Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska i jej rozwój


809 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Krzysiek~

~Krzysiek~
 • Goście

Napisano 04 listopad 2010 - 18:57

A miało nie być polityków w mleczarni a tu proszę...

#22 ~Z Moniek~

~Z Moniek~
 • Goście

Napisano 13 listopad 2010 - 12:17

no właśnie aktualizacji i informacji na temat stanu Monieckiej dawno nie było i nic w mieście nie słychać co się dziej i jak się dzieje bo wszystko tajno wojenno a chyba źle się dzieje bo w tym roku zero inwestycji....

#23 ~Grajewiak~

~Grajewiak~
 • Goście

Napisano 15 listopad 2010 - 00:32

http://www.tvp.pl/bi...onflikt/3330311

Ciekawe co na tą informacje napiszecie wielcy informatorzy

#24 ~Siatkarka~

~Siatkarka~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 17:32

W MSM ja mało zgrania z GMINĄ bo mogliby się dogadać aby poruszyć bardziej razem sport na przykład jakiś utworzyć klub sportowy ich nazwą widać z dala że niema współpracy na tych frontach wg. mnie ale to moje osobiste zdanie !!

#25 ~Kumaty~

~Kumaty~
 • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 22:05

Jak polscy producenci próbują ratować się przed dyktatem zachodnich dużych sieci handlowych? Pomoc władz państwa na razie na niewiele się zdaje, skuteczniejsze jest tworzenie własnych kanałów dystrybucji, czego dobrym przykładem jest Spółdzielnia Obrotu Towarowego z Białegostoku handlująca nabiałem.Spółdzielnia została założona już 20 lat temu przez podlaskie spółdzielnie mleczarskie, m.in. Mlekovitę, Mlekpol, Piątnicę, Mońki i Łapy, a także rolników. Porozumienie to miało zapewnić mleczarniom lepsze możliwości sprzedaży swoich produktów, wszak na początku lat 90. mleczarstwo znalazło się w poważnym kryzysie: rosły koszty, spadała sprzedaż i opłacalność produkcji, wiele zakładów przetwórczych zbankrutowało. Teraz SOT ma pomóc mleczarniom w osłabieniu konkurencji ze strony zachodnich sieci handlowych. Według danych z ostatnich lat hurtownie spółdzielni ulokowane w różnych miejscach Polski, np. w Szczecinie, Sosnowcu, Nowej Soli, Poznaniu, Wrocławiu, sprzedają wyroby mleczarskie warte około pół miliarda złotych rocznie. - Najważniejsza jest wspólna sprzedaż - mówi Zbigniew Kalinowski z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Proporcjonalnie do szybkiego rozwoju podlaskich spółdzielni mleczarskich rozwija się należąca do nich SOT - w ciągu 20 lat powierzchnia magazynowa się potroiła, zatrudnienie zaś wzrosło ośmiokrotnie. Jednak najszybciej rosła sprzedaż - od początku działalności zwiększyła się aż pięćdziesiąt razy.
Obecnie białostocka firma zatrudnia w swoich hurtowniach około 300 osób. Zaopatruje w produkty mleczarskie i inne wyroby spożywcze blisko 3 tys. sklepów w całej Polsce. Mleczarska spółdzielnia handlowa od pewnego czasu rozprowadza również produkty pod własnym logo "SOT Mleczna Rodzina". Podlaska sieć hurtowni mleczarskich stawia na rozwój. Wzorce czerpie z podobnych przedsięwzięć realizowanych z powodzeniem od lat przez spółdzielców z Finlandii, Danii czy Nowej Zelandii. Spółdzielnia Obrotu Towarowego w najbliższych latach zamierza wybudować centra logistyczne w największych polskich miastach. Mają one osłabić pozycję zagranicznych sieci w handlu nabiałem. SOT ma również rozwijać eksport - teraz przetwory mleczne trafiają głównie do USA, Kanady, Rosji, Niemiec i Izraela.

#26 ~ADAM)~

~ADAM)~
 • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 23:59

tak mońki niby słaba mleczarnia ale przynajmniej płaci dobrze za mleko. Dla porównania w mlekpolu około 100 rolników z nowym rokiem odejdzie z tej spódzielni ,a wstapi miedzy innymi do Moniek i Piątnicy bo niechca miec juz nic wspulnego z prezesem Borawskim ktury przestaje myslec aby płacic dobrze za mleko tylko ktura by tu zadłużoną mleczarnie przejac ..

#27 ~lu~

~lu~
 • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 15:54

Mleczarnia chyli się ku upadkowi.Nietrafione inwestycje{krajalnia,topialnia,proszkownia}Jak długo pociągnie na samym żółtym serze?Zobaczymy.

#28 ~Moniek~

~Moniek~
 • Goście

Napisano 26 listopad 2010 - 16:06

Ty baranie od ...pir się od tej mleczarni nie jeden z was chciał by tam pracować i mieć takiego pracodawcę

#29 ~jo~

~jo~
 • Goście

Napisano 28 listopad 2010 - 21:21

Na takiej pracy niezależy mi(BARANIE)Mam lepszą.

#30 ~Agnieszka~

~Agnieszka~
 • Goście

Napisano 20 grudzień 2010 - 13:11

ARiMR rusza nabór wniosków


Trzeciego stycznia rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spodziewa się rekordowego zainteresowania rolników z naszego regionu, gdyż tym razem specjalne preferencje będą dotyczyły producentów mleka.

W czołówce firm modernizujących się za unijne pieniądze są też mleczarnie z naszego regionu.

Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach dzięki dofinansowaniu z Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich kupiła linię do krojenia i pakowania sera. Inwestycja, łącznie z nową halą, kosztowała 20 milionów złotych.


Spółdzielnia kupuje mleko od dwóch tysięcy gospodarstw. Rolnicy są jednocześnie właścicielami mleczarni. Nigdy nie było problemu z uzyskaniem ich zgody na zakup nowych urządzeń z unijnym dofinansowaniem. To dlatego, że każde z gospodarstw z mniejszym lub lepszym skutkiem samo sięga po unijne pieniądze na inwestycje. Korzyści są oczywiste. - To dużo lepsze warunki, porównując najlepszy nawet kredyt preferencyjny. Maszyny są drogie i dzięki dopłatom każdy zmniejsza sobie koszty ich zakupu – mówi Bogusław Sołoń, rolnik z gminy Korycin.

Limit pomocy na jedno gospodarstwo w latach 2007-13 to trzysta tysięcy złotoch.

Trzeciego stycznia rozpocznie się kolejny nabór wniosków od rolników. - Preferencje będą dla gospodarstw mlecznych, a tych jest u nas najwięcej – powiedział Walenty Korycki, dyrektor Podlaskiego Oddziału ARiMR.

Podczas przyszłorocznego naboru przed biurem Wsparcia Inwestycyjnego Agencji w Białymstoku nie powinno być kolejek. Nie będzie obowiązywała zasada kto pierwszy ten lepszy. O tym, kto otrzyma pieniądze zadecydują urzędnicy Agencji, oceniając wnioski.

źródło: TVP 3 Białystok

#31 ~Andrzej~

~Andrzej~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 08:10

Połączenie OSM Piątnica z SM Ostrołęka

W dniu 29 marca 2011 r. Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy jednogłośnie przyjęło uchwałę o połączeniu z SM Ostrołęka. Kilka miesięcy wcześniej, w grudniu 2010 r., podobną uchwałę podjęło Walne Zgromadzenie Przedstawicieli SM Ostrołęka.

Od 31 marca 2011 r. będzie funkcjonował jeden podmiot pod nazwą Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, a zakład produkcyjny Spółdzielni Mleczarskiej Ostrołęka stanie się oddziałem terenowym OSM Piątnica.

Dzięki fuzji obu przedsiębiorstw OSM Piątnica umocni swoją pozycję wśród największych firm mleczarskich w Polsce, a udziałowcy połączonych spółdzielni uzyskają większe możliwości rozwoju swoich gospodarstw.


Następne MSM MOŃKI ma mieć fuzję chodzą pogłoski na temat dużej konkurencji dla Mlekpolu i Mlekovity na Podlasiu... ;)

#32 ~Aga~

~Aga~
 • Goście

Napisano 01 kwiecień 2011 - 17:59

no to miejsca pracy polecą ;(((

#33 ~Adek~

~Adek~
 • Goście

Napisano 03 kwiecień 2011 - 12:30

Następne MSM MOŃKI ma mieć fuzję chodzą pogłoski na temat dużej konkurencji dla Mlekpolu i Mlekovity na Podlasiu... ;)

To jest możliwe byłaby silna konkurencja dla Grajewa oraz Wysokiego Maz.

#34 ~Robol~

~Robol~
 • Goście

Napisano 04 kwiecień 2011 - 06:59

spekulanci !!!

#35 ~AbsolwentTŻ~

~AbsolwentTŻ~
 • Goście

Napisano 20 kwiecień 2011 - 10:42

Fajną reklamę na Dniach Otwartych przy stoisku profilu Technika Technologii Żywności sobie zrobili jak praktyki czy jakiś sprzęt załatwić dla uczniów to nie mogą ale jak niby się dowiedzieli że telewizja może być to zapewne sami plakacik podrzucili...
Takie rzeczy tylko w Mońkach !!!
Dołączona grafika

#36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:47

Słyszałem że MSM MOŃKI zamierza brać przykład z Mlekpolu Grajewo i sponsorować drużyny z powiatu Monieckiego w dyscyplinie piłki nożnej wzamian za reklamę na boiskach w każdym sezonie będzie przeznaczać jakieś fundusze na poprawę wizerunków klubów z Jasionówki, Goniądza, Moniek, Krypna, Knyszyna

#37 czesiek

czesiek

  Nowy

 • Oczekujący na zatwierdzenie
 • Pip
 • 4 postów

Napisano 23 maj 2011 - 16:28

MSM Mońki takich postępów już nie robi bo inne spółdzielnie mleczarskie w regionie również idą w góre... i nie bawem może nastąpić krach i ciekawe co przejmie Mońki po nowym roku zapewne się dowiemy ???

Nie martw się krachu nie będzie

#38 ~zocha~

~zocha~
 • Goście

Napisano 24 maj 2011 - 19:24

Umarł król. N iech żyje król!!!

#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 10 czerwiec 2011 - 10:05

To zamiast 10 krów hoduj 100 i wtedy będziesz miał dla syna na BMW.

#40 ~Andrzej~

~Andrzej~
 • Goście

Napisano 15 czerwiec 2011 - 12:14

http://www.portalspo...n-zl,51200.html

15 mln zł na inwestycje to sporo a ile będzie nowych miejsc pracy dla mieszkańców ??Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych