Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

52 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 17:17

Co to za wielkie wydarzenie, że aż trzy artykuły były temu poświęcone? aaa klecha - już wszystko wiadomo w tym temacie...

#2 ~~suwalczak~~

~~suwalczak~~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 17:43

Co to za wielkie wydarzenie, że aż trzy artykuły były temu poświęcone? aaa klecha - już wszystko wiadomo w tym temacie...

Daleko ci do Niego glupia-czerwona krowo!

#3 ~zjawa~

~zjawa~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 17:56

Jakiś ciemny.Tak i głupi czarny umysle. Nie wiesz ,że te twoje zaćmienia umysłowe nawet nie nadają się do powtarzania......

#4 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 18:05

Do Jadzi,nie wiem co Cię tak zadziwiło,już się wypowiadałaś na ten temat pod innymi artykułami.Dokonaj połowy tego ,co On osiągnął a i o tobie napiszą ,może nawet więcej...

#5 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 18:24

a czemu krowo a tym bardziej czerwona? :blink:

Dokonaj połowy tego ,co On osiągnął...

a co osiągnął?

#6 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 18:38

A co ,zburwesowały Cię aż 3artykuły,ale czytać to juz zbyt wiele,zresztą dyskusja jest bezsensowna,widziałaś ilu ludzi Go żegnało?Wyobraż sobie ,że poszli tam z własnej woli,bo Go kochali,bo był kimś ważnym w ich życiu!!!

#7 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 20:40

A co ,zburwesowały Cię aż 3artykuły,ale czytać to juz zbyt wiele,zresztą dyskusja jest bezsensowna,widziałaś ilu ludzi Go żegnało?Wyobraż sobie ,że poszli tam z własnej woli,bo Go kochali,bo był kimś ważnym w ich życiu!!!

Przeczytałam wszystkie trzy i znalazłam następujące zasługi: współorganizator Szlaku Papieskiego i wybudował kościół. Co do szlaku turystycznego bez wątpienia niebywały to trud i ogrom pracy (sarkazm), budowa kościoła - pewnie sporo własnych oszczędności na to wydał, a i sam pewnie zakasał rękawy i rozrabiał zaprawę oraz kładł cegły. Niesamowite! Za pieniądze omamionych ludzi wynajął firmę budowlaną, która zbudowała mu miejsce pracy - nieprawdopodobne!
p.s. absolutnie nie atakuję tu personalnie zmarłego (nie znam go nawet), mój pierwszy komentarz dotyczył jego otyłości, która zapewne była przyczyną zgonu. Atakuję natomiast całe duchowieństwo, które pasożytuje na tym biednym społeczeństwie.

#8 ~robotnik~

~robotnik~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:08

Przeczytałam wszystkie trzy i znalazłam następujące zasługi: współorganizator Szlaku Papieskiego i wybudował kościół. Co do szlaku turystycznego bez wątpienia niebywały to trud i ogrom pracy (sarkazm), budowa kościoła - pewnie sporo własnych oszczędności na to wydał, a i sam pewnie zakasał rękawy i rozrabiał zaprawę oraz kładł cegły. Niesamowite! Za pieniądze omamionych ludzi wynajął firmę budowlaną, która zbudowała mu miejsce pracy - nieprawdopodobne!
p.s. absolutnie nie atakuję tu personalnie zmarłego (nie znam go nawet), mój pierwszy komentarz dotyczył jego otyłości, która zapewne była przyczyną zgonu. Atakuję natomiast całe duchowieństwo, które pasożytuje na tym biednym społeczeństwie.

Jadzia masz całkowicie rozsądną rację.Poppieram Twój sposub rozumowania.Realny .Rzeczywisty. Lecz popatrz jak dużo tu piszących jest zaślepionych tymi czarnymi manipulantami Dusz. Dla nich nic się nie liczy.Tylko jakiś chłop w sutannie.I aby bełkotał tam coś z ambony. o życiu doczesnym i pozagrobowym (którego i tak nikt nie rozumie i nie wierzy). Duchowni to chieny ,które grają o pieniądze i dusze. Zakłamując rzewistość życia. Ja tego księdza nie znalem.Chić na Wigry jeżdziłem.Dla mnie on jest taki jak wielu innych. No ale "Nasz Dziennik" -Gazeta Nie-współczesna ,pasjonuje się takimi czarnymi informacjami.No bo i po co opisywać jakąś tam normalną rzeczywistość.?

#9 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:11

Jadzia ...

Robotnik, miło spotkać kogoś trzeźwo myślącego, pozdrawiam :rolleyes:

#10 ~~suwalczak~~

~~suwalczak~~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:15

Jadzia masz całkowicie rozsądną rację.Poppieram Twój sposub rozumowania.Realny .Rzeczywisty. Lecz popatrz jak dużo tu piszących jest zaślepionych tymi czarnymi manipulantami Dusz. Dla nich nic się nie liczy.Tylko jakiś chłop w sutannie.I aby bełkotał tam coś z ambony. o życiu doczesnym i pozagrobowym (którego i tak nikt nie rozumie i nie wierzy). Duchowni to chieny ,które grają o pieniądze i dusze. Zakłamując rzewistość życia. Ja tego księdza nie znalem.Chić na Wigry jeżdziłem.Dla mnie on jest taki jak wielu innych. No ale "Nasz Dziennik" -Gazeta Nie-współczesna ,pasjonuje się takimi czarnymi informacjami.No bo i po co opisywać jakąś tam normalną rzeczywistość.?

a co ty towarzyszu robotniku w zyciu osiagnales?kto przyjdzie na twoj pogrzeb?

#11 ~~suwalczak~~

~~suwalczak~~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:16

a co ty towarzyszu robotniku w zyciu osiagnales?kto przyjdzie na twoj pogrzeb?

#12 ~była parafianka~

~była parafianka~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 21:57

jadzia mylisz sie i to bardzo. nie jestem zagorzałą fanatyczką religijną,nie ubóstwiam księży-mam wielkie zastrzeżenia i wiele rzeczy mi sie nie podoba. Jednak ksiądz Artur był zupełnie innym kapłanem. na budowę koscioła w Kosewie nie raz i nie dwa przeznaczył pieniądze,które własciwie były jego. poswięcił się temu dziełu całkowicie. Parafianie wspierali budowę jak tylko mogli,ale to nie wystarczyło. Nie unosił się honorem,jadąc do obcych,a czasme nawet rodzinnych,znajomych mu kościołów i stojąc pod pod nimi prosił o pomoc finansową.nie raz wspominał że nie jest to łatwe prosić o pomoc,szczególnie o pieniądze. mało kto wierzył że budowa zostanie ukończona.mała parafia,mało parafian,małe dochody.jednak jemu się to udało i wiemy,że nikt inny nie dokonałby tego. Był z nami w przyjemnych chwilach - na festynach i piknikach,żartował,organizował zabawę;a także w tych ciężkich. Najpiękniej wspominam dni w których odszedł Jan Paweł II i pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej. Niegdy nie przeżyłam tylu pieknych,smutnych ale i wielu zabawnych chwil jak wtedy. Kiedy odchodził z naszej parafii lały się łzy.
Kto nie znał tego wspaniałego człowieka,nie zrozumie. W porządku. Ale miejcie szacunek ! i nie obrażajcie człowieka który jest dla wielu ludzi tak ważny,który dla wielu ludzi zrobił tak wiele i którego wielu ludzi potrzebowało. Który zawsze udzielał pomocy,który nie wstydził się prosić o pomoc!

#13 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 22:00

To w takim razie piszesz nie do tego artykułu co trzeba,przeczytaj dokadnie tytuł,wnioskuję,że masz problem z czytaniem,ze zrozumieniem.Tu komentujemy smierć konkretnej osoby,której jak się okazuje nawet nie znałaś,wyobraż sobie co czują najbliżsi-rodzice ,rodzeństwo czytając te komentarze.Tu nie dyskutujemy o duchowieństwie i jego wadach,masz absolutne prawo do krytyki,ale nie uogólniaj i nie tutaj!Wszystko i wszystkich można tak krytykować

#14 ~koala~

~koala~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 22:09

Lecz popatrz jak dużo tu piszących jest zaślepionych tymi czarnymi manipulantami Dusz. Dla nich nic się nie liczy.Tylko jakiś chłop w sutannie.I aby bełkotał tam coś z ambony. o życiu doczesnym i pozagrobowym (którego i tak nikt nie rozumie i nie wierzy). Duchowni to chieny ,które grają o pieniądze i dusze. Zakłamując rzewistość życia. Ja tego księdza nie znalem.Chić na Wigry jeżdziłem.Dla mnie on jest taki jak wielu innych.

Jeśli nie znałeś księdza Artura,nie masz zielonego pojęcia. Zarówno Ty jak i Jadzia. Wiem,jacy są księża. wielu jest takich którzy tylko chcą wydrzeć pieniądze od zaślepionych staszych ludzi.Ale nie on. Nie jestem bardzo wierząca. ale dzięki temu,że znałam księdza zrozumiałam że na świecie istnieje dobro. i że są ludzie którzy są dobrzy i zaangażowani w życie innych. że są ludzie których nie trzeba prosic o pomoc,że są ludzie którzy potrafią zrobić wiele z niczego. Są ludzie których można kochać bez obaw że nas rozczarują. Są ludzie za którymi trzeba iść,a oni nas nie opuszczą.Księdza Artura nie zapomne,bo przeżycia które dzięki niemu zapisały się we mnie są nie do wymazania. Więc prosze,miejcie szacunek dla ludzi którzy są pogrążeni w żałobie i jeśli chcecie się wypowiadać na temat manipulacji itp,to nie pod tym artykułem,bo ksiądz Śliwowski nie miał z tymi stereotypami nic wspólnego.

#15 ~gość i szanujcie księdza~

~gość i szanujcie księdza~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 22:28

zamknij gębę i siedź cicho! miej szacunek do innych! nie jesteś pępkiem świata ! nie wyśmiewaj się! nie wiesz co to znaczy to siedź cicho! i może szacunek się należy co?!!!!!

#16 ~sławek~

~sławek~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 23:19

A ja znałem Artura od dawna, w zasadzie od szkoły średniej, gdzie uczył się rok wcześniej niż ja, razem byliśmy lektorami oraz razem wylewaliśmy pot na meczach i treningach w suwalskich Wigrach. Kiedyś miałem o nim rożne zdanie, różne co nie znaczy, że negatywne, różne od jego zdania i poglądów na Świat, ale zawsze były wspólne rozmowy często jak zmęczeni wracaliśmy do domu po treningu. Jedna z naszych rozmów na temat jednego z nielubianych nauczycieli do dziś pamiętam i co mogę powiedzieć, że wówczas zrozumiałem, że każdemu należy się szacunek, chociażbyśmy go nie wiem jak bardzo nie lubili. Artur jaki był taki był, czasem aktor w dosłownym słowa tego znaczeniu (występował też w szkolnym kole teatralnym) jak i niejednokrotnie w życiu prywatnym, lecz zawsze starał się być sobą. Pełny charyzmy i wigoru. Jak sięgnę pamięcią wstecz, to dziś sobie uświadamiam, że starał się zawsze robić dobrze to co robił, chociaż nie zawsze to mu wychodziło - lecz przecież był tylko człowiekiem a nie ma ludzi nieomylnych. Nie przypominam sobie też aby komuś świadomie mógł wyrządzić krzywdę. Takiego go pamiętam jakim był osiemnaście lat temu, bo wówczas ostatni raz się widzieliśmy.

Artur, chociaż wiem jak trudną była dla Ciebie decyzja o wyborze Twej życiowej drogi i szczerze Ci powiem, że nie raz wątpiłem w Ciebie czy dotrwasz do końca to dziś ja niewierzący chce Ci powiedzieć, że postąpiłeś dobrze.
Sławek.

#17 ~ja~

~ja~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 09:38

nie wiem czy wiesz ale dla prawie 80% ludzi to jest normalna rzeczywistość. A swoją drogą zastanawiające jest skąd u ciebie i "Jadzi" taka nienawiść do kościoła i kleru, nie każdy musi wierzyć ale to nie jest podstawa do plucia jadem i agresji

#18 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 10:17

A swoją drogą zastanawiające jest skąd u ciebie i "Jadzi" taka nienawiść do kościoła i kleru, nie każdy musi wierzyć ale to nie jest podstawa do plucia jadem i agresji

Kolego nie mieszaj wiary z duchowieństwem. To, że nie toleruje kościoła jako instytucji nie znaczy, że jestem niewierząca. Wprost przeciwnie! Postępowanie ludzi w czarnych sutannach uważam za bluźnierstwo. Bóg nie potrzebuje pseudo przedstawicieli, którzy pod jego sztandarem wygodnie urządzili się na tym świecie. Bóg jest wszędzie. Kościoła nie akceptuję dlatego, że nie znoszę oszustwa i manipulacji.

#19 ~~Jozin z Bazin~~

~~Jozin z Bazin~~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 10:26

Kolego nie mieszaj wiary z duchowieństwem. To, że nie toleruje kościoła jako instytucji nie znaczy, że jestem niewierząca. Wprost przeciwnie! Postępowanie ludzi w czarnych sutannach uważam za bluźnierstwo. Bóg nie potrzebuje pseudo przedstawicieli, którzy pod jego sztandarem wygodnie urządzili się na tym świecie. Bóg jest wszędzie. Kościoła nie akceptuję dlatego, że nie znoszę oszustwa i manipulacji.

Kolejna Joanna Senyszyn się pojawiła. Ratuj się kto może :)

#20 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 10:37

Kolejna Joanna Senyszyn się pojawiła. Ratuj się kto może :)

Wobec tego uciekaj pod sutannę proboszcza, on Cię ochroni i nakieruje :D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych