Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

48 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Mat~

~Mat~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 19:04

No to dlaczego ten lament co rok? Zgodnie z Pani(Pana)rozumowaniem nie trzeba niczego dawać, wystarczy się pomodlić.

Powyzsze pytanie powinno byc adresowane do "katolików na pokaz". A co drugiej czesci Pana wypowiedzi to powiem tylko tyle, ze rola rodziców chrzestnych jest pomoc w wychowaniu w wierze mlodego czlowieka.

#22 ~~EDYTKA~~

~~EDYTKA~~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 20:40

Od lat Komunia nie jest świętem dziecka, tylko wyścigiem rodziców - szczególnie rodziców chrzestnych - w dawaniu prezentów i zrobieniu "komunijnego" przyjęcia. To dorośli (rodzice, kościół i szkoła) zrobili z Komunii jarmark, na którym chodzi wyłącznie o kasę. Dziecko jest tylko "narzędziem" pozwalającym na jej uzyskanie, a Sakrament - okazją!

TAK na komunię jak drogie rzeczy a na prezent ślubny pustą kopertę takie są obecnie prezenty

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:09

TAK na komunię jak drogie rzeczy a na prezent ślubny pustą kopertę takie są obecnie prezenty

Święte słowa

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2009 - 21:10

ja odmowilem bycia chrzestnym.Czy to zle?A moze grzech?

no to odmówiłeś, zdarzają się przypadki że ktoś odmawia, ale to są nie liczne przypadki

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 06:38

Powyzsze pytanie powinno byc adresowane do "katolików na pokaz". A co drugiej czesci Pana wypowiedzi to powiem tylko tyle, ze rola rodziców chrzestnych jest pomoc w wychowaniu w wierze mlodego czlowieka.

Mam przez to rozumieć,że jak idzie Pan na przyjęcie to TYLKO z modlitwą na ustach? :lol:

#26 ~MILOSZ~

~MILOSZ~
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2009 - 06:45

Co za głupoty Pan opowiada?! Przecież wiadomo ,że jak się chrzci dziecko to oprócz modlitwy trzeba kupić ubranko(chrzestna) lub łańcuszek z medalikiem(chrzestny); a później co rok urodziny, święta, komunia, bierzmowanie, wesele. I kto mi powie , że bycie chrzestnym to nie wydatek materialny :blink:

#27 ~OGR~

~OGR~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2009 - 18:16

Pewnie , że to wydatki, wiem to po sobie .

W ubiegłym roku mój chrzestniak przystępował do Pierwszej Komunii .Prezenty , które były "modne" rok temu to :
TELEFON KOMÓRKOWY
APARAT CYFROWY
LAPTOP
SKUTER
GOTÓWKA

My w rodzinie dogadaliśmy się inaczej , nikt nie kupował prezentu , każdy dawał gotówkę .Rodzice założyli małemu konto oszczęnościowe , które dostatnie do dyspozycji na 18-tke.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2009 - 23:32

szoook...poprostu szok co się dzieje.... może mi nie uwierzycie...ale to nie ważne..
powiem wam jedno...mam cztero osobową rodzinę... po opłaceniu rachunków i kredytu mieszkaniowego zostaje mi do życia na cały miesiąc 300zł, żyje na maśle ,chlebie i mortadeli,
mam internet-to prawda 19,90 zł abonament miesięczny ale mam poodcinaną telewizje-nie przedłużąłem umowy. i za rok komunię chrześnicy i zona ma komunię chrześniaka(czyli dwie)i co???
moze mam dac jej laptop?//skad ??mam kraść???
otóż..jak dam radę im uzbierac na biblię...to ją dostanie... oby umiała ją ,,przeczytać,,,...
a co do obowiązku bycia chrzestnym...że w wierze wychowac...
trzeba by najpierw wychowac rodziców...potem chrześniaków.....

#29 ~gil~

~gil~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 05:20

szoook...poprostu szok co się dzieje.... może mi nie uwierzycie...ale to nie ważne..
powiem wam jedno...mam cztero osobową rodzinę... po opłaceniu rachunków i kredytu mieszkaniowego zostaje mi do życia na cały miesiąc 300zł, żyje na maśle ,chlebie i mortadeli,
mam internet-to prawda 19,90 zł abonament miesięczny ale mam poodcinaną telewizje-nie przedłużąłem umowy. i za rok komunię chrześnicy i zona ma komunię chrześniaka(czyli dwie)i co???
moze mam dac jej laptop?//skad ??mam kraść???
otóż..jak dam radę im uzbierac na biblię...to ją dostanie... oby umiała ją ,,przeczytać,,,...
a co do obowiązku bycia chrzestnym...że w wierze wychowac...
trzeba by najpierw wychowac rodziców...potem chrześniaków.....

Przykro mi,że masz taką sytuację materialną. Ja mam , a raczej moja chrześniaczka, komunię za rok i już słyszę te szepty "po rodzinie", że matka chrzestna dała wymienioną biblię. W tym roku moja koleżanka idzie na komunię swojej chrześniaczki i daje 500 zł i do tego komplet biżuterii też za ok. tyle. No niestey bycie rodzicem chrzestnym to PRZEDE WSZYSTKIM wydatek. Już postanowiłam, że wiecej dzieci( mam 2) chrzcić nie będę bo mnie nie stać ; zresztą tak odpowiem bo taka jest prawda(też mam kredyt)

#30 ~Moher ale nie rydzy......~

~Moher ale nie rydzy......~
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2009 - 10:19

Boze, co za czasy. Ja / dzis 68 /mialam komunie w 1948 w pozyczonej sukience / bylam sierota, tata zmarl 3 lata wczesniej/ bez prezentow, przyjecia i gosci. Przezylam . A to co sie dzisiaj dzieje w tym naszym biednym kraju. Ludzie opamietajcie sie!!!!!!!

#31 ~jaszczur1968~

~jaszczur1968~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 16:05

wszyscy mowicie co i jak.. a tak naprawde jestem ciekawy co wy kupujecie swoim dzieciom.. czy nie staracie sie aby wszystko wypadlo dobrze.. ja pocjhodze z rodziny w ktorej sa pieniadze jest i wiara jest i kosciol.. nie mzona skreslac ludzi ktorzy maja pieniadze i uwazac ze oni to napewno tylko robia na pokaz itp itd bo maja kase.. niee.. :) potraficice dostrzec bledy innych a sami obmawiacie blizniego :) przeczytajcie to i zasnanowcie sie nad soba :)

#32 ~donek~

~donek~
  • Goście

Napisano 07 maj 2009 - 21:46

...Dawno minęły czasy, gdy na pierwszą komunię dostawało się zegarek. Teraz dzieci oczekują bardziej wyrafinowanych prezentów. Co kupić, by zadowolić ośmiolatka i nie doprowadzić rodzinnego budżetu do ruiny?...
Ale w tamtych dawnych czasach zegarek kosztował majątek. Wiertarka, prawie wypłatę,, i tak można wyliczać co to można kupić było za pensje...Dniówka 1 dolar

#33 ~~EDYTKA~~

~~EDYTKA~~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2009 - 18:36

Przykro mi,że masz taką sytuację materialną. Ja mam , a raczej moja chrześniaczka, komunię za rok i już słyszę te szepty "po rodzinie", że matka chrzestna dała wymienioną biblię. W tym roku moja koleżanka idzie na komunię swojej chrześniaczki i daje 500 zł i do tego komplet biżuterii też za ok. tyle. No niestey bycie rodzicem chrzestnym to PRZEDE WSZYSTKIM wydatek. Już postanowiłam, że wiecej dzieci( mam 2) chrzcić nie będę bo mnie nie stać ; zresztą tak odpowiem bo taka jest prawda(też mam kredyt)

JA Z MĘŻEM MIESIĄC TEMU CHRZCILIŚMY RAZEM CHRZEŚNIACZKĘ.WOGÓLE ZERO MYŚLENIA RODZICÓW BO JA OSTRZEGŁAM ŻE TO JEST PODWÓJNY WYDATEK I NIE BĘDZIE NAS STAĆ NA DROGIE PREZENTY W PRZYSZŁOŚCI.ZGODZIŁAM SIĘ TYLKO BO TO JES SAKRAMENT ŚWIĘTY I DOPROWADZENIA DO WIARY SIĘ NIE ODMAWIA.NIESTETY NA CHRZCIE BABCIA NASZEJ CHRZEŚNIACZKI JAK ZOBACZYŁA PREZENT OD CHRZESNEGO ŁĄŃCUSZEK TO STWIERDZIŁA ŻE CIEŃKI BO JEJ CÓRKA DLA STARSZEGO DZIECKA KUPIŁA GRUBSZY.kOCHANI SAMI UCZYMY PAZERNOŚCI NASZE DZIECI,CHCECIE BOGATE PREZENTY PROŚCIE BOGATYCH CHRZESTNYCH

#34 ~monka~

~monka~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 08:40

Jezu, co to za chrzestna! Srebrny medalik! W ogóle nie trzeba było się odzywać z TAKIM prezentem. Nic dziwnego ,że sprzedał.

RACJA TAKI PREZENT TO WSTYD DLA DZIECKA.... WIĘC MNIE TO NIEDZIWI ZE SPRZEDAŁ

#35 ~MONKA~

~MONKA~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 08:44

[quote name='~EDYTKA~' date='1.06.2009, 19:36:36' post='79854']
JA Z MĘŻEM MIESIĄC TEMU CHRZCILIŚMY RAZEM CHRZEŚNIACZKĘ.WOGÓLE ZERO MYŚLENIA RODZICÓW BO JA OSTRZEGŁAM ŻE TO JEST PODWÓJNY WYDATEK I NIE BĘDZIE NAS STAĆ NA DROGIE PREZENTY W PRZYSZŁOŚCI.ZGODZIŁAM SIĘ TYLKO BO TO JES SAKRAMENT ŚWIĘTY I DOPROWADZENIA DO WIARY SIĘ NIE ODMAWIA.NIESTETY NA CHRZCIE BABCIA NASZEJ CHRZEŚNIACZKI JAK ZOBACZYŁA PREZENT OD CHRZESNEGO ŁĄŃCUSZEK TO STWIERDZIŁA ŻE CIEŃKI BO JEJ CÓRKA DLA STARSZEGO DZIECKA KUPIŁA GRUBSZY.kOCHANI SAMI UCZYMY PAZERNOŚCI NASZE DZIECI,CHCECIE BOGATE PREZENTY PROŚCIE BOGATYCH CHRZESTNYCH
[/quote
KOBIETO O KOMUNI TO TY WIESZ OD URODZENIA CHRZEŚNIAKA A NIE OD DZIŚ..... WIĘC MIAŁAŚ DUŻO CZASU ABY UZBIERAĆ TROCHĘ KASY.....
kOMUNIA MUSI BYĆ SZCEGULNYM WYDARZENIEM WIĘC PREZENTY MUSZĄ BYĆ SZCZEGULNE A NIE JAKIEŚ TAM ZA PARE GROSZY .....DZIECKO WTEDY CZUJE SIĘ POKRZYWDZONE...

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 09:39

Nie mówiąc już o tym co będzie działo się w szkole jak jedno dziecko powie ,że dostało komputer, drugie skuter a Twój chrześniak powie ,że dostał Biblię <_<

#37 ~~~gość~~~

~~~gość~~~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2010 - 11:08

Nie mówiąc już o tym co będzie działo się w szkole jak jedno dziecko powie ,że dostało komputer, drugie skuter a Twój chrześniak powie ,że dostał Biblię <_<

WNIOSEK...JEŚLI CIĘ NIE STAĆ NA DROGI PREZENT TO SIĘ NIE WYSILAJ KUP SZNÓR NIECH SIĘ DZIECIAK P... CHOCIAŻ NIE BĘDĄ MU KOLEDZY DOKUCZAĆ....LUB NIECH ZMIENI WIARĘ NP. BOŻKA MAMONY ONI CHYBA TAM NIE MAJĄ ŻADNYCH SAKRAMENTÓW - CZYLI BRAK PROBLEMÓW
BRAK SŁÓW !!!!
JEŚLI NIE CHODZI W MARKOWYCH CIUCHACH TEŻ BĘDZIE WYTYKANY, JEŚLI CHODZI GŁODNY DO SZKOŁY TO TEŻ NIE JEST SZCZĘŚLIWY!!!!!
TAKIE JEST ŻYCIE, ŻE NIE ZAWSZE MAMY/DOSTAJEMY OD NIEGO TO CO BYŚMY CHCIELI....

#38 yoyo

yoyo

Nowy

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 kwiecień 2010 - 16:17

Chyba 23 maja będzie. Mam kilka swoich dzieci że już są starsze i nie muszą chodzić do drugiej klasy w podstawówce.

#39 ~~MIJA~~

~~MIJA~~
  • Goście

Napisano 10 maj 2010 - 09:47

Co za glupoty wypisujecie to w glowie sie nie miesci. Ludzie sie pytaja co kupic, a wy wypisujecie jakies wywody jakby to kogos obochilo, a w szcegolnosci dzieci.
Jak przeczytalam post o srebnym medaliku to nie wiedzialam czy plakac czy sie smiac.
Komunie ma sie raz w zyciu i wiadomo, ze oprocz uroczystosci dzieci czekaja na prezenty (w koncu to dzieci) a nie piszecie glupoty. Ciekawe czy jak mieliscie komunie to tez tak mysleliscie. Na pewno 99% oprocz na komunie czekalo na prezenty i jak nie dostalo to czego chcialo bylo rozczarowane.
Teraz blyskacie...

#40 ~John Cena~

~John Cena~
  • Goście

Napisano 10 maj 2011 - 17:32

DOBRE!

Ty to Gówniarzu nie wiesz co to pierwsza komunia !! Kurde kup dzieciakowi cały sklep wtedy będzie takie durne jak ty !

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych