Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Nauczyciele grożą blokadą szkoły :: zobacz komentowany artykuł

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~była uczannica~

~była uczannica~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:31

Mnie też uczył pan Pęza, przyznaję chodził z nami na piwko, na wycieczkach też się zdarzało. "Odzieżówko" broń się!!!!!!!!!!!!!!!

#22 ~Król~

~Król~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 13:38

Szanowne absolwentki i byłe uczennice!Powiedzieć można wszystko, napisać także, bo papier wszystko przyjmie.Skoro było jak mówicie to pokażcie dowody, a jak nie, to zastanówcie się pisząc takie oszczerstwa, bo to może zakończyć się sprawą o zniesławienie. Każdy może się podpisać jako były uczeń, czy ktokolwiek, nawet dyrektor czy król...

#23 ~xx~

~xx~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:41

Skoro nowy dyrektor ma taką reputację, to gdzie są wadze oświatowe ? O niczym nie wiedzą, czy tylko udają ?

#24 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 10:47

XX świetne pytanie! Dlaczego władze oświatowe nic nie chcą zobaczyć? Czy to te placy?

#25 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2007 - 19:22

Jestem nauczycielem w "Odzieżówce" i bardzo mnie martwi obecna sytuacja szkoły. Władze nie liczą się z argumentami ani nauczycieli ani rodziców, zbywają nas a na nasze pisma udzielają wymijających albo niepełnych odpowiedzi. To woła o pomstę do nieba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Koleżanko ukrywająca się pod pseudonimem "Anonimowy" dosyć już tych oszczerstw, przez ostatni rok głównie tym się zajmowałaś. To co się dzisiaj dzieje jest również Twoją zasługą. Nie możesz się pogodzić z wynikami kwietniowego głosowania Rady nad wotum zaufania dla całej kadry kierowniczej ? A może warto by je przypomnieć ?I jeszcze jedno - ciekawe kto tak gorliwie usuwa wypowiedzi niepochlebne dla nowego dyrektora ? A może by tak dla równowagi i sprawiedliwości zgłosić do usunięcia te szkalujące Zaniewskiego i kadrę ZSO ?Pozdrawiam wszystkich życzliwych szkole a pozostałym życzę więcej zdrowego rozsądku.

#26 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 13:56

Krysia masz całkowitą rację. Gnój Pęza ma plecy i sieczkę w głowie. Mam wielki żal do prezydenta Truskolawskiego, że pozawla swoim ludziom robić takie rzeczy i to nie tylko w tej szkole ale np. SP nr. 34, LO na Stromej, Supraśl, itd.... . W jesiennych wyborach głosowałam na niego i PO ale po tym co zrobił w białostockiej oświacie jastem bardzo, bardzo głęboko zawiedziona!!! Nie broni ludzi tylko swego stołka a Departament Edukacji robi co chce i gra mu na nosie. Tragedia! Katastrofa! Klapa! Jesienią znów wybory. Nie głosuję na PO. Idą tak na siłę i z takim brudem, że odbije im się to wielkim kopem. Bardzo na to liczę. Społeczeństwo widzi co robi i ile może "nasz prezydent". Ma głęboko gdzieś ciężko pracujących nauczycieli i ludzii (co robi z Jurowiecką) a popiera układy i układziku. BEZNADZIEJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#27 ~zbulwersowana~

~zbulwersowana~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 14:09

"Społeczeństwo widzi co robi i ile może "nasz prezydent". Ma głęboko gdzieś ciężko pracujących nauczycieli..." Aż żal czytać takie wypowiedzi... Mam nadzieję, że nie jest pani pedagogiem... Ktoś kto innych ludzi, których pewnie nie zna i nie zna sytuacji nazywa i tu cytuję "gnojem" nie powinien uczyć naszych dzieci...

#28 ~(Anonimowy)~

~(Anonimowy)~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 14:34

a może to Wy - podpisujący się jako uczniowie, absolwenci itp - Nauczyciele z ZSO kryjecie byłego dyrektora ?? bądźmy szczerzy... jakoś jak uczył nowy dyrektor w waszej szkole i widzieliście niby jak podwyższa oceny itp itd to czemu na to patrzaliście i nawet słowem nie pisneliście dla dyrektora czy dla oświaty ?? może tak samo jest i teraz gdy były dyrektor przebiera w kochankach w szkole?? no pewnie pewnie boicie się że stracicie "dodatkowy zarobek" też pewnie bym się bał... zresztą Was jest więcej ( może zrobić sondę - ile kochanek ma były dyrektor w ZSO ?? ) zwracam się jeszcze raz do osób czytających ten artykuł - tak tak Do Was drodzy nauczyciele ZSO Bo tylko Wy tutaj wypisujecie - uspokójcie się bo nie warto... tak kryć starego dyrektora to już przesada ! Wiecie co - w ogóle jesteście dziwni - pewnie większość wpisów tutaj pochodzi z komputerów znajdujących sie w ZSO - nie wierzycie?? wystąpcie do Współczesnej o listę hostów na tym forum :) ja już coś wiem na ten temat

#29 ~do Anonimowego z 15.34~

~do Anonimowego z 15.34~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 16:07

Szanowny Panie! Nie ma Pan pojęcia o czym Pan pisze gdyż jeszcze są wakacje i nikt od tak sobie nie może wejść do budynków szół i grzebać przy komputerach. Być może rzeczywiście absolwenci i nauczyciele piszą ale z prywatnych komputerów. Co do hostów mam inną propozycję: zorganizujmy otwartą debatę w TVP Białystok która na razie jest PISowska (opozycja PO). Czy Pan i Państwo piszący mają odwagę ujawnić się, bo ja chętnie wystąpię podczas tej debaty. Mam informacje o wadliwej pracy pana Pęzy, natomiast co do kochanek pana dyrektora to dziwne bo żadna się nie skarży, a żeby rzeczywiście tyle ich miał toby dawno sobie oczy powydrapywały z zazdrości, lub (cytat pani poseł Łyżwińskiej): "to prawdziwy chłop". Z poważaniem: na razie: J23.

#30 ~J23~

~J23~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 16:09

A co myślicie o kolesiostwie partyjnym?

#31 ~zuch~

~zuch~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 19:07

Sądząc po tekście można wpaść na to, że Anonimowy to zawiedziona kobieta, która kiczem częstuje i sensacyjką niczym serial brazylijski. I w dodatku na tyle sprytna, że chciałaby poznać nr komputerów osób wypowiadających się.Droga Pani (bo mężczyzny o zazdrość babską nie podejrzewam), za dużo romansideł PAni czyta i za porządna literaturę czas się zabrać. Nasłuchała się Pani o Łyżwińskim zbyt wiele. Lista kochanek... Albo szczęśliwy człowiek z dyrektora albo z Pani schizofreniczka. A zarobek dodatkowy? To w Oswiacie można?

#32 ~FIL~

~FIL~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 19:17

TO OCZYWISTE, żE PISZą M.IN. NAUCZYCIELE. JEśLI KTOś KRYJE DYREKTORA TO KRYJE TEż WICEDYREKTORA I KIEROWNIKA..... WSZAK PRZEZ 5 LAT WSPółDZIAłALI, CZYż NIE? SKORO ZANIEWSKI TAKI ZłY, TO DLACZEGO PRZEZ 5 LAT NIE BYłO ZASTRZEżEń? TO SMUTNE, żE TAK SIę DZIEJE W OśWIACIE, W BIAłYMSTOKU. jESZCZE SMUTNIEJSZE JEST TO, żE ZAISTANIAłA SYTUACJA, A NAWET ZAMIESZCZANE TU WPISY DEMASKUJą DZIAłANIA RZąDZąCYCH, DEMASKUJą TO, CO SIę DZIEJE Z WYBORAMI DYREKTORóW. ALE NAJGORSZE JEST TO, ZE DEMASKUJą SPECYFIKę śRODOWISKA NAUCZYCIELSKIEGO. JAKA SZKODA, żE CORAZ MNIEJ OSóB KIERUJE SIę PORZąDANYMI ZASADAMI I WARTOśCIAMI W żYCIU, W PRACY. W CAłEJ SPRAWIE CHODZI O COś WIęCEJ NIż TO, KIM JEST NOWY DYREKTOR (WSPółCZUJę MU SWOJą DROGą; ALE CHYBA WIEDZIAł CO ROBI). CHODZI O ZASADY, SPRAWIEDLIWOść, WARTOśCI. EDUKACJA I WYCHOWANIE SIę KOńCZą TAM, GDZIE SIę ZACZYNA POLITYKA.

#33 ~do FILA~

~do FILA~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 22:14

Fil świetnie pokazałeś sedno sprawy. Masz całkowitą rację tu chodzi o coś więcej niż to kim jest Pęza. Tu chodzi o zasady, sprawiedliwość, wartości. Jestem nauczycielem z odzieżówki. Znam Pęzę i Zaniewskiego. Kiedy na naszych oczach tak się kopie uczciwego człowieka to nie można przejść nad tym obojętnie. Zaniewski nie był idealny ale był człowiekiem i miał zasady, w szkole był porządek, w dokumentach był porządek, dbał o uczniów, nasze awanse, etaty, itd. Był rzeczowy i kompetentny. Stawiał nam wysokie wymagania ale nagradzał za efekty. Wnosił do szkoły dyscyplinę i atmosferę pracy. Nie wszystkim to pasowało. Pamietam też Pęzę jak zaczynał u nas. Wielki, nadęty, narcyz. Zero pracy tylko lizusostwo i trzepanie oczkami do dyrekcji (wtedy dyrektorem nie był jeszcze Zaniewski a pani G. pierwsza miłośniczka Pęzy syna osobistej fryzjerki). Ciągał się z uczennicami. To fakt. Pojawiali się rodzice. Prawda. Dlaczego my nie reagowaliśmy. Reagowaliśmy ale ówczesna pani dyrektor G. nie dostrzegała problemu. On nie robi nic złego, jest taki młody i przystojny-mówiła. Jak zrobiło się już bardzo gorąco wyniósł się od nas i dostał posadkę na Kamiennej. I był święty spokój do 11 maja. Gdy dowiedzieliśmy się, że startuje Pęza to był jeden wielki śmiech bo to jak maluch do merca. Ale dla "czarnej damy" z departamentu pasował partyjny kolega. To coś co nazywają konkursem pogwałciło wszelkie zasady demokratycznego wyboru. Jedna wielka brudna polityka. Masz całkowitą rację EDUKACJA I WYCHOWANIE SIę KOńCZą TAM, GDZIE SIę ZACZYNA POLITYKA. My widzieliśmy to na własne oczy. Koszmar. Piszecie, że Pęza powinien zrezygnować. Powinien, gdyby miał jaja ale jest zakładnikiem. Zakładnikiem polityki departamentu. Dziwie się ze prezydent popiera takie metody i nie reaguje i to nie tylko w naszej szkole. Tegoroczne konkursy to temat rzeka. Jestem zmeczony tą sytuacją ale jeśli przestaniemy reagować to damy przyzwolenie na takie praktyki i niszczenie porządnych ludzii. Przecież trzeba w coś wierzyć. Mieć ideały. Gdzie ich szukać? W telewizii, na Słonimskiej czy Waryńskiego??? W przebiegły sposób skopano i zniszczono uczciwego człowieka i to z tym nie możemy się pogodzić. Gdyby taki nie był nikt nie ruszył by nawet małym palcem. Ja tyle. Pozdrawiam wszystkich, którym jeszcze na czymś zależy.

#34 ~zzz~

~zzz~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 19:26

drogi anonimowy jesli to pisali nauczyciele odzieżówki to tym gorzej sprawa wygląda. Kto lepiej może znać sytuację niż oni? W ten sposób też można pomyśleć o Tobie, że albo jesteś z odzieżówki albo z urzędu miasta albo jesteś kolejnym kandydatem na dyrektora Po to właśnie jest forum, żeby ludzie w sposob anonimowy mogli napisac co myślą. Moze wiedzą jeszcze wiecej ale się boją? Anonimowość takze Tobie daje możliwosc przelewania na ekran przemyśleń i fantazji........

#35 ~.~

~.~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 20:12

W artylule napisano, ze nauczyciele poparli dyrektora na votum: " nasz dyrektor - któremu cała rada w tajnym głosowaniu udzieliła votum zaufania" no to wszyscy sa na tej wykrytej przez pana liscie? az strach pomyslec co pan ma na mysli cala rada boi sie stracic zarobek pana zdaniem? W pewnym sensie słusznie. ludzie boja sie stracic prace, boja sie, ze odzieżówka bedzie na kłódke...

#36 ~Białostoczanin~

~Białostoczanin~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2007 - 17:51

Albo ujawnić dowody albo milczeć i ocenić kogoś po jakimś czasie. Jak się nie sprawdzi to nie... Dać szansę, a nie skreślać na wstępie

#37 ~.....~

~.....~
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2007 - 21:21

Droga białostoczanko on sam się skreślił już kilka lat temu. Dowody są i zostaną ujawnione. Cierpliwości. Byłam dzisiaj na radzie z gościem. Cieniutko. Zapowiada się bardak. Trzeba zakasać rękawy po łokcie i do galopu a na drodze będzie kłoda za kłodą, kłoda za kłodą, kłoda za kłodą i nawet czarna z prezydentem nie pomoże. Pozdrawiam wszystkich i do usłyszenia.

#38 ~zol~

~zol~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2007 - 10:08

Masz rację... To przerażające. Przecież jak się zaczną realne zadania, kolejki rodziców, interesantów, papierzyska.... Nie wiem, jak on to ogarnie. Będzie się uczył aż się nauczy i może za rok-dwa będzie działał jak dyrektor. Ale za błędy kto zapłaci? Pozostawiam to bez odpowiedzi. Poprzedni miał wprawę i doświadczenie ale siedział w papierzyskach do późnego wieczora...Bo tego jest multum. Sama integracja...... Nie wiem. Ojjjjjjjjjjjj poczuje na co się porwał. Tylko czy było warto....? Bo każdy ma aspiracje, każdy chce się piąć po schodkach kariery, zaistnieć itd. Zgoda. Zrozumiałe. Pytanie tylko jakim kosztem, za jaką cenę, w imię czego? I za jakiś czas ponowię pytanie: CZY BYłO WARTO....?

#39 ~yyy~

~yyy~
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2007 - 18:48

Ja już dzisiaj odpowiem na pytanie - "czy było warto ?". Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Przy takich plecach zawsze coś sobie znajdzie. Odzieżówkę "zamkną na kłódkę" to będzie mechaniak, elektryk, może któryś z ogólniaków albo CKU. Większość nauczycieli też pewnie zatrudni się w innych placówkach bo to dobrzy specjaliści. Najbardziej poszkodowani będą uczniowie i to ci, którzy wymagają szczególnej troski - uczniowie niepełnosprawni - wszak to jedyna ponadgimnazjalna szkoła integracyjna w województwie. Jako nauczyciel tej szkoły dobrze wiem ile trudu kosztowało nas wszystkich tworzenie tej integracji i obawiam się, że dyrektor bez doświadczenia, mimo najszczerszych chęci nie jest w stanie podołać problemom z jakimi zdarzało się nam w tej szkole borykać. Dyrektor ma być autorytetem zarówno dla uczniów ale też dla nauczycieli a pewnych decyzji nikt za niego nie podejmie nawet pani opiekunka z departamentu odpowiedzialnego za edukację.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych