Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska i jej rozwój

809 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Obserwator~

~Obserwator~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2011 - 09:15

Mleczarnia by zadbała wkońcu o swoje skupy mleka na wsiach w niektórych już dawno dachy pozrywało i niema komu tym się zająć a co do tych budynków to może jakieś modernizacje bo nie na jednym skupie ściana pęka... i tyle w temacie

#42 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2011 - 16:56

Zakład pracy chronionej.Spółdzielnia emerytów i rencistów.

#43 ~Tomek~

~Tomek~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 08:09

To tylko świadczy o tym że niema komu się zainteresować...

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 12:02

Dobrze, że pani Wojtkielewicz startuje na szefa spółdzielni. Może wreszcie zrobi porządek i coś ruszy wreszcie.

#45 ~Moniek~

~Moniek~
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2011 - 15:18

Niech pan Wojtkielewicz sobą zrobi porządek a niech się nie miesza do MSM

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 07:06

Nie wiedziałam, że Wojtkielewicz ma być dyrektorem spółdzielni w Piątnicy.

#47 ~ChodząGłosy~

~ChodząGłosy~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 07:43

Nie wiedziałam, że Wojtkielewicz ma być dyrektorem spółdzielni w Piątnicy.

Będzie niech tylko przejmą :P
Ciekawe czy rolnicy wtedy też będą bronić...
Jak rzucą kaską to może ostrych starć nie będzie...
Jeszcze nic nie wiadomo bo Grajewo się burzy już wcześniej chcieli Mońki przejąć i mogą być niezłe negocjacje i duża kasa a jak duża kasa wchodzi w grę to może być ciekawie później na rynku pracy w Powiecie Monieckim ;(

#48 ~CoDalejBędzie~

~CoDalejBędzie~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 12:27

http://www.radio.bia...region/id/62339

Mam tylko taką nadzieje że nie będzie tak jak w Łapach (bezrobocie i bieda) !!!

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2011 - 14:01

Rolnicy się ucieszą ale napewno Wojtkielewicz coś wymyśli i pogodzi ceny skupu i sprzedaży.

#50 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2011 - 03:25

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/region/id/62339

Mam tylko taką nadzieje że nie będzie tak jak w Łapach (bezrobocie i bieda) !!!

buuuhahahahhhh ales czlecze walnal ja k skin grzywka o kraweznik, bezrobocie i bieda buhahaha, gdyby nie emeryci i nie zarobki za granica monki dawno by padly, zostalby tylko wielki PUP hehe

#51 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2011 - 10:38

Trwają negocjacje z PIĄTNICĄ ?? To Prawda?? Jakby nie było PIĄTNICA dobrze płaci rolnikom za mleko nie wiem jak pracownicy mają zapewnione warunki wynagrodzenia wiem że przejęli Ostrołękę pod swój szyld ich śmietana jest dobra razem z Mońkami wybili by Monopol dla GRAJEWA I WYSOKIEGO MAZ. a dobra konkurencja zaowocowałaby w nowe miejsca pracy !!!

#52 ~Moniek~

~Moniek~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 08:13

Trwają negocjacje z PIĄTNICĄ ?? To Prawda?? Jakby nie było PIĄTNICA dobrze płaci rolnikom za mleko nie wiem jak pracownicy mają zapewnione warunki wynagrodzenia wiem że przejęli Ostrołękę pod swój szyld ich śmietana jest dobra razem z Mońkami wybili by Monopol dla GRAJEWA I WYSOKIEGO MAZ. a dobra konkurencja zaowocowałaby w nowe miejsca pracy !!!

Nie piszcie bzdur Monki z nikim się nie łączą poco im to oni dobrze sobie radzą a i rolnikom nie najgorzej płacą

#53 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2011 - 15:46

to tak na temat rozwoju.

#54 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:39

http://www.jagiellon...osci.php?a=9563

Teraz Mońki niech wyjdą z inicjatywą i wejdą w sponsoring ;) To byłby dopiero ruch hehee

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 13:48

To była by sensacja i coś co by pokazało niedowiarkom że Mońki i jej mleczarnia trzyma się dobrze a przy okazji byłby to cios dla konkurencji :D hehe

#56 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 14:30

Mlekpol Grajewo chciało za wszelką cenę przejąć Mońki i robiło nagonkę medialną na naszego prezesa teraz można wykorzystać to i zrobić dobrą medialność jako sponsor Jagiellonii dobra reklama szybko się zwróci...

#57 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 11:01

Mlekovita: fuzja ze spółdzielnią w Kościanie. Podlaska grupa chce podbić Wielkopolskę

Mlekovita: fuzja z mleczarnią Kościan doszła do skutku

Od 1 września Obrzańska Spółdzielnia Mleczarska w Kościanie wejdzie w skład Grupy Kapitałowej Mlekovita. Współpraca handlowa między tymi mleczarniami trwa już od lipca.

Dzięki fuzji z mleczarnią w Kościanie Mlekovita chce m.in. poprawić swoją konkurencyjność i zwiększyć ekspansję w Wielkopolsce.
– Posiadamy zakłady w różnych częściach kraju, ale w Wielkopolsce jeszcze nie mamy żadnego, ten będzie pierwszy – mówi Dariusz Sapiński, prezes Grupy Kapitałowej Mlekovita.

Czytaj także: Mlekovita otworzyła nową fabrykę i elektrociepłownię gazową

Spółdzielnia z Kościana w ciągu roku przerabia ponad 100 mln litrów mleka. Specjalizuje się w produkcji mleka i napojów fermentowanych (kefirów, jogurtów, maślanek, napojów mlecznych). Wartość sprzedaży w minionym roku wyniosła ponad 180 mln zł. Obrzańska Spółdzielnia Mleczarska ma dwa zakłady: w Kościanie i Pyrzycach niedaleko Szczecina.
Dariusz Sapiński chce, by po fuzji OSM w Kościanie specjalizowała się w tym, co robi. Na razie nie myśli też o inwestycjach w spółdzielni w Kościanie.

Mlekovita - największa fabryka serów na świecie

– Trzeba wykorzystać zdolności przerobowe tych urządzeń i maszyn, które tam są – tłumaczy prezes. – Teraz bowiem nie są one w pełni wykorzystywane.
Przyłączenie mleczarni z Kościana będzie pierwszą tegoroczną fuzją Grupy Kapitałowej Mlekovita. Po połączeniu wzrośnie produkcja w grupie.
– Myślę, że nie uda się nam jeszcze przerobić miliarda litrów mleka rocznie, ale z pewnością uda nam się osiągnąć trzy miliardy złotych ze sprzedaży – mówi Dariusz Sapiński.
Na razie, w planach na najbliższe miesiące, Mlekovita nie ma kolejnych fuzji, ale rozważa podjęcie rozmów z "MSM MOŃKI"...

to prawda czy jakaś spekulacja ??

#58 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2011 - 11:14

podjąć rozmowę można zawsze ale nie w czasach gdy ponad 100% wzrostu sprzedaży się ma na rynku ;)

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 październik 2011 - 20:57

Moniecka Spółdzielnia Mleczarska jako jedyna w Europie przerabia serwatkę na białka potrzebne do produkcji odżywek dla sportowców oraz osób chorych. Służy temu nowa instalacja działająca w zakładzie.

"Zaczęliśmy przetwarzać serwatkę, która jest produktem odpadowym przy produkcji sera. Nasza inwestycja pozwala na wyodrębnienie z serwatki białek, które mogą służyć do produkcji odżywek dla sportowców, odżywek dla osób chorych, a w przyszłości także do produkcji leków" - mówi prezes Spółdzielni Mleczarskiej w Mońkach, Stanisław Jamiołkowski.

W Europie nie ma akredytowanego laboratorium, w którym można przeprowadzić tego typu inwestycje, więc próbki są wysyłane do USA. Aby nadal rozwijać produkcję, potrzebne są odpowiednie badania naukowe, a także certyfikaty. Spółdzielnia współpracuje obecnie z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku oraz z amerykańskimi laboratoriami.

Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach to nieduży, ale bardzo nowoczesny zakład. Przetwarzający rocznie ponad 120 milionów litrów mleka. Pracuje w nim około 200 osób. Moniecka Spółdzielnia jedną piątą swoich wyrobów eksportuje. (akk)

http://www.radio.bia...region/id/68244

#60 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 październik 2011 - 15:15

Mogliby zainwestować w przyszłych pracowników tak jak robi to Mlekovita i tworzy wydział i go sponsoruje w Mońkach z tego co wiem jest Technikum Technologii Żywności...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych

Bing (1)