Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Promotor~

~Promotor~
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2010 - 22:41

Swoim studentom proponuję tematy prac magisterskich i inżynierskich, ale gdy ktoś zgłosi się sam z interesującą propozycją to nie odmawiam - o ile temat spełnia wymogi.

A treści artykułu podającego najzwyklejsze w świecie tematy jako "śmieszne" nawet nie ma sensu komentować. Gdyby autor skończył jakiekolwiek studia to nie pisałby takich bzdur. Uczcijmy pamięć po jego nienarodzonym intelekcie wymowną minutą ciszy.

#22 wwl545a

wwl545a

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 styczeń 2010 - 01:53

Swoim studentom proponuję tematy prac magisterskich i inżynierskich, ale gdy ktoś zgłosi się sam z interesującą propozycją to nie odmawiam - o ile temat spełnia wymogi.

A treści artykułu podającego najzwyklejsze w świecie tematy jako "śmieszne" nawet nie ma sensu komentować. Gdyby autor skończył jakiekolwiek studia to nie pisałby takich bzdur. Uczcijmy pamięć po jego nienarodzonym intelekcie wymowną minutą ciszy.

Z ciekawostek:
Wyśmiewany temat: "Przyczynek do morfologi wymoczków włoskowatych" - jest tematem z nauk przyrodniczych, a jednocześnie tematem rozprawy doktorskiej nie jakiego Romana Dmowskiego, oczywiście chodzi o historyczną postać.

Ciekawe jak reszta tematów, bo na ta informacje natknąłem się próbując dowiedzieć się co to są rzeczone wymoczki włoskowate.

#23 ~Absolwentka~

~Absolwentka~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 09:03

Świetny pomysł z tą minutą ciszy! Niestety, mi się udało tylko "ryknąć" śmiechem.

#24 ~nieautor~

~nieautor~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 10:14

Drogi Autorze, ponieważ zdenerwował mnie Twój artykuł, postaram się rzetelnie przedstawić Ci Twoją niekompetencję. Jestem naukowcem z zawodu i zamiłowania, rozumiem problemy nauki i ich wpływ na nasze życie. Więc po kolei postaram Ci się wyjaśnić jak bardzo się mylisz. Mam nadzieję że będzie Ci wstyd.
Więc tematy po kolei:

- Wpływ parametrów roboczych obłuskiwacza tarczowego na efektywność obłuskiwania nasion rzepaku
A czy Ty autorze wiesz o co chodzi? Ja zgaduję, że w procesie produkcji oleju rzepakowego (a każdy z nas go używa) są problemy z optymalizacją parametrów pracy jakiegoś urządzenia. Innymi słowy, jak ustawić dane urządzenie żeby nasiona nadawały się do dalszej produkcji i nie ponieść przy tym ogromnych kosztów. Zważywszy na skalę produkcji tego oleju to nie jest śmieszny temat, tu może chodzić o ogromne pieniądze.

- Badanie suszenia jabłek promieniami podczerwonymi
No kompocik to każdy lubi. Albo i nie każdy, ale rynek suszonych owoców na pewno jest. Technologia ich suszenia pewnie jest ważna, koszt takiego procesu, jakość produktów, to są rzeczy istotne. Promieniowanie podczerwone daje duże ilości ciepła, jest proste do uzyskania, więc taka technologia warta jest zbadania. Może to umożliwić uzyskanie dobrych zysków przez firmy zajmujące się handlem suszonymi owocami.

- O odżywianiu się leszczy ze środkowego biegu Wisły
Kto nie lubi pysznej rybki. Więc badamy ich zachowanie, staramy się znaleźć jakieś zasady, dzięki którym będziemy mogli kontrolować ich populację. No a jak się żywią to niezwykle istotna informacja

- Organizacja i wydajność pracy w oborze zamkniętej
Nie zdajesz sobie sprawy Autorze jak wielkim rynkiem jest rolnictwo. Jak ogromne zyski może przynosić. Obora zamknięta to fabryka mleka, mięsa, skóry i innych. Optymalna organizacja pracy maksymalizuje zyski, w świetle wręcz nieograniczonego rynku praca może mieć istotny wpływ na funkcjonowanie takich przedsiębiorstw

- Wpływ transportu na pH i kwasowość mleka.
O tym było w poprzednim poscie, chcesz zdrowe mleko do kawusi? A jak na tą zdrowość wpływa jego transport? Przeczytaj pracę, może się dowiesz

- Wpływ stępienia ostrza na siłę skrawania i odporu przy skrawaniu płaskim drewna sosny i brzozy.
Czysta technologia, jak ustawiać maszyny, kiedy zmieniać ich elementy żeby optymalizować produkcję. Kto z nas nie chciałby tanich mebelków z drewna? Ta praca może pomóc producentom, żeby mogli produkować tanio przy zachowaniu odpowiedniej jakości

- Projekt konserwacji toru saneczkowego w Krynicy Górskiej.
Czyli jak prowadzić konserwację, żeby była w miarę tania i krótka, żeby można było czerpać pieniądze z turystów. Śmieszne?

- Wpływ migotania nocnego na transmisję solitonową.
Medycyna, nie rozumiem pojęć, więc się nie śmieję. To może być poważny problem zdrowotny.

- Anglosaski fenomen Gap Year
Coś pewnie z socjologii, na pewno nie jest to banalny temat

- Tablica interaktywna jako nowy środek dydaktyczny w nauczaniu geografii fizycznej w szkole ponadgimnazjalnej
Czy kupić żeby później stało zakurzone czy też ma pozytywny wpływ? Na podstawie tych badań można snuć wnioski, jak nowe technologie mogą pomóc w szkole. Niezwykle istotne badania

- Przyczynek do morfologii wymoczków włoskowatych
Kolejny temat raczej medyczny. Pojęć nie rozumiem więc i powodów do śmiechu nie ma. Co jeśli to dotyczy śmiertelnie chorych osób, którym takie badania mogą pomóc przeżyć? Śmieszne?

- Turystyka Seksualna
Problem socjologiczny, wart zbadania. Moralnie być może ten temat jest kontrowersyjny, ale z całą pewnością wyniki mogą posłużyć zarówno gwałcicielom moralności jak i ich obrońcom.

Podsumowanie
Wyśmiewane tematy nie są wcale śmieszne. Nie dość że poważne, to jeszcze mogą wnieść znaczący wkład w wiedzę, czasem bardzo wąską i specjalistyczną, ale jednak potrzebną. Co więc Autorze chciałeś uzyskać tym artykułem? Nie wiem, ale wiem co uzyskałeś. Nie masz wykształcenia, a jeśli masz dyplom to pewnie go kupiłeś. Jesteś marnym człowiekiem, który nie docenia potęgi wiedzy, bo nie ma o niej pojęcia. Masz wąskie horyzonty myślenia i zdecydowanie nie nadajesz się na dziennikarza. Apel do decydentów: proszę natychmiast zwolnić autora tego artykułu, przynosi jedynie wstyd i śmieszność waszej gazecie.

POWIEM TYLE GAZETA TO NIE UCZELNIA, A NIEKTÓRYM TAK ZAWÓD RZUCA SIĘ NA MÓZG, ŻE W SWOJEJ BUJNEJ PRACY NAUKOWEJ POWINNI UMIEŚCIĆ OBOWIĄZKOWO PRACĘ CO NAJMNIEJ HABILITACYJNĄ POD TYTUŁEM " SZTUKA ROBIENIA Z IGIEŁ WIDEŁ". WIADOMO CO WAS TAK NAJBARDZIEJ BOLI, TO ,ŻE POLITYKA MAZOWIECKIEGO ( GRUBA KRESKA) JASNO PODTRZYMAŁA KTO NA UCZELNI, A KTO POZA NIĄ. NA SZCZĘŚCIE JESZCZE KRAJE ZACHODU CHCĄ TYCH "NIEUTALENTOWANYCH". A WY S... DALEJ KLEPIECIE TE SAME BADANKA ROZPOCZĘTE JESZCZE W PRL I DO SETKI TRZYMACIE SIĘ NA STOŁKACH, CHOĆ W GŁOWIE DAWNO ALTZHEIMER. STARE KOMUNISTYCZNE STRUKTURY, NIETKNIĘTE OD LAT. NIZINY INTELEKTUALNE I W ZWIĄZKU Z TYM BRAK JAKIEGOKOLWIEK POCZUCIA HUMORU NA WŁASNY TEMAT.

#25 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2010 - 22:27

POWIEM TYLE GAZETA TO NIE UCZELNIA, A NIEKTÓRYM TAK ZAWÓD RZUCA SIĘ NA MÓZG, ŻE W SWOJEJ BUJNEJ PRACY NAUKOWEJ POWINNI UMIEŚCIĆ OBOWIĄZKOWO PRACĘ CO NAJMNIEJ HABILITACYJNĄ POD TYTUŁEM " SZTUKA ROBIENIA Z IGIEŁ WIDEŁ". WIADOMO CO WAS TAK NAJBARDZIEJ BOLI, TO ,ŻE POLITYKA MAZOWIECKIEGO ( GRUBA KRESKA) JASNO PODTRZYMAŁA KTO NA UCZELNI, A KTO POZA NIĄ. NA SZCZĘŚCIE JESZCZE KRAJE ZACHODU CHCĄ TYCH "NIEUTALENTOWANYCH". A WY S... DALEJ KLEPIECIE TE SAME BADANKA ROZPOCZĘTE JESZCZE W PRL I DO SETKI TRZYMACIE SIĘ NA STOŁKACH, CHOĆ W GŁOWIE DAWNO ALTZHEIMER. STARE KOMUNISTYCZNE STRUKTURY, NIETKNIĘTE OD LAT. NIZINY INTELEKTUALNE I W ZWIĄZKU Z TYM BRAK JAKIEGOKOLWIEK POCZUCIA HUMORU NA WŁASNY TEMAT.

Poziom Twoich wypowiedzi może świadczyć, że skończyłeś (co najwyżej) zawodówkę, stąd Twoje wielkie rozgoryczenie i zazdrość, że ktoś może "klepać", a Ty nie. Kraje Zachodu Ciebie nie chciały?
P.S.: Chyba Ci się "Caps Lock" wcisnął.

#26 ~Dariusz~

~Dariusz~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2011 - 17:23

O co wy ludzie walczycie? Ktoś ma mgr ktoś nie ma, ktoś ma pracę, ktoś nie ma - zainteresujcie się własnym życiem i dajcie żyć innym. Bardzo się wstydzę takiego "polaczkowego" podejścia do innych :(

#27 lokuuus18

lokuuus18

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 00:23

Czy interesowała Was kiedykolwiek praca w domu? Wiele osób zastanawia się czy ta forma zarobku jest naprawdę realna. Myślę, że dla pewnej gruby osób to jedyna forma zarobku.

#28 lokuuus18

lokuuus18

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 00:26

<p>

Czy interesowała Was kiedykolwiek praca w domu ? Wiele osób zastanawia się czy ta forma zarobku jest naprawdę realna. Myślę, że dla pewnej gruby osób to jedyna forma zarobku.

#29 lokuuus18

lokuuus18

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 00:26

pracawdomu

#30 janelane

janelane

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 styczeń 2013 - 19:40

Nie rozumiem sensacji... te kierunki są mi obce, ale sens prac potrafię pojąć.

#31 browarocholik

browarocholik

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 luty 2013 - 15:45

Praca magisterska to praca kótra moim zdaniem powinna polegać bardziej na kwestiach badawczych niż na przepisywaniu cudzych stwierdzeń, niestety nie okłąmujmy się że poziom wiedzy większości studentów jest niewystarczający żeby przeprowadzić wartościowe badania. Dlatego jestem zwolennikiem egzaminu magisterskiego, który egzekwuje to jaką wyniosłeś wiedzę ze studiów. Prawda jest że każdy może napisać pracę magisterską, albo ją kupić, a egzamin zdaliby tylko ci którzy coś potrafią. Wyeliminowałoby to pisanie prac, których nikt nie czyta łącznie z promotorem, a pisane są ze względów proceduralnych...Dodatkowo egzamin magisterski powinien mieć charakkter egzaminu centralnego, bo tylko tak może gwarantować odpowiedni poziom wiedzy świeżo upieczonych Pań i Pańów magistrów.

Mógłby być czymś na wzór egzaminów na aplikację.

#32 Zojka

Zojka

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8210 postów

Napisano 14 luty 2013 - 16:40

Praca magisterska to praca kótra moim zdaniem powinna polegać bardziej na kwestiach badawczych niż na przepisywaniu cudzych stwierdzeń, niestety nie okłąmujmy się że poziom wiedzy większości studentów jest niewystarczający żeby przeprowadzić wartościowe badania. Dlatego jestem zwolennikiem egzaminu magisterskiego, który egzekwuje to jaką wyniosłeś wiedzę ze studiów. Prawda jest że każdy może napisać pracę magisterską, albo ją kupić, a egzamin zdaliby tylko ci którzy coś potrafią. Wyeliminowałoby to pisanie prac, których nikt nie czyta łącznie z promotorem, a pisane są ze względów proceduralnych...Dodatkowo egzamin magisterski powinien mieć charakkter egzaminu centralnego, bo tylko tak może gwarantować odpowiedni poziom wiedzy świeżo upieczonych Pań i Pańów magistrów.

Mógłby być czymś na wzór egzaminów na aplikację.

Moim zdaniem dobry model to chyba taki, z którym spotkałam się w przypadku studiów magisterskich na jednej z uczelni francuskich - Ecole Superieur d'Agriculture. Konkretne przedsiębiorstwo finansuje konkretny 2 letni program magisterski. Studiujesz i jednocześnie pracujesz zyskując staż. Po zdobyciu tytułu magistra przedsiębiorstwo zatrudnia cię na minimum 2 lata.

Użytkownik zośka1234 edytował ten post 14 luty 2013 - 16:41

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2013 - 20:06

praca w domu to zło konieczne, można bzika dostać nie bywając wśród ludzi.

#34 ~Zbyszek~

~Zbyszek~
  • Goście

Napisano 24 maj 2013 - 15:08

Ale co śmiesznego w tych tematach? Mają one syntetycznie zasygnalizować zawartość pracy. Prace magisterskie z zasadyb są przyczynkarskie więc i tematy są mocno skrótowe. Niektóre mogą być ciekawe.
Nie każdy ogłasza szczególną teorię względności. Gdyby F. pisał pracę mgr to jej tytuł byłby +- " wpływ pleśni na serze dojrzewającym na środowisko bakteryjne otoczenia..." śmieszne - prawda. A efektem jego badań było odkrycie penicyliny która z pochodnymi uratowała zycie setkom milionów ludzi..
Czsami śmiech jest świadectwem niuctwa a nie przenikliwości.

#35 ~robot-ynka~

~robot-ynka~
  • Goście

Napisano 14 czerwiec 2013 - 08:22

Albo zrobić jak Pan Patryk z Ciechanowa : http://www.youtube.c...tch?v=542-fr7PG

#36 sprawiedliwosc90

sprawiedliwosc90

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:44

jak dla mnie praca magisterska to nie ma juz sensu, kiedyś to ludzie sie starali, a teraz w dobie neta to juz jest kopiowanie, ludziom ciężko nawet stworzyć własne wnioski

#37 jurekbochenek

jurekbochenek

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 czerwiec 2013 - 09:49

faktem jest, że poziom studiów pikuje w dół, tak więc prace magisterskie również nie odznaczają się wysokim poziomem. Kiedyś prace mgr były ciekawe, obecnie nawet pracownicy uczelni w nie nie wierzą.

#38 chocolatemilk

chocolatemilk

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 12:06

Niestety teraz wielu ludzi studiuje tylko po to, żeby móc się pochwalić, że mają wyższe wykształcenie i mgr przed nazwiskiem, a przez cały okres studiów nic nie robią. Nie mniej jednak w dzisiejszych czasach papierek już nie ma takiego znaczenia, jak zdobyte doświadczenie, które stanowi podstawowe kryterium przyjęcia danej osoby na stanowisko.

#39 annko

annko

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 19 wrzesień 2013 - 12:45

Jasne, studia i ich poziom spada w dół, ale myślę że każdy z tych tematów porusza ciekawy obszar.

#40 Mandolina

Mandolina

Dziennikarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 11 luty 2014 - 12:05

Absurdalne nieraz tematy prac magisterskich nie są szaloną fantazją studentów ale wyborem z tego, co oferuje uczelnia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych