Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Plamy na kostce brukowej

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Klaudi89

Klaudi89

Nowy

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 14:42

Cześć, 

mam problem. Na podwórku mam wyłożoną kostkę brukową, szczególnie tak, gdzie stoi moje auto. No i właśnie pod autem pojawiły mi sie plamy od oleju i niezbyt ładnie wygląda to na kostce brukowej. Znalazłem ciekawy artykuł na ten temat na tej stronie i dowiedziałem się, że najlepszy jest do tego impregnat do kostki brukowej.

Zastanawiam sie czy korzystał ktoś z takich impregnatów, bo szczerze powiem, że nie wiem który wybrać.

#2 ~Greg~

~Greg~
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2017 - 12:49

Po pierwsze stosowanie impregnatu dopuszczalne jest wyłącznie na czystą nawierzchnię. Po drugie impregnat działa tylko czasowo – zależnie od składu chemicznego dłużej lub krócej (nie ma znaczenie czy się błyszczy, czy nie) . Po trzecie nie ma potrzeby stosowania impregnatu na kostce brukowej (co innego na płytach tarasowych). Po czwarte – jeśli już to lepiej jest od razu wybierać kostkę impregnowaną fabrycznie. A po piąte – każdą plamę na kostce brukowej usuwa się NIEZWŁOCZNIE zanim płyn wniknie do środka.

A skoro masz plamy na podjeździe i nie wyczyściłeś ich jak były świeże, to możesz zapomnieć o impregnatach bo marne są szanse, że teraz czymkolwiek plamy z kostki usuniesz. A impregnat tylko je utrwali.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych