Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

92 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~dodo~

~dodo~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 08:49

A komu to przeszkadza ,jestem katolikiem ale popieram budowę świątyni,bo za dużo już iest świątyń katolickich,prawosławnych i muzułmańskich itp.Ci ludzie wyznania jechowego są bardziej kulturalni jak reszta wyznawców.U nas słychać i pisze prasa same złe postępki to zabił,zgwałcił ukeadł,,same złe komentarze.Ale obecny świat to cały bajzel i maszynka do zabijania ludzi,a szczególnie polacy,mało Irak teraz pchają się do Afganistanu,zabijać dla pieniędzy.Sodoma i Gomora.

#2 ~obłęd~

~obłęd~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 08:55

Ręce opadają. Pani Reginie się nie podoba, że Świadkowie Jehowych się budują obok szkoły ale nie przeszkadza jej oddawanie działek i budynków kościołowi katolickiemu ze bezcen. Nie denerwują jej wielkie plebanie i małe kościółki na każdym osiedlu nie denerwuje jej arogancja i obnoszenie się bogactwem przez "naszych" proboszczów. To jest właśnie Polska. Smutne

#3 ~ola~

~ola~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 09:06

Mi tez tam nie przeszkadza ze beda mieli swiatynie.... ale litosci... oni potrafia do nocy walic i halasowac, a tym bardziej w niedziele.. ludzie chca odpoczac bo w koncu po to jest niedziela a oni halasuja swoja budowa... czasami to juz sie nie da wysiedziec. teraz jest chwila spokoju ale chyba tylko dlatego ze snieg spadl i nie moga nic robic. mogli by tylko zrozumiec ze dla NAS NIEDZIELA to jest dzien swiety !!
I mam tylko nadzieje ze jak juz powstanie ta swiatynia.. to jechowi nie beda dreczyc dzieci swoimi opowiesciami... bo oni maja taki zwyczaj. Nie mam nic przeciwko ich wiary, kazdy wierzy w co chce, ale nie namawia ludzi do zmiany wiary chodzac i rozdajac jakies ksiazeczki... i gadajac rozne rzeczy !!!

#4 ~PRAKTYKUJĄCA KATOLICZKA~

~PRAKTYKUJĄCA KATOLICZKA~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 09:54

Trzymam kciuki za ich budowę! Bardzo szanuję ludzi z tego wyznania, miałam sąsiadów swiadków jehowy i wszyscy w całym bloku byli zawsze pod wrażeniem jak ci ludzie byli grzeczni, otwarci na innych i przede wszystkim nie byli zawistni i obłudni jak niektórzy katolicy. A jeżeli komuś to się nie podoba to doprawdy może tylko nad sobą zapłakać jak bardzo jest zacofany. NAJLEPSZYM DOWODEM ZACOFANIA UMYSŁOWEGO BYŁ TEŻ ATAK NA CIEMNOSKÓRĄ DZIEWCZYNĘ W GALERII. KAŻDY KTO BĘDZIE PRZECIWNY ŚWIĄTYNI ŚWIADKÓW JEHOWY JEST TAKIM SAMYM ZACOFAŃCEM JAK TEN CO JĄ ZAATAKOWAŁ!!!!!!

#5 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 10:16

Opłaca się Wam budować tę świątynie i wywalać tyle kasy, jak nie długo będzie Armagedon?

#6 ~Zorro~

~Zorro~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 10:39

Ja też nie mam nic przeciwko świątyni.Mam natomiast znajomych tego wyznania,którzy odbiegają od stereotypów opisanych powyżej.Łajdaczą się,piją,kradną i.t.p.Jak w każdym środowisku są tam bardzo pożądni,jak również i łajdacy.Nie można nikogo,a już jakiejś grupy ludzi określić jednoznacznie dobrze,ani jednoznacznie żle.Co do ich wiary jak i do każdej innej-ważne że wierzą nie ważne jakiego Boga czczą.Uważam że nic niewarty jest ten który w nic nie wierzy.

#7 ~ateista~

~ateista~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 10:55

PRZECIERZ TO SEKTA!! Nie powinno się im pozwalać budować wogule żadnych "świątyń" !!!!

#8 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 10:59

@ Zorro! Ten, który w nic nie wierzy - wierzy w NIC!

#9 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:06

@ateista! Wypowiadasz się niczym Cezar :D Za jego czasów chrześcijanie też byli sektą i Rzym nie pozwalał budować im świątyń. Ale wiadomo, czym to się skończyło... :lol:

#10 ~siostra Teresa~

~siostra Teresa~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:14

ateista powinien najpierw sięgnąć po słownik ortograficzny, potem po Biblię i na koniec po historię starożytną.

#11 ~Dario~

~Dario~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:18

A jeżeli komuś to się nie podoba to doprawdy może tylko nad sobą zapłakać jak bardzo jest zacofany. NAJLEPSZYM DOWODEM ZACOFANIA UMYSŁOWEGO BYŁ TEŻ ATAK NA CIEMNOSKÓRĄ DZIEWCZYNĘ W GALERII. KAŻDY KTO BĘDZIE PRZECIWNY ŚWIĄTYNI ŚWIADKÓW JEHOWY JEST TAKIM SAMYM ZACOFAŃCEM JAK TEN CO JĄ ZAATAKOWAŁ!!!!!!

Mam wolną wolę daną mi przez Boga i jestem przeciwny, więc proszę mnie nie obrażać.

#12 ~Agnostyczka~

~Agnostyczka~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:25

Zawsze odnosiłam się z dużym szacunkiem do wyznawców różnych wiar. Również do Świadków . Oceniałam ich przez pryzmat koleżanki, jej rodziny. Kiedy więc poznałam utytułowaną osobę będącą świadkiem, naiwnie również uznałam, że jest uczciwa:) I to był błąd. Najzabawniejsze, że w pokoju wywieszała religijne sentencje, mądrości bibilijne. Świadek okazał się przebiegłym, miernym człowieczkiem, który z 5 srebrników sprzedałby wszystkie wartości, że nie wspomnę z iloma kobietami jednocześnie utrzymywał kontakty. Żona tu, żona tam ... jeszcze jedna żona. Kochanka tam, kochanka tu ;)
Diametralnie zmieniłam zdanie o świadkach. Tak jak ich wczesniej broniłam, zawsze powiem, jaka jest ich prawdziwa twarz. Mieszkańcom radzę, nie ufajcie i chrońcie swoich najbliższych.

#13 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:33

@Dario, a czemu Ty się sprzeciwiasz - pobiciu dziewczyny, czy postawieniu świątyni? Za pierwszym przemawia Bóg, za drugim Szatan? To jak to jest z tą Twoją wolną wolą? Czy na pewno jest ona wolna?

#14 ~wróg ciemnogrodu~

~wróg ciemnogrodu~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:44

Swiadkowie jehowy to ciemnogród. czy jest wśród nich lekarz? (jesli tak, to jak bedzie ratował zycie, jesli nie uznaje transfuzji krwi>?) czy może jest u nich prawnik?
Łażą tylko po domach. hehe światynie za milion buduja z własnych lokalnych funduszy..hehe..jasne.. a gdzie onoi pracuja, jak tylko swoje pisemka roznosza na ulicy? Mam sąsiadke - jehowska morda- co ona wyprawia w domu! Zniszczyła swoja rodzinę, rozbiła! Córke ma na granicy depresji i choroby psychicznej..co i jehowe wiedza o sobie spotykajac sie pare razy po kilka godz na swoich modlitwach? A jacy a w domu? Pietro nizej sasiadeczka = jehoweczka wykończyła swoja rodzine- a pomysły jak ypo robic zapewne inni jehowcy jej podpowiadaja. Znam tez historie dziewczyny Ani Stolorz- jej matka jehowska wyeksmitowała ja z domu..(nie piła, nie paliła, zwykłą ksiegowa Ania - jej córka była)..pewnie jehowcy kiedys to mieszkanie sprzedadza i nowe swiatynie beda budować.
Ciekawe skad maja na te swoje ulotki i inne gazetki i książeczki...ciemnogród pier...

#15 ~Dario~

~Dario~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:44

@Dario, a czemu Ty się sprzeciwiasz - pobiciu dziewczyny, czy postawieniu świątyni? Za pierwszym przemawia Bóg, za drugim Szatan? To jak to jest z tą Twoją wolną wolą? Czy na pewno jest ona wolna?

Stawianiu świątyni w tym miejscu. Jest bożnica na ul.Rzemieślniczej i niech tak zostanie, mieszkam obok i mi to nie przeszkadza. Przeszkadzają gazetki zostawiane po drodze w skrzynce pocztowej, ale to już inna sprawa. Wolna wola daje mi m.in. swobodę wypowiedzi więc i tego proszę mi nie negować.

#16 ~wróg ciemnogrodu~

~wróg ciemnogrodu~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 11:57

ARMAGEDON TUŻ TUZ..a oni za budowe i wywalanie pieniedzy sie biora.. Mówia juz że koniec , a samochody kupuja, wille buduja..zapytałem kiedys ich tych swidków jak to bedzie w ich "RAJU" po zmartwychsatniu: otórz wstana tylko z grobów jehowcy, beda wszyscy zdrowi, chorób nie bedzie etc, pytam a w czym beda chodzic? Skad ubrania? Wybuduja fabryki? I co bedzie dyrektor jehowiec i robole? W Białymstoku był taki pan "Edzio" jehowiec z bema, biednie mu sie zyło wiec puszki i makulature zbieral i robi to do dzis, a Jehowcy wyrzucili go ze swojej wiary bo wstyd im przynosil i smierdział", to trzeba było pomóc mu drodzy miłosierni jehowcy...oni tylko maja przyklejony usmiech do swojej twarzy, nic wiecej.
jeden z "uczciwych" jehowcow ma sprawe w UKS bo podatkow nie chciało mu sie placic i faktur wystawiac..

#17 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 12:05

@Dario, nie neguję Twego prawa do wypowiedzi, bynajmniej! Cieszę się, że zabierasz głos w dosyć "drażliwym" temacie. Większość katolików woli milczeć, albo wyłącznie negować (nie znając tematu, albo bardzo się go bojąc)!
Twierdzisz, że przeszkadzają Ci Ich gazetki. A nie przeszkadzają Ci gazetki supermarketów, które świadomie nazywają Ciebie "Idiotą". Sory! To cytat z reklamy... Nie przeszkadzają zalegające Twoją skrzynkę pocztową (także e-skrzynkę) idiotyczne reklamy pełne seksu i przemocy? To Ciebie nie boli i nie bulwersuje?...

#18 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 12:30

@wróg ciemnogrodu, określasz siebie takim nickiem, ale - bez urazy - sam nim jesteś! Dlaczego? Już Ci tłumaczę. Po pierwsze, wróg ciemnogrodu powinien szanować inną wiarę i jej wyznawców i nie określać ich w sposób wulgarny (jehowcy). Inaczej, sam jest zwolennikiem i głosicielem ciemnogrodu. Mierząc to Twoją miarą - katolicy, to katolihowcy zabijający innowierców w czasach krucjat, wycinający w pień całe cywilizacje i grabiący ich majątki. Palący na stosie "czarownice"! Historia nie kłamie... To dopiero był ciemnogród! Niestety, dzisiaj też spotykany (na szczęście bez płonących stosów)!!!

#19 ~wnikliwy~

~wnikliwy~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 12:41

To prawda, że mogą trochę przeszkadzać w niedzielę, ale w artykule napisali, że budują ochotnicy. A najwięcej ludzi ma wolne w weekendy. Z tego co wiem budują za to szybko i starają się utrzymywać jak najlepsze relacje z sąsiadami.

A tak na marginesie - czy ksiądz w kosciele pyta kogoś zanim o 6.00 uruchomi kościelne dzwony? Z tego co wiem jest wielu, którym to przeszkadza.

#20 ~były wyznawca świadków jeh~

~były wyznawca świadków jeh~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 12:49

@wróg ciemnogrodu, określasz siebie takim nickiem, ale - bez urazy - sam nim jesteś! Dlaczego? Już Ci tłumaczę. Po pierwsze, wróg ciemnogrodu powinien szanować inną wiarę i jej wyznawców i nie określać ich w sposób wulgarny (jehowcy). Inaczej, sam jest zwolennikiem i głosicielem ciemnogrodu. Mierząc to Twoją miarą - katolicy, to katolihowcy zabijający innowierców w czasach krucjat, wycinający w pień całe cywilizacje i grabiący ich majątki. Palący na stosie "czarownice"! Historia nie kłamie... To dopiero był ciemnogród! Niestety, dzisiaj też spotykany (na szczęście bez płonących stosów)!!!

Jestes świadkiem jehowy...to widac, słychac i czuć...
matka, która wyeksmitowała bez powodu (tj córka wyjechała na studia podyplomowe) Anie Stolorz, to dopiero pokazała jaka jest matka- świadkiem jehowy. gdyby jej córka nia była też swiadkiem, miałaby inne "lepsze" zycie- jak twierdza "siostry i bracia", cóż, przeszkadzała...a tak mamunia zrobiła z 2 pokoi jeden i zebrania maja w domu..a Ania włóczy sie po stancjach...
pyam Cie swiadku jehowy, co bedziecie robic w RAJU?? skad bedziecie mieli ubrania? wiesz jaki to jest proces: zasadzic bawełne zebrac, zrobic nitki, potem materiał etc..takie proste, a tak trudne do wpojenia w wasze główki-makówki. jak ktos od was odejdzie to zabraniacie sie zbliżac i nawet dzień dobry mówić"- bo jeszcze na złą strone was przeciągnie... nadal nie pale, nie pije, pracuje i zyje... całe szczęście uratowałam rodzine! mam czas na obiad dla dzieci, zajrzec w ich zeszyty, posprzatac w mieszkaniu, a to wszystko było niemozliwe kiedy w tym tkwiłam! Liczyły sie punkty w dzienniczku: ile czasu ile godz. dziennie, tygodniowo "głosiłam prawdę" na ulicach i po domach. A rodzina na tym cierpiała. jestem brdzo bez was szczęśliwa!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych