Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Niebezpieczne drogi i ulice

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~kierowca~

~kierowca~
  • Goście

Napisano 04 październik 2008 - 09:19

Niebezpiecznym odcinkiem /teraz już białostockich ulic /jest skrzyżowanie ul. Zabłudowskiej z ul. Zagórki. na skrzyżowaniu tym często dochodzi do kolizji i wypadków nie zawsze zgłaszanych policji.Otóż na tym skrzyżowaniu bardzo przydałby się lewoskręt /wytyczony pas do jazdy w lewo/ w ul. Zagórki ,wraz z wysepką dla pieszych.Dlatego,że w pobliżu skrzyżowania jest przystanek MPK i bardzo dużo ludzi przechodzi w tym miejscu na drugą stronę ulicy Zabłudowskiej /czy też drogi nr.19/.Ponadto jest tu coraz większe osiedle mieszkaniowe a co za tym idzie skręca tu coraz więcej samochodów.Jest też tu komis samochodowy co dodatkowo zwiększa natężenie ruchu i pojazdów skręcających w lewo ,patrząc od centrum miasta.Pomimo,że są na tym odcinku ustawione znaki zakazu wyprzedzania ,wielu kierowców tego nie przestrzega.Często jest tak ,że włączam kierunkowskaz w lewo z zamiarem skrętu a kierowca jadący za mną myśli ,że próbuję wyprzedzać i robi to samo wyprzedza mnie !!! Można to przetestować i przejechać to trasą. Nie jest tak zawsze ,ale często.Także poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu jest bardzo potrzebna.

#2 ~ZoombiZ~

~ZoombiZ~
  • Goście

Napisano 27 październik 2008 - 18:54

Zgadzam się z "przedmówcą". Kupiłem niedawno domek w Zagórkach w tanie do wykończenia, w tym celu jeżdżę tam codziennie czasami bywa tak że sporo trzeba poczekać by skręci z Zabłudowskiej w Zagórki niejednokrotnie trzeba liczyć na uprzejmość innych kierowców którzy "przepuszczą" , a z tyłu już się robi korek bo inni kierowcy jadący za mną nie maja szans na wyminięcie mnie, bo gdyby to zrobili żwirowym poboczem to zawieszenie i nie tylko było by do naprawy jest taka różnica poziomów w nawierzchni. Także ten wydzielony pas do lewo skrętu jest tak potrzebny jak woda do życia! Pozdrawiam! ZoombiZ

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych