Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

92 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~~jOANNA~~

~~jOANNA~~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 13:04

Jestem czasami gosciem u kolezanki na osiedlu Bema w Bstoku, jej matka jest swiadkiem jehowy. Oj ma sie dziewczyna z nia. Raz pomagaliśmy jej szukac tej jej matki całą noc, bo wyszła sobie gdzies ta starsza kobieta. Córka przejeła sie bardzo i sprawe zaginiecia zgłosiła na policje, a była juz 2 w nocy jak nie wracała do domu. dzwonili z policji po różnych miejscach gdzie ew. mogłaby byc, wszyscy mówili ze nic nie wiedza.. my pomagalismy oprócz policji szukac jej. Były ogłoszenia w radiu itd. potem okazało sie, ze ta matka- swiadek jehowy ma zaburzenia psychiatryczne i była u innego swiadka jehowy,cała noc, ale najciekawsze jest to, ze niepotrzebnie szukalismy, bo smacznie sobie spała a tamta pani "siostra" miała gdzies powiedziec dla dzwoniacego do niej policjanta że wszystko ok.. Ale maja żarty Ci jehowi... oszukuja nawet policje i za nic maja troske rodziny i znajomych.. A oni przeciez nie kłamia? Mysle ze dl swiadków jehowy liczy sie "sztuka" tj, nie ważne czy ktos psychiczny czy nie, to biora do siebie..

#22 ~młoddy_ełczanin~

~młoddy_ełczanin~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 14:34

Opłaca się Wam budować tę świątynie i wywalać tyle kasy, jak nie długo będzie Armagedon?

dokładnie. ich teorie wykluczają się z praktyką. nie mam nic przeciwko ich "wyznaniu", ale oficjalnie są oni uznani za sektę, tak? więc kto zgodził się aby w centrum miasta, w osiedlu, przy szkole powstała "świątynia". absurd..

szczerze nie zazdroszczę mieszkającym w sąsiedztwie. teraz będziecie mieli codziennie "gości" z książeczkami, którzy wciskają kit.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 14:41

A nie przeszkadza wam wy pseudo-katolicy ze na toruńskiej w odległosci 10 metrów drugi kościół stawiaja.A nie przeszkadzaja wam parafie ktore sa jak wille. A nie przeszkadza wam ze w tym biednym miescie z ogromnym bezrobociem jest 10 kościołów kk.A nie przeszkadza wam walenie dzwonów o 6 rano.Co ma powiedziec ktoś innego wyznania jak mu wali tyle decybelów z samego rana przez 5 minut.A wasi pazerni wszechwiedzący księza chodzący obłudnicy maja pożywke z takich zacofanych ludzi jak wy - dlatego w tym miescie tyle światyń (a bezrobocie jest im na reke)Jestem ZA stawieniem w EŁKU meczetów i nnych wszelkiego rodzaju światyń.a Pani regina to typowy polski zacofany i uwtseczniony ciemnogród.

#24 ~~WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL~~

~~WWW.ZIELONI.REPUBLIKA.PL~~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 14:47

CZY KSIĘŻA BISKUPI I PAPIEŻ POWINIEN MIEĆ ŻONĘ I WZOROWĄ RODZINĘ?!:) A JEZUS ZOSTAŁBY DZIŚ ARESZTOWANY /SKAZANY JAK WTEDY Z WOLI WIERNYCH I KAPŁANÓW?

CZY KSIĘŻA POWINNI MIEĆ ŻONY/WZOROWE RODZINY? CZY DZIŚ ZNOWU UKRZYZOWALIBYŚCIE JEZUSA?

PRAWDZIWI CHRZEŚCIJANIE JAK JEZUS: BEZ MIĘSA CELIBATU CZCZCI OBRAZÓW POSĄGÓW: BIBLIA ZABRANIA CELIBATU:"BISKUP więc powinien być nienaganny,mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nieprzebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o kościół boży? katolicka biblia tysiąclecia 1 list tymoteusza 3:1

1 list do koryntian 7:5 (2) ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. (3) mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. (5) nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. (6) to, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. (9) lecz jeśli nie potrafiliby zapanować nad sobą, niech wstępują w związki małżeńskie. lepiej jest bowiem żyć w małżeństwie, niż płonąc. (10)

(1) wtedy mówił bóg wszystkie te słowa: (2) ja jestem pan, twój bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) nie będziesz miał cudzych bogów obok mnie! (4) nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (5) nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, (...) (ks. wyjścia 20:1-6, biblia tysiąclecia)

V PRZYKAZANIE „NIE ZABIJAJ” Jezus =WEGETARIANIN zniósł wszelkie ofiary ze zwierząt w żydowskich świątyniach = podczas ostatniej wieczerzy zrezygnował z żydowskiej tradycji ofiar ze zwierząt - zamiast zarżnięcia baranka mięso zastąpił chlebem , a krew - winem, co nakazał też czynić uczniom na swoją pamiątkę!!!

pierwsi chrześcijanie byli wegetarianiami-w odróżnieniu od rzymian nie jedli mięsa,unikali alkoholu:,,jak mówi apostoł(rzym. 14,21):będzie lepiej,jeśli nie zjesz mięsa i nie napijesz się wina.gdyż używanie wina zaczęło się ze spożywaniem mięsa,po potopie...".św. hieronim. św. paweł w i liście do rzymian rozdział 14 21 "dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi"

ludzie w raju byli wegetarianami:biblia podaje,że na początku, tuż po akcie stworzenia bóg oznajmił ludziom iż wolno spożywać im tylko żywność roślinną.,,i przemówił bóg: oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. niech wam służy za pokarm. biblia ks.rodzaju 1:3,,i wszelkiemu dzikiemu zwierzęciu ziemi,i wszelkiemu latającemu stworzeniu niebios oraz wszystkiemu,co się porusza po ziemi,w czym jest życie jako dusza,dałem na pokarm wszelką zieloną roślinność.i tak się stało." biblia ks.rodzaju 1:29 następnie jednak nadchodzi czas wielu lat upadku człowieczeństwa,gdy ludzie niewolą innych ludzi,prowadzą wojny,zjadają zwierzęta oraz dopuszczają się wielu innych okrutnych czynów.(stary testament) jednak i wtedy bóg przestrzega przed mięsem: "nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia" biblia ks.rodzaju 9:4.

prawdziwi chrześcijanie:bez mięsa,celibatu, czczci obrazów, posągów= Jezus, apostołowie, pierwsi chrześcijanie nie jedli mięsa=v przykazanie:”nie zabijaj”.dotyczy tez zwierząt nie dopisujcie "nie zabijaj ludzi","nie zabijaj ludzi tego samego wyznania,przyjaciół" itp. innych okresleń usprawiedliwiajacych zabijanie wrogów,ludzi innych religii,zwierząt itp.w biblii ludzie żyli od 120 do kilkuset lat! chcesz usprawiedliwic błednymi tlumaczeniami biblii zabijanie? wiesz ze biblia pisala ze ziemia jest kulista a złe tlumaczenie ze jest płaska a za prawde ludzi palono na stosach? jezus zakazał chrzescijanom zabijania zwierzat a np. muzułmanie i żydzi zabijaja je rytualnie do dzisiaj

- jeśli chodzi o dietę bezmięsną przestrzegają jej bodajże jedynie adwentyści, i jak wskazują badania statystycznie są o wiele zdrowsi niż ludzie jedzących mięso.

wzmianki o spożywaniu ryb przez Jezusa - cudowne rozmnożenie chleba i ryb oraz spożywanie posiłku z uczniami po zmartwychstaniu (co wskazywałoby że unikał mięsa ale nie ryb - był wiec jaroszem) w dzisiejszych przekładach biblii to skutek złego tłumaczenia słowa oznaczającego gorący posiłek. poza tym np. Jezus zabronił rybakom łowić ryby, czyniąc z nich swoich uczniów - apostołów, mówiąc , że od tej pory będą łowić ludzkie dusze. ewangelie były spisywane około 70 lat po jego śmierci na podstawie ustnych przekazów czasem przez osoby które osobiście nie były świadkami opisywanych tych wydarzeń więc wiele szczegółów uległo zatarciu bądź nawet przekłamaniu. oczywiście poza niewielkimi nieścisłościami w złych tłumaczeniach ewangelii, w biblii wskazania na bezmięsny sposób odżywiania jako polecany przez boga są wyraźne.

św. franciszek z asyżu (1181-1226) wegetarianin naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować."

bazyli wielki, ojciec kościoła, arcybiskup cezarei "ciało, które obciążone zostaje potrawami mięsnymi, nękane jest chorobami, umiarkowany tryb życia czyni je zdrowsze i silniejsze i ucina korzenie zła. opary potraw mięsnych zaciemniają światło ducha. obojętnie jakiego rodzaju potrawami mięsnymi napełniony zostaje żołądek, powoduje to nieczyste ruchy, dusza zostaje zagłuszona pod ciężarem pożywienia, traci panowanie i zdolność myślenia. tak długo jak się żyje umiarkowanie, mnoży się szczęście domu, zwierzęta będą znajdować się w bezpieczeństwie, nie będzie przelewana krew, zwierzęta nie będą zabijane. kuchenne noże będą bezużyteczne, stół będzie pokryty owocami, które daje natura i można się tym zadowolić. (...) jeśli kochasz mięso i tuczysz swoje ciało, duch twój staje się ociężały, tłuszcz, który osadza się z mięsa, osłabia siły ducha. czy nie gardzisz tymi szkodliwymi potrawami mięsnymi? trudno jest kochać cnoty, jeśli cieszy się potrawami mięsnymi i ucztami".

#25 ~WWW.BSTOK.FORA.PL~

~WWW.BSTOK.FORA.PL~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 14:50

KAŻDA RELIGIA TO FANATYZM SZALEŃSTWO NIEWIEDZA WOJNY I ZBRODNIE ŻADZA WŁADZY OSZUSTWA KŁAMSTWA HIPOKRZYJA PIEKŁO ZAMIAST NIEBA

A CZY JEZUS DZIŚ ZOSTAŁBY ZNÓW UKRZYŻOWANY ZA HEREZEJE Z WOLI WIERNYCH I KAPŁANÓW?

BOGA STWORZONO NA LUDZKIE PODOBIEŃSTWO

RELIGIA= NIEWIEDZA SZALEŃSTWO OPĘTANIE! EKOLOGIA+ WEGETARIANIZM =POKÓJ I HARMONIA RELIGIE OBIECUJĄC RAJ W NIEBIE TWORZĄ PIEKŁO NA ZIEMI =ZBIOROWE SZALEŃSTWO NIEWIEDZA KIEDYS SKŁADANO OFIARY BY SŁOŃCE WZESZŁO RANO, ZIEMIA NIE JEST PŁASKA, WOJNY RELIGIJNE= TRZEBA JEJ ZAKAZAC =TO ZBRODNIA PRZECIW LUDZKOŚCI

CHCA BY LUDZIE ODDALI IM SWOJ CZAS I MAJATEK, ZDALI SIE NA ICH DECYZJE ZAMIAST MYSLEC WIERZA FANATYZMEM ZASTEPUJAC WIEDZE

KOŚCIÓŁ=NAJWIĘKSZA SEKTA KTÓRA OPANOWAŁA 90% POLAKÓW INGERUJE W STRUKTURY WŁADZY, ARMII, POLICJI, SZKOLNICTWA, ROZWODY I MAŁŻEŃSTWA, MEDYCYNY (PROBLEMATYKA ABORCJI) „POMOC SPOŁECZNA” (INDOKTRYNACJA LUDZI SŁABYCH, CHORYCH I BIEDNYCH, W TRUDNEJ SYTUACJI ŻYCIOWEJ ZA PIENIĄDZE WYŁUDZANE OD PAŃSTWA, WSPÓŁPRACA Z SB, UB POPRZEZ „SPOWIEDŹ) MA WŁASNE RADIA, TV I ODDZIAŁ W KAŻDYM MIEŚCIE/WSI, ZAPRZECZAJĄC NAUCE (NP. TEORII EWOLUCJI) I SZERZĄC HEREZJE SPRZECZNE Z BIBLIĄ JAK NP. JEDZENIE MIĘSA, CZEŚĆ BOŻKOM, POSĄGOM I OBRAZKOM, CELIBAT

DOMINIKANIE TWORZĄC W ŚREDNIOWIECZU INKWIZYCJĘ SPALILI NA STOSACH, UTOPILI, ZAMORDOWALI W TORTURACH WIĘCEJ OSÓB NIŻ HITER, STALIN POTEM KOŚCIÓŁ TOLEROWAŁ NIEWOLNICTWO, BŁOGOSŁAWIŁ LUDOBÓJSTWO INDIAN W AMERYCE POŁUDNIOWEJ, INDIAN W USA, KRUCJATY...

KOŚCIÓŁ KATOLICKI DOPIERO W 1960 ROKU ZLIKWIDOWAL INDEKS KSIĄG ZAKAZANYCH, KTÓRY NIE UZNAWAŁ KSIĄŻEK KOPERNIKA O TYM ŻE ZIEMIA KRĄŻY WOKÓŁ SŁOŃCA ZA PRAWDZIWE I ZGODNE Z WIARĄ :)

ZAMIAST WIEDZY CIEMNOTA ZABOBON CZARY ALBO RELIGIA NIE OGLUPIAJCIE DZIECI BAJKA I KŁAMSTWEM

RELIGIA=NIEWIEDZA!KIEDYS LUDZIE SKLADALI OFIARY BY SŁOŃCE WZESZŁO RANO,ZIEMIA JEST PŁASKA,WOJNA RELIGIJNE=TRZEBA JEJ ZAKAZAC=TO ZBRODNIA PRZECIW LUDZKOŚCI

RELIGIA ZRÓDLEM WOJEN I ZBRODNI I NIEWIEDZY-INKWIZYCJA,KRUCJATY,TERRORYZM,ZAMACHY BOMBOWE

BOGA STWORZONO NA LUDZKIE PODOBIEŃSTWO,BY LUDZIE W NIEGO UWIERZYLI, JAK W GRECKĄ MITOLOGIE=

BRAK EDUKACJI SEKSUALNEJ= GWAŁTY ,ABORCJE,ZBOCZENIA,KONSERWATYZM =WSTRĘT DO SEKSU= EFEKT? PEDOFILIA U KSIĘZY ABORCJE, ZBOCZENIA, GWAŁTY= EFEKT BRAKU EDUKACJI SEKSUALNEJ I WSTRĘTU DO SEKSU= NAJWIĘCEJ JEST U KONSERWATYWNYCH,RELIGIJNYCH OSÓB, NP.PEDOFILIA U KSIĘŻY-TŁUMIENIE NATURALNYCH POTRZEB POWODUJE WYNATURZENIA

„OPĘTANIE” TO ROZPACZLIWY SPOSÓB NA ZYSKANIE PIENIEDZY I ODWRÓT WIERNYCH Z KOSCIOŁA I OD RELIGII, SKORO LUDZIE POTRAFIA JUŻ ZYC SAMODZIELNIE NIE POTRZEBUJAC PRZEWODNICTWA, SZAMANI DUCHOWNI I KSIEZA WYMYSLAJA BAJKI O SZATANACH I OPETANIACH BY PRZESTRASZYC LUDZI I WYKORZYSTUJAC ICH LĘK INIEWIEDZE ZYSKAC ZNOWU ICH UZNANIE I PIENIADZE

#26 ~studiujący~

~studiujący~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 17:09

Jestes świadkiem jehowy...to widac, słychac i czuć...

@~były wyznawca świadków jeh~ nie jestem i nigdy nie byłem świadkiem Jehowy, chociaż to żadna ujma - wręcz przeciwnie. Po prostu staram się rozumieć i szanować ludzi i trzeźwo ich oceniać.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2009 - 17:33

KAŻDA RELIGIA TO FANATYZM SZALEŃSTWO NIEWIEDZA WOJNY I ZBRODNIE ŻADZA WŁADZY OSZUSTWA KŁAMSTWA HIPOKRZYJA PIEKŁO ZAMIAST NIEBA

Fakt, teraz powstała nowa religia "zielonych". Widać, że jesteś jej gorliwym wyznawcą :P

#28 ~PRAKTYKUJĄCA KATOLICZKA~

~PRAKTYKUJĄCA KATOLICZKA~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 00:49

Mam wolną wolę daną mi przez Boga i jestem przeciwny, więc proszę mnie nie obrażać.

Dario, mylisz i to poważnie wolną wolę z zawiścią czy brakiem poszanowania dla innych. Kiedy studiowałam zagranicą widziałam jak bardzo wielu Polaków różni się od innych ludzi: właśnie takim jak Twoje brakiem poszanowania dla innych nacji, religii czy koloru skóry. I doprawdy Bóg dając wolną wolę nie miał na myśli pozwolenia na nietolerancję. Poczytaj sobie Biblię, tak na spokojnie, a zrozumiesz, że każdy ma prawo do swojego wyznania, kultury czy wyglądu. A może czas byś poznał jak wygląda świat by go zaakceptować a nie tkwić w jakiś bezsensowny sposób w sterotypach podlasian. Wiesz dlaczego kiedyś nie akceptowano Jezusa? nie dlatego że był zły, ale że był inny i mówił inaczej niż większość. Ale chciał dobra. Pozwólmy więc wszystkim żyć. Bez niepotrzebnych agresji, nie obrażam Ciebie ale nie akceptuję takiego poglądu ....

#29 ~Dario~

~Dario~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 09:46

Dario, mylisz i to poważnie wolną wolę z zawiścią czy brakiem poszanowania dla innych. Kiedy studiowałam zagranicą widziałam jak bardzo wielu Polaków różni się od innych ludzi: właśnie takim jak Twoje brakiem poszanowania dla innych nacji, religii czy koloru skóry. I doprawdy Bóg dając wolną wolę nie miał na myśli pozwolenia na nietolerancję. Poczytaj sobie Biblię, tak na spokojnie, a zrozumiesz, że każdy ma prawo do swojego wyznania, kultury czy wyglądu. A może czas byś poznał jak wygląda świat by go zaakceptować a nie tkwić w jakiś bezsensowny sposób w sterotypach podlasian. Wiesz dlaczego kiedyś nie akceptowano Jezusa? nie dlatego że był zły, ale że był inny i mówił inaczej niż większość. Ale chciał dobra. Pozwólmy więc wszystkim żyć. Bez niepotrzebnych agresji, nie obrażam Ciebie ale nie akceptuję takiego poglądu ....

Jaką nienawiścią ? Jaki brak poszanowania ? Widzę wyraźnie, że masz piękne schematy katalogowania ludzi. Powtórzę więc po raz kolejny - Jestem przeciwny budowaniu bożnicy w tym miejscu. Upychaniu kolejnych inwestycji i tak już w przyciasnych osiedlach. Proszę więc do moich wypowiedzi nie dorabiać filozofii !

#30 ~kolejny gość~

~kolejny gość~
  • Goście

Napisano 20 marzec 2009 - 10:39

Dario.

To nie będzie żadna bożnica lecz obiekt szkoleniowy, w którym Świadkowie jehowy będą realizować wiele interesujących programów m in. program Teokratycznej Szkoły Służby Kaznodziejskiej. Podczas tych spotkań omawiane są takie praktyczne zagadnienia jak: poprawna wymowa, wyraźna wymowa, siła głosu, korzystanie z mikrofonów, podkreślanie z a pomocą powtarzania i wiele innych.
Świadkowie Jehowy nie odprawiają żadnych obrzędów w związku z czym ich spotkania nikomu nie przeszkadzają. W obiekcie nie ma zaplanowanej dzwonnicy, a więc w niedzielę będziesz mógł spokojnie się wyspać.

A teraz z innej beczki: W Ełku jest 10 kościołów i planuje się następne. Czy ktoś konsultował z mieszkańcami lokalizację tych obiektów, czy ktoś uzgadniał możliwość wykorzystania dzwonów we wczesnych godzinach porannych?

Pani Regina z kolei obawia się o jak wpłynie funkcjonowanie obiektu na pobliską szkołę podczas gdy księża katoliccy weszli do środka tej szkoły, czują się tam dobrze i jeszcze za swoje religijne posługi biorą publiczną kasę nie zważając na odczucia przedstawicieli innych religii czy osób areligijnych.

Pozdrawiam

#31 ~dziecko prawdy~

~dziecko prawdy~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 12:42

Artykuł formuuje stwierdzenie, że władze niebyłyby tak nierozsądne by przeznaczać tak piękny teren na salę jechowych, Sądzę jednak, że tamtej władzy wydającej pozwolenie na budowę i naj prawdopodobnie darowując ten piękny teren sekcie, która swoimi manipulacjami oddaje wielu na słóżbe szatanowi, jak widać skutecznie ogłupiła nie mądrych włodaży, którzy niby mienią się katolikami, a tak naprawdę są zdrajcami Kościoła, wiary oraz Matki Bożej mimo swoich deklaracji przynależności do Kościoła, są tak naprawdę zdrajcami i służą diabłu. Ci wszyscy pseudo katolicy, którzy kupują w sklepach jechowych w sposób pośredni dają na rozwój sekty i będą mogli przezto odnaleźć swoje cegiełki w powstającej budowli. Ci wszyscy zdrajcy Matki Bożej, wyrażający aprobatę by sekta opluwała Maryję to nikt inny jak, zdrajcy Boga i Ojczyzny. Adam Mickiewicz; "Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem". Jak widać Polska jest przesiąknięta zdrajcami. Nasi Ojcowie przelewali krew w obronie Naszej Ojczyzny i dzisiaj przewracają się w grobie jak ich dzieci opluwają Ich Heroizm i poświęcenie aż po ofiarę z życia. jest Wielki Post. czas nawrócenia, zróbcie zdrajcy racunek sumienia, ubieżcie się w wory, posypcie głowy popiołem i błagajcie o Miłosierdzie, Miłosiernego Boga. Niech wam Bóg wybaczy, jak mi przebaczył, gdy przez lata zdradzałem Go poprzez grzeszne życie. Pozdrawiam!

#32 ~ZAk~

~ZAk~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 13:36

dziecko prawdy - masz ładnie nasrane w baniaku. W imie religii krzyżacy mordowali i gwałcili czyli uwaga NAWRACALI - zakon Najświetszej Maryi Panny. Na rozkaz oczytwiście papieża na rozkaz kościoła katolickiego.Czemu tego nie pamietasz?Czemu nikt tego nie pamieta?Czemu kościół gromadzi dobra ziemskie na chwałę nieba czyżby nie powinien pozostawać w ubóstwie?W ełku jest tego przerost OGROMNY PRZEROST kościołów katolickich.Czym was drażnia Ci jechowi? A gdzie wasza miłość do bliźniego? Ja wierze ale w BOGA a nie w kościół. Bo mam to w sercu nie w świątyni.

#33 ~gość jeszcze raz~

~gość jeszcze raz~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 19:12

Dziecko prawdy - z prawdą to ty masz niewiele wspólnego. Większość ludzi wie, że tylko Kościół Katolicki coś dostaje, pozostałe muszą niestety płacić. Czytając niektóre komentarze mam wrażenie, że lepiej by było żeby w tym miejscu powstało cokolwiek, aby nie Sala Świadków Jehowy. A tym cokolwiek mógłby być np sklep z dopalaczami (może by bardziej pasował Pani Reginie - bo blisko szkoły), a może Sex Shop a może jakiś inny tego typu przybytek.
Nic z tego na przekór niektórym komentatorom bedą się tam spotykać przyzwoici i kulturalni ludzie, mający swoje poglądy i umiejący je obronić.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 19:28

Zawsze odnosiłam się z dużym szacunkiem do wyznawców różnych wiar. Również do Świadków . Oceniałam ich przez pryzmat koleżanki, jej rodziny. Kiedy więc poznałam utytułowaną osobę będącą świadkiem, naiwnie również uznałam, że jest uczciwa:) I to był błąd. Najzabawniejsze, że w pokoju wywieszała religijne sentencje, mądrości bibilijne. Świadek okazał się przebiegłym, miernym człowieczkiem, który z 5 srebrników sprzedałby wszystkie wartości, że nie wspomnę z iloma kobietami jednocześnie utrzymywał kontakty. Żona tu, żona tam ... jeszcze jedna żona. Kochanka tam, kochanka tu ;)
Diametralnie zmieniłam zdanie o świadkach. Tak jak ich wczesniej broniłam, zawsze powiem, jaka jest ich prawdziwa twarz. Mieszkańcom radzę, nie ufajcie i chrońcie swoich najbliższych.

Ot nieszczęśliwa, nie załapała się .Wypada tylko wspóczuć.

#35 ~dziecko prawdy~

~dziecko prawdy~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 20:08

dziecko prawdy - masz ładnie nasrane w baniaku. W imie religii krzyżacy mordowali i gwałcili czyli uwaga NAWRACALI - zakon Najświetszej Maryi Panny. Na rozkaz oczytwiście papieża na rozkaz kościoła katolickiego.Czemu tego nie pamietasz?Czemu nikt tego nie pamieta?Czemu kościół gromadzi dobra ziemskie na chwałę nieba czyżby nie powinien pozostawać w ubóstwie?W ełku jest tego przerost OGROMNY PRZEROST kościołów katolickich.Czym was drażnia Ci jechowi? A gdzie wasza miłość do bliźniego? Ja wierze ale w BOGA a nie w kościół. Bo mam to w sercu nie w świątyni.

Widzę jesteś świętszy od Pana Boga, zarzucasz Mi brak miłości. Mówiąc Mi, "masz ładnie nasrane w baniaku", czy to jest miłość w wydaniu jechowych. Szatan jest odwiecznym kłamcą, dlatego wiernie mu służąc mampulujecie i okłamujecie ludzi i jak widać znajdujecie wielu naiwnych, posyłając ich do piekła. Twoja idjotyczna wypowiedź jest kolejnym przejawem jechowych manipulacji. "Ja wierzę w Boga, a nie w Kościół, bo mam go w sercu (chyba w d..pie, gdy służycie diabłu i jego aniołom) nie w świątyni. Ja też nie wierzę w kościół, lecz w Jezusa-Boga obecnego w eucharystii, który mieszka w Domu Ojca, w Kościele. Św.Jana, 6,47-58 - "Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto (we Mnie) wierzy, ma życie wieczne. Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli...Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało na życie świata...Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego..., nie będzieci.mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało...ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym...Kto spożywa moje Ciało..., trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie...Kto spożywa ten ten chleb, będzie żył na wieki". Jeśli wierzysz w boga i masz go w sercu, a nie w Kościól, to poco wam ta budowla. Sądze by mieć miejsce do zbiorowej manipulacji i oddawania dusz piekłu. Krzyżacy to tacy sami pseudokatolicy, októrych wspomniałem w swoim poprzednim komentarzu. W jesteście podobni, krzyżakom, odszczepieńcom od Kościoła, i tak samo posłuszni Papieżowi jak wy. Jeśli tak chełpicie się znajomością Pisma Świętego ( raczej bibli szatana), i dlatego nie wiecie,że Papież jest następcą Św. Piotra, bo i skąd gdy studjujecie biblię szatana. Wasza niewiara w Maryję i atak na Nią jest wynikiem służby diabłu. Św. Łukasz; 1,46-50 - "...Wielbi dusza moja Pana, i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. Bowejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia, gdyż wielkie rzeczy uczunił mi Wszechmocny. Święte jest Jego imię". Jak nie zufać Tej (Matce Bożej-Maryji), której zufał Bóg Ojciec powierzając Maryji Swojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa. Któż lepiej zna Jezusa, jak Maryja, która Go nosiła w Swoim łonie - pod Sercem. A ataki wasze na Księży to dowód, że służycie diabłu, który sprzeciwia się Bogu i uczniom Jego-Księżom oraz wszystkiemu co, świadczy o Bogu Go przedstawia. Myślę, że to wystarczy, bo jak się mówi, "mądrej głowie dość trzy słowie". "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Pozdrawiam brata Jechowego, który poddaje się manipulacji, indokrynacji, poddając się odwiecznemu kłamcy diabłowi. Zyczę byś z Łaską Bożą nie zatrcił swej duszy.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 marzec 2009 - 20:34

[quote name='kolejny gość' date='20.03.2009, 10:39' post='62589']
Dario.

To nie będzie żadna bożnica lecz obiekt szkoleniowy, w którym Świadkowie jehowy będą realizować wiele interesujących programów m in. program Teokratycznej Szkoły Służby Kaznodziejskiej. Podczas tych spotkań omawiane są takie praktyczne zagadnienia jak: poprawna wymowa, wyraźna wymowa, siła głosu, korzystanie z mikrofonów, podkreślanie z a pomocą powtarzania i wiele innych.

Wymieniasz bardzo cenne umiejętności, które później pseudo tzw Jehowi wcielają w życie.
Manipulują ludźmi bez najmniejszych skrupułów. Można przecież na bazie waszych strażnic wykładać taki przedmiot jak sanologia?
Owszem miły głos, umiejętność manipulacji, a póxniej sprawy w sądzie o składanie fałszywych zeznań.
Takie świadectwo! Żenujące

#37 ~ktos~

~ktos~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 09:14

jak powstalby burdel na tym miejscu nic przeciwko temu nie mielibyscie ba sami byscie go odwiedzali. A jak porzadni ludzie chca tam sie spotykac i oddawac czesc Bogu to juz wam przeszkadza. A dziewne ze przez tyle lat jakos sie nie interesowaliscie tym terenem. A tu nagle takie wybuchy, poza tym komentarzy niektorych niesposob tutaj komentowac bo pokazuje za osoby je piszaca maja 0 poziom inteligencji. Ripostujac je musialbym znizyc sie do waszego(osob piszacych totalne brednie) poziomu(czytaj - zerowego) i byscie pokonali mnie swoim doswiadczeniem

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 13:03

Dziecko prawdy brak mi słow na takiego idiote jak ty .Nie jestem zadnym jechowym tylko myślacym człowiekiem. I powiem to jeszcze raz masz ładnie nasrane w baniaku. Twoje cytowanie Pisma Śiwętego przekonuje mnie ze jestes jednym z tych pazernych obłudnych klechów ktorzy zeruja na tych biednych ludziach.Mało ci pieniedzy kleryku ty powinienes zyc w nedzy a nie w przepychu dóbr materilanych.Żałosny jestes kleryku widac ze od noszenia spódnicy rozum ci odbiera.szukasz diabła?TY SAM jestes DIABŁEM

#39 ~dziecko prawdy~

~dziecko prawdy~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 15:20

Dziecko prawdy brak mi słow na takiego idiote jak ty .Nie jestem zadnym jechowym tylko myślacym człowiekiem. I powiem to jeszcze raz masz ładnie nasrane w baniaku. Twoje cytowanie Pisma Śiwętego przekonuje mnie ze jestes jednym z tych pazernych obłudnych klechów ktorzy zeruja na tych biednych ludziach.Mało ci pieniedzy kleryku ty powinienes zyc w nedzy a nie w przepychu dóbr materilanych.Żałosny jestes kleryku widac ze od noszenia spódnicy rozum ci odbiera.szukasz diabła?TY SAM jestes DIABŁEM

Dziękuję za pochlebstwa i docenienie faktu, że jestem bardzo mądry, a to że nie jesteś jechowy zaświadcza tylko, że jesteś jeszcze bardziej naiwny niż członkowie sekty i, że chyba jesteś jeszcze lepszym sługą diabła. Dzięki takiej postawie jesteś cennym nabytkiem dla jechowych. Swój swego zawsze rozpozna. Jaki jesteś mądry i myślący zaświadcza fakt, że zrobiłeś zemnie klerykia. Jak widać niedoceniasz mnie, bo inny twój brat, sługa diabła w podobnej sytuacji zrobił mnie Księdzem, za co jestem mu wdzięczny, że docenił jaki jestem mądry, w przeciwieństwie do twego durnego uporu, by wykazć mi,że jestem głupi, a tym mądry. Próba wmówienia czytelnikom, jakimi potworami są księża i żerują na biednych ludziach jest dowodem i potwierdzeniem, że każdy osądza innych na podstawie swego zachowania. To właśnie tacy jak ty i jechowi, żerują na naiwności zagubionych ludzi i swą obłudą oraz kłamstwem, odwieczną bronią sztana, wpędzacie niewinne, naiwne dusze do piekła. Lecz ta wasza metoda, na tak myślącego człowieka jak Ja, nie działa. Bardzo chciałbym być Księdzem, ale życia nie starczyłoby Mi by nim zostać. To nie Mi odebrało rozum tylko tobie szatańskie dzięcię. To wszysto co cytuję powyżej jest dowodem jak mocno masz wyprany mózg.

Odpowiadając zaś na zarzuty powyższe, twojej siostry; - cytuję - "jak powstałby burdel na tym miejscu, nic przeciwko temu nie mielibyście, bo sami byście go odwiedzali. A jak porządni ludzie chcą się tam spotykać i oddawać cześć bogu (diabłu) to już wam przeszkadza (bo nie ma we mni zgody na szerzenie zła). A dziwne, że przez tyle lat jakoś się nie interesowaliście tym terem".
Proszę nie próbuj manipulować czytelnków odwieczną metodą szatana, kłamstwem. Sam tytuł artukułu dowodzi twego kłamstwa; - "Miałbyć lokal usługowo - handlowy. Będzie ś...tynia (czytaj - sala masowego prania mózgu, manpulacji większą zbiorowością) świadków jechowy. Tytuł artykułu zaświada o tym, że były starania o ten teren, który przekazali wam kolaboranci - zdrajcy katolicy. Czy wasza sala to nie burdel ?, gdzie rozsiewacie zło. Jak z tego wszystkiego widać prawda w oczy kole. Z powodu prawdy zawsze diabłu sierść się jeży.
Bzdurne zarzuty, że w Ełku jest wiele Kościołów są ewidentnym przejawem manipulacji, bo jak może być inaczej, gdy większość społeczności lokalnej to katolicy. To tak, jakby zarzucać afrykanom, że w afryce jest więcej murzynów niż białych, jak też, że teren pod Kościół na Toruńskiej jest bardzo atrakcyjny po starym wysypisku śmieci. I jeśli rządacie równości bo jesteście tacy uczciwi, to swoją budowlę powinniście przenieść na wysypisko w Siedliskach, to wtedy będzie prawdziwa równość. Życzę uczciwości w postępowaniu, a nie w pisanych pustych deklaracjach.
Święty Michale Archaniele broń nas w walce, a przeciw niegodziwość i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną, niech mu rozkaże Bóg pokornie prosimy, ty Książe Wojska Niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz krążą po tym świecie, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
"Nawracajciesię i wierzcie w Ewangelię".
Do dzieła, ciamajdy katolicy, w obronie Wiary, Boga i Kościoła. "Cóż z tego, że zyskasz cały świat, a stracisz duszę
(i będziesz cierpiał wiecze katusze w piekle). Mądrej głowie, dość trzy słowie. Zyczę nam wszystkim daru mądrości i siły w walce wszelkimi przejawami zła. Pozdrawiam i życzę sukcesów w służbie dobra, które pochodzi od Boga w Trójcy Jedynego. Boga Ojca, Jego Syna Jezusa Chrystusa i Ducha Świętego.
Kolejną manipulacją powyższych komentarzy, jest zarzut budowania

#40 ~dziecko prawdy~

~dziecko prawdy~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2009 - 21:10

"Jak powiadają, jeśli ktoś chce psa uderzyć to i kij znajdzie". Potwierdza to przysłowie jeden z nie prawdziwych komentarzy. Na ul. Toruńskiej, nie stawia się drugiego Kościoła. Istniejący to obiekt zastępczy i wbrew waszym nie uzasadninym zarzutom o pazerności Księży, w tym i każdym innym przypadku niema uzasadnienia. Dopiero teraz budowana Świątynia, to efekt trudności w pozyskaniu funduszy na budowę Kościoła. Jest to kolejne kłamstwo,bo tylko tak umiecie postępować.
Kolejny zarzut niesłuszności celibatu jest wynikiem nieznajomości biblii.

1 List do Koryntian;7,27b-35
"Jesteś wolny ? Nie szukaj żony. Ale jeżeli się ożenisz, nie grzesz. Podobnie i dziewica, jeśli wychodzi za mąż, nie grzeszy. Tacy jednak cierpieć będą udręki w ciele, a ja chciałbym ich wam oszczędzić. Mówię bracia czas jest krótki (...) Przemija bowiem postać tego świata. Chciałbym, żebyście byli wolni od utrapień. Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to, jakby się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jakby się przypodobać żonie. I doznaje rozterki (...) Mówię to dla waszego pożytku, nie zaś, by zastawiać na was pułapkę; po to, byście godnie i z upodobaniem trwali przy Panu".
Z tego dość oczywistego nakazu, zgodnie ze słowem Bożym, wynika celibat w Kościele, by Kapłani troszczyli się o sprawy Pana, o to, jak przypodobać się Panu, a nie zabigać o sprawy tego świata, jakby się przypodobać żonie.

Psalm 6; 1-2, 4-6
"Błogosławiony mąż,
który nie idzie za radą występnych (jechowitów),
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
lecz ma upodobanie w Prawie Jahwe (nie jechowa), (...)
Nie tak występni, nie tak:
są oni jak plewa, którą wiatr rozwiewa.
Toteż występni nie ostoją się na sądzie,
ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych (zdrajcy Kościoła),
bo Jahwe uznaje drogę sprawiedliwych,
a droga występnych zaginie".

Ewangelia Św. Mateusza; 7,15
"Strzeżcie się fałszyeych proroków (jechowych), którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami".

Ewangelia Św. Jana; 2, 14-18
"A jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak potrzeba, by wywyższono Syna Człowieczego, aby każdy kto w Niego wierzy, miał życie wieczne. Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne (...) Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego".

Ewangelia Św. Mateusza; 10,32-33
"Do każdego więc, który się przyzna do Mnie (Jezusa) przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".
Jechowi nie mają już szans bo jak widać nic do nich z prawdy nie dociera. Bóg powiedział: "Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli". Zaś wy moi Bracia Katolicy, jak widać, nie chcecie, by Jezus przyznał się do was przed Ojcem, który jest w niebie. Obrazują to powyrzsze komentarze, a zachęta z mojej strony nie zmienia waszych postaw. Jesteście tymi, o których Bóg mówi macie oczy i nie widzicie, macie uszy i nie słyszycie". Jesteście tymi, którzy Panu Bogu stawiają świeczkę, a diabłu ogarek. Panu Bogu poświęcacie około jednej godziny podczas Mszy Świętej,
a 23 godziny jak widać służycie diabłu. Nie dziwi więc fakt, że wszelkie mniejszości obrażają Boga, Kościół, Papieża, Księży i nas ciężko przestraszonych, zalęknionych fajtłapów. Nieustanie nas obrażają i wmówili Nam fajtłapom, że przyznawać się do Chrystusa możemy tylko w Kościele. I tak ma wyglądać nawracanie Europy, kiedy nam wmawiano po wejściu do szatańskiej Unii Europejskiej; czytaj niemieckiej, będziemy ją nawracać. Sytuacja jednak, jest odmiena, Unia Niemiecka nakazuje w projekcie Konstytucji wyrzeczenie się Boga, na co przystaje nasz prezydent, który nie prezentuje tak jednoznacznej postawy jak Prezydent Czech Vaclaw Klaus. Za wyrzeczeniem się Boga są róenież wszystkie ugrupowania parlamentarne, których przedstawiciele, przed wyborami siadają w pierwszych ławkach w Kościele, a po wyborach przyłączją się do wrogów Boga, Kościoła i Ojczyzny.

Ewangelia Św. Marka;9,42
"Kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych (zagubionych, łatwowiernych), którzy wierzą, temu byłoby lepiej uwiązać kamień młyński u szyi i wrzucić go w morze".
Mijcie się na baczności powyżej wskazani, gdyż niedługo zostanie wam przywiązany do szyi kamień młyński i zostaniecie wrzuceni w morze - ognia, do otchłani piekielnych.

Psalm 37, 9-10
"Złoczyńcy bowiem,
a ufający Jahwe,
posiądą ziemię.
Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy;
spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie".

Psalm 6; 2, 5-6
"Nie karć na, Jahwe w swym gniewie
i nie karz nas w swej zapalczywości.
Zmiłuj się nad nami Jahwe, bośmy słabi;
ulecz nas Jahwe (...)
Zwróć się, o Jahwe, ocal nasze dusze,
wybaw nas przez Twoje miłosierdzie,
bo nikt po śmierci nie wspomni o Tobie;
któż Cię wychwala w Szeolu" (w piekle nikt tego nie czyni)
Amen.
Przebacz Panie, bo jesteśmy grzeszni, przebacz i zapomnij nam nasze grzechy. Panie Jezu chcemy być czyści, chcemy, być wierni, przymnóż nam wiary. Panie Jezu spraw, by naszy jedynym pokarmem, było pełnie Woli Ojca, który jest w niebie.
Amen. Szęść Boże!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych