Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Oświata w Mońkach

oświata Mońki szkoła

679 odpowiedzi w tym temacie

#661 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 14:45

Brawo pseudo "profesorowie". Pod przywództwem ZNP odnieśliście sromotną klęskę, pokazując jednocześnie, że nie potraficie nawet nie pracować.

Masz całkowitą rację. Zamiast protestować nauczyciele powinni brać przykład z katechetów i zgodnym chórem wielbić prezesa za 500+ dla krów i jego osobiste prezenty.

Matura do niczego ci się nie przyda. Wystarczy, że zapiszesz się do partii.

#662 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 15:08

Brawo pseudo "profesorowie". Pod przywództwem ZNP odnieśliście sromotną klęskę, pokazując jednocześnie, że nie potraficie nawet nie pracować.

Ot i masz satysfakcję. Niektórym niewiele do szczęścia nie potrzeba. Wystarczy, że komuś innemu coś nie wyjdzie...

Romanie, nie pleć głupot. Pomagaj lepiej żonie w porządkach przedświatecznych, to większy z Ciebie pożytek będzie.

Roman ma całkowitą rację. Czujesz satysfakcję, że komuś się nie udało, czy też nie uda.
No cóż. Każdy ma takie powody do szczęścia, na jakie zasługuje.
Myślę, że z ciebie to raczej żona, a może mąż nie ma porzytku.

#663 ~chór~

~chór~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 16:48

Opłatę przekształceniową kradną teraz, więc albo wszystko oddajesz do ZUS albo przez jakiś czas /do następnego prezentu prezesa/ cieszysz się, że zostawili ci 85 % twoich oszczędności.

Komuna pełną gębą dorwała się do koryta.

Czemu trąbisz skoro nut nie znasz !!!

#664 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 18:48

Masz całkowitą rację. Zamiast protestować nauczyciele powinni brać przykład z katechetów i zgodnym chórem wielbić prezesa za 500+ dla krów i jego osobiste prezenty.

Matura do niczego ci się nie przyda. Wystarczy, że zapiszesz się do partii.

Nie jestem za PiSem, a 500+ to największa krzywda jaką ta partia mogła wyrządzić temu krajowi. Nie jestem też za kościołem, a gdyby to zależało ode mnie, to usunąłbym religię ze szkół.

Maturę zdawałem 10 lat temu. Z większości przedmiotów rozszerzoną. Nawet całkiem dobrze mi poszło. Przygotowywałem się do niej jednak sam i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wyniku nie zawdzięczam nauczycielom od przedmiotów z których zdawałem. Niestety, ale byłem w mało uprzywilejowanej grupie uczniów, którzy nie mogli liczyć na atencję nauczyciela - mam mało znaczące nazwisko i nie chciałem chodzić na korki.

#665 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 18:54

Roman ma całkowitą rację. Czujesz satysfakcję, że komuś się nie udało, czy też nie uda.
No cóż. Każdy ma takie powody do szczęścia, na jakie zasługuje.
Myślę, że z ciebie to raczej żona, a może mąż nie ma porzytku.

Zarówno Ty jak i Roman się mylicie. Nie poczułem satysfakcji, gdyż jest mi to kompletnie obojętne. Szczerze mówiąc, uważam że nauczycielom należy się podwyżka. Jedyne co mi się nie podoba, to sposób w jaki nauczyciele chcieli to osiągnąć.
Całym sercem wspierałbym strajk który odbyłby się w październiku, listopadzie lub grudniu. Jednak za strajk w okresie egzaminów i matur, wszystkim strajkującym powinno odebrać się możliwość wykonywania zawodu, a w skali kraju kilka osób powinni wręcz ukarać. Z terrorystami się nie dyskutuje.
Wracając jednak do tematu wynagrodzeń, to moim zdaniem praca za takie gówniane pieniądze jest uwłaczająca. Nawet, jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie przywileje wynikające z karty komunisty. Jednocześnie uważam, że nie każdy nauczyciel zasługuje nawet na obecną pensję.
Ukończyłem całą moniecką ścieżkę edukacji (podstawówka-> gimnazjum -> LO) i z perspektywy czasu mógłbym na palcach rąk zliczyć nauczycieli, którzy się do tej pracy nadają. Z szacunku nie będę rzucał tu nazwiskami. Niech każdy nauczyciel który to czyta myśli, że zalicza się do tej grupy. Tak będzie prościej. Cała reszta pracuje jako nauczyciel tylko temu, że byli zbyt mierni aby po studiach zostać w zawodzie, a w McDonald's nie było już miejsc.

#666 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 19:27

A czy przypadkiem nie jest tak w każdym zawodzie, że nie wszyscy się nadają. Pielęgniarki, lekarze, budowlańcy, co robią fuszerkę itd.
Ponadto egzaminy się odbyły. Zajmij się sobą, swoim życiem, wykonuj swoją pracę jak najlepiej.
Nikt nie broni by ruszyć kartę nauczyciela, tylko odważnych brak.

#667 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 19:49

Oczywiście w każdym zawodzie są osoby które się do tego kompletnie nie nadają.

W większości przypadków możesz takie osoby wyrzucić z pracy, lub przynajmniej w jakiś sposób rozliczyć z efektów.  W tym przypadku efektów nie da się zmierzyć. Podniesienie pensji sprawiłoby, że ten zawód byłby bardziej konkurencyjny i być może nie trafiały by tam same odpadki z systemu edukacji. Jednak co z tego, skoro przez kartę komunisty nie da się "wymienić" słabego nauczyciela na kogoś kto ma odpowiednie podejście.

Strajk powinien w pierwszej kolejności dotyczyć zniesienia karty nauczyciela i unormowania zawodu do warunków odpowiadających zwykłej umowie o pracę. 40h pracy w szkole tygodniowo + 26 dni płatnego urlopu w wybranym przez nauczyciela czasie. 18h to godziny lekcyjne, a pozostałe 22h to czas na dyżury, kartkówki, przygotowanie do lekcji, wywiadówki itp. itd. Do podstawy programowej można się dostosować w wakacje. W tym czasie można też ułożyć sprawdziany. W końcu przy standardowym urlopie nauczyciele mieliby na to przynajmniej cały miesiąc w okresie wakacyjnym.

Podwyższenie pensji powinno być tylko dodatkiem do zmian, a nie jedynym postulatem. Lekarze rezydenci rozegrali to po mistrzowsku, a protest nauczycieli przypominał raczej koncert życzeń w stylu "czy się robi, czy się leży, 1000 więcej się należy". Wcale się nie dziwię że zostali olani.

#668 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 21:03

Problem w tym, że w Mońkach dobrych nauczycieli można policzyć na palcach jednej ręki. Reszta to związkowe miernoty - dawni PZPRowcy (dzisiaj działacze solidarności) - wiadomo o kim mowa! Reszta też nie wiele lepsza!

#669 ~wkurzony~

~wkurzony~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 21:05

Tym strajkiem nauczyciele sami siebie upodlili i stoczyli się na dno wizerunkiem wśród społeczeństwa , nie mówiąc o chamskich incydentach pokazywanych  w telewizji podczas tego haniebnego dla ich koncertu krowa 500+......Złapali się na hak polityczny POoszukańców,którzy w żywe oczy wyśmiewali się ze  społeczeństwa , a ten Brojarz i POzdrajczyki Polski robi i robią kampanie na nauczycielach kosztem dzieci i młodzieży --HAŃBA.

#670 ~teszowicz~

~teszowicz~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 00:09

Tym strajkiem nauczyciele sami siebie upodlili i stoczyli się na dno wizerunkiem wśród społeczeństwa , nie mówiąc o chamskich incydentach pokazywanych  w telewizji podczas tego haniebnego dla ich koncertu krowa 500+......Złapali się na hak polityczny POoszukańców,którzy w żywe oczy wyśmiewali się ze  społeczeństwa , a ten Brojarz i POzdrajczyki Polski robi i robią kampanie na nauczycielach kosztem dzieci i młodzieży --HAŃBA.

Tak trzymać Towarzyszu! Rewolucyjna czujność!

To skandaliczny skandal, że nasza świetlana przyszłość zostaje pozbawiona możliwości zdobycia, tak upragnionego przez partię i Towarzysza Prezesa, zawodu wybiegowego świnopasa i mobilnego pastucha. W ramach rekompensaty Tusk, Broniarz i nauczyciele powinni sfinansować im przynajmniej przyspieszone toruńskie kursy prawa zwyczajnego i prawomyślności.

Cała nadzieja, że świecący nam /oby świecił wiecznie/ towarzysz prezes przekaże im swoje osobiste i osobiście skrywane doświadczenie zdobycia matury po linii partyjnej.

Z partyjnym Czuwaj!

#671 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 05:17

Tak trzymać Towarzyszu! Rewolucyjna czujność!

To skandaliczny skandal, że nasza świetlana przyszłość zostaje pozbawiona możliwości zdobycia, tak upragnionego przez partię i Towarzysza Prezesa, zawodu wybiegowego świnopasa i mobilnego pastucha. W ramach rekompensaty Tusk, Broniarz i nauczyciele powinni sfinansować im przynajmniej przyspieszone toruńskie kursy prawa zwyczajnego i prawomyślności.

Cała nadzieja, że świecący nam /oby świecił wiecznie/ towarzysz prezes przekaże im swoje osobiste i osobiście skrywane doświadczenie zdobycia matury po linii partyjnej.

Z partyjnym Czuwaj!

zakonserwowany jadem, niekumaty i wsteczniak = teszowicz.

#672 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 06:46

Tym strajkiem nauczyciele sami siebie upodlili i stoczyli się na dno wizerunkiem wśród społeczeństwa , nie mówiąc o chamskich incydentach pokazywanych w telewizji podczas tego haniebnego dla ich koncertu krowa 500+......Złapali się na hak polityczny POoszukańców,którzy w żywe oczy wyśmiewali się ze społeczeństwa , a ten Brojarz i POzdrajczyki Polski robi i robią kampanie na nauczycielach kosztem dzieci i młodzieży --HAŃBA.

Pozwól każdemu na jego własne przekonania polityczne. Chwała Bogu, że czasy jedynej i słusznej partii PZPR minęły, a w demokracji wszyscy nie będą popierać PiS. Tak jak ty masz prawo do własnych preferencji politycznych, tak samo i inni je mają.
Co ciekawe, wielbiciele PiS zawsze uważają, że to inni są zmanipulowani przez polityków, tylko oni nie.

#673 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 09:42

kaidy ma prawo do przekonań, demokracja którą uważacie że się niszczy istnieje. Tylko czy jak Ci którzy mają być wzorem, tzw elitą robią z siebie pośmiewisko to jest takie fajne???? 

#674 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 10:20

kaidy ma prawo do przekonań, demokracja którą uważacie że się niszczy istnieje. Tylko czy jak Ci którzy mają być wzorem, tzw elitą robią z siebie pośmiewisko to jest takie fajne????

Nie twoja broszka, nie twój problem. A co do tego, kto robi z siebie pośmiewisko, nie zgadzam się.
Kto raz chowa mimistrę od oświaty i wyciąga Szydło, potem znowu pojawia się Zalewska, odtrąbiła sukces, a potem znowu jest chowana. No, ale jak mówi Kurski Jacek: "ciemny lud wszystko kupi".

#675 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:09

Nie twoja broszka, nie twój problem. A co do tego, kto robi z siebie pośmiewisko, nie zgadzam się.
Kto raz chowa mimistrę od oświaty i wyciąga Szydło, potem znowu pojawia się Zalewska, odtrąbiła sukces, a potem znowu jest chowana. No, ale jak mówi Kurski Jacek: "ciemny lud wszystko kupi".

Nie kłam bo słowa: "ciemny lud wszystko kupi" wypowiedział Tomasz Lis, powiedział także że kłamstwo powtórzone 100 razy staje się prawdą.

#676 ~Gosc~

~Gosc~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:27

To lipa ale jedziemy z tym bo ciemny lud to kupi. Jacek Kurski w mediach o dziadku z Wermahtu.

#677 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 16:19

Módlmy się w tych dniach szczególnie o mądrość dla naszych nauczycieli.

#678 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 16:34

Modlitwy o mądrość rządzących są nieskuteczne. Nawet Bóg jest bezradny.

#679 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 20:30

Są święta przebacz naszym włodarzom gminy i powiatu. Módl się za nich! 

#680 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 21:34

Stare powiedzenie mówi-" jak Bóg chce naród ukarać to mu rozum odbiera" i mamy to co mamy!

"Niech Chrystus Zmartwychwstały obdarzy nas wszystkich, swą łaską"                                 Radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oświata Mońki, szkoła

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych