Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Praca w firmie Malow

287 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2009 - 18:23

do Ph8i tak może sie tylko wypowiadac ten kto siedzi za biureczkiem i popija kawke, napewno takich słów nie napisała osoba pracująca fizycznie na produkcji, siedzi sobie jeden taki ,zarabia kokose NA NAS i jeszcze śmie takie rzeczy wypisywac, przyznaj sie ile dostajesz ekstra.....

a kto ci broni siedzieć za biurkiem ,sam sobie wybrałeś taki fach więc o co chodzi
czasy komuny minęły ,,czy się stoi czy się leży coś tam się należy,, zapomnij o tym

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2009 - 14:29

a kto ci broni siedzieć za biurkiem ,sam sobie wybrałeś taki fach więc o co chodzi
czasy komuny minęły ,,czy się stoi czy się leży coś tam się należy,, zapomnij o tym

FAJFUS

#23 ~nie masakra~

~nie masakra~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:20

ja pracuje ciężko i nie narzekam i sami jesteście masakra

#24 ~POLA~

~POLA~
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:31

FAJFUS

Z CIEBIE? :D

#25 ~Luigi~

~Luigi~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2009 - 23:45

Co do tego zastraszania naganami to już one są pierwsze poszły w ruch ale na razie TYLKO upomnienia. Ale z tego co słyszałem to i zwolnieniami też straszą jak NIE będziemy pracować w soboty. Pan dyrektor dostał trochę władzy i wykorzystuje wszystkie paragrafy w kodeksie pracy aby te soboty były pracujące. Niestety jak na razie wg prawa mogą zmusić do pracy w soboty 160 h. w ciągu roku ale muszą zapłacić setki albo dać wolne. Każdy kij ma dwa końce i niech o tym pamięta pan dyrektor i rada nadzorcza. Nikt nie lubi być zmuszany do pracy i o ile załoga się zgra to może w końcu powiedzieć ni CH..A nie dam się więcej wykorzystywać.

#26 ~Tygrysek 435~

~Tygrysek 435~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2009 - 15:12

Pytanie: kiedy zaczął się kryzys w firmie Malow ?

Wszystko to chciwość lub nie przemyślane plany rozbudowy hali produkcyjnej ,dziwny zbieg okoliczności gdyż od czasu początku budowy Hali Malow 2 wszystkim pracownikom ucięto premię miesięczną pomimo zysku i pobicia rekordu sprzedaży szaf .

I od tamtej pory się popsuło w firmie Malow , oczywiście obiecywano że niewypłacane premie się wyrówna a jak było ,premia była mniejsza z korzyścią dla pracowników trochę przeniesiono z premij do stawki godzinowej i nazwano to podwyżką ogólna , to zwykła zamiana a nie podwyżka !

To raczej tylko mydlenie oczu dla ludzi którzy czekają na poprawę ,później znowu było trochę płacone premii i w momencie kiedy była obchodzona rocznica firmy Malow i nieudanej imprezy :-( , znowu premię ucięto i to wcale nie z przyczyn braku generowania zysku tylko logika mówi że premia ludzi poszła na imprezę i rozbudowę Hali oraz budowy łazienki z tyloma kabinami prysznicowymi że szok ale ile z tych kabin można używać bo są zamknięte na klucz ? I dla kogo są te kabiny jeśli nie można ich używać a codziennie kolejka do kabin i kto pierwszy (cyrk na kółkach)

Czy zawsze już tak będzie kiedy to jest zysk jest wydajność pracowników a premia ucięta do minimum ale że budowlańcy z malowa muszą mieć zawsze robotę i przebudowywać 10 razy to samo i to nazywa się remont. Premia jest dobra do łatania dziur budżetowych firmy i opłacania z kieszeni pracowników wszystkiego co tylko możliwe , bo wydajność to duży wysiłek fizyczny pot po D.....e leci licząc na premię i co guzik nie ma a na montażach chłopaki zasuwają ostro jak i na sumowni .A jak już jest premia to 36 zł dla starych pracowników fachowców (żałosne i przykre) to stawia w złym świetle właściciela firmy i jego reputację bo na szacunek to trzeba zasłużyć, nikt nie próbuje wyłudzić pieniędzy od firmy za nic każdy pracuje .

Wydaje mi się że premia jest za solidną pracę i aby zachęcić pracowników do zwiększenia wydajności , czasem jest wydajność a premij jak nie było tak i nie ma

Komu będzie chciało się wyrabiać normę i ostro się pocić pracą fizyczną za brak premii ? Lub z premią rzędu 36 zł , to śmieszne . . .

Rozumiem niezbędne i konieczne remonty związane z przystosowaniem Firmy Malow do zwiększonej ilości produkcji szaf i kosztów z tym związanych ale nie kosztem pracowników tylko może czas zacząć brać mniej do kieszeni z zysku firmy a część pieniędzy przeznaczyć na inwestycję
i remonty . . .

#27 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2009 - 16:45

Co do tego zastraszania naganami to już one są pierwsze poszły w ruch ale na razie TYLKO upomnienia. Ale z tego co słyszałem to i zwolnieniami też straszą jak NIE będziemy pracować w soboty. Pan dyrektor dostał trochę władzy i wykorzystuje wszystkie paragrafy w kodeksie pracy aby te soboty były pracujące. Niestety jak na razie wg prawa mogą zmusić do pracy w soboty 160 h. w ciągu roku ale muszą zapłacić setki albo dać wolne. Każdy kij ma dwa końce i niech o tym pamięta pan dyrektor i rada nadzorcza. Nikt nie lubi być zmuszany do pracy i o ile załoga się zgra to może w końcu powiedzieć ni CH..A nie dam się więcej wykorzystywać.

a mozesz podac artykul z kodeksu pracy gdzie jest o tym mowa???

#28 ~Luigi~

~Luigi~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2009 - 21:42

Weź wejdź na stronę www.praca.info- kodeks pracy. To jest artykuł 151 i tam parę pod punktów. Miłej lektury. Mnie ona osobiście dobiła bo pokazała że mogę tylko pogadać i całe G.... zrobić dla uprzykrzenia życia TATUSIOWI I JEGO POMAGIERÓW.

#29 ~BYŁY PRACOWNIK~

~BYŁY PRACOWNIK~
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2009 - 22:12

po co to wszystko piszecie nie podoba się praca w tej firmie to po jaką k-ur-we tam siedzicie
s-pie-rd-alajcie jak najszybciej i nie trujcie sobie zdrowi ,bo jeszcze parę postów i będziecie płakać na forum

#30 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2009 - 10:40

Weź wejdź na stronę www.praca.info- kodeks pracy. To jest artykuł 151 i tam parę pod punktów. Miłej lektury. Mnie ona osobiście dobiła bo pokazała że mogę tylko pogadać i całe G.... zrobić dla uprzykrzenia życia TATUSIOWI I JEGO POMAGIERÓW.

http://www.mpazdro.p...dliczbowych.doc

#31 ~na etacie~

~na etacie~
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2009 - 18:31

dzis stwierdzili ze zaplacą nam setki za wrzesniowe soboty..... ufff może sie cos w koncu ruszy....

#32 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2009 - 07:10

dzis stwierdzili ze zaplacą nam setki za wrzesniowe soboty..... ufff może sie cos w koncu ruszy....

a dostales to na papierze ,ze takie bzdury piszesz

#33 ~cichy~

~cichy~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2009 - 18:30

..to podziękujcie tym co się postawili i mają upomnienia, jak by WSZYSCY się postawili to już dawno byłoby wszystko ok a tak część "walczy" a reszta siedzi cicho i korzysta...szkoda słów

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2009 - 18:11

Mam pytanie a czy w tej firmie była Inspekcja Pracy?

#35 ~tok~

~tok~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2009 - 20:10

..to podziękujcie tym co się postawili i mają upomnienia, jak by WSZYSCY się postawili to już dawno byłoby wszystko ok a tak część "walczy" a reszta siedzi cicho i korzysta...szkoda słów

Masz kolego słuszną racje ci co siedzą to wszyscy znajomki ,familjanci kierownictwa potrafią tylko podpuścić
a sami siedzą cichutko ,takie szczury owsiejowe rozmawiasz z nimi jak kolega z kolegą a na drugi dzień szefuncio wszystko wie
pracowałem w tej firmie ,co prawda sam się zwolniłem ale zachowałem swoją godność a nie tak jak ci dupolizy,za 5zł podwyżki
tracą swoją osobowość ohyda

#36 ~emigrant~

~emigrant~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2009 - 22:14

Widzę, że dobry temat tu poruszono. Przeczytałem tu wszystkie wypowiedzi. Reasumując... Ktos wkońcu odważył się to powiedzieć!!! O tym niby kryzysie że jest w Malowie dawo sie mówi, ale nie tak głośno. Byłem w Polsce i wielu moich znajomych tam pracujących to przeżywało i przeżywa. To naprawdę porażka tej firmy, bo znałem ją z lepszej strony. Ktoś tu pisze że się nie podoba i tuszuje sprawę. określiłbym tę osobę parszywą mendą, która nigdy nie pracowała na produkcji, albo liże d..e dla prezesa. Napisano że do Wielkiej Brytani by wyjechali. Owszem zapierniczamy tu ciężko, ale takich bzdurnych sytuacji nie mamy! mam 3 przerwy jedna 30minut i 2x 15minut. Do kibla moge iść bez problemu, wody się napić nie ma problemu. nikt nie stoi mi na głowie i mnie nie pilnuje. nie musze chodzic w soboty. szef o nas dba. Nic nam nie potrzeba. Kasa jest, tyle ile przewiduje tyle dostaję. nie mam powodów do narzekania. Kiedys wróce i sam założę firmę. nie bede wykorzystywał ludzi, bo tu się nauczyłem, że szczęśliwy pracownik to dobry pracownik. i jak przyjdą ciężkie czasy to mnie nie zostawią jak teraz to wielu robi z Malowem. a tzw. podper....cze psują atmosferę w firmie. pozatym Owsiejew ma swoje lata i kopnie w kalendarz, a synek przejmie malow. Skączy sie wszystko i skączy sie era Malowa. A ci co tak bronią ten zaklad będą z płaczem przychodzić do mnie o zatrudnienie. O nie, napewno nie zatrudnie. A do pracowników produkcji mam radę. Róbcie wszelakie uprawnienia, a znajdziecie prace szybciej. za kilka lat młodzi przyjdą na wasze miejsce, bardziej leniwi, a wydajność spadnie do 50 procent. Owsiejew tak się zgotuje, że dostanie zawału...
Chciwość jest 2. z grzechów głównych. nie zapominajmy o tym. Wszyscy wypowiadający się tu są zapewne katolikami, chrześcijanami. A zwłaszcza niech pomyślą o tym wypowiadający się: Phi81, pracodawca i alternator. Przyjdzie czas, że odpowiecie za ten grzech razem z panem O.

#37 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2009 - 19:50

Widzę, że dobry temat tu poruszono. Przeczytałem tu wszystkie wypowiedzi. Reasumując... Ktos wkońcu odważył się to powiedzieć!!! O tym niby kryzysie że jest w Malowie dawo sie mówi, ale nie tak głośno. Byłem w Polsce i wielu moich znajomych tam pracujących to przeżywało i przeżywa. To naprawdę porażka tej firmy, bo znałem ją z lepszej strony. Ktoś tu pisze że się nie podoba i tuszuje sprawę. określiłbym tę osobę parszywą mendą, która nigdy nie pracowała na produkcji, albo liże d..e dla prezesa. Napisano że do Wielkiej Brytani by wyjechali. Owszem zapierniczamy tu ciężko, ale takich bzdurnych sytuacji nie mamy! mam 3 przerwy jedna 30minut i 2x 15minut. Do kibla moge iść bez problemu, wody się napić nie ma problemu. nikt nie stoi mi na głowie i mnie nie pilnuje. nie musze chodzic w soboty. szef o nas dba. Nic nam nie potrzeba. Kasa jest, tyle ile przewiduje tyle dostaję. nie mam powodów do narzekania. Kiedys wróce i sam założę firmę. nie bede wykorzystywał ludzi, bo tu się nauczyłem, że szczęśliwy pracownik to dobry pracownik. i jak przyjdą ciężkie czasy to mnie nie zostawią jak teraz to wielu robi z Malowem. a tzw. podper....cze psują atmosferę w firmie. pozatym Owsiejew ma swoje lata i kopnie w kalendarz, a synek przejmie malow. Skączy sie wszystko i skączy sie era Malowa. A ci co tak bronią ten zaklad będą z płaczem przychodzić do mnie o zatrudnienie. O nie, napewno nie zatrudnie. A do pracowników produkcji mam radę. Róbcie wszelakie uprawnienia, a znajdziecie prace szybciej. za kilka lat młodzi przyjdą na wasze miejsce, bardziej leniwi, a wydajność spadnie do 50 procent. Owsiejew tak się zgotuje, że dostanie zawału...
Chciwość jest 2. z grzechów głównych. nie zapominajmy o tym. Wszyscy wypowiadający się tu są zapewne katolikami, chrześcijanami. A zwłaszcza niech pomyślą o tym wypowiadający się: Phi81, pracodawca i alternator. Przyjdzie czas, że odpowiecie za ten grzech razem z panem O.

zmuszają do pracy w sobote tylko niewiedzą jaki pracownik z niewolnika.a te setki które moze zapłaci za sobote to juz niebedą setki tylko jakbysmy przyszli odrobic naszą premie którą zabrał.za naszą premie stawi nowo chale.tylko kto bedzie naniej robił.przychodzi młody pracownik i po wypłacie pierwszej sie zwalnia bo ledwo wyszła najniższa krajowa.a starych pracowników to juz tylko garstka została.niema premii majstry niemajo juz co zabierac takze mozna wrzucic na luz i sie niespuszczac z to roboto,.

#38 ~luigi~

~luigi~
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2009 - 21:54

Popieram tego pana można spokojnie wrzucić na luz bo większość majstrów już odpuściła ale jest jeden wyjątek na P....

#39 ~~pracownik~~

~~pracownik~~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2009 - 15:31

Ciekawe na czyje polecenie pan P.. został majstrem mechanicznego. Przecież ten człowiek nie ma pojęcia o wykonywanej tam pracy. Może i nadaje się na szpiega który sprawdza czy pracownicy co do sekundy wychodzą na przerwę i kończą pracę ale jako majster to zupełny laik. Nie zna się nawet na robocie która przyszła z nim z Litpolu. Albo ktoś chciał dopiec załodze albo osłabić jedną ze zmian a tym samym całą firmę.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2009 - 14:31

a na lakierni jest pan K to dopiero porażka,ale za to komuś załatwił po dobrej cenie działkę nad jeziorkiem no i jest szycha

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych