Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

52 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 11:35

Kolejna Joanna Senyszyn się pojawiła. Ratuj się kto może :)

Senyszyn chociaż jest wyrazista.

Jadzia jest kretynką. Trudno z kimś takim polemizować. Ona umysłowo nie jest w stanie nikogo i niczego zrozumieć. Można jedynie jej współczuć. Bo jak inaczej traktować kogoś, kto nie potrafi uszanować smierci innego człowieka?

#22 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 11:39

Jadzia jest kretynką. Trudno z kimś takim polemizować. Ona umysłowo nie jest w stanie nikogo i niczego zrozumieć. Można jedynie jej współczuć. Bo jak inaczej traktować kogoś, kto nie potrafi uszanować smierci innego człowieka?

Tumanie polecam czytanie ze zrozumieniem. W którym miejscu nie szanuję śmierci? Polemizować możesz, ale widzę, że poza inwektywami nie masz niczego do zaoferowania.

#23 ~~andrzej~~

~~andrzej~~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 11:54

A ja znałem Artura od dawna, w zasadzie od szkoły średniej, gdzie uczył się rok wcześniej niż ja, razem byliśmy lektorami oraz razem wylewaliśmy pot na meczach i treningach w suwalskich Wigrach. Kiedyś miałem o nim rożne zdanie, różne co nie znaczy, że negatywne, różne od jego zdania i poglądów na Świat, ale zawsze były wspólne rozmowy często jak zmęczeni wracaliśmy do domu po treningu. Jedna z naszych rozmów na temat jednego z nielubianych nauczycieli do dziś pamiętam i co mogę powiedzieć, że wówczas zrozumiałem, że każdemu należy się szacunek, chociażbyśmy go nie wiem jak bardzo nie lubili. Artur jaki był taki był, czasem aktor w dosłownym słowa tego znaczeniu (występował też w szkolnym kole teatralnym) jak i niejednokrotnie w życiu prywatnym, lecz zawsze starał się być sobą. Pełny charyzmy i wigoru. Jak sięgnę pamięcią wstecz, to dziś sobie uświadamiam, że starał się zawsze robić dobrze to co robił, chociaż nie zawsze to mu wychodziło - lecz przecież był tylko człowiekiem a nie ma ludzi nieomylnych. Nie przypominam sobie też aby komuś świadomie mógł wyrządzić krzywdę. Takiego go pamiętam jakim był osiemnaście lat temu, bo wówczas ostatni raz się widzieliśmy.

Artur, chociaż wiem jak trudną była dla Ciebie decyzja o wyborze Twej życiowej drogi i szczerze Ci powiem, że nie raz wątpiłem w Ciebie czy dotrwasz do końca to dziś ja niewierzący chce Ci powiedzieć, że postąpiłeś dobrze.
Sławek.

Halo Slawek Milo poczytac Twoj komentaz. Ja tez poznalem Artura mimo, ze mieszkamy od wielu lat w Augsburgu (Niemcy). Artur tu studiowal w seminarium i tak sie zaprzyjaznilismy, ze jak zostal ksiedzem, udzielil nam slubu w Polsce w 1994roku. To byla jego druga msza w zyciu. Bardzo sie modlil za nas. Dzis jestesmy rodzina z dwojgiem dzieci i w dalszym ciagu utrzymywalismy z Nim kontakt. Po kilku dniach jak objal parafie na Wigrach odwiedzilismy Go, byl bardzo zadowolony i pelny nowych planow.Tu w Augsburgu mial wielu znajomych wszyscy ubolewamy, wspolczujemy rodzinie i modlimy sie. Artur byl w moim wieku. Andrzej

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 11:59

do JADZI;dziwię się że jak piszesz to jesteś wierząca ale nie tolerujesz duchowieństwsa-to mam pytanie czy nasz Papież nie był dla Ciebie żadnym wzorcem ,bo z Twojej wypowiedzi winika że tak jest

#25 ~jadzia~

~jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 12:11

do JADZI;dziwię się że jak piszesz to jesteś wierząca ale nie tolerujesz duchowieństwsa-to mam pytanie czy nasz Papież nie był dla Ciebie żadnym wzorcem ,bo z Twojej wypowiedzi winika że tak jest

Wzorcem - nie da się tego jednoznacznie określić, jako człowiek w wielu aspektach tak, jako zwierzchnik KK nie. Oczywiście należy mu się wielki szacunek jako największemu Polakowi - który stanął na czele jednej z największych międzynarodowych instytucji na świecie.

#26 ~kaska~

~kaska~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 12:17

Jakiś ciemny.Tak i głupi czarny umysle. Nie wiesz ,że te twoje zaćmienia umysłowe nawet nie nadają się do powtarzania......

myślę że nawet rozmowa o Jadzi nie ma sensu bo jak widać jest ona zupełnie pustym człowiekiem a nawet nie wiem czy człowiekiem bo ludzie normalni tak się nie zachowują. A z resztą jej sposób wypowiadania się istna tragedia.Mam nadzieję że jest jeszcze młoda i życie ją nauczy bo to co pisze to totalne głupoty nie można oceniać wszystkich w ten sposób .Ale dość o Jadzi bo to nie ma sensu.Ksiądz Artur był wspaniałym człowiekiem ,księdzem z powołania i wspaniałym przyjacielem. Pojechałam na pogrzeb 200km żeby Go pożegnać bo wiem że w odwrotnej sytuacji on też by mnie pożegnał.
A Jadzia niech już się nie wypowiada na ten temat bo tylko świadczy to o niej.Brak wychowania.

#27 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 12:24

myślę że nawet rozmowa o Jadzi nie ma sensu...

ale porażająca wypowiedź :D

#28 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 12:29

myślę że nawet rozmowa o Jadzi nie ma sensu bo jak widać jest ona zupełnie pustym człowiekiem a nawet nie wiem czy człowiekiem bo ludzie normalni tak się nie zachowują. A z resztą jej sposób wypowiadania się istna tragedia.Mam nadzieję że jest jeszcze młoda i życie ją nauczy bo to co pisze to totalne głupoty nie można oceniać wszystkich w ten sposób .Ale dość o Jadzi bo to nie ma sensu.Ksiądz Artur był wspaniałym człowiekiem ,księdzem z powołania i wspaniałym przyjacielem. Pojechałam na pogrzeb 200km żeby Go pożegnać bo wiem że w odwrotnej sytuacji on też by mnie pożegnał.
A Jadzia niech już się nie wypowiada na ten temat bo tylko świadczy to o niej.Brak wychowania.

Masz całkowitą rację,nie ma sensu dyskusja z Jadzią.Ja też znałam ks. Artura,my poprostu wiemy jaki był i nie dajmy sie prowokować takiemu niewiadomo komu,Artur by tego niechciał,najważniejsze jest jakie wspomnienia zostaną w nas...

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 13:52

Co prawda znalam Artura przez bardzo krotki okres czasu (pielgrzymka do Czestochowy),ale niestety nie mam o nim dobrego wspomnienia. Wiem, ktos powie, ze ludzie sie zmieniaja, ale ja w to nie wierze. Na pewno nie powinno pisac sie zle o tych, ktorych juz posrod nas nie ma, ale takie EPATOWANIE jego osoba, jaka to byla swietlana i doskonala postac - to lekka przesada.
Ja zapamietalam Go, jako zarozumialego egoiste, ktory potraktowal dziewczyne z ktora byl na pielgrzymce, jak "szmate" (gwoli scislosci - to nie bylam ja). Potrafil prawic wszystkim moraly, a sam postepowal jak chcial. Byl po prostu hipokryta. Spotkalam go po latach jeszcze 2 razy, kiedy juz byl ksiedzem - znowu staral sie umoralniac mnie - juz jako mezatke i mojego meza - jakby "pozjadal wszystkie madrosci" i wiedzial wszystko o zyciu i przyszlosci. To byl 1 raz, a drugi raz widzialam Go,jak zegnal sie czule z jakas panienka w Warszawie (juz jako ksiadz). Moim skromnym zdaniem byl to "rozrywkowy czlowiek i twardo stapajacy po ziemi" Doskonale wiedzial, co chce osiagnac w zyciu - by bylo mu dobrze. Jak napisal jeden z Forumowiczow - byl aktorem - zgadzam sie z tym. Sama jego przyjazn z panem (ksiedzem)Lechem Luba z Suwalk - juz to potwierdza. On tez jest bardzo dobrym aktorem i wie, jak bawic sie cudzym kosztem i "mamic ludzi" - glupich ludzi, ktorzy wierza w kazde jego slowo. Robi przekret za przekretem, a ludzie mu wierza - nawet w to, ze jego godpodyni, to nie kochanka, tylko kuzynka, ktorej pomaga (swoja droga - "niezla ficygiernia"). Ten czlowiek dla pieniedzy zrobil by wszystko - nawet pozwala pedofilowi - Skrybe uczestniczyc w dzieciecej mszy swietej. To sie nazywa dopiero milosierdzie dla grzesznikow. Prawda?
Byc moze Artur duzo zdzialal na jednej, czy drugiej parafii, ale tak naprawde co ksiadz ma innego do roboty? Czy ma pojecie, jak to jest, kiedy choruje dziecko, czy umiera ...... szpitale,nieprzespane noce, szkola, rowiesnicy - ciagly lek o przyszlosc dzieci i ich zabezpieczenie. Kto to zrozumie? Tylko czlowiek, ktory doswiadczy tego samego - na pewno nie ksiadz - jakikolwiek by nie byl cudowny nie ma POJECIA o prawdziwym zyciu i problemach ludzi, a juz na pewno nie ma prawa, zeby kogokolwiek umoralniac i udzielac rad, jak zyc!
Te ich wielkie osiagniecia skupiaja sie tylko do wznoszenia swiatyn i oglupiania ludzi frazesami, zeby jak najwiecej "zgarnac" najpierw dla siebie tak jak np.(Luba, Bialuk, Kaczynski., Rogowski...) a reszte oddac wspanialej bezdusznej i hierarhicznej instytucji - jaka jest Kosciol katolicki.
Mozna by bylo mnozyc jeszcze przyklady "oglupiania tych", ktorzy na co dzien nie maja kontaktu z Kosciolem i tak naprawde nie wiedza za co im przyjdzie kiedys zaplacic. Przede wszystkim za swoja glupota, ze nie korzystali ze swojego rozumu - bo tak slepo zaufali ludziom - nie Bogu - ludziom, ktorzy czasami sa o niebo gorsi od tych "zwyklych zjadaczy chleba". Ludzie! - przeciez to sa tylko ludzie i az ludzie - nie Bogowie!
Ale Kosciol to tez taka instytucja, ktora stara sie bardzo dobrze przygotowac swoich przyszlych duszpasterzy- aktorow do odegrania wspaniale swojej zyciowej roli. Juz w seminarium wpaja sie im, ze sa lepsi od normalnych ludzi - gdyz sa "wybrani". Wybrani do czego? .......chyba ze do najlepszego zawodu na swiecie, gdzie zdobeda slawe, uznanie, pieniadze (bez cienia wysilku) i beda mogli robic co zechca, bo przeciez inni to plebs - czyli "ciemnota" taka, jak np. "moherowe berety" , ktorym mozna wmowic wszystko, a oni pojda za nimi w i tak w "ogien" jak "owieczki na rzez". A ci, ktorzy maja swoje zdanie na temat Kosciola - to sa przeciez heretycy i na pewno pojda wszyscy do piekla. Dlatego najlepiej rzucic na nich ekskomunike i z glowy. Ale po co sie martwic ?! Przeciez Polska to kraj w 90% katolicki - wiec nie ma i nie bedzie zagrozenia. Prawda?
Wiec dalej...."Hulaj dusza - piekla nie ma!"

Jesli chodzi o Artura - swiec Panie nad jego dusza - nie nam jest osadzac, ale pamietajmy wszyscy! - Trzeba zyc tak, by nie pozostawic po sobie zalu w innym czlowieku.

#30 ~slawek~

~slawek~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 14:48

Co prawda znalam Artura przez bardzo krotki okres czasu (pielgrzymka do Czestochowy),ale niestety nie mam o nim dobrego wspomnienia. Wiem, ktos powie, ze ludzie sie zmieniaja, ale ja w to nie wierze. [...]

Jesli chodzi o Artura - swiec Panie nad jego dusza - nie nam jest osadzac, ale pamietajmy wszyscy! - Trzeba zyc tak, by nie pozostawic po sobie zalu w innym czlowieku.

Dużo by opowiadać. Ja również znałem go z tej komercyjno-rozrywkowej strony, wciąż otoczonym kręgiem młodych kobiet, w których miał swoich wiernych słuchaczy. Myślę, że jednak nie robił tym nikomu krzywdy. Nie mając z nim kontaktu przez osiemnaście lat myślałem, że się diametralnie zmienił. Nie znałem go jako księdza więc nie mogę się na ten temat wypowiedzieć. Jeśli ktoś dokładnie przeczyta mój post zrozumie dużo a szczegóły zostawię sobie.

#31 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 16:37

Co prawda znalam Artura przez bardzo krotki okres czasu (pielgrzymka do Czestochowy),ale niestety nie mam o nim dobrego wspomnienia. Wiem, ktos powie, ze ludzie sie zmieniaja, ale ja w to nie wierze. Na pewno nie powinno pisac sie zle o tych, ktorych juz posrod nas nie ma, ale takie EPATOWANIE jego osoba, jaka to byla swietlana i doskonala postac - to lekka przesada...

Cóż za trzeźwa i trafna wypowiedź. W tym gronie dewotek i dewotów znalazł się wreszcie ktoś używający własnego rozumu i spostrzeżeń. Trzymaj się, zaraz nadciągnie ogłupiona armia obrońców kleru, wyzywając Cię od najgorszych.

#32 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 20:49

Zatkało bigotów :D

#33 ~Ja~

~Ja~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 21:55

Zatkało bigotów :D

=JADZIA= Jadowite Absurdy Drukujesz Zawiść Internautom Aspirujesz!

#34 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 22:41

=JADZIA= Jadowite Absurdy Drukujesz Zawiść Internautom Aspirujesz!

he he dobre :rolleyes: ale nieprawdziwe, Jadzia to głos prawdy.

#35 ~maxx~

~maxx~
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 20:28

jadziu-przykry jest fakt,że nie traktujesz zdania innych z szacunkiem.brak tobie kobieto dojrzałości,doświadczenia,obiektywnego spojrzenia na sprawę.zastanawia mnie dlaczego w człowieku doszukujesz się wad?czy w stosunku do znajomych robisz podobnie? kler-tutaj zaczęłaś uogólniać sprawę.znalezli się sprzymierzeńcy...jeżeli zaangażowałaś się tak w dyskusję-zapraszam,może poznasz to o czym się tak gorliwie wypowiadasz!(odstaw na bok jadzik jadziu)

#36 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 21:46

jadziu-przykry jest fakt,że nie traktujesz zdania innych z szacunkiem.brak tobie kobieto dojrzałości,doświadczenia,obiektywnego spojrzenia na sprawę.zastanawia mnie dlaczego w człowieku doszukujesz się wad?czy w stosunku do znajomych robisz podobnie? kler-tutaj zaczęłaś uogólniać sprawę.znalezli się sprzymierzeńcy...jeżeli zaangażowałaś się tak w dyskusję-zapraszam,może poznasz to o czym się tak gorliwie wypowiadasz!(odstaw na bok jadzik jadziu)

Wypisywanych głupot nigdy nie będę traktować z szacunkiem. Na jakiej podstawie twierdzisz że brak mi dojrzałości i doświadczenia? (w czym?
). Nie doszukuje się wad, stwierdzam fakty, jak ktoś jest złodziejem lub mordercą też nazywam to po imieniu. Piszesz zadatkami o których sam nie masz pojęcia, albo pisz z sensem, albo nie zabieraj miejsca.

#37 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 22:59

Wypisywanych głupot nigdy nie będę traktować z szacunkiem. Na jakiej podstawie twierdzisz że brak mi dojrzałości i doświadczenia? (w czym?
). Nie doszukuje się wad, stwierdzam fakty, jak ktoś jest złodziejem lub mordercą też nazywam to po imieniu. Piszesz zadatkami o których sam nie masz pojęcia, albo pisz z sensem, albo nie zabieraj miejsca.

Przeczytałam Twoje wypowiedzi i stwierdzam,że poworator to Ty i to Twoje wypowiedzi są bez SENSU-stwierdzasz fakty!!!!,a to ciekawe jak???Jestes jasnowidzem,wróżką,czy naprawdę tak pustą i pozbawioną rozumu istotą? Pisałaś,że nie znałaś ks. ARTURA to co Ty możesz stwierdzić,twoje komentarze nie są związane z tematem artykułu,nie miejsce tu na nie- życzę Ci obyś nigdy nie doswiadczyła czegoś takiego,czytając takie bzdury o bliskiej zmarłej Ci osobie,ale pewnie jesteś wyzuta z wszelkich uczuć i nie zabolałoby Cie to! Gratuluję !

#38 Sławek

Sławek

Stażysta

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 26 luty 2009 - 23:13

Przeczytałam Twoje wypowiedzi i stwierdzam,że poworator to Ty i to Twoje wypowiedzi są bez SENSU-stwierdzasz fakty!!!!,a to ciekawe jak???Jestes jasnowidzem,wróżką,czy naprawdę tak pustą i pozbawioną rozumu istotą? Pisałaś,że nie znałaś ks. ARTURA to co Ty możesz stwierdzić,twoje komentarze nie są związane z tematem artykułu,nie miejsce tu na nie- życzę Ci obyś nigdy nie doswiadczyła czegoś takiego,czytając takie bzdury o bliskiej zmarłej Ci osobie,ale pewnie jesteś wyzuta z wszelkich uczuć i nie zabolałoby Cie to! Gratuluję !

Przestańcie już, ta polemika nie ma sensu i do niczego nie prowadzi a zagorzałym bigotom proponuję lekturę książki "Byłem księdzem" Romana Jonasza.

#39 ~Jadzia~

~Jadzia~
  • Goście

Napisano 26 luty 2009 - 23:58

Co Ty bredzisz? Obrażasz mnie choć mnie nie znasz. Oskarżasz o to, że krytykuje kogoś kogo nie znam. Tymczasem to Ty mnie krytykujesz, a przecież mnie nie znasz. Ja swoje stwierdzenie dotyczące ataku serca oparłam na zdjęciu, na którym ów człowiek jest gruby i zaniedbany. Nie wierzysz sama zobacz artykuły. Na jakiej podstawie zarzucasz mi że jestem pusta i bezrozumna? Na razie swoim bezskładnym bełkotem ilustrujesz swój poziom intelektualny. Pozostaje Ci tylko współczuć marna osóbko.

#40 ~jadziu~

~jadziu~
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 00:11

Co Ty bredzisz? Obrażasz mnie choć mnie nie znasz. Oskarżasz o to, że krytykuje kogoś kogo nie znam. Tymczasem to Ty mnie krytykujesz, a przecież mnie nie znasz. Ja swoje stwierdzenie dotyczące ataku serca oparłam na zdjęciu, na którym ów człowiek jest gruby i zaniedbany. Nie wierzysz sama zobacz artykuły. Na jakiej podstawie zarzucasz mi że jestem pusta i bezrozumna? Na razie swoim bezskładnym bełkotem ilustrujesz swój poziom intelektualny. Pozostaje Ci tylko współczuć marna osóbko.

Tylko człowiek pusty i bezrozumny bezskładniowym bełkotem ilustruje swój poziom intelektualny oceniając na podstawie zdjęcia, że człowiek jest gruby i zaniedbany. Tak pisze kretyn. jadziu jesteś kretynką, bredziesz i obrażasz innych.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych