem się ani nie mieszkam w Suwałkach. Chyba zacznę wątpić w ateizm.

A wiesz co to zasiłek celowy czy po prostu nie doczytałeś artykułu?
Celówkę przyznaje pracownik socjalny i to tylko od jego widzimisię zależy komu i czy w ogóle ją przyzna, a pula pieniędzy na celówki jest ograniczona. Czyli można, a nawet trzeba dawać priorytet tym bardziej potrzebującym i mniej roszczeniowym. Tak że odmówienie celówki było jak najbardziej prawnie uzasadnione i słuszne. Poza tym 500+ powinno być tylko dla pracujących, a nie da roszczeniowego bydła na zasiłku.

#13 ~aspirant barowy~

~aspirant barowy~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:20

A wiesz co to zasiłek celowy czy po prostu nie doczytałeś artykułu?
Celówkę przyznaje pracownik socjalny i to tylko od jego widzimisię zależy komu i czy w ogóle ją przyzna, a pula pieniędzy na celówki jest ograniczona. Czyli można, a nawet trzeba dawać priorytet tym bardziej potrzebującym i mniej roszczeniowym. Tak że odmówienie celówki było jak najbardziej prawnie uzasadnione i słuszne. Poza tym 500+ powinno być tylko dla pracujących, a nie da roszczeniowego bydła na zasiłku.

Choć toja wypowiedź świadczy o tobie ale zniżę się i odpowiem.

Nawet w P.i.e.r.d.z.i.s.ze.w.a.c.h nic nie zależy od urzędaski. Zależy od procedur. Jest kryterium dochodowe, są potrzeby itd. i basta.

#14 ~niestety..~

~niestety..~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:31

Oboje z mężem pracujemy, mamy dwójkę dzieci  i mimo programu 500+ nie stać na rozrywki dla dzieci. Cieszymy się, że możemy powoli nazbierać na meble dla dzieci czy kupić nowe ubrania dzieciom. Niektórym to w głowie się przewraca. Zamiast cieszyć się z tego co mają, to jeszcze im mało. Jak za mało to niech ruszy się do pracy mąż, a nie tylko socjal, bo nie opłaca się pracować. Teraz tak dużo osób naciąga państwo, aby tylko żyć na socjalu.  Mają firmę, chałupa willa, a 2 tys. miesięcznie ( 500+x3, rodzinne), bo niby firma ma straty.. Inny przykład, chłop nie pracuje, bo również 2 tys. miesięcznie z MOPSU wpływa na dzieci.

Paranoja, a inni pracują na najniższej krajowej,  mają dwójkę dzieci (9,18) i nie należy im się nic.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:46

Paranoja, a inni pracują na najniższej krajowej,  mają dwójkę dzieci (9,18) i nie należy im się nic.

Kłamiesz i to nieudolnie.

Zakładając, że zarabiacie najniższą krajową, niech będzie 2 x po 1500 zł, to macie po 750 zł na osobę. Należą się pieniądze z 500+ na młodsze dziecko a jeżeli starsze nie ma jeszcze skończonych 18 to i na starsze.

Kłamstwa nawet takie drobne i anonimowe, wymagają odrobiny wysiłku.

#16 ~niestety..~

~niestety..~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 09:53

Czytaj ze zrozumieniem, nie napisałam, że zarabiam najniższą krajową, tylko dałam przykład znajomych.  Wystarczą nadgodziny (produkcja) i już jest trochę powyżej najniższej krajowej. Dziecko ma skończone 18 lat, więc ani na pierwsze ani na drugie nie przysługuje 500+. Poza tym, napisałam, że ja cieszę się z tego co mam, a nie narzekam jak kobieta w artykule.

#17 ~Jerzy~

~Jerzy~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 10:00

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie nie zakładają, że te 500+ będzie może przez rok max dwa, a potem na bank upadnie i rzucają prace bo im się nie opłaca pracować, kupują ciul wie co na kredyty bo wiedzą, że z 500+ pokryją raty i potem przychodzi niespodziewajka nie ma kasy, ani roboty.

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 10:01

Choć toja wypowiedź świadczy o tobie ale zniżę się i odpowiem.

Nawet w P.i.e.r.d.z.i.s.ze.w.a.c.h nic nie zależy od urzędaski. Zależy od procedur. Jest kryterium dochodowe, są potrzeby itd. i basta.

Widzę, że pan aspirant barowy to kulturalny człowiek. Nie poniża innych ze względu na pochodzenie. Pewnie sam pochodzi z Koziej Wólki i od tygodnia stał się PANEM z Białegostoku co najwyżej. Dlatego Suwałki nazywa "P.i.e.r.d.z.i.s.ze.w.a.c.h". Poprzewracało się w główce...

#19 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 10:46

W końcu chodzi o atrakcje dla dzieci czy lekarstwa na leki. Niektórzy gdyby dostali jeszcze 4500 za nic - będą wyglądać kasy z MOPR-u, "bo naklepali dzieci i im się NALEŻY". Komuś tu się chyba włączyła chciwość???!!!

#20 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2016 - 10:56

Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że ludzie nie zakładają, że te 500+ będzie może przez rok max dwa, a potem na bank upadnie i rzucają prace bo im się nie opłaca pracować, kupują ciul wie co na kredyty bo wiedzą, że z 500+ pokryją raty i potem przychodzi niespodziewajka nie ma kasy, ani roboty.

Oczywiście - już teraz w kręgach dalszych znajomych jest coraz więcej przypadków rezygnacji z pracy - bo po co - więcej ma siedząc w domu i licząc kasę z programu 500+.

Nawet w mojej rodzinie jest przypadek że oboje rodziców zarabiają:mąż ok. 4.000 na rękę, żona umowa zlecenie (grosze na papierze) a w rzeczywistości  ponad 3.000 na rękę. 3 dzieci i na wszystkie 3 kasa - bo wykazują niskie dochody na członka rodziny. Liczą kasę i śmieją się z durni, którzy rozdają ją za darmo. 

Tak na marginesie ile jeszcze podatków wprowadzą dla WSZYSTKICH, żeby mieć z czego finansować obietnice wyborcze.

Najciekawsze jest to że babcie których nie stać na leki i nie otrzymają pomocy - będą płacić podatki na pokrycie programu 500+.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych