Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

93 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~stenia..~

~stenia..~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 08:52

Co  w WAS ludziska  wstąpiło ? Skąd taka złość  ? Bardzo dobrze , że są takie  wielodzietne rodziny tj.więcej POLAKÓW. Po to są ośrodki pomocy społecznej , żeby pomagać takim rodzinom . MOPS  ma też swoje  unormowania prawne i musi je przestrzegać -to zrozumiałe -ale  takim rodzinom  pomoc jest  wskazana .Dać pieniądze wielodzietnej rodzinie  niż  patologicznej lub alkoholikom . Swoją drogą , jeśli  MOPS  ma pieniądze na zatrudnianie na etaty  radnych -emerytów byłych funkcjonariuszy służb bezpieki  PRL   i to nie za małe pieniądze  -  to jak najbardziej  powinien pomagać takim wielodzietnym rodzinom   bo do tego te instytucje służą .

Nareszcie mądra ,ludzka i sensowna wypowiedź,,,,szacunek!

#42 ~&~

~&~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 10:15

Skoro was nie stać na utrzymanie takiej gromadki to trzeba było zaprzestać przy trójce a nie stukać się dalej jak króliki. Zapewne to jeszcze nie koniec beztroskiej prokreacji i życia na koszt społeczeństwa! :angry:

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 10:22

Nareszcie mądra ,ludzka i sensowna wypowiedź,,,,szacunek!

Co w tym dobrego? Brak perspektyw na normalne życie. Powielanie błędów rodziców. A poza tym wielodzietne rodziny miały sens gdyby ci Państwo mieli gospodarstwo i dzieci pomagały by w pracach, i łatwiej by było im je utrzymać, a nie wyciągać ręce po pomoc do państwa.

#44 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 17:06

500+,  zasilki rodzinne, stypendia socjalne i pomoc innych ludzi ktorzy uwierzyli w biede tej rodziny. a trzy samochody i dzialki to stac kupowac.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 17:19

500¸plus to pieniądze na dzieci na ich wychowanie a nie dla dzieci. MOPS ma racje ze 4500zl  plus 1500 zl rodzinnego można zabezpieczyć potrzeby rodziny. znam te rodzinę i wiem ze doskonale radziła sobie bez tych pieniędzy. po prostu chce wyłudzić więcej a przepisy prawa na to  pozwalają

#46 ~Wkurzona~

~Wkurzona~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:18

Ma na wychowaniu 9 maluchów? No przepraszam bardzo, ale od kiedy to 16 latki się zalicza do maluchów ? ;) Z tego co widzę, tylko dwoje dzieci jest w wieku przedszkolnym. Z wypowiedzi sąsiadki tej pani na innym forum wynika też, że mieszkanie otrzymali wyremontowane. Skoro obecnie jest zagrzybione, to wynik niedbalstwa i brak szacunku (postawa "nie moje, nie muszę dbać" niestety jest dość typowa). Poza tym ktoś tu nie bardzo rozumie sens tego dodatku- na przyjemności to mają obowiązek zarobić rodzice. W pierwszej kolejności należałoby zapewnić dzieciom godziwe warunki- np odgrzybić ściany, by nie chorowały, kupić meble, pomyśleć o ich przyszłości. Od wydawania pieniędzy na przyjemności zdrowia im nie przybędzie. Ponadto odmowa dodatków była również spowodowana brakiem współpracy ze strony rodziny (wskazania, na co została wydatkowana poprzednia pomoc), wiec jak najbardziej uzasadniona. Niespodzianka droga pani- wydatkowanie 500+ tez podlega kontroli. Słowem- skrajnie nieodpowiedzialna rodzina, która z pomocy państwa zrobiła sobie źródło zarobkowania (czy tam w ogóle którekolwiek z rodziców skalało się pracą?) Niestety dzieci często powielają zachowania rodziców. Wątpię by tam ktokolwiek wpajał im takie wartości jak szacunek dla pracy, własności, umiejętność oszczędzania czy planowania swojej przyszłości. Rośnie kolejne pokolenie beneficjentów MOPS i 500+. Żałosne

#47 ~do pracy się wziąć~

~do pracy się wziąć~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 20:08

Nie było 4500zł i jakoś funkcjonowali (a z pewnością nie wyciągnęli tyle m-cznie z MOPSU). Mają 4,5tys i brakuje. Opał to też zabezpieczenie komfortu dzieciom, więc niech ta Pani nie mówi, że 500+ to tylko na zajęcia dodatkowe.

Uważam, że jeszcze przed startem tego programu ludzie przemyśleli na co wydadzą te pieniądze. Ilu mówi, że będzie brało auta na raty? Aj.. szkoda słów.

A ojciec to co? Dzieci umiał spłodzić, a na opał to już nie potrafi zarobić? Skoro rodzice na których spoczywa obowiązek zapewnienia wszystkich podstawowych potrzeb dzieci nie są w stanie im tego zapewnić to świadczy to o niewydolności wychowawczej. Dostac 4500zł. i pójść do gazety bo jeszcze mało WSTYD! 

#48 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 04:21

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie rodziny wielodzietne mierzone sa jedną miarką. Bo jak już dwoje czy troje TO musi być patologią. Jestem mama 4 dzieci. Korzystam z 500 plus wiem, że program za jakiś bardzo zaostrza swoje kryteria i dla wielu rodzin w Polsce będzie niedostępnym. Oboje z mężem pracujemy. Odkładamy i nie marudzimy tylko staramy się racjonalne gospodarowac tym co jest. Od września rozpoczynam podyplomowke, ten papierek otworzy przede mną kolejne możliwości. Złości mnie fakt kiedy obcy ludzie patrzą na naszą rodzinę z pogardą bo mamy 500 plus. Nie wszystkie rodziny to margines, pasożyty, nieroby itp. Jesteśmy sobie bliscy, wspieramy się. Wiemy, że musimy liczyć na siebie a nie na Mops. To co wypracujesz sam,jest Twoja szansą na lepszy byt.

#49 ~Jan~

~Jan~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 05:09

Zawistni komentatorzy! Pojęcia nie macie,co to znaczy byc matka dziewięciorga dzieci.Pojecia nie macie,co to znaczy byc wielodzietną rodziną.Tacy ludzie sa przyszłością Polski.Dzięki Ci, kobieto,jestes wielka!

#50 ~ana~

~ana~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 11:19

Mops ma rację juz tyle bierze że wstydziłaby się chytruska

#51 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 11:49

Zawistni komentatorzy! Pojęcia nie macie,co to znaczy byc matka dziewięciorga dzieci.Pojecia nie macie,co to znaczy byc wielodzietną rodziną.Tacy ludzie sa przyszłością Polski.Dzięki Ci, kobieto,jestes wielka!

Doprawdy? Mopsiarskie rodziny sa przyszłością Polski? Nie mam nic przeciw rodzinom wielodzietnym, gdzie rodzice są odpowiedzialni, i tego samego uczą dzieci. Ale tutaj widze tylko żerowanie na koszt państwa i radosną egzystencję bez planu na przyszłość. Dzieci prawdopodobnie powiela ten schemat a na takie rodzinki harować bedą dzieci rozsądnych rodziców z mniejszych rodzin.. To mi przypomina historię pewnego bezrobotnego małżeństwa, które wygrało sporą kwote na loterii. Przez rok zyli ponad stan, wydając kase na przyjemności zamiast zainwestować we własną przyszłość (bo im się od zycia też cos nalezy ) Po roku, gdy wywalono ich z wynajmowanego apartamentu żebrali o pomoc socjalną, choc nawet nie potrafili udowodnić na co, (i czy rzeczywiście) wydali całą wygraną. Tutaj jest podobne myślenie - wydac kase na przyjemności, zamiast zainwestować w zdrowie i przyszłość dzieci, a na codzienne  życie niech im MOPS da. No wybaczcie, ale to nie tędy droga

#52 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 14:43

Niech przestanie Sobie co miesiac farbowac wlosy na inny kolor to zaoszczedzi na chlebek....

#53 ~ZANIEPOKOJONY~

~ZANIEPOKOJONY~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 17:49

Patologiczny MOPS WYMAGA pomocy . Zerowanie na ubogiej rodzinie . WSTYD !!!

#54 ~Tadek~

~Tadek~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 17:59

9 x 9 = 81 

81 x 500zł = 40500 zł

Niezła mi przyszłość

#55 ~belka~

~belka~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 18:21

Co  w WAS ludziska  wstąpiło ? Skąd taka złość  ? Bardzo dobrze , że są takie  wielodzietne rodziny tj.więcej POLAKÓW. Po to są ośrodki pomocy społecznej , żeby pomagać takim rodzinom . MOPS  ma też swoje  unormowania prawne i musi je przestrzegać -to zrozumiałe -ale  takim rodzinom  pomoc jest  wskazana .Dać pieniądze wielodzietnej rodzinie  niż  patologicznej lub alkoholikom . Swoją drogą , jeśli  MOPS  ma pieniądze na zatrudnianie na etaty  radnych -emerytów byłych funkcjonariuszy służb bezpieki  PRL   i to nie za małe pieniądze  -  to jak najbardziej  powinien pomagać takim wielodzietnym rodzinom   bo do tego te instytucje służą .

POMAGAĆ, ale nie utrzymywać. Ta pani nigdy nie zhańbiła się pracą. Jak nie było 500+ zyła z zasiłków i z różnych danin. Teraz bierze 500+ oraz zasiłki, razem ok. 8.000 na miesiąc. To przecież nie jest normalne!!!

#56 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 18:35

9 dzieci. To trzeba rozumu nie mieć żeby sobie tyle dać zrobić. Jak się kobieta nie potrafiła zabezpieczyć to niech teraz sobie te chmarę dzieciarni utrzymuje. Najlepiej rządać od państwa tylko trzeba było myśleć nie brochą tylko głową.Pewnie te dzieci mają wielu ojców a jaknie to tylko tak nieodpowiedzialny facet jak i ta matka pozwoliliby na coś takiego

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 18:37

9 x 9 = 81 

81 x 500zł = 40500 zł

Niezła mi przyszłość

Przyszłość Polski? To będziesz potem i ty i ja utrzymywał te dzieci jak zostaną im odebrane rodzicom. Tylko człowiek nieodpowiedzialny robi tyle dzieci

#58 ~kat~

~kat~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2016 - 19:43

Pracowałem jako pracownik socjalny ale odszedłem ze względu na śmieszne zarobki.

Mam radę dla tego MOPSu na takich pasożytów jak ta Pani.

Najpierw zażądać pierdylion zaświadczeń, oświadczeń i innych dokumentów a na końcu przyznać 50zł ze względu na szczupłe środki. Od takiej decyzji nikt odwołania nawet nie rozpatrzy.

#59 ~Lol~

~Lol~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2016 - 08:34

Ja na Ciebie robię ty durna babo a pracuje za najniższą krajową i mojemu dziecku nic się nie należy. Do roboty pasozycie spoleczny . A jak nie pracujesz to odbieramy 500+ i będzie super

#60 ~Mi~

~Mi~
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2016 - 08:37

Też bym chciała robić było komu to i utrzymuj ja bym bardziej.pomyślała nad tym 500+ a nie ot tak dali i nikt bie bedzie teraz pracowal bo po co

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych