Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

22 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Mareq~

~Mareq~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2009 - 13:34

110 osób na 13000000 mieszkańców, to daje 0,0008%, w samym Pekinie mieszka około 300 polaków co daje 0,002%, zaryzykuję, w Chinach szybciej dogadasz się po polsku ;), bez wzlędu na to co można znaleźć na chińskich uniwersytetach.

Są ludzie i taborety jak niektórzy mawiają.

TO BYŁ PRZYKŁAD

To są tylko wzmianki z jednego wydania jednej z kilkuset esperanckich gazet, więc jeżeli sobie pomnożysz tę liczbę razy 12 (bo to miesięcznik) i razy 100 (przypuśćmy że taka niewielka liczba gazet esperanckich się interesuje edukacją esperanta w Chinach) to otrzymasz liczbę nieco inną w skali roku, zauważ też, że nie o każdym kursie zaraz pisze się na łamach jakiejkolwiek gazety ;)

Nie chcę nikogo przekonywać, tylko daje mu informacje, które uczynią dyskusję bardziej rzeczową, nie na zasadzie wymiany argumentów "a moja łopatka jest ładniejsza bo tatuś ją przywiózł z Krakowa" jeżeli ktoś preferuje takie dyskusje radzę mu "wziąć zabawki i iść się poskarżyć mamie"

Pozdrawiam serdecznie

#22 ~geo~

~geo~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2009 - 15:07

Jak coś to jestem hetero... "prawie darmowe" to są rozmowy na 0700, nieważne, nadal uważam za przegięcie zmuszanie pracowników do takiej nauki... i nieistotne jaki to język, a niech to i będzie pasztuński w peszawarskim narzeczu.
Obiecuję to ostatni wpis. Pozdrawiam

A jeśli chcesz się zatrudnić w recepcji na lotnisku międzynarodowym (czyli prawie każde) i wymagają od ciebie znajomości angielskiego, to też się będziesz zwalniał, bo przeginają? Kawiarnia esperancka jest dla esperantystów, to chyba normalne, iż obsługa powinna umieć przyjmować zamówienia od turystów. Gdyby to była knajpa angielska, to nikt by się nie dziwił, że obsługa musi znać ten "wspaniały" język, a nauczyć się go jest 10 razy trudniej.

#23 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2019 - 19:26

Esperanto może nie ale chiński na pewno jest przyszłościowy :D polecam kursy organizowane w Białymstoku pochinsku.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych